Ogłoszenia 2017

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA (14 stycznia 2018 r) 

 1. Dziś po mszy o godz. 1200 odbędzie się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów ze SP nr 2 w Zelowie, a za tydzień w niedzielę 21 stycznia przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów ze SP nr 4.
 2. W Domu Kultury dzisiaj o godz. 1600 wystąpi zespół Laudate Dominum z koncertem Kolęd i Pastorałek.
 3. Od dzisiaj rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Prosimy Boga, aby wzbudził we wszystkich wyznawcach religii chrześcijańskich pragnienie jedności wiary wokół papieża widzialnej głowy Kościoła następcy Chrystusa.
 4. W niedzielę 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a w poniedziałek 22 stycznia Dzień Dziadka. Podziękujmy im naszą modlitwą, mszą św. i ofiarowaną Komunią św. a również także odwiedzinami.
 5. Rozstrzygnięcie konkursu wykonanych szopek odbędzie się w niedzielę 28 stycznia po mszy św. o godz. 1200.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Kilińskiego (II cz) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 362 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców ul. Wolności, Wschodniej.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY (31 grudnia 2017 r)

 1. Jutro nowy rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, porządek mszy niedzielny.
 2. W tym tygodniu 6 stycznia w sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. 700, 900, 1030, 1800. Podczas każdej mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, którą młodzież będzie rozprowadzała przed kościołem.
 3. W I czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1600 i możliwość indywidualnej adoracji w int. powołań. Zakończenie nabożeństwem o godz. 1730, w I piątek nabożeństwo o godz. 1730, a w sobotę Nabożeństwo Wynagradzające NSM po mszy wieczornej.
 4. 7 stycznia w I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego ze śpiewem godzinek o Miłosierdziu Bożym.
 5. Od nowego roku msze św. pogrzebowe od uczestników będą odprawiane w ostatni piątek każdego miesiąca o godz. 1800. Podczas tej mszy będziemy modlić się za zamarłych, których pochowaliśmy w mijającym miesiącu.
 6. Z racji kolędy odwiedziny chorych odbędą się w I piątek w lutym.
 7. Dziękuję mieszkańcom ul. Kilińskiego I części za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 475 zł. W int. mieszkańców msza św. w przyszła niedzielę o godz. 700.
 8. W przyszłą sobotę ze względu na uroczystość Objawienia Pańskiego nie będzie sprzątania kościoła. Mieszkańców ul. Kilińskiego (od podstacji do końca ) zapraszam na sobotę 13 stycznia.
 9. Spotkane kolędowe jest związane ze wspólną modlitwą i błogosławieństwem domu i rodziny. Serdecznie prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy uczestniczyli w spotkaniu duszpasterskim. Podczas kolędy kancelaria przed południem jest nieczynna, po południu od godz. 1630.

BOŻE NARODZENIE (25 grudnia 2017 r) 

 1. Przeżywamy Boże Narodzenie w kościele przystrojonym i udekorowanym świątecznie. Dziękuję wszystkim, dzięki którym ten świąteczny wystrój raduje nasze oczy i serca, a szczególnie:
 • młodzieży za przygotowanie żłóbka oraz wystroju choinek i kościoła,
 • strażakom za pomoc w przygotowaniu i ustawieniu choinek w kościele.
 • Panu Gilskiemu za przekazanie choinek
 1. Oprócz żłóbka w kościele dodatkowym pięknym elementem tworzącym atmosferę świąt Bożego narodzenia są szopki wykonane przez dzieci wspólnie z rodzinami. Jest ich wiele i są niezwykłe. Zachęcam do obejrzenia.
 2. Jutro w drugi dzień świąt 26 grudnia wspominamy św. Szczepana męczennika. Porządek mszy także niedzielny. Podczas mszy o godz. 1030 wystąpią ze śpiewem kolęd: schola dziecięca, zespół Anima Mea i Laudate Dominum.
 3. Okres Narodzenia Pańskiego, który będzie trwał do niedzieli Chrztu Pańskiego jest niezwykle bogaty w znaki i zwyczaje, które są symbolem Bożej łaskawości:
 • obrzęd błogosławieństwa szopki i złożenia dzieciątka w żłóbku, które miało miejsce po Pasterce,
 • 26 grudnia w drugi dzień świąt w święto św. Szczepana męczennika, pierwszego świadka – zwyczaj błogosławienia owsa.
 • 27 grudnia w środę święto Jana Apostoła – zwyczaj błogosławienia wina, odbędzie się podczas mszy o godz. 1800.
 • 28 grudnia w czwartek w dzień wspomnienia św. Młodzianków Męczenników, dzieci zabitych na rozkaz Heroda – obrzęd błogosławienia dzieci, odbędzie się podczas mszy o godz. 1800.
 • 6 stycznia w święto Trzech Króli – obrzęd błogosławienia kredy i kadzidła,
 • w święto Chrztu Pańskiego – obrzęd błogosławienia wody,
 • obrzęd błogosławienia rodzin podczas odwiedzin kolędowych.
 1. Błogosławieństwa należą do tzw. sakramentaliów, czyli świętych znaków, które upraszają łaskę Bożą i wiodą wiernych do głębszego życia wiary oraz do samych sakramentów. Formuły modlitwy zawarte w błogosławieństwach, wyrażają przede wszystkim uwielbienie Boga za Jego dary, błaganie o Jego dobrodziejstwa oraz prośbę o udaremnienie w świecie władzy złego ducha.
 2. 31 grudnia w niedzielę msza święta wieczorna na zakończenie starego roku o godz. 1700 Po mszy nabożeństwo adoracyjne.
 3. Od środy rozpoczynamy wizytę duszpasterską czyli kolędę. Proszę, by dla ułatwienia nam odwiedzin furtki czy bramy były otwarte. Proszę też informację o kolędzie przekazać sąsiadom. Tegoroczne ofiary zebrane podczas kolędy będą przeznaczone na remonty w budynku parafialnym. Podczas kolędy kancelaria do południa będzie nieczynna.

