Ogłoszenia 2019

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ ( 16 CZERWCA 2019 r)

 1. 20 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Po mszy św. o godz. 10.30 przejdziemy z procesją eucharystyczną ulicami naszej parafii, aby podziękować Bogu, że jest obecny z nami w sakramentalnych znakach i prosić o Jego błogosławieństwo dla całej parafii. Procesją Bożego Ciała przejdziemy ulicami Sienkiewicza, Kilińskiego, Żeromskiego, św. Anny, Kościuszki i Sienkiewicza. do kościoła. Proszę o zgłaszanie osób i miejsc do przygotowania ołtarzy eucharystycznych i proszę również o pomoc w tych przygotowaniach, bo jest to święto wszystkich nas wierzących a nie tylko wybranych osób.
 2. Przez oktawę Bożego Ciała codziennie procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 3. W Boże Ciało po południu od godz. 1600 na placu kościelnym odbędzie się festyn parafialny. Konkurs na hasło i logo festynu jest już rozstrzygnięty. Zapraszam do udziału w konkursie na najlepsze ciasto i zachęcam do przygotowania ciast, które zawsze podczas festynu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. A po uroczystościach religijnych wszystkich parafian zachęcam do udziału we wspólnej, rodzinnej zabawie.
 4. W poniedziałek będziemy przygotowywali do festynu teren przy kościele. Zapraszamy osoby, które chcą pomóc na godz. 1800.
 5. 19 czerwca na zakończenie roku szkolnego zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli do uczestnictwa we mszy świętej o godz. 800, aby podziękować Panu Bogu za zakończony rok nauki i poprosić o błogosławieństwo na czas wakacji.
 6. W sobotę 22 czerwca o godz. 1100 w kościele będzie msza święta dziękczynna z okazji jubileuszu 60 lat kapłaństwa księdza kanonika Kazimierza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy 14 lipca. Zapisy u p. Urszuli Zarzyka.
 8. Dziękuję mieszkańcom ul. Wąska, św. Anny i pl. Dąbrowskiego za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 580 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 9. Na sobotę 22 czerwca o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców Płocka bl. nr 1.
 10. Pomódlmy się za zmarłych: +Leokadię Socha, Halinę Ławską, Grzegorza Bednarka, Józefa Kędzia; Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO ( 9 CZERWCA 2019 r)

 1. W tym tygodniu:
 • 10 czerwca (poniedziałek) święto NMP Matki Kościoła
 • 11 czerwca (wtorek) św. Barnaby Apostoła
 • 12 czerwca (środa) Błogosławionych 108 męczenników z czasów II wojny światowej
 • 13 czerwca (czwartek) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana;
 • 14 czerwca (piątek) bł. Michała Kozala biskupa;
 1. 20 czerwca będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Przejdziemy w tym dniu
  z procesją eucharystyczną ulicami naszej parafii, aby podziękować Bogu, że jest obecny z nami w sakramentalnych znakach i prosić o Jego błogosławieństwo dla całej parafii. Procesją Bożego Ciała przejdziemy ulicami Sienkiewicza, Kościuszki, św. Anny, Żeromskiego, Kilińskiego i Sienkiewicza. do kościoła. Proszę o zgłaszanie osób i miejsc do przygotowania ołtarzy eucharystycznych i proszę również o pomoc w tych przygotowaniach, bo jest to święto wszystkich nas wierzących a nie tylko wybranych osób.
 2. W Boże Ciało po południu od godz. 1600 na placu kościelnym odbędzie się festyn parafialny. Konkurs na hasło i logo festynu jest już rozstrzygnięty. Zapraszam do udziału w konkursie na najlepsze ciasto i zachęcam panie do przygotowania ciast, które zawsze podczas festynu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. A po uroczystościach religijnych wszystkich parafian zachęcam do udziału we wspólnej, rodzinnej zabawie.
 3. Przy kościele dzisiaj odbywa się zbiórka podpisów pod inicjatywą popierającą projekt ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną. Proponowane Standardy Edukacji Seksualnej przedstawiane przez Światową Organizację Zdrowia z udziałem Środowiska LGTB przewidują przekazywanie dzieciom już od przedszkola seksualizujące i deprawujące treści. W konsekwencji przyczynią się do zniszczenie norm moralnych i prawdziwego obrazu rodziny i małżeństwa. Naszym zadaniem jest obronić dzieci przed tymi działaniami. Treść proponowanych zapisów ustawy znajduje się w gablocie.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego II cz. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 500 zł. W int. mieszkańców msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na sobotę 15 czerwca do posprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Wąska,
  Dąbrowskiego, św. Anny.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE (2 CZERWCA 2019 r)

