Ogłoszenia 2019

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY (29 grudnia 2019 r)

 1. Dzisiaj w Domu parafialnym o godz. 1500 przedstawienie jasełkowe przygotowane przez scholę „Prowadź nas”. Zapraszamy do uczestnictwa.
 2. W poniedziałek po mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 3. We wtorek ostatni dzień starego roku. Wieczorna msza św. o godz. 1700 i po mszy świętej nabożeństwo na zakończenie roku.
 4. W przyszłą niedzielę 5 stycznia po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 5. 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. 700, 900, 1030, 1800. Podczas każdej mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, którą młodzież będzie rozprowadzała przed kościołem.
 6. W uroczystość Objawienia Pańskiego po raz pierwszy zostanie zorganizowany w Zelowie Orszak Trzech Króli. Po mszy św. o godz. 1030 rozpocznie się inscenizacja przed kościołem, a następnie Orszak wyruszy ulicami Sienkiewicza, Kościuszki, Wąska, Poznańska i zakończenie nastąpi na parkingu przy przygotowanej szopce. Zachęcamy do udziału rodziny, aby w strojach kolędników wziąć udział w zelowskim Orszaku.
 7. W I czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1600 i możliwość indywidualnej adoracji w int. powołań. Zakończenie nabożeństwem o godz. 1730.
 8. W I piątek spowiedź rano od godz. 630 i podczas mszy wieczornej. Z racji kolędy odwiedziny chorych odbędą się w dopiero w lutym.
 9. W I sobotę po mszy wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 10. Dziękuję mieszkańcom Pożdżenic (lewa strona) za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 469 zł. W int. mieszkańców modlić się będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 11. Na sobotę 4 stycznia do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Pożdżenic (prawa strona od Mickiewicza).
 12. Trwa wizyta duszpasterska zwana ”kolędą”. Dziękujemy wszystkim, którzy w pierwszych dniach kolędy czekali na nas w domach. Spotkane kolędowe jest związane ze wspólną modlitwą i błogosławieństwem domu i rodziny. Podczas kolędy kancelaria przed południem będzie nieczynna, po południu od godz. 1630.

BOŻE NARODZENIE (25 grudnia 2019 r)

 1. Przeżywamy Boże Narodzenie w kościele przystrojonym i udekorowanym świątecznie. Dziękuję wszystkim, dzięki którym ten świąteczny wystrój raduje nasze oczy i serca, a szczególnie:
 • państwu Zaworskim z Maurycowa za przygotowanie całego wystroju żłóbka;
 • państwu Gilskim oraz państwu Ciosek za ofiarowane choinek;
 • strażakom za pomoc w oprawieniu i ustawieniu choinek w kościele.
 1. Jutro w drugi dzień świąt 26 grudnia wspominamy św. Szczepana męczennika. Porządek mszy także niedzielny. Podczas mszy o godz. 1030 wystąpią ze śpiewem kolęd nasze schole.
 2. Przed świętami zostało przekazanych 80 paczek świątecznych i prezentów dla dzieci oraz dla osób samotnych i starszych. Dziękuję Parafianom, którzy przygotowali paczki, a katechetkom i młodzieży z Liceum i Szkoły Zawodowej za pomoc w rozwiezieniu i dostarczeniu ich do rodzin i dzieci.
 3. Okres Narodzenia Pańskiego, który będzie trwał do niedzieli Chrztu Pańskiego czyli do 12 stycznia, jest niezwykle bogaty w znaki i zwyczaje, które są symbolem Bożej łaskawości:
 • obrzęd błogosławieństwa szopki i złożenia dzieciątka w żłóbku, które miało miejsce po Pasterce,
 • 26 grudnia w drugi dzień świąt w święto św. Szczepana męczennika, pierwszego świadka – zwyczaj błogosławienia owsa.
 • 27 grudnia w piątek święto Jana Apostoła – zwyczaj błogosławienia wina, odbędzie się podczas mszy o godz. 1800.
 • 28 grudnia w sobotę w dzień wspomnienia św. Młodzianków Męczenników, dzieci zabitych na rozkaz Heroda – obrzęd błogosławienia dzieci, odbędzie się podczas mszy o godz. 1800.
 • 6 stycznia w święto Trzech Króli – obrzęd błogosławienia kredy i kadzidła,
 • w święto Chrztu Pańskiego – obrzęd błogosławienia wody,
 • obrzęd błogosławienia rodzin podczas odwiedzin kolędowych.
 1. Błogosławieństwa należą do tzw. sakramentaliów, czyli świętych znaków, które upraszają łaskę Bożą i wiodą wiernych do głębszego życia wiary oraz do samych sakramentów. Formuły modlitwy zawarte w błogosławieństwach, wyrażają przede wszystkim uwielbienie Boga za Jego dary, błaganie o Jego dobrodziejstwa oraz prośbę o udaremnienie w świecie władzy złego ducha.
 2. W niedzielę 29 grudnia o godz. 1500 w domu parafialnym odbędzie się występ jasełkowy w wykonaniu scholii dziecięcej.
 3. Od piątku rozpoczynamy wizytę duszpasterską czyli kolędę. Proszę, by dla ułatwienia nam odwiedzin furtki czy bramy były otwarte. Podczas kolędy kancelaria do południa będzie nieczynna. Plan kolędy jest umieszczony w ogłoszeniach w gablocie.

4 NIEDZIELA ADWENTU (22 grudnia 2019 r)

 1. W poniedziałek i wtorek ostatnie roraty.
 2. Uroczystość Narodzenia Pańskiego we wtorek rozpoczniemy Pasterką o północy.
 3. W środę w Uroczystość Narodzenia Pańskiego i w czwartek w Drugi Dzień Świąt msze święte według porządku niedzielnego.
 4. W przyszłą niedzielę 29 grudnia o godz. 1500 w domu parafialnym schola dziecięca zaprasza na przedstawienie jasełkowe.
 5. Dzisiaj przed kościołem można zaopatrzyć się w sianko na stół wigilijny. Dobrowolne składane ofiary będą przeznaczone na działalność grupy młodzieżowej. Zachęcamy do wsparcia.
 6. W kościele przy ołtarzu serca Pana Jezusa ustawiona jest choinka z przeznaczeniem dla dzieci. Mogą one przyozdobić ją własnymi ozdobami i dekoracjami.
 7. Dziękuję mieszkańcom Ignacowa i Kol. Pożdżenice za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni oraz złożoną ofiarę 1065 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 8. Na sobotę 28 grudnia do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Pożdżenic (lewa str. od Mickiewicza).
 9. Po świętach rozpoczniemy wizytę duszpasterską – kolędę.

Plan kolędy

piątek(27 grudnia)
od godz. 900  – Zelówek; Leśniczówka, Czarny Las i Grzybowa;

sobota (28 grudnia)
godz. 900 – Mauryców;

poniedziałek (30 grudnia)
od godz. 900 – Pożdżenice obie strony;

3 NIEDZIELA ADWENTU (15 grudnia 2019 r)

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. dr Dariusz Kucharski.
  W poniedziałek msze święte z nauką o godz. 6.45, 930, 11.00 i 18.00. We wtorek spowiedź rozpocznie się pół godziny przed mszami.
 2. Dziękuję każdemu, kto włączyli się w przygotowanie pomocy na święta dla dzieci oraz dla osób starszych i samotnych, za przyniesione prezenty oraz artykuły spożywcze i chemiczne.
 3. Stowarzyszenie Dobroczynne „Razem”, Dom Kultury i Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają osoby starsze i samotne na Kolację Wigilijną, która odbędzie się 20 grudnia o godz. 1700 w Domu Kultury.
 4. Przed kościołem można zaopatrzyć się w świece caritas i opłatki, a także w sianko na stół wigilijny.
 5. Dziękuję mieszkańcom ul. Herbertowska, Zachodnia i Boczna za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni oraz za złożoną ofiarę 560 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Ignaców i Kol. Pożdżenice.

2 NIEDZIELA ADWENTU (8 grudnia 2019)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 13 grudnia (piątek) św. Łucji. Urodzona w szlacheckiej rodzinie na Sycylii, pragnęła radykalnego pójścia za Chrystusem drogą dziewictwa. Poniosła wysoką cenę tej decyzji – młodzieniec, któremu wcześniej była obiecana, wydał ją przez zemstę w ręce prześladowców chrześcijan. Łucja w prostocie przyjmowała wszystko, do czego przeznaczył ją Bóg. Mężnie stawiła czoło cierpieniu i śmierci.
 • 14 grudnia (sobota) św. Jana od Krzyża. Życie św. Jana było naznaczone krzyżem. Reforma zakonu karmelitańskiego, podjęta wspólnie z Teresą z Avili, przysporzyła mu wielu wrogów i cierpień. Jednak właśnie to dało mu niezwykłe poznanie spraw Bożych i rozpaliło go „żywym płomieniem miłości”.
 1. Są jeszcze w kościele serduszka z imionami dzieci i torby, do których można zapakować artykuły żywnościowe i chemiczne, z których będą przygotowane paczki świąteczne dla osób starszych i samotnych. Jeśli ktoś wie o osobie starszej, samotnej, którą potrzeba wspomóc, proszę zgłaszać informacje do zakrystii lub kancelarii. Zapraszam do włączenia się do wspólnej pomocy potrzebującym. Przygotowane prezenty dla dzieci i torby proszę przynieść do kościoła lub kancelarii do 17 grudnia.
 2. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie przygotowane stoisko ze świecami Caritas i opłatkami.
 3. W czwartek o godz. 1700 nauka pieśni dla dzieci przed I komunią.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe w naszej parafii.
 5. Dziś na stoisku przed kościołem można jeszcze zakupić kalendarz przygotowany przez scholę dziecięcą.
 6. Dziękuję mieszkańcom Cegielniana, Wesoła, Ceramiczna za posprzątanie naszej świątyni oraz za złożoną ofiarę 700 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Herbertowska, Zachodnia, Boczna.
 8. W poczuciu solidarności z Kościołem za wschodnią granicą Polski przeżywamy dzisiaj Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy to zrobić naszą modlitwą oraz ofiarami zbieranymi do puszki przed kościołem.