4 NIEDZIELA ADWENTU (24 grudnia 2017 r)

 1. Liturgiczny czas Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, odprawianej o północy z niedzieli na poniedziałek.
 2. Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte według porządku niedzielnego.
 3. W drugi dzień świąt 26 grudnia w sobotę wspominamy św. Szczepana męczennika. Porządek mszy niedzielny. Podczas mszy o godz. 1030 wystąpią ze śpiewem kolęd połączone zespoły: chór dziecięcy, zespół Anima Mea oraz Laudate Dominum.
 4. W czwartek 28 grudnia spotkanie opłatkowe dla grup parafialnych. Proszę o wspólne zorganizowanie tego spotkania i zapraszam na mszę świętą o 1800 a później do domu parafialnego.
 5. Przed świętami zostało przekazanych 70 paczek świątecznych i prezentów dla dzieci, oraz 20 paczek dla seniorów. Dziękuję Parafianom, którzy przygotowali paczki, a katechetkom, młodzieży z ZSO i ZSP za pomoc w rozwiezieniu i dostarczeniu ich do rodzin i dzieci.
 6. Trwa cały czas remont organów. Obecnie dwóch pracowników nocuje w domy parafialnym, ale jest to możliwe do chwili, gdy nie pojawią się mrozy. Dlatego, gdyby ktoś mógł zaoferować miejsce na nocleg dla dwóch pracowników, to proszę o informację.
 7. Dziękuję mieszkańcom ul Północnej i Skłodowskiej za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni oraz złożoną ofiarę 505 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 8. Na sobotę 30 grudnia do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Kilińskiego (od rynku do podstacji obie strony).

3 NIEDZIELA ADWENTU (17 grudnia 2017 r) 

 1. Rozpoczęliśmy misje miłosierdzia, które prowadzą oo. Jezuici, o. Józef i o. Krzysztof. Program znajduje się w gablocie. Są również wydrukowane programy z propozycją rachunku sumienia do przygotowania się na dzień spowiedzi. Codziennie zapraszamy o godz. 1500 na nabożeństwo do Miłosierdzia, a o godz. 2030 na apel miłosierdzia. W poniedziałek o godz. 1700 dodatkowo spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I komunii We wtorek o godz. 110 msza św. dla osób starszych i chorych z obrzędem namaszczenia, a o 1900 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W środę dzień spowiedzi.
 2. W przyszłą niedzielę 24 grudnia to już czwarta niedziela adwentu i jednocześnie wigilia. Msze święte o godz. 700, 900, 1030 i 1200. Nie ma mszy o godz. 1800.
 3. Liturgiczny czas Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, odprawianej o północy z niedzieli na poniedziałek.
 4. Dziękuję parafianom, którzy przygotowali paczkę na święta dla dzieci oraz dla osób starszych i samotnych. Jeśli ktoś chciałby zgłosić jeszcze osobę samotną, chorą lub potrzebującą wsparcia prosimy o kontakt.
 5. Stowarzyszenie Dobroczynne „Razem”, Dom Kultury i Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają osoby starsze i samotne na Kolację Wigilijną, która odbędzie się 21 grudnia o godz. 1700 w Domu Kultury.
 6. Klub PCK w Zelowie zaprasza na akcję krwiodawstwa 22 grudnia. Informacje nt. akcji w gablocie.
 7. Koncert Zelowskich Dzwonków dzisiaj w kościele ewangelicko-reformowanym o godz. 1700.
 8. Dzisiaj młodzież zaprasza na stoisko, na którym można zaopatrzyć się w sianko na stół wigilijny oraz zestaw na Uroczystość Trzech KróliDobrowolne składane ofiary będą przeznaczone na organizację wyjazdu do Taize. Zachęcamy do wsparcia.
 9. Przed kościołem odbywa się też zbiórka ofiar na Fundusz Ochrony Macierzyństwa.
 10. Dziękuję mieszkańcom ul Północnej (lewej strony) za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni oraz za złożoną ofiarę 420 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 11. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Północnej (prawa strona od Kilińskiego) i ul. Skłodowskiej.

2 NIEDZIELA ADWENTU (10 grudnia 2017) 

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:

 • 13 grudnia (środa) św. Łucji. Urodzona w szlacheckiej rodzinie na Sycylii, pragnęła radykalnego pójścia za Chrystusem drogą dziewictwa. Poniosła wysoką cenę tej decyzji – młodzieniec, któremu wcześniej była obiecana, wydał ją przez zemstę w ręce prześladowców chrześcijan. Łucja w prostocie przyjmowała wszystko, do czego przeznaczył ją Bóg. Mężnie stawiła czoło cierpieniu i śmierci.
 • 14 grudnia (czwartek) św. Jana od krzyża. Życie św. Jana było naznaczone krzyżem. Reforma zakonu karmelitańskiego, podjęta wspólnie z Teresą z Avili, przysporzyła mu wielu wrogów i cierpień. Jednak właśnie to dało mu niezwykłe poznanie spraw Bożych i rozpaliło go „żywym płomieniem miłości”.
 1. Trawa akcja Drzewko Serc. Są jeszcze wywieszone serduszka z informacją, która pomoże przygotować prezent dla konkretnego dziecka. Są również wystawione torby, do których można zapakować artykuły żywnościowe i chemiczne, z których będą przygotowane paczki świąteczne dla seniorów. Jeśli ktoś wie o osobie starszej, samotnej, którą potrzeba wspomóc, proszę zgłaszać informacje do zakrystii lub kancelarii. Zapraszam do włączenia się do wspólnej pomocy potrzebującym. Przygotowane prezenty i torby proszę przynieść do kościoła lub kancelarii do 17 grudnia.
 2. Przed kościołem przygotowane jest stoisko na którym można zaopatrzyć się w świece Caritas i opłatki.
 3. W najbliższą sobotę rozpoczną się misje miłosierdzia w naszej parafii i potrwają do piątku. Misje poprowadzą ojcowie jezuici. Rozpoczniemy w sobotę 16 grudnia i o 1730 powitamy przed kościołem obraz Jezusa Miłosiernego, który zostanie przywieziony z Pożdżenic. Następnie przejdziemy procesją wokół kościoła i po wprowadzeniu obrazu do kościoła rozpoczniemy mszę świętą. A na zakończenie dnia apel misyjny o godz. 2030. W niedzielę porządek mszy niedzielny. O godz. 1500 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Wieczorem apel misyjny o 2030Od poniedziałku do piątku msze św. o 645, 930, 1100 i 1800. Codziennie też nabożeństwo do miłosierdzia o godz. 1500, a na zakończenie dnia apel misyjny o godz. 2030.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul Jana Pawła II oraz za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni oraz za złożoną ofiarę 500 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Północnej (lewa strona od Kilińskiego).