 1. Dzisiaj comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730 z procesją eucharystyczną. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu w pierwszy piątek spowiedź rano od 630 i po południu od 1700. Odwiedzimy chorych.
 3. W czwartek 6 czerwca podczas mszy o godz. 1800 ksiądz biskup Marek Marczak udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Módlmy się za naszą młodzież o gotowość przyjęcia Ducha Świętego i życia według Jego natchnień.
 4. Spowiedź dla bierzmowanych, rodziców i świadków w środę o godz. 1830.
 5. Do 6 czerwca można jeszcze zgłaszać propozycje do konkursu na hasło i logo Parafialnego Festynu. Zachęcamy do udziału.
 6. W tym roku ksiądz Kanonik Kazimierz obchodzi 60 lecie kapłaństwa. W sobotę 22 czerwca o godz. 1100 w kościele będzie msza święta dziękczynna za przeżyte lata kapłaństwa księdza Kazimierza, z których znaczną część była i jest w naszej parafii.
 7. Dziś dobywa się zbiórka ofiar do puszki na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
 8. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego i Polna za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 570 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 9. Na sobotę 8 czerwca do posprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Żeromskiego (od Płockiej do Kilińskiego obie strony).

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA ( 26 MAJA 2019 r)

 1. Od soboty rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe. Przez cały miesiąc o godz. 1730 będziemy w litanii do Serca Pana Jezusa uwielbiać Bożą miłość. Starajmy się uczestniczyć wspólnie w tej modlitwie Kościoła, a także odmawiajmy litanię indywidualnie czy wspólnie w rodzinach.
 2. W tym tygodniu:
 • w pierwszą sobotę miesiąca, po mszy wieczornej nabożeństwo czerwcowe połączone z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi i modlitwą zawierzenia.
 1. W poniedziałek po mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 2. Za tydzień w I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730 z procesją eucharystyczną. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 3. Z inicjatywy mężczyzn, małżonków i ojców zrzeszonych w grupach męskiego różańca podjęte zostało dzieło Nowenny Pompejańskiej w obronie świętości Rodzin. Rozpoczyna się ona właśnie dzisiaj w dzień Matki i potrwa do 18 lipca. Z inicjatywą i warunkami nowenny pompejańskiej można zapoznać się na wywieszonym plakacie oraz na stronie parafii.
 4. 22 czerwca będzie miało miejsce Oblężenie Jasnej Góry, czyli spotkanie mężczyzn, którzy chcą umacniać swoją wiarę i poprzez wzajemne świadectwo wzmacniać swoje zadania w rodzinach i wspólnotach. Program pielgrzymki znajduje się w gablocie.
 5. Dziękuję rodzicom dzieci ze SP nr 4 dziś obchodzącym uroczystość I komunii za posprzątanie przygotowanie kościoła.
 6. Na sobotę 1 czerwca o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców ulic Żeromskiego i Polna (obie strony od Zachodniej do Płockiej).

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA ( 19 MAJA 2018 r)

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: 24 maja (piątek) wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych;
 1. W przyszłą niedzielę 26 maja odbędzie się uroczystość I Komunii dla dzieci ze SP nr 4 Msza św. komunijna będzie o godz. 1200.
 2. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę 25 maja o godz. 900.
 3. Na sprzątanie kościoła zapraszam rodziców dzieci w piątek 24 maja po mszy wieczornej.
 4. W sobotę 25 maja o godz. 1600 odbędzie się w Domu Kultury koncert z okazji Dnia Matki. Szczegółowe informacje w gablocie.
 5. Przed kościołem można zakupić kolejną płytę scholii „Prowadź nas” na której znajdują się pieśni poświęcone Matce Bożej..
 6. W kościele obecnie trwają prace przy zabezpieczeniu środkami owadobójczymi konstrukcję drewnianą dachu oraz zabezpieczanie i konserwacja blachy pokrywającej dach. Szukamy również wykonawcy do prac przy naprawie wieży kościelnej.
 7. W Boże Ciało odbędzie się kolejny już V festyn parafialny. W tegorocznej edycji festynu zapraszamy do udziału w konkursie na najlepsze ciasto i zachęcam panie do przygotowania ciast, które zawsze podczas festynu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jest również możliwość wzięcia udziału w konkursie na hasło i na logo naszego parafialnego festynu. Regulaminy konkursów znajdują się na stronie parafialnej i w gablocie.
 8. Dziękuję rodzicom dzieci dziś obchodzącym uroczystość I komunii za posprzątanie
  i przygotowanie kościoła.

