2 NIEDZIELA ADWENTU (10 grudnia 2017)

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:

• 13 grudnia (środa) św. Łucji. Urodzona w szlacheckiej rodzinie na Sycylii, pragnęła radykalnego pójścia za Chrystusem drogą dziewictwa. Poniosła wysoką cenę tej decyzji – młodzieniec, któremu wcześniej była obiecana, wydał ją przez zemstę w ręce prześladowców chrześcijan. Łucja w prostocie przyjmowała wszystko, do czego przeznaczył ją Bóg. Mężnie stawiła czoło cierpieniu i śmierci.
  • 14 grudnia (czwartek) św. Jana od krzyża. Życie św. Jana było naznaczone krzyżem. Reforma zakonu karmelitańskiego, podjęta wspólnie z Teresą z Avili, przysporzyła mu wielu wrogów i cierpień. Jednak właśnie to dało mu niezwykłe poznanie spraw Bożych i rozpaliło go „żywym płomieniem miłości”.
  1. Trawa akcja Drzewko Serc. Są jeszcze wywieszone serduszka z informacją, która pomoże przygotować prezent dla konkretnego dziecka. Są również wystawione torby, do których można zapakować artykuły żywnościowe i chemiczne, z których będą przygotowane paczki świąteczne dla seniorów. Jeśli ktoś wie o osobie starszej, samotnej, którą potrzeba wspomóc, proszę zgłaszać informacje do zakrystii lub kancelarii. Zapraszam do włączenia się do wspólnej pomocy potrzebującym. Przygotowane prezenty i torby proszę przynieść do kościoła lub kancelarii do 17 grudnia.
  2. Przed kościołem przygotowane jest stoisko na którym można zaopatrzyć się w świece Caritas i opłatki.
  3. W najbliższą sobotę rozpoczną się misje miłosierdzia w naszej parafii i potrwają do piątku. Misje poprowadzą ojcowie jezuici. Rozpoczniemy w sobotę 16 grudnia i o 1730 powitamy przed kościołem obraz Jezusa Miłosiernego, który zostanie przywieziony z Pożdżenic. Następnie przejdziemy procesją wokół kościoła i po wprowadzeniu obrazu do kościoła rozpoczniemy mszę świętą. A na zakończenie dnia apel misyjny o godz. 2030. W niedzielę porządek mszy niedzielny. O godz. 1500 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Wieczorem apel misyjny o 2030. Od poniedziałku do piątku msze św. o 645, 930, 1100 i 1800. Codziennie też nabożeństwo do miłosierdzia o godz. 1500, a na zakończenie dnia apel misyjny o godz. 2030.
  4. Dziękuję mieszkańcom ul Jana Pawła II oraz za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni oraz za złożoną ofiarę 500 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
  5. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Północnej (lewa strona od Kilińskiego).