1 NIEDZIELA ADWENTU (1 grudnia 2019 r)

 1. Adwent jest czasem, w którym mamy przygotować nasze serca na jak najlepsze przeżycie świąt Bożego Narodzenia. Pomagają nam w tym oczywiście Roraty – Msze poświęcone Maryi, w naszym kościele odprawiane codziennie o godz. 645. Zapraszam wszystkich parafian do uczestnictwa w tych mszach. Przynośmy ze sobą świece bądź lampiony, aby podkreślić w symbolu światła zwycięstwo Chrystusa nad ciemnością grzechu. Bądźmy przygotowani, aby przyjąć Pana Jezusa w komunii św. Dla dzieci uczestniczących w roratach jest przygotowany koszyk, do której mogą wrzucać kartki z imieniem i nazwiskiem. Wylosowane dziecko będzie mogło wziąć na jeden dzień do domu figurkę Dzieciątka Jezus. Dołączona jest też litania do Dzieciątka Jezus, którą zachęcamy by odmówić wspólnie w rodzinie.
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 2 grudnia (poniedziałek) wsp. bł. Rafała Chylińskiego
 • 3 grudnia (wtorek) wsp. św. Franciszka Ksawerego
 • 6 grudnia (piątek) wsp. św. Mikołaja
 • 7 grudnia (sobota) wsp. św. Ambrożego.
 1. w pierwszy czwartek od godz. 1600 będzie czas na adorację i modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w intencji powołań. Na zakończenie adoracji nabożeństwo o godz. 1730; w pierwszy piątek o godz. 1730 nabożeństwo do NSJ. Spowiedź rano od godz. 630 i po południu od 1730. Odwiedzimy z posługą komunii św. chorych. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające NSM po mszy wieczornej.
 2. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 3. W tym roku na pl. Dąbrowskiego 8 grudnia zorganizowany zostanie Zelowski Jarmark Bożonarodzeniowy. Będzie on okazją do przedświątecznych zakupów, a także wspólnych spotkań podczas towarzyszących jarmarkowi wydarzeń. Burmistrz Zelowa i organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa.
 4. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy 15 grudnia w trzecią niedzielę adwentu.
 5. Rozpoczynamy akcję Drzewko Serc. W kościele są wywieszone serduszka z informacją, która pomoże przygotować prezent dla konkretnego dziecka. Oprócz paczek dla dzieci chcemy przygotować paczki świąteczne dla osób starszych i samotnych, dlatego są wystawione również torby, do których można zapakować artykuły żywnościowe i chemiczne. Zapraszam do włączenia w pomoc potrzebującym.
 6. Dziękuję mieszkańcom Leśna, Sosnowa, Bukowa, Grzybowa, Leśniczówka i Czarnego Lasu za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni oraz złożoną ofiarę na kościół 890 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Cegielniana, Wesoła, Ceramiczna.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA (24 listopada 2019 r)

 1. Dzisiejszą uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata wchodzimy w ostatni tydzień roku liturgicznego i kościelnego. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu.
 2. W tym tygodniu:
 • we wtorek po mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej;
 • 30 listopada (sobota) święto Andrzeja Apostoła;
 • w następną niedzielę po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Pana Jezusa
  w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy akcję Drzewko Serc. W kościele będą wywieszone serduszka z informacją, która pozwoli przygotować prezent dla konkretnego dziecka.
  W ubiegłym roku na święta w ten sposób przygotowaliśmy paczki z prezentami dla 60 dzieci.. Oprócz paczek dla dzieci chcemy przygotować paczki świąteczne dla osób starszych i samotnych, dlatego będą wystawione również torby, do których można zapakować artykuły żywnościowe i chemiczne. Zachęcam do włączenia się w tę akcję.
 2. Dziękuję mieszkańcom Górna i Zofii za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni oraz za złożoną ofiarę 320 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. Na sobotę 30 listopada do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Leśna, Sosnowa, Bukowa, Grzybowa, Czarny Las, Leśniczówka.
 4. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na kościół: bezimiennie – 100 zł.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA (17 listopada 2019 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 18 listopada (poniedziałek) wsp. bł. Karoliny Kózkówny
 • 20 listopada (środa) św. Rafała Kalinowskiego
 • 21 listopada (czwartek) Ofiarowania NMP. Wyrażamy w nim naszą wdzięczność za wybranie Maryi na Bożą Rodzicielkę i wypełnianie przez Nią woli Ojca.
 • 22 listopada (piątek) św. Cecylii. W młodym wieku złożyła ślub czystości. Chociaż zmuszono ją do małżeństwa z poganinem, Walerianem, nie tylko nie złamała ślubu, lecz doprowadziła do wiary swego męża i jego brata. Wszyscy troje ponieśli śmierć męczeńską przez ścięcie mieczem. Jest patronką muzyki kościelnej.
 1. 22 listopada po mszy wieczornej spotkanie dla rodziców, których dzieci przygotowują się do I komunii św.
 2. Można jeszcze zapisać się na wyjazd Radia Maryja do Torunia. Informacje w gablocie.
 3. Dziękuję mieszkańcom ul. Podleśna, Poprzeczna za i posprzątanie kościoła oraz mieszkańcom ul. Zachodnia, Boczna, Herbertowska za złożoną ofiarę 400 zł. Msza św. int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. W przyszłą sobotę 24 listopada do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców
  Zofii i Górna.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA (10 listopada 2019 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 16 listopada (sobota) NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia.
 1. W soboty w listopadzie odprawiamy różaniec z wypominkami o godz. 1715.
 2. Dzisiaj w Domu Katechetycznym o godz. 16.00 zapraszamy na program słowno – muzyczny z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Nasza parafia realizuje projekt „Uwierz Polsko”. Podczas wydarzenia, wystąpią uczniowie z placówek oświatowych, lokalni artyści oraz grupy muzyczne działające przy parafii, którzy zaprezentują piosenki i pieśni patriotyczne. Po koncercie dla uczestników podsumowanie projektu połączone z poczęstunkiem przy kawie i herbacie. Jeśli ktoś zechce włączyć się w organizację i przynieść ciasto, to oczywiście będzie bardzo miło.
 3. 14 listopada w czwartek o godz. 1700 spotkanie z Organistą p. Jackiem w kościele dzieci przygotowujących się do I komunii.
 4. Jutro z okazji Święta Niepodległości msza św. w int. Ojczyzny o godz. 1200. Po mszy świętej dalsze uroczystości przy pomniku katyńskim. Z okazji Święta Niepodległości i wsp. Św. Marcina młodzież z ZSO zaprasza na stoisko z przygotowanymi rogalami marcińskimi.
 5. Dom Kultury zaprasza jutro na godz. 1700 na widowisko słowno-muzyczne ukazujące różne epizody z życia Marszałka Józefa Piłsudskiego, połączone z wykonaniem utworów muzycznych nawiązujące do patriotycznej symboliki. Więcej informacji na plakacie.
 6. 7 grudnia organizowana jest pielgrzymka do Torunia na 28 rocznicę powstania Radia Maryja. Zapraszamy do uczestnictwa. Więcej informacji na ogłoszeniu w gablocie.
 7. Dziękuję mieszkańcom ul. Nowy Rynek, Cmentarna i Przejazd za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni oraz złożoną ofiarę 390 zł. W int. mieszkańców modlić się będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 8. W przyszłą sobotę 16 listopada do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców
  Podleśna i Poprzeczna.
 9. Przed kościołem zbiórka ofiar na pomoc chrześcijanom prześladowanym za wiarę. Za każdą przekazaną ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać!