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA (5 MAJA 2019 r)|

 1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 1200 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 1730 nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną. O godz. 1500 modlitwy do miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu 8 maja (środa) – uroczystość św. Stanisława, biskupa, męczennika, patrona Polski.
 3. W przyszłą niedzielę 12 maja podczas mszy świętej o 1030 odbędzie się uroczystość Rocznicy I Komunii dla dzieci ze SP nr 2 i 4. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę 11 maja o godz. 900.
 4. Na sprzątanie kościoła zapraszam rodziców dzieci w piątek 10 maja po mszy wieczornej.
 5. We wtorek 7 maja po mszy wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci I komunijnych.
 6. Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś zaprasza na koncert na rzecz odbudowy Katedry Notre-Dame w Paryżu, który odbędzie się 10 maja 2019 r. o godz. 2000 w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi. Podczas koncertu zostaną wykonane Nieszpory Ludźmierskie Jana Kantego Pawluśkiewicza.
 7. Dziękuję mieszkańcom ul. Kościuszki (od Mickiewicza do pl. Dąbrowskiego) za posprzątanie kościoła i terenu przy kościele, oraz za złożoną ofiarę 1025 zł. W int. mieszkańców msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 700.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA ( 28 KWIETNIA 2019 r)

 1. W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego możemy dostąpić odpustu darowania win i kar za grzechy już odpuszczone. Należy trwać w stanie łaski uświęcającej (bez przywiązania do grzechu), uczestniczyć we mszy świętej oraz przyjąć komunię.
 2. Dzisiaj wieczorem o godz. 1730 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 3. Dzisiejszym Świętem rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Miłość chrześcijańska, czyli caritas jest zachętą do bycia miłosiernym. Wszyscy mamy swoją misję caritas, czyli misję praktykowania miłosiernej miłości, przebaczenia i pojednania w naszych rodzinach, w społeczności parafialnej, w pracy. Prośmy Zmartwychwstałego Chrystusa o stałe pragnienie naszej osobistej misji miłosierdzia. Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar na wsparcie dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.
 4. W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:
 • 30 kwietnia (wtorek) uroczystość św. Wojciecha Patrona Polski
 • 3 maja (piątek) uroczystość NMP Królowej Polski. Na msze święte zapraszamy o godz. 700, 900, 1200 i 1800. Msza święta o godz. 1200 będzie w intencji Ojczyzny, a po mszy odbędą się na placu Dąbrowskiego uroczystości patriotyczne z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja.
 • 4 maja (sobota) – wspomnienie św. Floriana męczennika. Jest patronem Krakowa, a także strażaków i hutników. Wieczorem o godz. 1800 msza św. w int. Strażaków z OSP w Zelowie.
 1. Od środy 1 maja przez cały majowy miesiąc podczas nabożeństwa o godz. 1730 będziemy w litanii loretańskiej polecać wstawiennictwu Matki Bożej nasze intencje. Starajmy się uczestniczyć wspólnie w tej modlitwie Kościoła, odmawiajmy litanię indywidualnie, w rodzinach, z sąsiadami, a także przy kapliczkach.
 2. Za tydzień w niedzielę po mszy św. o godz. 1200 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 1730 nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną.
 3. Do chorych w tym tygodniu pojedziemy 1 maja w środę.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Kościuszki (od Zachodniej do Mickiewicza) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 590 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na sobotę 4 maja do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  z ul. Kościuszki (od Mickiewicz do pl. Dąbrowskiego obie strony).

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA (21 KWIETNIA 2019 r)

 1. Jutro drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek mszy św. niedzielny.
 2. Najbliższy tydzień to oktawa świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Ten czas niech będzie czasem napełniania się mocą Chrystusa Zmartwychwstałego. W oktawie przed mszą wieczorną o godz. 1740 koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym tygodniu w piątek nie obowiązuje post od mięsa.
 3. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tym świętem Bóg wiąże obietnicę darowania kar za grzechy już odpuszczone. Aby uzyskać odpust należy trwać w stanie łaski uświęcającej, uczestniczyć we mszy świętej oraz przyjąć komunię św.
 4. We wtorek archidiecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Wyjazd z naszej parafii z ks. Piotrem o godz. 800.
 5. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej we wtorek po mszy wieczornej.
 6. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu dekoracji kościoła na Triduum Paschalne i Wielkanoc Państwu Siekierskim.
 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i terenu przy kościele tym parafianom, którzy przyszli w środę, a także nauczycielom i uczniom z ZSP. W intencji tych którzy porządkowali kościół
  i teren przy kościele i msza święta w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 8. Na sobotę 27 kwietnia do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  z ul. Kościuszki (od Zachodniej do Mickiewicza obie strony).

