Ogłoszenia parafialne

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (18 marca 2018 r) 

 1. Jutro uroczystość św. Józefa. Rano msze św. o godz. 700 i 800. Przed mszą wieczorną o godz. 1730 nabożeństwo do św. Józefa.
 2. Tegoroczną Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta będziemy przeżywać przed niedzielą Palmową w piątek 23 marca. Rozpoczniemy ją po mszy wieczornej i przejdziemy z kościoła ulicami Sienkiewicza, Wolności, Wschodnia, Dzielna, Kilińskiego do kościoła. Na liturgię weźmy ze sobą świece. W gablocie wywieszony jest porządek grup, które zapraszam do niesienie krzyża.
 3. Za tydzień Niedzielą Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które są pamiątką jerozolimskich palm, jakie były słane pod stopy zmierzającego do świętego miasta Chrystusa. Podczas mszy o 1030 po poświęceniu palm, przejdziemy z procesja wokół kościoła.
 4. W Niedzielę Palmową rozpoczniemy również parafialne rekolekcje. W poniedziałek
  i wtorek msze św. o godz.700, 930, 1100, 1800. Wtorek będzie dniem spowiedzi, którą rozpoczniemy od godz.700, a następnie 15 minut przed każdą mszą. Proszę serdecznie, abyście znaleźli czas na uczestnictwo w sakramencie pojednania. Rekolekcje będzie prowadził ks.Jarosław Życki, proboszcz parafii w Świnach. Proszę was o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i całej parafii, o dobre przeżycie dla nas tego czasu Bożej łaski.
 5. W środę uczniowie naszych szkół rozpoczynają rekolekcje. Program zamieszczony jest w gablocie. Módlmy się w ich intencji o dobre uczestnictwo i dobrą spowiedź.
 6. Dzisiaj młodzież rozprowadza przed kościołem przygotowane przez Caritas symbole wielkanocne – świece i baranki. W przyszłą niedzielę będą również mazurki.
 7. Skarbonki jałmużny Wielkopostnej proszę przynieść do kościoła w przyszła niedzielę i złożyć przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.
 8. Marsz młodzieży dla Jezusa, odbędzie się w Niedzielę Palmową w Łodzi. Rozpocznie się o godz. 13.30 w kościele pw. Najświętszego Imienia Jezus, natomiast zakończy w Archikatedrze Łódzkiej uroczystą Eucharystią.
 9. W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w domu Arcybiskupa Łódzkiego odbywać się będą debaty o wspólnym tytule: „Polskość – inspiracje – obowiązki”. Każde ze spotkań będzie udostępnione na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 26 marca o godz. 19.00. Rozmawiać ze sobą będą Pan Profesor Karol Modzelewski i Pan Profesor Adam Strzembosz.
 10. Dziękuję mieszkańcom z Kunickiego (od Zachodniej do Chrapkiewicza) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 700zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 11. Na święta będziemy sprzątać kościół i porządkować teren w środę po rekolekcjach od godz. 900. I na ten dzień proszę o pomoc tych parafian, którzy będą chcieli pomóc.