31 NIEDZIELA ZWYKŁA (3 listopada 2019 r)

 1. Dziś po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 4 listopada (poniedziałek) św. Karola Boromeusz
 • 9 listopada (piątek): święto poświecenia Bazyliki Laterańskiej.
 1. Do 8 listopada możemy ofiarować duszom w czyśćcu wielki dar – odpust zupełny, czyli pomoc w darowaniu kar czyśćcowych przez pobożne nawiedzenie cmentarza, ofiarowanie modlitwy w intencji zmarłych. Nie żałujmy duszom w czyśćcu naszej pomocy.
 2. W soboty w listopadzie odprawiamy różaniec z wypominkami o godz. 1715.
 3. Jutro o godz. 1800 msza św. ku pamięci bohaterskiej postawy ks. Józefa Stanka oraz uroczystości związane z tym wydarzeniem przygotowane przez społeczność ZSO.
 4. W przyszłą niedzielę 10 listopada w Domu Katechetycznym o godz. 16.00 odbędzie się Koncert słowno – muzyczny z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Nasza parafia w ramach programu Mikrogranty „Łódzkie na plus” 2019 realizuje projekt pod hasłem „Uwierz Polsko”. Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Łódzkiego oraz z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Podczas wydarzenia, wystąpią uczniowie z placówek oświatowych, lokalni artyści oraz grupy muzyczne działające przy parafii, którz zaprezentują piosenki i pieśni patriotyczne. Po koncercie zapraszamy wszystkich uczestników wydarzenia na podsumowanie projektu połączone z poczęstunkiem przy kawie i herbacie. Zwracamy się z prośbą zwłaszcza do gospodyń o wsparcie organizowanego poczęstunku dla uczestników przez upieczenia ciasta. Będzie można je przynieść do Domu Katechetycznego w niedzielę od godz. 14.30. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się i pomóc w przygotowanie wydarzenia zapraszamy na spotkanie informacyjne w czwartek 7 listopada na godz. 18.00.
 5. Krzysztof zaprasza na wyjazd do Warszawy 11 listopada na marsz niepodległości. Koszt 50 zł. Osoby zainteresowane proszę zgłaszać się do kancelarii.
 6. 9listopada w sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Nowy Rynek, Cmentarna, Przejazd.

30 NIEDZIELA ZWYKŁA (27 października 2019 r)

 1. W tym tygodniu:
  • we wtorek 29 października po mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
  • w piątek 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy przez naśladowanie Chrystusa drogą Błogosławieństw już na zawsze zjednoczyli się z Bogiem. Msze św.
   w kościele o godz. 700, 900. W kaplicy na cmentarzu o godz. 1030 i 1200. Po mszy o godz. 1030 modlitwa za zmarłych z wypominkami.
  • 2 listopada (sobota) Wszystkich Wiernych Zmarłych. Dzień ten w polskiej tradycji jest dniem refleksji i modlitwy przy grobach. W modlitwie Ojcu miłosiernemu powierzajmy naszych bliskich i nas samych ufając Bogu, że odnajdziemy się wszyscy pośród żyjących w niebie. Msze św. w kościele o 700, 730, 1800, w kaplicy cmentarnej o 1000.
  • chorych odwiedzimy w następnym tygodniu w piątek 8 listopada
  • w przyszłą niedzielę comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O godz. 1730 nabożeństwo. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 1. W tym tygodniu ostatnie nabożeństwa różańcowe w październiku. Dziękuję dzieciom, młodzieży ze szkół, katechetkom, członkom Kół Różańcowych naszej parafii, Rycerstwu Niepokalanej za prowadzenie rozważań i modlitw podczas nabożeństw w kościele.
 2. 31 października w czwartek o godz. 1900 zapraszamy na Noc świętych. Będzie to wspólna modlitwa przez orędownictwo świętych, połączona z rozważaniami i śpiewem ku czci tych, którzy są już święci, a więc zabawieni. Jest to czas, który we właściwy sposób wprowadza nas w katolickie rozumienie i przeżywanie dnia Wszystkich Świętych. W zupełnej sprzeczności z duchowością katolicką jest świętowanie halloween w którego centrum znajduje się ciemność, śmierć, demonizm i zło. Zwyczaje halloween stanowią również realne duchowe zagrożenie dla człowieka.
 3. 1 listopada na cmentarzu będą zbierane ofiary na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.
 4. Dzisiaj młodzież naszej parafii przygotowała stoisko ze zniczami. Zachęcamy do wsparcia.
 5. W poniedziałek w naszym kościele o godz. 1900 koncert finałowy Zelowskiego Festiwalu Koncertowego. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy.
 6. W gablocie znajduje się informacja o pielgrzymce do Ziemi Świętej.
 7. Krzysztof zaprasza na wyjazd do Warszawy 11 listopada na marsz niepodległości. Koszt 50 zł. Osoby zainteresowane proszę zgłaszać się do kancelarii.
 8. Dziękuję mieszkańcom ul. Harcerska, Leśne Działy, Bujnowska, Sportowa, Południowa, Komeńskiego i Pabianicka za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 440 zł. Modlić się będziemy w intencji mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 9. Na sobotę 9 listopada do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul. Nowy Rynek, Cmentarna, Przejazd.

29 NIEDZIELA ZWYKŁA (20 października 2019 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 22 października (wtorek) wspomnienie świętego Jana Pawła II, papieża.
 1. Trwają nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1720.
 2. Przyjmujemy wypominki. Modlitwa za zmarłych jest jednym z ważnych uczynków miłosierdzia, jaki możemy ofiarować zmarłym.
 3. 24 października w czwartek o godz. 1600 spotkanie z Organistą p. Jackiem w kościele dzieci przygotowujących się do I komunii.
 4. 25 października w piątek po mszy św. wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I komunii.
 5. Za tydzień w niedzielę młodzież naszej parafii przygotuje stoisko ze zniczami. Zachęcamy do wsparcia.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Lubelskiej i Łąkowej za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 210 zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. Na sobotę 27 października do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul. Harcerska, Leśne Działy, Bujnowska, Sportowa, Południowa, Komeńskiego i Pabianicka.

28 NIEDZIELA ZWYKŁA (13 października 2019 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 16 października (środa) św. Jadwigi Śląskej.
 • 17 października (czwartek) św. Ignacego Antiocheńskiego.
 • 18 października (piątek) święto Łukasza Ewangelisty.
 1. Trwają nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1720.
 2. Przyjmujemy wypominki. Modlitwa za zmarłych jest jednym z ważnych uczynków miłosierdzia, jaki możemy ofiarować zmarłym.
 3. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki
  z przeznaczeniem na stypendia dla młodzieży.
 4. Młodzież z ZSO z Zelowa przygotowała również stoisko z kremówkami.
 5. W środę po mszy św. ks. Piotr zaprasza na spotkanie osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Meksyku.
 6. Dzisiaj w Domu Kultury o godz. 1600 odbędzie się koncert jubileuszowy parafialnej scholii dziecięcej „Prowadź nas”.
 7. Dziękuję mieszkańcom ul. Kazimierza Wielkiego, Władysława Łokietka i Królewska za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 250 zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 8. Na sobotę 19 października do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Lubelska i Łąkowa.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA (29 września 2019 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 30 września (poniedziałek) św. Hieronima
 • 1 października (wtorek) św. Teresy od Dzieciątka Jezus
 • 2 października (środa) św. Aniołów Stróżów
 • 4 października (piątek) Św. Franciszka z Asyżu
 • 5 października (sobota) św. Faustyny Kowalskiej
 • w pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 1600 i możliwość adoracji i modlitwy w int. powołań.
 • w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1700. Ks. Proboszcz do chorych pojedzie w czwartek, a ks. Krzysztof i ks. Piotr w piątek.
 • w pierwszą sobotę po mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające NSM połączone z nabożeństwem różańcowym
 1. Od jutra w kancelarii od. godz. 900 przyjmujemy intencje na przyszły rok.
 2. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1720. Postarajmy się znaleźć czas na wspólnotową modlitwę w naszym kościele. W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek modlitwę i rozważania prowadzą uczniowie naszych szkół. Na piątek, sobotę i niedzielę do prowadzenia modlitwy zapraszam przedstawicieli kół różańcowych.
 3. W sobotę 7 października w Bełchatowie odbędzie się męski różaniec ulicami miasta. Rozpoczęcie o godz. 930 mszą świętą w parafii NMP Matki Kościoła. Zachęcamy mężczyzn do uczestnictwa i świadectwa wiary.
 4. Za tydzień w niedzielę adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zakończenie nabożeństwem różańcowym o godz. 1720 i procesja przy kościele.
 5. Dziękuję mieszkańcom ul. Mickiewicza i Płockiej za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę  zł. W intencji mieszkańców będziemy modlić się w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. Na sobotę 5 października do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Chrobrego i Mieszka.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA (22 września 2019 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 23 września (poniedziałek) św.Pio
 • 27 września (piątek) św. Wincentego a Paulo.
 • 28 września (sobota) św. Wacława.
 1. Od 30 września zaczniemy przyjmować intencje na rok 2020. Prosimy o dobre zastanowienie się nad takimi wydarzeniami w rodzinach, jak jubileusze małżeńskie, rocznice urodzin (zwłaszcza 18 urodziny), czy inne ważne dla was rocznice i wydarzenia, żeby już na początku zapisać termin mszy świętej, nie czekać do ostatniej chwili, bo może nie być już wtedy wolnej intencji.
 2. Dzisiaj o godz. 1900 spotkanie dla mężczyzn.
 3. We wtorek po mszy świętej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 4. W czwartek o godz. 1900 w domu parafialnym spotkanie Kręgu Biblijnego
 5. 27 wrzenia (piątek) po mszy wieczornej spotkanie dla rodziców, których dzieci przygotowują się do I komunii św.
 6. 28 września w sobotę o godz. 1500, na pl. Dąbrowskiego będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas, naszej Parafii, dla naszych rodzin, dla tych, którzy modlitwy szczególnie potrzebują i o pokój na świecie odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę, która tego dnia odbywać się będzie w całej Polsce.
 7. W związku z rozpoczęciem przygotowania do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę (29 września) po mszy o godz. 1200 spotkanie dla młodzieży z klas pierwszych szkoły średniej i ich rodziców.
 8. Klub PCK w Zelowie zaprasza na honorową akcję oddania krwi. Szczegółowe informacje w gablocie.
 9. Dziękuję mieszkańcom ul. Szkolna 6 za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 160 zł. W intencji mieszkańców modlić się będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 10. Na sobotę 28 września o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców Mickiewicza i Płocka.