I NIEDZIELA ADWENTU (3 grudnia 2017 r)

 1. Adwent jest czasem, w którym mamy przygotować nasze serca na jak najlepsze przeżycie świąt Bożego Narodzenia. Pomagają nam w tym oczywiście Roraty – Msze poświęcone Maryi, w naszym kościele odprawiane codziennie w tygodniu o godz. 645. Zapraszam wszystkich parafian do uczestnictwa w tych mszach. Przynośmy ze sobą świece bądź lampiony, aby podkreślić w symbolu światła zwycięstwo Chrystusa nad ciemnością grzechu. Bądźmy przygotowani, aby przyjąć Chrystusa w komunii św. Dla dzieci uczestniczących w roratach będzie przygotowany koszyk, do której mogą wrzucać kartki z imieniem i nazwiskiem. Wylosowane dziecko będzie mogło wziąć na jeden dzień do domu figurkę Dzieciątka Jezus. Dołączona jest też litania do Dzieciątka Jezus, którą zachęcamy by odmówić wspólnie w rodzinie.
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 6 grudnia (środa) wsp. św. Mikołaja
 • 7 grudnia (czwartek) wsp. św. Ambrożego. Został przymuszony do święceń kapłańskich przez mieszkańców Mediolanu, którzy chcieli, aby został ich biskupem. Bywa, że Bóg posługuje się presją ze strony ludzi, aby nam wskazać właściwą drogę. Ambroży był biskupem według Jego Serca.
 • 8 grudnia (piątek) uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Najświętsza Maryja Panna – niepokalanie poczęta – była wolna od wewnętrznego rozdarcia. Cała skierowana ku Bogu i Jemu oddana, dobrowolnie i z wiarą przyjęła Boże Słowo. Wraz z Nią dziękujmy dziś Bogu za Jego łaskę, która leczy nasze wewnętrzne rozdarcie i odnawia w nas Boży obraz i podobieństwo. Msze święte o godz. 700, 900 i 1800.
 • W uroczystość Niepokalanego Poczęcia odbędzie się zbiórka ofiar przeznaczonych na pomoc materialna dla najuboższych kobiet w ciąży i matek z małymi dziećmi, którymi opiekuje się Centrum Służby Rodzinie.
 1. W tym tygodniu we wtorek możliwość indywidualnej adoracji od godz. 1730, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 1730, a w pierwszy czwartek od godz. 1600 czas na adorację i modlitwę przed Najśw. Sakramentem w intencji powołań. Zakończenie adoracji nabożeństwem o godz. 1730.
 2. Misje parafialne rozpoczniemy 15 grudnia w sobotę przed trzecią niedzielą adwentu.
 3. Rozpoczynamy akcję Drzewko Serc. W kościele są wywieszone serduszka z informacją, która pozwoli przygotować prezent dla konkretnego dziecka. W ubiegłym w ten sposób przygotowaliśmy paczki z prezentami dla 50 dzieci. Oprócz paczek dla dzieci chcemy przygotować paczki świąteczne dla osób starszych i samotnych, dlatego są wystawione również torby, do których można zapakować artykuły żywnościowe i chemiczne. Zapraszam do włączenia się do wspólnej pomocy potrzebującym.
 4. Przygotowane jest stoisko na którym można zaopatrzyć się w świece Caritas.
 5. Stowarzyszenie „Razem” z Bełchatowa zaprasza na wystawę „Insygnia Wolności”. Przedstawia ona historię i losy insygniów państwowych II RP. Szczegółowe informacje w gablocie.
 6. Dziękuję mieszkańcom Czarnego Lasu i Leśniczówki oraz za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni oraz złożoną ofiarę na k-ł 450 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Jana Pawła II.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA (26 listopada 2017 r) 

 1. Dzisiejszą uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończymy rok kościelny. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Będziemy podejmować starania, by w sposób radosny oczekiwać w narodzeniu Jezusa początków naszego odkupienia. W czasie adwentu roraty będziemy zaczynać o godz. 645.
 2. Dzisiaj po mszy św. o godz. 1200 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania się panowaniu Jezusa Chrystusa Króla wszechświata.
 3. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 30 listopada (czwartek) święto Andrzeja Apostoła.
 • 2 grudnia (sobota) bł. Rafała Chylińskiego.
 • W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy akcję Drzewko Serc. W kościele będą wywieszone serduszka z informacją, która pozwoli przygotować prezent dla konkretnego dziecka.
  W ubiegłym roku na święta w ten sposób przygotowaliśmy paczki z prezentami dla 50 dzieci.. Oprócz paczek dla dzieci chcemy przygotować paczki świąteczne dla osób starszych i samotnych, dlatego będą wystawione również torby, do których można zapakować artykuły żywnościowe i chemiczne. Zachęcam do włączenia się w tę akcję.
 2. W następną niedzielę będzie przygotowane stoisko na którym będzie można zaopatrzyć się w świece Caritas.
 3. Stowarzyszenie „Razem” z Bełchatowa zaprasza na spotkanie z dr Janem Tarczyńskim, dyrektorem Centralnej Biblioteki Wojskowej, które odbędzie się 27 listopada o godz. 1800 przy parafii Narodzenia NMP w Bełchatowie. Na spotkaniu będzie można obejrzeć film pt. „Testament Prezydenta …’ o Ryszardze Kaczorowskim.
 4. Dziękuję mieszkańcom Zelówka za złożoną ofiarę 645 zł, oraz za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Leśniczówki i Czarnego Lasu.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA (19 listopada 2017 r) 