NIEDZIELA PALMOWA (14 kwietnia 2019 r)

 1. Nasze parafialne rekolekcje prowadzi ks. Prałat Józef Janiec, Dzisiaj ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką rekolekcyjną o godz. 1720. W poniedziałek i wtorek msze św. o godz. 700, 930, 1100, 1800. Wtorek będzie dniem spowiedzi, rano spowiadamy podczas mszy o godz.700, a następnie 20 minut przed każdą mszą. Proszę serdecznie, abyście znaleźli czas na uczestnictwo w sakramencie pojednania.
 2. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy obchód tajemnicy paschalnej, która jest centrum dziejów zbawienia:
 • Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek o godz. 1800 mszą wieczorną wspominającą Wieczerzę Pańską;
 • liturgia Wielkiego Piątku jest adoracją tajemnicy Krzyża. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły (powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i jeden posiłek do syta). O godz. 1500 w kościele nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godz. 1800 rozpoczniemy wieczorną liturgię Męki Pańskiej.
 • Wielka Sobota to dzień kontemplowania tajemnicy paschalnej męki-śmierci-zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, w której zbiega się cała historia naszego zbawienia.
  W tym dniu zapraszamy wszystkich na obrzęd poświecenia pokarmów do kościoła
  od 900 do 1200 i od 1300 do 1500.
 • Uroczystą Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w tym roku o godz. 1900. Gromadzimy się najpierw przed kościołem, aby po poświęceniu ognia i Paschału w uroczystej procesji wejść do naszej świątyni. Przynieśmy ze sobą świece chrzcielne lub paschaliki, ale pamiętajmy o zabezpieczeniu ich, żeby nie zalać ławek, posadzki i samych siebie.
 • Niedzielę Zmartwychwstania rozpoczniemy procesją rezurekcyjną o godz. 600. Gromadzimy się o godz. 545 aby przygotować porządek procesji. Proszę wszystkie grupy parafialne, a zwłaszcza Asystę Parafialną i ministrantów o pomoc w przygotowaniu procesji.
 1. Dzisiaj młodzież ma przygotowane stoisko z wypiekami wielkanocnymi.
 2. Na święta będziemy sprzątać kościół i porządkować teren w środę po rekolekcjach od godz. 900. I na ten dzień proszę o pomoc wszystkich dysponujących czasem i odpowiedzialnych za swój kościół.
 3. Przeżyliśmy we wspólnocie parafialnej nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Zelowa. Dziękuję za zaangażowanie grup parafialnych w czytanie rozważań, prowadzenie śpiewów i niesienie krzyża, strażakom za zapewnienie bezpieczeństwa oraz wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnej modlitwie.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (7 kwietnia 2019 r)

 1. Wczoraj w katedrze trzej nasi ministranci otrzymali posługę lektora: Jakub Bednarek, Bartosz Pietrzak i Jakub Pajewski.
 2. W parafii mamy trzech mężczyzn przygotowanych do posługi nadzwyczajnego szafarza komunii świętej– Grzegorz Nowicki, Sylwester Rosiak i Zbigniew Szafrański, którzy odbyli przygotowanie do tej posługi. Chcemy, aby rozpoczęli posługę wobec tych parafian, którzy ze względu na chorobę lub podeszły wiek i brak sił, nie mogą chodzić do kościoła, a chcą w niedziele i święta, przyjmować Pana Jezusa w Komunii św. Proszę te osoby, które dla swoich bliskich chcieliby prosić o komunię św. w niedziele, aby skontaktowali się z ks. Proboszczem. Wyjaśnimy szczegóły i uzgodnimy pierwsze spotkanie. W pierwsze piątki oczywiście nadal
  z posługą będą jeździć księża.
 3. We wtorek po mszy wieczornej ks. Krzysztof zaprasza na Krąg Biblijny. Spotkanie będzie na temat Liturgii Triduum Paschalnego.
 4. W najbliższy piątek 12 kwietnia przejdziemy ulicami Zelowa z modlitwą i rozważaniem Drogi Krzyżowej. Rozpoczniemy ją po mszy wieczornej i przejdziemy ulicami Sienkiewicza, Kilińskiego, Żeromskiego, Szkolna, Kościuszki do kościoła. Na liturgię weźmy ze sobą świece. W gablocie wywieszony jest porządek grup, które zapraszamy do niesienie krzyża.
 5. Za tydzień Niedzielą Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które są pamiątką jerozolimskich palm, jakie były słane pod stopy zmierzającego do świętego miasta Chrystusa. Podczas mszy o 1030 po poświęceniu palm, przejdziemy z procesją wokół kościoła.
 6. W Niedzielę Palmową rozpoczniemy również parafialne rekolekcje. W poniedziałek i wtorek msze św. o godz.700, 930, 1100, 1800. Wtorek będzie dniem spowiedzi, którą rozpoczniemy od godz.700, a następnie 20 minut przed każdą mszą. Proszę serdecznie, abyście znaleźli czas na uczestnictwo w sakramencie pojednania. Rekolekcje będzie prowadził Prałat Józef Janiec. Proszę was o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i całej parafii, o dobre przeżycie dla nas tego czasu Bożej łaski.
 7. W przyszłą niedzielę młodzież przygotuje stoisko z mazurkami.
 8. Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej proszę przynieść do kościoła w niedzielę miłosierdzia i złożyć przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.
 9. Dom Kultury zaprasza na Zelowski Jarmark Rękodzieła 13 kwietnia. Informacje w gablocie.
 10. Dziękuję mieszkańcom z ul. Pileckiego (od Chrapkiewicza do Żeromskiego) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 260 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 11. Na święta będziemy sprzątać kościół i porządkować teren w środę po rekolekcjach od godz. 900. I na ten dzień proszę o pomoc tych parafian, którzy będą chcieli pomóc.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (31 marca 2019 r)