24 NIEDZIELA ZWYKŁA (15 września 2019 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 18 września (środa) święto św. Stanisława Kostki. Szedł śladami Jezusa. Czując, że Bóg powołuje go na swoje ścieżki, sprzeciwił się rodzicom, sprawił im przykrość, ale wypełnił wolę Bożą. Czasem trzeba zdobyć się na stanowczy sprzeciw, jeśli ktoś staje na drodze wypełnienia woli Bożej w naszym życiu.
 • 20 września (piątek) świętych męczenników z Korei. Ponieśli śmierć za wiarę
  w latach 1839-1867. Byli wśród nich biskupi i księża, jednak większość stanowili ludzie świeccy. W czasie ciężkiej próby nie wyparli się swojego Pana i Mistrza, lecz okazali Mu wierność i miłość aż do przelania krwi.
 • 21 września (sobota) święto św. Mateusza Ewangelisty. Celnik Mateusz wiele musiał w sobie pokonać, by poczuć się godnym wezwania Jezusa. Wybrał drogę, która doprowadziła go do świętości.
 1. Dzisiaj OSP w Zelowie obchodzi uroczystość jubileuszu 110 lecia działalności. Uroczystości rozpoczną się mszą św. o godz. 1400 na terenie jednostki. Program szczegółowy uroczystości jest zamieszony w gablocie.
 2. Spotkanie dla Pielgrzymów z Pielgrzymki Ziemi Łaskiej dzisiaj w Buczku. O godz. 1600 msza święta.
 3. Jutro w naszym kościele o godz. 1900 odbędzie się wykonanie w wersji koncertowej opery „Straszny Dwór”. Zapraszamy do uczestnictwa.
 4. 17 września 1939 roku, na mocy radziecko-niemieckiego porozumieniem zawartego w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Związek Radziecki zaatakował Polskę. Przechowujmy pamięć o tym wydarzeniu, o bohaterskich obrońcach naszej Ojczyzny i o Rodakach zesłanych na Syberię, do Kazachstanu czy Rosji.
 5. Dziękuję mieszkańcom ul. Szkolnej 5 i 7 za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 135 zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700. Dziękuję parafianom, którzy pomogli w piątek w sprzątaniu kaplicy na cmentarzu.
 6. Na sobotę 21 września do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Szkolnej 6.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA (8 września 2019 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 13 września (piątek) św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
 • 14 września (sobota) święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Przypomina nam ono
  o odnalezieniu relikwii krzyża i konsekracji bazyliki, w której były przechowywane. Zadbajmy o krzyże w naszych domach, czy znajdują się w godnym miejscu, pamiętając, że są znakiem naszego zbawienia. O godz. 1100 msza w int. zmarłych w kaplicy cmentarnej z procesją.
 1. Przed uroczystością w kaplicy cmentarnej, proszę o pomoc w przygotowaniu i posprzątaniu kaplicy i terenu wokół i zapraszam w piątek 13 września na godz. 900.
 2. W przyszłą niedzielę OSP w Zelowie obchodzi uroczystość jubileuszu 110 lecia działalności. Uroczystości rozpoczną się mszą św. o godz. 1400 na terenie jednostki. Program szczegółowy uroczystości jest zamieszony w gablocie.
 3. 16 września w naszym kościele o godz. 1900 odbędzie się wykonanie w wersji koncertowej opery „Straszny Dwór”. Zapraszamy do uczestnictwa.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Szkolnej 8 i 10 za pomoc w posprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę 200 zł. Msza św. w intencji mieszkańców będzie odprawiona w przyszłą niedzielę godz. 700.
 5. Na sobotę 14 września do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Szkolnej 5 i 7.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA (1 WRZEŚNIA 2019 r)

 1. Dzisiaj o godz. 1400 msza św. rozpoczynająca powiatowe dożynki. Po mszy adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730.
 2. 2 września w poniedziałek o godz. 800 msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy uczniów, rodziców, dyrekcje, grono pedagogiczne i pracowników szkół. Dzieci mogą przynieść tornistry i plecaki na poświęcenie przyborów szkolnych.
 3. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 3 września (wtorek) św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
 • w pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1600 i możliwość adoracji i modlitwy o łaskę dobrych i świętych powołań. Na zakończenie nabożeństwo o godz. 1730.
 • w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1700. Nabożeństwo wynagradzające Sercu Pana Jezusa o godz. 1730. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych.
 • w pierwszą sobotę po mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu. Sercu Maryi.
 1. 6 września o godz. 1600 na pl. Dąbrowskiego odbędzie się „Narodowe czytanie”. Organizatorzy zapraszają.
 2. W sobotę 7 września w Bełchatowie odbędzie się męski różaniec ulicami miasta. Rozpoczęcie o godz. 930 mszą świętą w parafii NMP Matki Kościoła. Mężczyzn zapraszamy do uczestnictwa.
 3. W gablocie wywieszone są informacje o badaniach USG.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego 36a za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 115 zł. Modlić się będziemy za mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na sobotę 7 września do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Szkolnej 8 i 10.

21 NIEDZIELA ZWYKŁA (25 SIERPNIA 2019 r)

 1. Dzisiaj msza odpustowa o godz. 1200. Na zakończenie mszy świętej procesja eucharystyczna przy kościele.
 2. Jutro uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze święte o godz. 700, 900, 1800.
 3. Za tydzień w niedzielę 1 września w Zelowie odbędą się powiatowe uroczystości dożynkowe. Rozpoczną się Mszą świętą w kościele o godz. 1400. Po mszy dalsza część uroczystości na placu targowym przy ul. Poznańskiej.
 4. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 27 sierpnia (wtorek) św. Moniki
 • 28 sierpnia (środa) św. Augustyna
 • 29 sierpnia (czwartek) męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 • 1 września (sobota) św. Bronisławy.
 • Pamiętajmy również o rocznicy wybuchu II wojny światowej i o tych, którzy oddali życie dla Ojczyzny, którzy przecierpieli okrucieństwa wojny.
 1. Na 14 września organizujemy z parafii wyjazd dzieci do Niepokalanowa. Odbędzie się tam ogólnopolskie spotkanie dzieci. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie. Zapraszamy rodziny na wspólny wyjazd.
 2. 2 września o godz. 800 na mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego zapraszamy dzieci, młodzież i pracowników szkół. Dzieci mogą przyniosą tornistry i plecaki do poświęcenie przyborów szkolnych.
 3. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego 36 i Szkolnej 12 za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę na kościół 80 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. Na sobotę 31 sierpnia do sprzątania kościoła proszę mieszkańców ul. Żeromskiego 36a.

20 NIEDZIELA ZWYKŁA (18 SIERPNIA 2019 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 20 sierpnia (wtorek) św. Bernarda
 • 21 sierpnia (środa) św. Piusa X papieża.
 • 22 sierpnia (czwartek) NMP Królowej.
 • 24 sierpnia (sobota) św. Bartłomieja.
 1. Za tydzień 25 sierpnia w niedzielę msza odpustowa o godz. 1200. Na zakończenie mszy świętej procesja eucharystyczna przy kościele. Zapraszam asystę, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatków podczas procesji.
 2. W ubiegłą niedzielę przyjęliśmy w parafii pielgrzymów z Płocka. Dziękuję za przekazane ofiary pieniężne i inne dary, za pomoc w organizacji posiłku, za przygotowanie kanapek, zupy i obsługę pielgrzymów przy kościele. Również wszystkim, którzy przyjęli i ugościli pielgrzymów w swoich domach.
 3. Dziękuję parafianom, którzy ofiarowali przybory szkolne dla uczniów z Białorusi.
 4. Z naszej parafii na szlak pielgrzymi wraz z Pielgrzymami z Łasku wyruszy w środę ponad 60 osobowa grupa z ks. Krzysztofem. Pamiętajmy o nich w modlitwie i polecajmy ich Bogu. Pielgrzymi z Łasku i Buczku zatrzymają się u nas na obiad ok. godz. 1300. Zapraszam osoby, które chcą pomóc w przygotowaniu i wydawaniu posiłku zapraszam w środę na godz. 1200.
 5. W Niepokalanowie 14 wrzenia organizowane jest ogólnopolskie spotkanie dla dzieci. Z naszej parafii istnieje możliwość wspólnego wyjazdu. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie i na stronie parafii.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego 38b za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 150 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700
 7. Na przyszłą sobotę do sprzątania kościoła proszę mieszkańców ul. Żeromskiego 36 i Szkolna 12.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA (11 SIERPNIA 2019 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 14 sierpnia (środa) św. Maksymiliana Kolbe męczennika.
 • 15 sierpnia (czwartek) uroczystość Wniebowzięcia NMP. W polskiej tradycji to święto znamy też pod nazwą Matki Boskiej Zielnej. Tego dnia poświęcamy kwiaty, zioła i zboża, dziękując za owoc tego, co wyrosło i co zbieramy, co jest pożyteczne i piękne. Msze święte o godz. 700, 900, 1030 i 1800.
 • 17 sierpnia (sobota) św. Jacka.
 1. Podejmujmy w sierpniu modlitwę i wstrzemięźliwości, aby wyprosić łaskę trzeźwości dla zniewolonych, a także tych, którzy cierpią przez alkoholizm i pijaństwo swoich bliskich.
 2. Zachęcam do włączenia się w pomoc organizowania wyprawek szkolnych dla uczniów z rodzin polskich na Białorusi. W gablocie i na stronie internetowej znajduje się lista przyborów, jakie są potrzebne w szkole. Zakupione artykuły szkolne można przynieść do kościoła lub kancelarii do 15 sierpnia.
 3. Można zapisywać się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Zachęcamy na tę duchową przygodę w drodze, tych którzy się zastanawiają oraz niezdecydowanych. W przyszłym tygodniu w środę 21 sierpnia Pielgrzymi z Łasku i Buczku zatrzymają się u nas na obiad godz. 1300. Grupa pielgrzymów z Zelowa wraz z ks. Krzysztofem dołączy się dalej w pielgrzymkę na Jasną Górę.
 4. W przyszłą niedzielę 18 sierpnia o godz. 1230 w kościele w Pożdżenicach odbędzie się koncert inauguracyjny 25 Zelowski Koncert Festiwalowy. Informacje w gablocie.
 5. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego 38a za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 260 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. Na sprzątane kościoła w sobotę 17 sierpnia zapraszam mieszkańców ul. Żeromskiego 38b.