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 21 listopada (wtorek) Ofiarowania NMP. Wyrażamy w nim naszą wdzięczność za wybranie Maryi na Bożą Rodzicielkę i wypełnianie przez Nią woli Ojca.
 • 22 listopada (środa) św. Cecylii. W młodym wieku złożyła ślub czystości. Chociaż zmuszono ją do małżeństwa z poganinem, Walerianem, nie tylko nie złamała ślubu, lecz doprowadziła do wiary swego męża i jego brata. Wszyscy troje ponieśli śmierć męczeńską przez ścięcie mieczem. Jest patronką muzyki kościelnej.
 • 24 listopada (sobota) świętych męczenników wietnamskich. Uczą nas wytrwałości
  w wierze i zaufania Bogu, gdy wszystko w życiu nie układa się po naszej myśli.
 1. We wtorek 21 listopada będziemy modlić się w int. powołań w naszej Archidiecezji. Do naszej parafii przyjadą klerycy z łódzkiego Seminarium. O godz. 1600 będzie wystawienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie i czas na osobistą modlitwę i adorację. Zakończymy adorację wspólnym nabożeństwem o godz. 1730. O 1800 parafialna msza święta w której uczestniczyć będą przełożeni i klerycy Seminarium.
 2. Dziękuję pracownikom i uczniom z ZSP w Zelowie za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni, a także za złożoną ofiarę 110 zł. Dziękuję też za różne prace, w które angażuje się społeczność szkolna przy parafii i kościele. Msza św. w int. pracowników i uczniów w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. W przyszłą sobotę 25 listopada do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Zelówka.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA (12 listopada 2017 r) 

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 16 listopada (czwartek) NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia.
 • 17 listopada (piątek) św. Elżbiety Węgierskiej. Stając się matką ubogich, szeroko otworzyła swoje serce dla Jezusa.
 • 18 listopada (sobota) bł. Karoliny Kózkówny. Od dzieciństwa pracowita i pobożna, chętnie spieszyła innym z pomocą i służyła radą. Miała 16 lat, gdy broniąc swego dziewictwa zginęła z ręki rosyjskiego żołnierza.
 1. W soboty w listopadzie odprawiamy różaniec z wypominkami o godz. 1720.
 2. W tym tygodniu w piątek zapraszamy dzieci przygotowujące się do I komunii św i rodziców. na mszę św. o godz. 1800 . Po mszy św. spotkanie.
 3. Na cmentarzu zostały rozmontowane pompy, żeby uniknąć zniszczenia podczas przymrozków i w okresie zimowym.
 4. W ostatnim tygodniu przed świętami Bożego Narodzenia będziemy przeżywać parafialne Misje Miłosierdzia. W całym tygodniu będzie porządek rekolekcyjny, a więc zmienią się godziny mszy św. o 730. Szczegółowy program przedstawimy bliżej terminu misji.
 5. Można zapisać się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej „Szlakiem biblijnym”. Termin pielgrzymki od 4 do 11 marca przyszłego roku. Osoby zainteresowane proszę zgłaszać się do kancelarii.
 6. Koncert jubileuszowy gminnej orkiestry dętej OSP w Zelowie odbędzie się dzisiaj o godz. 1600 w Domu Kultury.
 7. Dziękuję mieszkańcom Maurycowa (lewa strona) za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni oraz złożoną ofiarę 400 zł. W int. mieszkańców modlić się będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 8. W przyszłą sobotę 18 listopada do sprzątania kościoła zapraszamy uczniów i nauczycieli ZSP w Zelowie.

31 NIEDZIELA ZWYKŁA (5 listopada 2017 r) 

 1. Dziś po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 9 listopada (czwartek): święto poświecenia Bazyliki Laterańskiej. Jest przypomnieniem, że Chrystus zbudował swój Kościół na tym, który z pokorą uznał swoją grzeszność i przez to stał się piękną świątynią Ducha Świętego.
 • 10 listopada (piątek) św. Leona Wielkiego papieża. Jako dobry pasterz, konsekwentnie bronił Kościoła przed herezjami, a także swoim autorytetem zdołał odwieść barbarzyńskiego wodza Attylę od najazdu na Rzym.
 • 11 listopada (sobota) św. Marcina z Tours. Był żołnierzem, po nawróceniu zrezygnował ze służby wojskowej. Wybrany biskupem Tours, poświęcił się trosce o powierzony lud.
 1. Jeszcze do środy 8 listopada możemy ofiarować duszom w czyśćcu wielki dar – odpust zupełny, czyli pomoc w darowaniu kar czyśćcowych przez pobożne nawiedzenie cmentarza, ofiarowanie modlitwy w intencji zmarłych oraz przyjętą komunię święta w ich intencji. Nie żałujmy zmarłym naszej pomocy.
 2. 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Naszym patriotycznym obowiązkiem jest również modlitwa za Ojczyznę. Msza w intencji Ojczyzny o godz. 1200. Później odbędą się uroczystości przed pomnikiem katyńskim. Po oficjalnej części młodzież z ZSO zaprasza na rogale marcińskie oraz kawę i herbatę.
 3. W soboty w listopadzie odprawiamy różaniec z wypominkami o godz. 1720.
 4. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali na cmentarzu przy zbiórce ofiar na potrzeby naszego Seminarium Duchownego, a także każdemu, kto wsparł Seminarium swoja ofiarą. Bóg zapłać.
 5. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom Maurycowa (prawa strona) oraz złożoną ofiarę na kościół 350 zł. Modlić się będziemy w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców drugiej części Maurycowa (lewa strona od Zelowa).

