ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO ( 20 MAJA 2018 r)

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

21 maja (poniedziałek) święto NMP Matki Kościoła;
24 maja (czwartek) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
26 maja (sobota) wsp. św. Filipa Nereusza

1. W przyszłą niedzielę 27 maja odbędzie się uroczystość I Komunii dla dzieci ze SP nr 2 Msza św. komunijna będzie o godz. 1130, nie będzie więc mszy o godz. 1200.
  2. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę 26 maja o godz. 900.
  3. Na sprzątanie kościoła zapraszam rodziców dzieci w piątek 24 maja po mszy wieczornej.
  4. W piątek ksiądz Piotr i ksiądz Krzysztof będą przeżywać rocznicę święceń kapłańskich. Podczas wieczornej mszy świętej będą dziękować Bogu za dar kapłaństwa. Zapraszam wszystkich, którzy w tym dniu chcą towarzyszyć im swoją modlitwą.
  5. 31 maja będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Przejdziemy w tym dniu
    z procesją eucharystyczną ulicami naszej parafii, aby podziękować Bogu, że jest obecny z nami w siznakach i prosić o Jego błogosławieństwo dla całej parafii. Procesję Bożego Ciała przejdziemy ulicami Sienkiewicza, Poznańska, Wąska, Kościuszki, Dąbrowskiego do kościoła. Pierwszy ołtarz będzie na Sienkiewicza 11 (u państwa Muśiewicz, drugi Wąska 12 (blok). Proszę jeszcze o zgłaszanie osób i miejsc do przygotowania kolejnych dwóch ołtarzy eucharystycznych.
  6. W Boże Ciało po południu od godz. 1600 na placu kościelnym odbędzie się festyn parafialny. Konkurs na hasło festynu jest już rozstrzygnięty. Zapraszam do udziału w konkursie na najlepsze ciasto i zachęcam panie do przygotowania ciast, które zawsze podczas festynu cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
  7. Przed festynem potrzeba przygotować teren a zwłaszcza skosić trawę. Zapraszam kilku mężczyzn, którzy mogą w tym pomóc na poniedziałek 28 maja.
  8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę 7 lipca. Szczegółowe informacja wywieszona jest w gablocie.
  9. W sobotę 26 maja o godz. 1600 odbędzie się w Domu Kultury koncert z okazji Dnia Matki. Wystąpią dzieci z Domu Kultury oraz ze szkół i przedszkoli naszej gminy. Organizatorzy zapraszają.
  10. Dziękuję rodzicom dzieci dziś obchodzącym uroczystość I komunii za posprzątanie
    i przygotowanie kościoła.