18 NIEDZIELA ZWYKŁA (4 SIERPNIA 2019 r)

 1. Dzisiaj comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 6 sierpnia (wtorek) święto Przemienienia Pańskiego;
 • 8 sierpnia (czwartek) św. Dominika.
 • 9 sierpnia (piątek) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża.
 • 10 sierpnia (sobota) św. Wawrzyńca.
 1. Trwajmy w sierpniu w modlitwie i wstrzemięźliwości, aby wyprosić łaskę trzeźwości dla zniewolonych, a także dla tych, którzy cierpią przez alkoholizm i pijaństwo swoich bliskich.
 2. Od poniedziałku można już zapisywać się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy przyjmujemy w kancelarii.
 3. W przyszłą niedzielę 11 sierpnia na postój przy naszym kościele zatrzymają się uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Płockiej, a 12 sierpnia na nocleg przyjadą uczestnicy pielgrzymki rowerowej. Także dzisiaj zbieramy ofiary na przygotowanie poczęstunku pielgrzymów. Osoby, które chcą pomóc przy organizacji przyjęcia pielgrzymów zapraszam na spotkanie w poniedziałek po mszy wieczornej. A do pomocy w dniu przyjścia pielgrzymów zapraszam w sobotę na godzinę 700. Każda pomoc, również młodzieży jest mile widziana.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego 38 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę 100 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na sobotę 10 sierpnia do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Żeromskiego 38a.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA (28 LIPCA 2019 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 29 lipca (poniedziałek) św. Marty
 • 31 lipca (środa) św. Ignacego z Loyoli
 • 1 sierpnia (czwartek) św. Alfons Liguori
 • w pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 1600 i możliwość adoracji i modlitwy o łaskę dobrych i świętych powołań.
 • w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1730. Nabożeństwo wynagradzające Sercu Pana Jezusa o godz. 1730. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych.
 • W pierwszą sobotę zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi i nabożeństwo wynagradzające.
 • w przyszłą niedzielę comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 1. W czwartek 1 sierpnia obchodzimy 75 rocznicę Powstania Warszawskiego. Niech przykład tych Polaków, którzy złożyli ofiarę życia z miłości do Ojczyzny będzie dla nas wezwaniem do budowania patriotyzmu w obecnych czasach. Sierpień przeżywamy również, jako miesiąc trzeźwości. Wiemy, jak wiele nieszczęść i tragedii powoduje nałóg pijaństwa i alkoholizmu. Podejmujmy więc wysiłek poprzez modlitwę i wstrzemięźliwość, aby wyprosić łaskę trzeźwość dla zniewolonych.
 2. W sierpniu będziemy gościli pielgrzymów z Płocka. 11 sierpnia na postój przy naszym kościele zatrzymają się uczestnicy Pieszej Pielgrzymki, a 12 sierpnia na nocleg przyjadą uczestnicy pielgrzymki rowerowej. W następną niedzielę będziemy zbierać ofiary na organizację poczęstunku i przyjęcia pielgrzymów. Proszę, abyście tak jak do tej pory pomogli w organizacji przyjęcia pielgrzymów.
 3. Caritas Archidiecezjalna organizuje pomoc w przygotowaniu wyprawek szkolnych dla dzieci pochodzących z polskich rodzin z diecezji pińskiej na Białorusi. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa znajdują się wydrukowane informacje z listą rzeczy, które można ofiarować dla dzieci. Lista wywieszona jest również w gablocie (można zrobić zdjęcie telefonem) i na stronie parafialnej. Zachęcam do włączenia się w pomoc. Osoby, które zdecydują się zakupić i ofiarować przybory szkolne proszę do 15 sierpnia przynieść do kościoła albo kancelarii.
 4. Przed kościołem możliwość wsparcia zbiórki przeznaczonej na dzieła Caritas Archidiecezjalnej.
 5. Dziękuję mieszkańcom ul. Płockiej 6 i 7 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 400 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę godz. 700.
 6. Na sobotę 6 sierpnia do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Żeromskiego 38.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA (21 LIPCA 2019 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 22 lipca (poniedziałek) święto św. Marii Magdaleny. Kiedy Jezus uwolnił od siedmiu złych duchów, stała się Jego uczennicą. Towarzyszyła Mu, gdy nauczał, i także potem, podczas Jego ukrzyżowania, śmierci oraz pogrzebu. Spotykamy ją przy pustym grobie Chrystusa.
 • 23 lipca (wtorek) święto św. Brygidy, patronki Europy. Pochodziła ze znakomitej rodziny, skoligaconej z dynastią królewską panującą w Szwecji. Głęboka pobożność św. Brygidy kazała jej zaangażować się w sprawy Kościoła zagrożonego rozłamem. Z wielkim poświęceniem zabiegała o powrót papieża z Awinionu do Rzymu. We wszystkim, co robiła, całą ufność pokładała w Bogu; czy to wypełniając do końca powołanie żony i matki, czy też przemierzając Europę z północy na południe w trosce o jedność Kościoła.
 • 24 lipca (środa) św. Kingi. żona księcia krakowskiego Bolesława Wstydliwego, pragnęła być przede wszystkim uczennicą oblubienicą Jezusa. Dbała o rozwój kraju, wspierając górnictwo. Promowała handel i rzemiosło, wspierała rozwój miast, lokowała miasteczka i wsie, wznosiła kościoły i szpitale. Jej zaangażowanie w sprawy żup wielickich i bocheńskich było tak doniosłe, że znalazło odbicie w legendach górniczych. Została zapamiętana jako hojna, przedsiębiorcza władczyni, otaczająca troską swoich poddanych.
 • 25 lipca (czwartek) święto św. Jakuba Apostoła, brata św. Jana. Pan Jezus wybrał go i powołał do grona swoich najbliższych uczniów. Św. Jakub był pierwszym męczennikiem z grona Apostołów.
 • 26 lipca (piątek) św. Joachima i Anny. Joachim i Anna otrzymali błogosławieństwo od Pana – z ich miłości narodziła się Niepokalana Dziewica, Matka Syna Bożego.
 1. Dzisiaj po mszach świętych poświecenie samochodów oraz innych pojazdów. Św. Krzysztofa prosimy, aby wypraszał mądrość i roztropność oraz bezpieczne wyjazdy dla każdego kierowcy i wszystkich podróżujących. Złożone ofiary przekażemy na zakup środków transportu na potrzeby misji. Święcić będziemy przed kościołem i na parkingu.
 2. 25 lipca (czwartek) dzień imienin ks. Krzysztofa. Zapraszamy na wieczorną mszę św. aby w modlitwie polecać solenizanta opiece Bożej.
 3. Dziękuję mieszkańcom z os. Płocka 4 i 5 za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kościół 440 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. Na sobotę 28 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Płocka 6 i 7.

15 NIEDZIELA ZWYKŁA (14 LIPCA 2019 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 15 lipca (poniedziałek) św. Bonawentury. Jeden z największych świętych średniowiecza. Był oddanym pasterzem, przełożonym franciszkanów, filozofem, teologiem i mistykiem, głosicielem miłości Bożej. Cokolwiek robił, czynił to z pragnieniem stawania się coraz bardziej bezinteresownym darem z siebie dla Boga i braci.
 • 16 lipca (wtorek) NMP z Góry Karmel. W średniowieczu pustelnicy prowadzili na górze Karmel życie inspirowane przykładem proroka Eliasza i Dziewicy Maryi. Góra Karmel została związana z maryjną duchowością karmelitańską.
 • 20 lipca (sobota) bł. Czesława, był jednym z pierwszych polskich dominikanów. W czasie oblężenia Wrocławia przez Mongołów czerpał nadzieję z Eucharystii i umacniał tą nadzieją mieszkańców atakowanego miasta.
 1. W przyszłą niedzielę po mszach świętych odbędzie się poświęcenie samochodów oraz innych pojazdów. Św. Krzysztofa będziemy prosili, aby wypraszał mądrość i roztropność oraz bezpieczne wyjazdy dla każdego kierowcy. Będziemy też zbierać ofiary na zakup środków transportu na potrzeby misji.
 2. Klub PCK w Zelowie zaprasza na akcję oddania krwi w dniu 19 lipca. Szczegóły w gablocie.
 3. Dziękuję mieszkańcom z os. Płocka 3 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 220 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. Na sobotę 20 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Płocka 4 i 5.