30 NIEDZIELA ZWYKŁA (29 października 2017 r)

 1. W tym tygodniu:
  • w środę 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy przez naśladowanie Chrystusa drogą Błogosławieństw już na zawsze zjednoczyli się z Bogiem. Msze św. w kościele o godz. 700, 900. W kaplicy na cmentarzu o godz. 1000 i 1200. Msza o godz. 1200 będzie połączona wypominkami.
  • 2 listopada (czwartek) Wszystkich Wiernych Zmarłych. Dzień ten w polskiej tradycji jest dniem refleksji i modlitwy przy grobach. W modlitwie Ojcu miłosiernemu powierzajmy naszych bliskich i nas samych ufając Bogu, że odnajdziemy kiedyś naszych zmarłych pośród żyjących w niebie. Msze św. w kościele o 700, 730, 1800, w kaplicy cmentarnej o 1000.
  • w pierwszy czwartek 2 listopada o godz. 1600 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i czas na adorację i modlitwę w intencji powołań. Zakończenie adoracji wspólnym nabożeństwem o godz. 1730.
  • W pierwszy piątek odwiedzimy chorych.
  • W przyszłą niedzielę comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O godz. 1730 nabożeństwo z procesją eucharystyczną. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego
 1. W poniedziałek i wtorek ostatnie nabożeństwa różańcowe w październiku. Dziękuję dzieciom, młodzieży ze szkół, katechetkom, członkom Kół Różańcowych naszej parafii, Rycerstwu Niepokalanej za prowadzenie rozważań i modlitw podczas nabożeństw w kościele.
 2. W poniedziałek 30 października ostatni w tym roku koncert z cyklu Zelowskie Koncerty Festiwalowe. O godz. 1900 w naszym kościele wystąpią artyści w spektaklu pt. „Nieście chwałę mocarze”. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa.
 3. 31 października we wtorek o godz. 1900 zapraszamy na Noc świętych. Będzie to wspólna modlitwa przez orędownictwo świętych, połączona z rozważaniami i śpiewem ku czci tych, którzy są już święci, a więc zabawieni. Jest to czas, który we właściwy sposób wprowadza nas w katolickie rozumienie i przeżywanie dnia Wszystkich Świętych. W zupełnej sprzeczności z duchowością katolicką jest świętowanie halloween w którego centrum znajduje się ciemność, śmierć, demonizm i zło. Zwyczaje halloween stanowią również realne duchowe zagrożenie dla człowieka.
 4. W soboty w listopadzie będzie odprawiany różaniec z wypominkami o godz. 1720.
 5. 1 listopada na cmentarzu będą zbierane ofiary na potrzeby naszego Seminarium Duchownego. Proszę parafian z grup parafialnych: Asysty, Kółek Różańcowych, Rycerstwa Niepokalanej, Rodziny Radia Maryja, Ministrantów i młodzieży o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki. W tej sprawie proszę o kontakt z ks. Krzysztofem.
 6. Dziękuję mieszkańcom Pożdżenic (lewej strony) za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 220 zł. Modlić się będziemy w ich intencji w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. Na sobotę 4 listopada do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców Maurycowa (prawa strona od Zelowa).

29 NIEDZIELA ZWYKŁA (22 października 2017 r 

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 28 października (sobota) Święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Szymon, zwany „gorliwym” – zaniósł Ewangelię do Egiptu i Persji, Juda Tadeusz głosił Dobrą Nowinę w Mezopotamii, a potem w Persji. Obaj głosili Chrystusa obcym narodom i zaświadczyli o Nim męczeńską śmiercią.
 1. Jeszcze w tym tygodniu trwają nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1720.
 2. Przyjmujemy wypominki. Modlitwa za zmarłych jest jednym z ważnych uczynków miłosierdzia, jaki możemy ofiarować zmarłym.
 3. Przed kościołem można swoim podpisem poprzeć obywatelski projekt ustawy Zatrzymaj Aborcję, który ma na celu zatrzymanie zabijanie chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać może się każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest również numer PESEL. Podpisy zbierane będą również w tygodniu po nabożeństwie różańcowym.
 4. Dzisiaj młodzież naszej parafii przygotowała stoisko ze zniczami. Zachęcamy do wsparcia. Również w przyszłą niedzielę stoisko będzie dostępne.
 5. Dziękuję mieszkańcom Pożdżenic (prawa strona od Mickiewicza) za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 190 zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. Na sobotę 28 października do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców Pożdżenic (lewa strona od Mickiewicza).

28 NIEDZIELA ZWYKŁA (15 października 2017 r) 

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 16 października (poniedziałek) św. Jadwigi Śląskej W swoim życiu boleśnie doświadczyła krzyża – musiała stawić czoło wielu tragediom w swojej rodzinie, przeżyła śmierć prawie wszystkich swoich dzieci oraz ekskomunikę i śmierć męża. Te doświadczenia przyjęła z pokorą i zawierzeniem Bożemu miłosierdziu.
 • 17 października (wtorek) św. Ignacego Antiocheńskiego. Podczas prześladowania chrześcijan, za cesarza Trajana, został skazany na pożarcie przez dzikie zwierzęta. Miał już 80 lat. Odesłano go pod eskortą do Rzymu. Podczas długiej i męczącej podróży napisał kilkanaście listów do gmin chrześcijańskich. Wyraził w nich głęboką wiarę i pokój serca wobec czekającej go męczeńskiej śmierci.
 • 18 października (środa) święto Łukasza Ewangelisty. Towarzysząc św. Pawłowi w podróżach, ale też cierpieniach, doświadczał Bożego wsparcia i obfitości jego darów wśród niedostatku.
 • 20 października (piątek) św. Jana Kantego. Zasłynął ze swojego wielkiego miłosierdzia względem bliźnich. Jest patronem uczącej się i studiującej młodzieży, nauczycieli, profesorów, szkół katolickich..
 • 21 października (sobota)  Jakuba Strzemię. Jako młody człowiek wstąpił do franciszkanów. Mianowany arcybiskupem Halicza, rozpoczął organizację metropolii. Był pasterzem na miarę słów Chrystusa: „rządcą wiernym i roztropnym”, hojnie rozdzielającym dobra otrzymane od Pana
 1. Dzisiaj o godz. 1600 msza św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i dla rodziców. Zapraszamy.
 2. Trwają nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1720.
 3. Przyjmujemy wypominki. Modlitwa za zmarłych jest jednym z ważnych uczynków miłosierdzia, jaki możemy ofiarować zmarłym.
 4. Dzisiaj wolontariusze Klubu PCK zachęcają do nabycia kalendarza, na wsparcie działalności Klubu.
 5. Jutro Rycerstwo Niepokalanej zaprasza wszystkich po mszy świętej na spotkanie do domu parafialnego przy kawie i herbacie.
 6. Pozyskane środki z kremówek zostały przeznaczone na dofinansowanie obiadów dla uczniów z naszych szkół. Dziękuję każdemu, kto zakupił kremówki i wsparł akcję.
 7. Na przyszłą niedzielę młodzież przygotuje stoisko ze zniczami.
 8. Zastanawiam się, czy Ignaców i Kol. Pożdżenice należą jeszcze do naszej parafii. Smutne jest to, że nawet raz w roku nie ma nikogo do posprzątania kościoła.
 9. Na sobotę 23 października do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców Pożdżenic (prawa strona od ul. Mickiewicza).

