24 NIEDZIELA ZWYKŁA (16 września 2018 r)

1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
  • 18 września (wtorek) święto św. Stanisława Kostki. Szedł śladami Jezusa. Czując, że Bóg powołuje go na swoje ścieżki, sprzeciwił się rodzicom, sprawił im przykrość, ale wypełnił wolę Bożą. Czasem trzeba zdobyć się na stanowczy sprzeciw, jeśli ktoś staje na drodze wypełnienia woli Bożej w naszym życiu.
  • 20 września (czwartek) świętych męczenników z Korei. Ponieśli śmierć za wiarę
    w latach 1839-1867. Byli wśród nich biskupi i księża, jednak większość stanowili ludzie świeccy. W czasie ciężkiej próby nie wyparli się swojego Pana i Mistrza, lecz okazali Mu wierność i miłość aż do przelania krwi.
  • 21 września (piątek) święto św. Mateusza Ewangelisty. Celnik Mateusz wiele musiał
    w sobie pokonać, by poczuć się godnym wezwania Jezusa. Wybrał drogę, która doprowadziła go do świętości.
  1. 17 września 1939 roku, na mocy radziecko-niemieckiego porozumieniem zawartego w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Związek Radziecki zaatakował Polskę. Pamiętajmy o tym wydarzeniu, o bohaterskich obrońcach naszej Ojczyzny i o Rodakach zesłanych na Syberię, do Kazachstanu czy Rosji.
  2. Dzisiaj po mszy o godz. 1200 spotkanie rodziców młodzieży, która będzie się w tym roku przygotowywała do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  3. Spotkanie rodziców dzieci, które będą przygotowywały się do I komunii będzie w piątek 21 września po mszy wieczornej ok. 1830.
  4. Dziękuję mieszkańcom ul. Mieszka i Chrobrego za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 280zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
  5. Na sobotę 22 września do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Władysława Łokietka, Królewska, Kazimierza Wielkiego.