14 NIEDZIELA ZWYKŁA (7 LIPCA 2019 r)

 1. W tym tygodniu:
 • 8 lipca (poniedziałek) wsp. Św. Jana z Dukli. Spowiednik, kaznodzieja, człowiek rozmiłowany w modlitwie i spragniony samotności z Bogiem.
 • 11 lipca (czwartek) święto św. Benedykta Umiał opuścić wszystko, by iść za Jezusem. Lata modlitwy i doświadczeń zaowocowały mądrością, dzięki której ułożył regułę życia, będącą podstawą wielu późniejszych zakonów.
 • 12 lipca (piątek) wsp. św. Brunona z Kwerfurtu, męczennika. Jest postacią wielce zasłużoną dla Polski oraz ówczesnej Europy. Bronił Bolesława Chrobrego i starał się odwieść cesarza Niemiec Henryka II od stosowania przemocy wobec Polski. Prosił także, aby cesarz udzielił Chrobremu wsparcia w nawracaniu Prusów.
 • 13 lipca (sobota) Św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, którzy stawiali miłość do Boga ponad radości tego świata. Dają nam przykład radykalnego wyboru Jezusa. Obaj zostali kanonizowani już w 1083 roku, jako jedni z pierwszych Polaków.
 1. Informacje o możliwości badania wzroku w przychodni na Żeromskiego znajdują się
  w gablocie.
 2. Dziękuję mieszkańcom z os. Płocka 2 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 200 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. Na sobotę 13 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  z os. Płocka 3.
 4. Złożone ofiary na k-ł: bezimiennie z ul. Piotrkowskiej – 200 zł.

13 NIEDZIELA ZWYKŁA (30 CZERWCA 2019 r)

 1. Za tydzień po mszy południowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji, którą zakończymy nabożeństwem o 1730. O 1500 modlitwy do miłosierdzia Bożego.
 • we wtorek możliwość osobistej adoracji od godz. 1730.
 • w środy przed mszą wieczorną nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
 • w pierwszy czwartek modlić się będziemy w int. powołań. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1600 i zakończenie nabożeństwem o godz. 1730.
 • w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1730. Odwiedzimy również chorych.
 • w pierwszą sobotę msza święta z zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi i po mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające.
 1. W okresie wakacyjnym kancelaria jest czynna: w poniedziałek, środę i piątek od 1630 do 1730, we wtorek czwartek i sobotę od 900do 1030.
 2. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy 14 lipca. Zapisy u p. Urszuli Zarzyka.
 3. 6 lipca w sobotę odbędzie święto Zelowa. W gablocie znajduje się plakat ze szczegółowymi informacjami. Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa.
 4. Pracownicy Biblioteki w Zelowie zapraszają w dniach 1-3 lipca na wydarzenia realizowane w ramach obchodów tegorocznych dni Zelowa. Program w gablocie.
 5. Ze zbiórki przeprowadzonej w ubiegłą niedzielę na pomoc w remoncie mieszkania dla Wiktorii, wychowanki placówki opiekuńczej zostało zebrane 2 021 zł. Wszystkim darczyńcom serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!
 6. Na pomoc dla dziewczynek z naszej parafii z środków uzbieranych podczas festynu parafialnego zostanie przekazane 6 000 zł. Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy przygotowali festyn, dla darczyńców rzeczowych i finansowych i dla uczestników. W gablocie również umieszczone są podziękowania.
 7. Na sobotę 6 lipca do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców z os. Płocka 2.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA (23 CZERWCA 2019 r)

 1. W czwartek rozpoczniemy 40 godzinne nabożeństwo. W czwartek, w piątek i sobotę Msze św. o godz. 700, 900 i 1800. Codziennie po mszy św. o godz. 900 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. Zakończenie 40 godzinnego nabożeństwa 29 czerwca w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła z procesją eucharystyczną po nabożeństwie czerwcowym, które rozpoczniemy o godz. 1730. Zachęcam wszystkich parafian do adoracji i modlitwy.
 2. 29 czerwca dzień imienin ks. Piotra. Zapraszamy na wieczorną mszę św. aby w modlitwie polecać solenizanta opiece Bożej.
 3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej we wtorek po mszy wieczornej.
 4. W okresie wakacyjnym kancelaria jest czynna: w poniedziałek, środę i piątek od 1630 do 1730, we wtorek czwartek i sobotę od 900do 1030
 5. Przed kościołem dzisiaj można pomóc dobrowolną ofiarą zbiórkę na remont mieszkania w naszej parafii dla Wiktorii, wychowanki placówki opiekuńczej.
 6. Dziękuję mieszkańcom z os. Płocka 1 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 100 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. Na sobotę 1 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców z os. Płocka 2.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy zmarłych: +Halinę Rakowską, Monikę Rogut, Teresę Walenczak … Zdrowaś Maryjo…….. wieczny odpoczynek …

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ ( 16 CZERWCA 2019 r)

 1. 20 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Po mszy św. o godz. 10.30 przejdziemy z procesją eucharystyczną ulicami naszej parafii, aby podziękować Bogu, że jest obecny z nami w sakramentalnych znakach i prosić o Jego błogosławieństwo dla całej parafii. Procesją Bożego Ciała przejdziemy ulicami Sienkiewicza, Kilińskiego, Żeromskiego, św. Anny, Kościuszki i Sienkiewicza. do kościoła. Proszę o zgłaszanie osób i miejsc do przygotowania ołtarzy eucharystycznych i proszę również o pomoc w tych przygotowaniach, bo jest to święto wszystkich nas wierzących a nie tylko wybranych osób.
 2. Przez oktawę Bożego Ciała codziennie procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 3. W Boże Ciało po południu od godz. 1600 na placu kościelnym odbędzie się festyn parafialny. Konkurs na hasło i logo festynu jest już rozstrzygnięty. Zapraszam do udziału w konkursie na najlepsze ciasto i zachęcam do przygotowania ciast, które zawsze podczas festynu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. A po uroczystościach religijnych wszystkich parafian zachęcam do udziału we wspólnej, rodzinnej zabawie.
 4. W poniedziałek będziemy przygotowywali do festynu teren przy kościele. Zapraszamy osoby, które chcą pomóc na godz. 1800.
 5. 19 czerwca na zakończenie roku szkolnego zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli do uczestnictwa we mszy świętej o godz. 800, aby podziękować Panu Bogu za zakończony rok nauki i poprosić o błogosławieństwo na czas wakacji.
 6. W sobotę 22 czerwca o godz. 1100 w kościele będzie msza święta dziękczynna z okazji jubileuszu 60 lat kapłaństwa księdza kanonika Kazimierza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy 14 lipca. Zapisy u p. Urszuli Zarzyka.
 8. Dziękuję mieszkańcom ul. Wąska, św. Anny i pl. Dąbrowskiego za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 580 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 9. Na sobotę 22 czerwca o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców Płocka bl. nr 1.
 10. Pomódlmy się za zmarłych: +Leokadię Socha, Halinę Ławską, Grzegorza Bednarka, Józefa Kędzia; Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO ( 9 CZERWCA 2019 r)

 1. W tym tygodniu:
 • 10 czerwca (poniedziałek) święto NMP Matki Kościoła
 • 11 czerwca (wtorek) św. Barnaby Apostoła
 • 12 czerwca (środa) Błogosławionych 108 męczenników z czasów II wojny światowej
 • 13 czerwca (czwartek) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana;
 • 14 czerwca (piątek) bł. Michała Kozala biskupa;
 1. 20 czerwca będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Przejdziemy w tym dniu
  z procesją eucharystyczną ulicami naszej parafii, aby podziękować Bogu, że jest obecny z nami w sakramentalnych znakach i prosić o Jego błogosławieństwo dla całej parafii. Procesją Bożego Ciała przejdziemy ulicami Sienkiewicza, Kościuszki, św. Anny, Żeromskiego, Kilińskiego i Sienkiewicza. do kościoła. Proszę o zgłaszanie osób i miejsc do przygotowania ołtarzy eucharystycznych i proszę również o pomoc w tych przygotowaniach, bo jest to święto wszystkich nas wierzących a nie tylko wybranych osób.
 2. W Boże Ciało po południu od godz. 1600 na placu kościelnym odbędzie się festyn parafialny. Konkurs na hasło i logo festynu jest już rozstrzygnięty. Zapraszam do udziału w konkursie na najlepsze ciasto i zachęcam panie do przygotowania ciast, które zawsze podczas festynu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. A po uroczystościach religijnych wszystkich parafian zachęcam do udziału we wspólnej, rodzinnej zabawie.
 3. Przy kościele dzisiaj odbywa się zbiórka podpisów pod inicjatywą popierającą projekt ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną. Proponowane Standardy Edukacji Seksualnej przedstawiane przez Światową Organizację Zdrowia z udziałem Środowiska LGTB przewidują przekazywanie dzieciom już od przedszkola seksualizujące i deprawujące treści. W konsekwencji przyczynią się do zniszczenie norm moralnych i prawdziwego obrazu rodziny i małżeństwa. Naszym zadaniem jest obronić dzieci przed tymi działaniami. Treść proponowanych zapisów ustawy znajduje się w gablocie.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego II cz. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 500 zł. W int. mieszkańców msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na sobotę 15 czerwca do posprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Wąska,
  Dąbrowskiego, św. Anny.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE (2 CZERWCA 2019 r)