27 NIEDZIELA ZWYKŁA (8 października 2017 r) 

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 9 października (poniedziałek) bł. Wincentego Kadłubka, Wspierał papieską reformę kościelną i uczestniczył w Soborze Laterańskim IV. W 1218 roku, na 5 lat przed śmiercią, zrzekł się urzędu i wstąpił do klasztoru cystersów w Jędrzejowie
 • 13 października (piątek) bł. Honorata Koźmińskiego. Jako młody człowiek utracił wiarę. Oskarżony o udział w spisku przeciwko carowi trafił do więzienia, gdzie dokonało się jego nawrócenie. Po wyjściu na wolność wstąpił do zakonu kapucynów. Zasłynął jako charyzmatyczny spowiednik, odnowiciel życia zakonnego i założyciel wielu zgromadzeń zakonnych, w większości bezhabitowych.
 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek
  z przeznaczeniem na stypendia dla młodzieży.
 2. Młodzież z ZSO z Zelowa zaprasza do zakupu kremówek. Zachęcamy do wsparcia akcji.
 3. Trwają nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1720.
 4. Przyjmujemy wypominki. Jak uczy nas Pismo Święte dobrą i szlachetną rzeczą jest modlitwa za zmarłych, aby od grzechów swoich zostali uwolnieni. Modlitwa za zmarłych jest jednym z ważnych uczynków miłosierdzia, jaki możemy ofiarować zmarłym.
 5. W poniedziałek 9 października o godz. 1900 odbędzie się w naszym kościele koncert słowno-muzyczny „Być dobrym jak chleb”. Jednym z wykonawców będzie Jerzy Trela. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa.
 6. Klub PCK w Zelowie zachęca do udziału w akcji oddania krwi. Szczegółowe informacje w gablocie.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 1600 msza św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i dla rodziców. Zapraszamy.
 8. Dziękuję mieszkańcom ul. Herbertowska, Zachodnia, Boczna za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 230 zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 9. Na sobotę 14 października do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców Ignacowa, Kol. Pożdżenice.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA (1 października 2017 r) 

 1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 1200 spotkanie w kościele z rodzicami kandydatów do bierzmowania. Po spotkaniu wystawienie i comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O godz. 1720 różaniec, a na zakończenie procesja eucharystyczna wokół kościoła. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 2 października (poniedziałek) wsp. w. Aniołów Stróżów
 • 4 października (środa) Św. Franciszka z Asyżu. Miłość do Zbawiciela, która naznaczyła jego ciało stygmatami męki Pańskiej, wzbudziła w nim pragnienie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni.
 • 5 października (czwartek) św. Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia. Wraz z nią wysławiamy Boże Miłosierdzie pełniąc dzieła chrześcijańskiej miłości.
 • 7 października (sobota) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to dzień wdzięczności Bogu za dar modlitwy różańcowej.
 • w pierwszy czwartek wystawienie Najśw. Sakramentu od godz. 1600 i możliwość adoracji i modlitwy w int. powołań.
 • pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1700. Odwiedzimy również chorych.
 • pierwszą sobotę po mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanego Serca Maryi.
 1. Rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1720. Postarajmy się znaleźć czas na wspólnotową modlitwę w naszym kościele.
 2. Z osobą św. Jana Pawła kojarzymy także kremówki. Młodzież z ZSO z Zelowa w przyszłą niedzielę przed kościołem po mszach świętych przygotuje stoisko z kremówkami.
 3. Dziękuję mieszkańcom tylko ul. Leśnej, za pomoc w posprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę 240 zł. W intencji mieszkańców będziemy modlić się w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. Na sobotę 7 października do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul. Herbertowska, Zachodnia, Boczna.

Komunikat o ingresie Arcybiskupa Grzegorza Rysia, Metropolity Łódzkiego

Z wielką radością informujemy, że w sobotę 4 listopada br. o godz. 11.00, w liturgiczne wspomnienie świętego Karola Boromeusza, odbędzie się ingres arcybiskupa Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego, do bazyliki archikatedralnej. Weźmie w nim udział między innymi nuncjusz apostolski w Polsce.

Niech duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy poczują się serdecznie zaproszeni do udziału w tym ważnym dla Kościoła łódzkiego wydarzeniu związanym z inauguracją posługi siódmego w prawie stuletniej historii naszej Archidiecezji Pasterza Kościoła Łódzkiego.

Umiłowani w Chrystusie Panu! Siostry i Bracia!

Za tydzień, dziękując Bogu za wielki pontyfikat św. Jana Pawła II, przeżywać będziemy XVII Dzień Papieski pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją! Odbędzie się wtedy zbiórka środków na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”która została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski. Od siedemnastu lat jest ona żywym pomnikiem św. Jana Pawła II.

Wsparcie dla Fundacji, umożliwia realizowanie nadziei uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niewielkich miejscowości, z niezamożnych rodzin. Dzięki darczyńcom już cztery tysiące młodych ludzi mogło z powodzeniem ukończyć studia na najlepszych polskich uczelniach. Ufamy, że tegoroczna kwesta pozwoli na kontynuowanie stypendiów i pokrycie kosztów formacyjnych obozów wakacyjnych dla uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Takich stypendystów jest obecnie około dwa tysiące. Fundacja wspiera ich od początku gimnazjum do ukończenia studiów. Ofiarność każdego darczyńcy otwiera przed tymi młodymi ludźmi zachwycające horyzonty nadziei. Za zrozumienie i wsparcie tego dzieła – tak bliskiego sercu św. Jana Pawła II – serdecznie dziękujemy i z serca wszystkim błogosławimy – biskupi polscy.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA (24 września 2017 r) 

