29 NIEDZIELA ZWYKŁA (22 października 2017 r

1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
  • 28 października (sobota) Święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Szymon, zwany „gorliwym” – zaniósł Ewangelię do Egiptu i Persji, Juda Tadeusz głosił Dobrą Nowinę w Mezopotamii, a potem w Persji. Obaj głosili Chrystusa obcym narodom i zaświadczyli o Nim męczeńską śmiercią.
  1. Jeszcze w tym tygodniu trwają nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1720.
  2. Przyjmujemy wypominki. Modlitwa za zmarłych jest jednym z ważnych uczynków miłosierdzia, jaki możemy ofiarować zmarłym.
  3. Przed kościołem można swoim podpisem poprzeć obywatelski projekt ustawy Zatrzymaj Aborcję, który ma na celu zatrzymanie zabijanie chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać może się każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest również numer PESEL. Podpisy zbierane będą również w tygodniu po nabożeństwie różańcowym.
  4. Dzisiaj młodzież naszej parafii przygotowała stoisko ze zniczami. Zachęcamy do wsparcia. Również w przyszłą niedzielę stoisko będzie dostępne.
  5. Dziękuję mieszkańcom Pożdżenic (prawa strona od Mickiewicza) za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 190 zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
  6. Na sobotę 28 października do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców Pożdżenic (lewa strona od Mickiewicza).