 1. Dzisiaj comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730 z procesją eucharystyczną. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu w pierwszy piątek spowiedź rano od 630 i po południu od 1700. Odwiedzimy chorych.
 3. W czwartek 6 czerwca podczas mszy o godz. 1800 ksiądz biskup Marek Marczak udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Módlmy się za naszą młodzież o gotowość przyjęcia Ducha Świętego i życia według Jego natchnień.
 4. Spowiedź dla bierzmowanych, rodziców i świadków w środę o godz. 1830.
 5. Do 6 czerwca można jeszcze zgłaszać propozycje do konkursu na hasło i logo Parafialnego Festynu. Zachęcamy do udziału.
 6. W tym roku ksiądz Kanonik Kazimierz obchodzi 60 lecie kapłaństwa. W sobotę 22 czerwca o godz. 1100 w kościele będzie msza święta dziękczynna za przeżyte lata kapłaństwa księdza Kazimierza, z których znaczną część była i jest w naszej parafii.
 7. Dziś dobywa się zbiórka ofiar do puszki na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
 8. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego i Polna za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 570 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 9. Na sobotę 8 czerwca do posprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Żeromskiego (od Płockiej do Kilińskiego obie strony).

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA ( 26 MAJA 2019 r)

 1. Od soboty rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe. Przez cały miesiąc o godz. 1730 będziemy w litanii do Serca Pana Jezusa uwielbiać Bożą miłość. Starajmy się uczestniczyć wspólnie w tej modlitwie Kościoła, a także odmawiajmy litanię indywidualnie czy wspólnie w rodzinach.
 2. W tym tygodniu:
 • w pierwszą sobotę miesiąca, po mszy wieczornej nabożeństwo czerwcowe połączone z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi i modlitwą zawierzenia.
 1. W poniedziałek po mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 2. Za tydzień w I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730 z procesją eucharystyczną. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 3. Z inicjatywy mężczyzn, małżonków i ojców zrzeszonych w grupach męskiego różańca podjęte zostało dzieło Nowenny Pompejańskiej w obronie świętości Rodzin. Rozpoczyna się ona właśnie dzisiaj w dzień Matki i potrwa do 18 lipca. Z inicjatywą i warunkami nowenny pompejańskiej można zapoznać się na wywieszonym plakacie oraz na stronie parafii.
 4. 22 czerwca będzie miało miejsce Oblężenie Jasnej Góry, czyli spotkanie mężczyzn, którzy chcą umacniać swoją wiarę i poprzez wzajemne świadectwo wzmacniać swoje zadania w rodzinach i wspólnotach. Program pielgrzymki znajduje się w gablocie.
 5. Dziękuję rodzicom dzieci ze SP nr 4 dziś obchodzącym uroczystość I komunii za posprzątanie przygotowanie kościoła.
 6. Na sobotę 1 czerwca o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców ulic Żeromskiego i Polna (obie strony od Zachodniej do Płockiej).

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA ( 19 MAJA 2018 r)

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: 24 maja (piątek) wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych;
 1. W przyszłą niedzielę 26 maja odbędzie się uroczystość I Komunii dla dzieci ze SP nr 4 Msza św. komunijna będzie o godz. 1200.
 2. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę 25 maja o godz. 900.
 3. Na sprzątanie kościoła zapraszam rodziców dzieci w piątek 24 maja po mszy wieczornej.
 4. W sobotę 25 maja o godz. 1600 odbędzie się w Domu Kultury koncert z okazji Dnia Matki. Szczegółowe informacje w gablocie.
 5. Przed kościołem można zakupić kolejną płytę scholii „Prowadź nas” na której znajdują się pieśni poświęcone Matce Bożej..
 6. W kościele obecnie trwają prace przy zabezpieczeniu środkami owadobójczymi konstrukcję drewnianą dachu oraz zabezpieczanie i konserwacja blachy pokrywającej dach. Szukamy również wykonawcy do prac przy naprawie wieży kościelnej.
 7. W Boże Ciało odbędzie się kolejny już V festyn parafialny. W tegorocznej edycji festynu zapraszamy do udziału w konkursie na najlepsze ciasto i zachęcam panie do przygotowania ciast, które zawsze podczas festynu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jest również możliwość wzięcia udziału w konkursie na hasło i na logo naszego parafialnego festynu. Regulaminy konkursów znajdują się na stronie parafialnej i w gablocie.
 8. Dziękuję rodzicom dzieci dziś obchodzącym uroczystość I komunii za posprzątanie
  i przygotowanie kościoła.

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA (5 MAJA 2019 r)|

 1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 1200 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 1730 nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną. O godz. 1500 modlitwy do miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu 8 maja (środa) – uroczystość św. Stanisława, biskupa, męczennika, patrona Polski.
 3. W przyszłą niedzielę 12 maja podczas mszy świętej o 1030 odbędzie się uroczystość Rocznicy I Komunii dla dzieci ze SP nr 2 i 4. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę 11 maja o godz. 900.
 4. Na sprzątanie kościoła zapraszam rodziców dzieci w piątek 10 maja po mszy wieczornej.
 5. We wtorek 7 maja po mszy wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci I komunijnych.
 6. Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś zaprasza na koncert na rzecz odbudowy Katedry Notre-Dame w Paryżu, który odbędzie się 10 maja 2019 r. o godz. 2000 w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi. Podczas koncertu zostaną wykonane Nieszpory Ludźmierskie Jana Kantego Pawluśkiewicza.
 7. Dziękuję mieszkańcom ul. Kościuszki (od Mickiewicza do pl. Dąbrowskiego) za posprzątanie kościoła i terenu przy kościele, oraz za złożoną ofiarę 1025 zł. W int. mieszkańców msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 700.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA ( 28 KWIETNIA 2019 r)

 1. W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego możemy dostąpić odpustu darowania win i kar za grzechy już odpuszczone. Należy trwać w stanie łaski uświęcającej (bez przywiązania do grzechu), uczestniczyć we mszy świętej oraz przyjąć komunię.
 2. Dzisiaj wieczorem o godz. 1730 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 3. Dzisiejszym Świętem rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Miłość chrześcijańska, czyli caritas jest zachętą do bycia miłosiernym. Wszyscy mamy swoją misję caritas, czyli misję praktykowania miłosiernej miłości, przebaczenia i pojednania w naszych rodzinach, w społeczności parafialnej, w pracy. Prośmy Zmartwychwstałego Chrystusa o stałe pragnienie naszej osobistej misji miłosierdzia. Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar na wsparcie dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.
 4. W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:
 • 30 kwietnia (wtorek) uroczystość św. Wojciecha Patrona Polski
 • 3 maja (piątek) uroczystość NMP Królowej Polski. Na msze święte zapraszamy o godz. 700, 900, 1200 i 1800. Msza święta o godz. 1200 będzie w intencji Ojczyzny, a po mszy odbędą się na placu Dąbrowskiego uroczystości patriotyczne z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja.
 • 4 maja (sobota) – wspomnienie św. Floriana męczennika. Jest patronem Krakowa, a także strażaków i hutników. Wieczorem o godz. 1800 msza św. w int. Strażaków z OSP w Zelowie.
 1. Od środy 1 maja przez cały majowy miesiąc podczas nabożeństwa o godz. 1730 będziemy w litanii loretańskiej polecać wstawiennictwu Matki Bożej nasze intencje. Starajmy się uczestniczyć wspólnie w tej modlitwie Kościoła, odmawiajmy litanię indywidualnie, w rodzinach, z sąsiadami, a także przy kapliczkach.
 2. Za tydzień w niedzielę po mszy św. o godz. 1200 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 1730 nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną.
 3. Do chorych w tym tygodniu pojedziemy 1 maja w środę.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Kościuszki (od Zachodniej do Mickiewicza) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 590 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na sobotę 4 maja do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  z ul. Kościuszki (od Mickiewicz do pl. Dąbrowskiego obie strony).

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA (21 KWIETNIA 2019 r)

 1. Jutro drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek mszy św. niedzielny.
 2. Najbliższy tydzień to oktawa świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Ten czas niech będzie czasem napełniania się mocą Chrystusa Zmartwychwstałego. W oktawie przed mszą wieczorną o godz. 1740 koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym tygodniu w piątek nie obowiązuje post od mięsa.
 3. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tym świętem Bóg wiąże obietnicę darowania kar za grzechy już odpuszczone. Aby uzyskać odpust należy trwać w stanie łaski uświęcającej, uczestniczyć we mszy świętej oraz przyjąć komunię św.
 4. We wtorek archidiecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Wyjazd z naszej parafii z ks. Piotrem o godz. 800.
 5. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej we wtorek po mszy wieczornej.
 6. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu dekoracji kościoła na Triduum Paschalne i Wielkanoc Państwu Siekierskim.
 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i terenu przy kościele tym parafianom, którzy przyszli w środę, a także nauczycielom i uczniom z ZSP. W intencji tych którzy porządkowali kościół
  i teren przy kościele i msza święta w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 8. Na sobotę 27 kwietnia do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  z ul. Kościuszki (od Zachodniej do Mickiewicza obie strony).