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 27 września (środa) św. Wincentego a Paulo. Podczas jednej z podróży został uprowadzony, a następnie sprzedany jako niewolnik. Kolejne trudne doświadczenia obudziły w nim pragnienie zbliżenia się do Boga poprzez służbę potrzebującym. Odtąd poświęcił się pracy formacyjnej i misyjnej oraz niesieniu pomocy najuboższym. Po śmierci został wyniesiony na ołtarze i uznany za patrona dzieł miłosierdzia.
 • 28 września (czwartek) św. Wacława. Odznaczał się głęboką pobożnością, przejęty losem najuboższych. Został zamordowany za sprawą brata, pragnącego przejąć jego władzę.
 • 29 września (piątek) święto Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała. Przebywają stale w obecności Boga, ale także biorą udział w życiu człowieka. Bóg posyła ich, aby strzegli ludzi, służyli im pomocą i objawiali Jego wolę.
 • 30 września (sobota) Św. Hieronima. Odznaczał się wręcz encyklopedyczną wiedzą, oraz umiłowaniem ascezy, pracowitością, gorącym przywiązaniem do Kościoła, czcią do Matki Bożej. Przede wszystkim jednak zapamiętane zostało jego niebywałe umiłowanie Pisma Świętego.
 • w przyszłą niedzielę (1.10) po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa
  w Najświętszym Sakramencie. O godz. 1720. różaniec, a na zakończenie procesja eucharystyczna wokół kościoła. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 1. W niedzielę 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1720. Postarajmy się znaleźć czas na wspólnotową modlitwę w naszym kościele. Ale módlmy się na różańcu także w rodzinach, indywidualnie i polecajmy też intencje papieża oraz naszą parafię.
 2. Od jutra zaczniemy przyjmować intencje na rok 2018. Prosimy o dobre zastanowienie się nad takimi wydarzeniami w rodzinach, jak jubileusze małżeńskie, rocznice urodzin (zwłaszcza 18 urodziny), czy inne ważne dla was rocznice i wydarzenia, żeby już na początku zapisać termin mszy świętej, nie czekać do ostatniej chwili, bo może nie być już wtedy wolnej intencji.
 3. 28 września o godz. 1500, na pl. Dąbrowskiego będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę, która tego dnia odbywać się będzie w całej Polsce.
 4. Komunikaty kurialne:
 • uroczystości z okazji 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej odbędą się 30 września w Pabianicach w parafii św. Mateusza. O godz. 1115 zostanie wygłoszona konferencja po której będzie Msza św.
 • Pielgrzymka Strażaków Województwa Łódzkiego do Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Trybunalskim obędzie się 28 października. Rozpoczęci Mszą św. o 11.00.
 1. Spotkanie Kręgu Biblijnego po czasie wakacyjnym w najbliższy wtorek 26 września o godz.  1900
 2. Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania w następną niedzielę 1 października po mszy św. o godz. 1200.
 3. 30 września o godz. 1730 w kościele w Kociszewie odbędzie się koncert inaugurujący Zelowskie Koncerty Festiwalowe. Wystąpi zespół bandurzystek z Tarnopola na Ukrainie. Organizatorzy zapraszają.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Cegielniana, Wesoła, Ceramiczna za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 300 zł. W intencji mieszkańców modlić się będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na sobotę 30 września do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul. Leśna, Sosnowa, Bukowa, Grzybowa.

24 NIEDZIELA ZWYKŁA (17 września 2017 r) 

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 18 września (poniedziałek) święto św. Stanisława Kostki. Szedł śladami Jezusa. Czując, że Bóg powołuje go na swoje ścieżki, sprzeciwił się rodzicom, sprawił im przykrość, ale wypełnił wolę Bożą. Czasem trzeba zdobyć się na stanowczy sprzeciw, jeśli ktoś staje na drodze wypełnienia woli Bożej w naszym życiu.
 • 20 września (środa) świętych męczenników z Korei. Ponieśli śmierć za wiarę w latach 1839-1867. Byli wśród nich biskupi i księża, jednak większość stanowili ludzie świeccy. W czasie ciężkiej próby nie wyparli się swojego Pana i Mistrza, lecz okazali Mu wierność i miłość aż do przelania krwi.
 • 21 września (czwartek) święto św. Mateusza Ewangelisty. Celnik Mateusz wiele musiał w sobie pokonać, by poczuć się godnym wezwania Jezusa. Wybrał drogę, która doprowadziła go do świętości.
 • 23 września (sobota) św. Pio kapucyna. Owocem jego głębokiej wiary było duchowe
  i cielesne zjednoczenie z Chrystusem cierpiącym za ludzkie grzechy.
 1. Dziękuję mieszkańcom ul. Zofii i Górnej za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 420 zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 2. Na sobotę 23 września do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Cegielniana, Wesoła, Ceramiczna.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA (10 września 2017 r) 

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 14 września (czwartek) święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Przypomina nam ono o odnalezieniu relikwii krzyża i konsekracji bazyliki, w której były przechowywane. Zadbajmy o krzyże w naszych domach, czy znajdują się w godnym miejscu, pamiętając, że są znakiem naszego zbawienia. O godz. 1600 msza w int. zmarłych w kaplicy cmentarnej z procesją.
 • 15 września (piątek) NMP Bolesnej. Jest Matką Bolesną, ponieważ współcierpiąc z ukrzyżowanym Jezusem, pozostaje blisko każdego cierpiącego człowieka.
 • 16 września (sobota) świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cyprian, biskupa. Żyli w III wieku, kiedy cesarstwo rzymskie zalewały kolejne fale prześladowań chrześcijan. Korneliusz i Cyprian okazali się miłosiernymi pasterzami, biorąc w obronę niewiernych chrześcijan i umożliwiając im powrót do wspólnoty wierzących.
 1. Przed uroczystością w kaplicy cmentarnej, proszę o pomoc parafian w przygotowaniu i posprzątaniu kaplicy i terenu wokół we wtorek 12 września na godz. 900.
 2. 17 września w niedzielę wspominamy tragiczne wydarzenia związane z napaścią Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. W tym dniu modlić się będziemy w int. Ojczyzny i będziemy prosić Boga, by uchronił nas i młode pokolenia od nieszczęścia wojny oraz byśmy odpowiedzialnie przyjmowali dar wolności.
 3. Dziękuję mieszkańcom ul. Podleśnej i Poprzecznej za pomoc w posprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę 300 zł. Msza św. w intencji mieszkańców będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. Na sobotę 16 września do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul. Zofii i Górnej.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA (3 WRZEŚNIA 2017 r) 

 1. Dzisiaj po mszy o godz. 1200 adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem z procesją eucharystyczna o godz.1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. 4 września w poniedziałek o godz. 800 msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, dyrekcje i pracowników szkół. Dzieci niech przyniosą tornistry i plecaki na poświęcenie przyborów szkolnych.
 3. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 8 września (piątek) święto Narodzenia NMP. Jest to jedno z najstarszych świąt maryjnych znane w polskiej tradycji, jako Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 700 , 900 i 1800 . Podczas mszy odbędzie się obrzęd poświęcenia ziarna siewnego i nasion.
 • 8 września 1946 r., na Jasnej Górze, z udziałem ok. miliona osób, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi. Akt ten nawiązywał do ofiarowania świata Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonał Pius XII w 1942 r. W tym roku w Święto Narodzenia NMP podczas każdej mszy św. ponowimy Akt Poświęcenia parafii i każdej rodziny w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1600 i możliwość adoracji i modlitwy o łaskę dobrych i świętych powołań. Na zakończenie nabożeństwo o godz. 1730.
 1. W następną niedzielę 10 września odbędzie się w naszym kościele o godz. 1800 msza święta dziękczynna dla uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Po mszy spotkanie i pogodny wieczór.
 2. Dziękuję parafianom, którzy przygotowali pomoce szkolne dla dzieci z naszych szkół. Dzieci za pośrednictwem katechetek otrzymały już wyprawki. Serdeczne Bóg zapłać!
 3. Dziękuję mieszkańcom ul. Nowy Rynek, Cmentarna za pomoc w posprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę 280 zł. Modlić się będziemy za mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. Na sobotę 9 września do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców Podleśna, Poprzeczna.