 1. Organista Pan Jacek w tym roku obchodzi 25 lecie pracy organistowskiej w naszej parafii. Gratulujemy tego jubileuszu, dziękujemy za zaangażowanie i troskę o śpiew w kościele, za prowadzenie Chóru Parafialnego i scholi dziecięcej.
 2. W tym tygodniu w pierwszy czwartek, modlić się będziemy w intencji powołań, także z naszej parafii. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1600 i możliwość osobistej modlitwy, zakończenie nabożeństwem o godz. 1730; w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1700, w pierwszą sobotę, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy wieczornej z modlitwą zawierzenia. W teksty zawierzenia można będzie się zaopatrzyć u Rycerstwa Niepokalanej.
 3. W tym tygodniu do chorych ks. Proboszcz pojedzie w czwartek, ks. Piotr i Krzysztof w piątek.
 4. Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta będziemy przeżywać przed niedzielą Palmową w piątek 12 kwietnia. Rozpoczniemy ją po mszy wieczornej. Planowana trasa przejścia z kościoła ulicami Kilińskiego, Żeromskiego, Szkolna, Kościuszki. W gablocie wywieszony jest porządek grup, które zapraszam do niesienie krzyża.
 5. Dziękuję mieszkańcom ul. Pileckiego (od Zachodniej do Chrapkiewicza) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 670 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o. 700.
 6. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Pileckiego (od Chrapkiewicza do Żeromskiego).

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (24 marca 2019 r)

 1. W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Bóg zapłać za składane ofiary podczas tych nabożeństw.
 2. Od jutra rozpoczną się Rekolekcje dla uczniów szkół z Zelowa. Pomóżmy im naszą modlitwą w dobrym przeżyciu przez nich tego czasu Bożej łaski.
 3. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeżywamy tę uroczystość jako dzień wdzięczności Panu Bogu za dar życia. W tym dniu rozpoczyna się zawsze kolejny rok Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to modlitewne zobowiązanie podjętym w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Polega na codziennym odmawianiu modlitwy za dziecko oraz jednej dziesiątki różańca. W ten sposób stajemy się duchowymi rodzicami dziecka, tymi, którzy wezmą w obronę nienarodzone jeszcze dziecko, którego imię zna tylko Bóg i którego życie do Boga należy. Deklarację duchowej adopcji można złożyć jutro podczas wieczornej mszy świętej.
 4. 12 kwietnia w Atlas Arenie odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne dla rodzin. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do ks. Proboszcza, aby zarezerwować wejściówki. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie parafialnej bądź na stronie archidiecezji w zakładce Arena Rodzin.
 5. W listopadzie planowana jest pielgrzymka do Meksyku do Matki Bożej z Guadelupe. Informacje znajdują się w gablocie. Osoby zainteresowane proszę o kontakt z ks. Piotrem.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Poznańskiej (część od Mickiewicza do Sienkiewicza) i ul. Stanka za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 550 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. Na najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców z ul. Pileckiego (od Zachodniej do Chrapkiewicza).
 8. Przed kościołem dzisiaj można złożyć ofiarę do puszki na Fundusz Obrony Życia, który prowadzi nasze archidiecezjalne Centrum Służby Rodzinie.