NIEDZIELA PALMOWA (14 kwietnia 2019 r)

 1. Nasze parafialne rekolekcje prowadzi ks. Prałat Józef Janiec, Dzisiaj ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką rekolekcyjną o godz. 1720. W poniedziałek i wtorek msze św. o godz. 700, 930, 1100, 1800. Wtorek będzie dniem spowiedzi, rano spowiadamy podczas mszy o godz.700, a następnie 20 minut przed każdą mszą. Proszę serdecznie, abyście znaleźli czas na uczestnictwo w sakramencie pojednania.
 2. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy obchód tajemnicy paschalnej, która jest centrum dziejów zbawienia:
 • Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek o godz. 1800 mszą wieczorną wspominającą Wieczerzę Pańską;
 • liturgia Wielkiego Piątku jest adoracją tajemnicy Krzyża. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły (powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i jeden posiłek do syta). O godz. 1500 w kościele nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godz. 1800 rozpoczniemy wieczorną liturgię Męki Pańskiej.
 • Wielka Sobota to dzień kontemplowania tajemnicy paschalnej męki-śmierci-zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, w której zbiega się cała historia naszego zbawienia.
  W tym dniu zapraszamy wszystkich na obrzęd poświecenia pokarmów do kościoła
  od 900 do 1200 i od 1300 do 1500.
 • Uroczystą Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w tym roku o godz. 1900. Gromadzimy się najpierw przed kościołem, aby po poświęceniu ognia i Paschału w uroczystej procesji wejść do naszej świątyni. Przynieśmy ze sobą świece chrzcielne lub paschaliki, ale pamiętajmy o zabezpieczeniu ich, żeby nie zalać ławek, posadzki i samych siebie.
 • Niedzielę Zmartwychwstania rozpoczniemy procesją rezurekcyjną o godz. 600. Gromadzimy się o godz. 545 aby przygotować porządek procesji. Proszę wszystkie grupy parafialne, a zwłaszcza Asystę Parafialną i ministrantów o pomoc w przygotowaniu procesji.
 1. Dzisiaj młodzież ma przygotowane stoisko z wypiekami wielkanocnymi.
 2. Na święta będziemy sprzątać kościół i porządkować teren w środę po rekolekcjach od godz. 900. I na ten dzień proszę o pomoc wszystkich dysponujących czasem i odpowiedzialnych za swój kościół.
 3. Przeżyliśmy we wspólnocie parafialnej nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Zelowa. Dziękuję za zaangażowanie grup parafialnych w czytanie rozważań, prowadzenie śpiewów i niesienie krzyża, strażakom za zapewnienie bezpieczeństwa oraz wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnej modlitwie.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (7 kwietnia 2019 r)

 1. Wczoraj w katedrze trzej nasi ministranci otrzymali posługę lektora: Jakub Bednarek, Bartosz Pietrzak i Jakub Pajewski.
 2. W parafii mamy trzech mężczyzn przygotowanych do posługi nadzwyczajnego szafarza komunii świętej– Grzegorz Nowicki, Sylwester Rosiak i Zbigniew Szafrański, którzy odbyli przygotowanie do tej posługi. Chcemy, aby rozpoczęli posługę wobec tych parafian, którzy ze względu na chorobę lub podeszły wiek i brak sił, nie mogą chodzić do kościoła, a chcą w niedziele i święta, przyjmować Pana Jezusa w Komunii św. Proszę te osoby, które dla swoich bliskich chcieliby prosić o komunię św. w niedziele, aby skontaktowali się z ks. Proboszczem. Wyjaśnimy szczegóły i uzgodnimy pierwsze spotkanie. W pierwsze piątki oczywiście nadal
  z posługą będą jeździć księża.
 3. We wtorek po mszy wieczornej ks. Krzysztof zaprasza na Krąg Biblijny. Spotkanie będzie na temat Liturgii Triduum Paschalnego.
 4. W najbliższy piątek 12 kwietnia przejdziemy ulicami Zelowa z modlitwą i rozważaniem Drogi Krzyżowej. Rozpoczniemy ją po mszy wieczornej i przejdziemy ulicami Sienkiewicza, Kilińskiego, Żeromskiego, Szkolna, Kościuszki do kościoła. Na liturgię weźmy ze sobą świece. W gablocie wywieszony jest porządek grup, które zapraszamy do niesienie krzyża.
 5. Za tydzień Niedzielą Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które są pamiątką jerozolimskich palm, jakie były słane pod stopy zmierzającego do świętego miasta Chrystusa. Podczas mszy o 1030 po poświęceniu palm, przejdziemy z procesją wokół kościoła.
 6. W Niedzielę Palmową rozpoczniemy również parafialne rekolekcje. W poniedziałek i wtorek msze św. o godz.700, 930, 1100, 1800. Wtorek będzie dniem spowiedzi, którą rozpoczniemy od godz.700, a następnie 20 minut przed każdą mszą. Proszę serdecznie, abyście znaleźli czas na uczestnictwo w sakramencie pojednania. Rekolekcje będzie prowadził Prałat Józef Janiec. Proszę was o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i całej parafii, o dobre przeżycie dla nas tego czasu Bożej łaski.
 7. W przyszłą niedzielę młodzież przygotuje stoisko z mazurkami.
 8. Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej proszę przynieść do kościoła w niedzielę miłosierdzia i złożyć przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.
 9. Dom Kultury zaprasza na Zelowski Jarmark Rękodzieła 13 kwietnia. Informacje w gablocie.
 10. Dziękuję mieszkańcom z ul. Pileckiego (od Chrapkiewicza do Żeromskiego) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 260 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 11. Na święta będziemy sprzątać kościół i porządkować teren w środę po rekolekcjach od godz. 900. I na ten dzień proszę o pomoc tych parafian, którzy będą chcieli pomóc.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (31 marca 2019 r)

 1. Organista Pan Jacek w tym roku obchodzi 25 lecie pracy organistowskiej w naszej parafii. Gratulujemy tego jubileuszu, dziękujemy za zaangażowanie i troskę o śpiew w kościele, za prowadzenie Chóru Parafialnego i scholi dziecięcej.
 2. W tym tygodniu w pierwszy czwartek, modlić się będziemy w intencji powołań, także z naszej parafii. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1600 i możliwość osobistej modlitwy, zakończenie nabożeństwem o godz. 1730; w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1700, w pierwszą sobotę, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy wieczornej z modlitwą zawierzenia. W teksty zawierzenia można będzie się zaopatrzyć u Rycerstwa Niepokalanej.
 3. W tym tygodniu do chorych ks. Proboszcz pojedzie w czwartek, ks. Piotr i Krzysztof w piątek.
 4. Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta będziemy przeżywać przed niedzielą Palmową w piątek 12 kwietnia. Rozpoczniemy ją po mszy wieczornej. Planowana trasa przejścia z kościoła ulicami Kilińskiego, Żeromskiego, Szkolna, Kościuszki. W gablocie wywieszony jest porządek grup, które zapraszam do niesienie krzyża.
 5. Dziękuję mieszkańcom ul. Pileckiego (od Zachodniej do Chrapkiewicza) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 670 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o. 700.
 6. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Pileckiego (od Chrapkiewicza do Żeromskiego).

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (24 marca 2019 r)

 1. W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Bóg zapłać za składane ofiary podczas tych nabożeństw.
 2. Od jutra rozpoczną się Rekolekcje dla uczniów szkół z Zelowa. Pomóżmy im naszą modlitwą w dobrym przeżyciu przez nich tego czasu Bożej łaski.
 3. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeżywamy tę uroczystość jako dzień wdzięczności Panu Bogu za dar życia. W tym dniu rozpoczyna się zawsze kolejny rok Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to modlitewne zobowiązanie podjętym w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Polega na codziennym odmawianiu modlitwy za dziecko oraz jednej dziesiątki różańca. W ten sposób stajemy się duchowymi rodzicami dziecka, tymi, którzy wezmą w obronę nienarodzone jeszcze dziecko, którego imię zna tylko Bóg i którego życie do Boga należy. Deklarację duchowej adopcji można złożyć jutro podczas wieczornej mszy świętej.
 4. 12 kwietnia w Atlas Arenie odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne dla rodzin. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do ks. Proboszcza, aby zarezerwować wejściówki. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie parafialnej bądź na stronie archidiecezji w zakładce Arena Rodzin.
 5. W listopadzie planowana jest pielgrzymka do Meksyku do Matki Bożej z Guadelupe. Informacje znajdują się w gablocie. Osoby zainteresowane proszę o kontakt z ks. Piotrem.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Poznańskiej (część od Mickiewicza do Sienkiewicza) i ul. Stanka za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 550 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. Na najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców z ul. Pileckiego (od Zachodniej do Chrapkiewicza).
 8. Przed kościołem dzisiaj można złożyć ofiarę do puszki na Fundusz Obrony Życia, który prowadzi nasze archidiecezjalne Centrum Służby Rodzinie.