31 NIEDZIELA ZWYKŁA (4 listopada 2018 r)

1. Dziś po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
  2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
  • 9 listopada (piątek): święto poświecenia Bazyliki Laterańskiej. Jest przypomnieniem, że Chrystus zbudował swój Kościół na tym, który z pokorą uznał swoją grzeszność i przez to stał się piękną świątynią Ducha Świętego.
  • 10 listopada (sobota) św. Leona Wielkiego papieża. Jako dobry pasterz, konsekwentnie bronił Kościoła przed herezjami, a także swoim autorytetem zdołał odwieść barbarzyńskiego wodza Attylę od najazdu na Rzym.
  1. Jeszcze do czwartku 8 listopada możemy ofiarować duszom w czyśćcu wielki dar – odpust zupełny, czyli pomoc w darowaniu kar czyśćcowych przez pobożne nawiedzenie cmentarza, ofiarowanie modlitwy w intencji zmarłych oraz przyjętą komunię święta w ich intencji. Nie żałujmy zmarłym naszej pomocy.
  2. Jutro o godz. 1100 msza św. ku pamięci bohaterskiej postawy ks. Józefa Stanka oraz uroczystości związane z tym wydarzeniem przygotowane przez ZSO.
  3. 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Naszym patriotycznym obowiązkiem jest również modlitwa za Ojczyznę. Msza w intencji Ojczyzny o godz. 1200. Później odbędą się uroczystości przed pomnikiem katyńskim.
  4. W soboty w listopadzie odprawiamy różaniec z wypominkami o godz. 1715.
  5. 9 listopada w Domu Kultury odbędzie się koncert patriotyczny. Rozpoczęcie o godz. 1900.
  6. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Leśna Sosnowa, Bukowa, Grzybowa, Czarny Las, Leśniczówka oraz złożoną ofiarę na kościół 500 zł. Modlić się będziemy w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
  7. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Cegielniana, Wesoła, Ceramiczna.