21 NIEDZIELA ZWYKŁA (27 SIERPNIA 2017 r)

 1. Dzisiaj msza odpustowa o godz. 1500. Podczas mszy odpustowej będziemy dziękować Bogu za plony i zbiory. Na zakończenie mszy świętej procesja eucharystyczna przy kościele. Po mszy świętej dalsze uroczystości dożynkowe odbędą się na stadionie miejskim.
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 29 sierpnia (wtorek) męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Jan Chrzciciel nieustraszenie walczył w obronie wiary i zapłacił śmiercią za swoją odwagę.
 • 1 września (piątek) św. Bronisławy. Swoim życiem wskazuje na konieczność pokornego kroczenie za krzyżem Chrystusa.

Pamiętajmy również o rocznicy wybuchu II wojny światowej i o tych, którzy oddali życie dla Ojczyzny, którzy przecierpieli okrucieństwa wojny.

 • pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1700. Nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusa o godz. 1730. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych.
 • w pierwszą sobotę po mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu SM.
 • za tydzień 3 września w I niedzielę miesiąca adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz.1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 1. Na przyszłą sobotę 2 września do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców Nowy Rynek, Cmentarna, Przejazd.
 2. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki, jako wyraz chrześcijańskiej miłości i solidarności z tymi, którzy ucierpieli z powodu niedawnych nawałnic.

20 NIEDZIELA ZWYKŁA (20 SIERPNIA 2017 r) 

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 21 sierpnia (poniedziałek) św. Piusa X papieża. Przyczynił się do odnowienia formacji seminaryjnej, zreformowania prawa kanonicznego, muzyki kościelnej i Brewiarza. Umożliwił także wczesną Komunię świętą dzieciom, obniżając wiek dopuszczenia do Pierwszej Komunii.
 • 22 sierpnia (wtorek) NMP Królowej. Choć tego tytułu nie znajdziemy na kartach Pisma Świętego, to jednak możemy odnaleźć w nim fragmenty, które wyraźnie podkreślają szczególną godność Matki Zbawiciela, pochodzącej z królewskiego rodu Dawida. Archanioł Gabriel i św. Elżbieta zwracają się do Niej słowami: „Błogosławiona jesteś między niewiastami” (Łk 1,28; por. Łk 1,43). Maryja zaś mówi o sobie: „Oto błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia” (Łk 1,48). Ona od wieków prowadzi chrześcijan do swojego Syna – Chrystusa Króla
 • 24 sierpnia (czwartek) św. Bartłomieja. Utożsamiany z Natanaelem, jest jednym z dwunastu Apostołów. Sam Jezus mówi o nim, że jest człowiekiem prawym, który nie ucieka się do manipulacji innymi ludźmi dla osiągnięcia własnych celów.
 • 26 sierpnia (sobota) uroczystość NMP Częstochowskiej. Przedziwną tajemnicą jest macierzyństwo Maryi, która bierze pod swoją opiekę tak wiele ludzi i narodów. Dla nas miejscem i znakiem szczególnej opieki jest właśnie Czarna Madonna z Częstochowy. Msze święte w tym dniu o godz. 700, 900, i 1800.
 1. Natomiast odpust parafialny i główną mszę odpustową będziemy obchodzić w niedzielę 27 sierpnia o godz. 1500. Podczas mszy odpustowej odbędą się uroczystości dożynkowe. Na zakończenie mszy świętej procesja eucharystyczna przy kościele. Zapraszam też dzieci do sypania kwiatków podczas procesji. 27 sierpnia nie będzie mszy świętej o godz. 1200.
 2. Dziękuję tym parafianom, którzy przynieśli już przygotowane wyprawki szkolne dla uczniów z naszej parafii. Można również przynieść drobne rzeczy i zostawić w kościele bądź w kancelarii. Przygotowane wyprawki serdecznie proszę, aby przynieść do kościoła lub kancelarii do 27 sierpnia.
 3. Z naszej parafii na szlak pielgrzymi wraz z Pielgrzymami z Łasku wyruszy jutro ponad 60 osobowa grupa z ks. Krzysztofem. Pamiętajmy o nich w modlitwie i polecajmy ich Bogu. Pielgrzymi z Łasku i Buczku zatrzymają się u nas na obiad ok. godz. 1300. Osoby, które chcą pomóc w przygotowaniu dla nich poczęstunku i wydawaniu posiłku zapraszam jutro na godz. 1200.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Pabianickiej, Leśne Działy, Harcerska, Bujnowska, Sportowa, Południowa, Komeńskiego za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 400 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar na pomoc poszkodowanym mieszkańcom terenów, gdzie przeszły ostatnie nawałnice.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA (13 SIERPNIA 2017 r) 

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 14 sierpnia (poniedziałek) św. Maksymiliana Kolbe męczennika. W 1941 roku został aresztowany i osadzony w obozie koncentracyjnym Auschwitz, gdzie do końca podnosił współwięźniów na duchu i zachęcał do powierzenia się w ręce Niepokalanej. Swoje radykalne oddanie Bogu i Maryi św. Maksymilian przypieczętował, ofiarując życie za skazanego na śmierć współwięźnia.
 • 15 sierpnia (wtorek) uroczystość Wniebowzięcia NMP. Maryja przybliża nas do Chrystusa i oręduje za tymi, którzy do Niej zwracają się o pomoc. W polskiej tradycji to święto znamy też pod nazwą Matki Boskiej Zielnej. Tego dnia poświęcamy kwiaty, zioła i zboża, dziękując za owoc tego, co wyrosło i co zbieramy. Msze święte o godz. 700, 900, 1030 i 1800.
 • 17 sierpnia (czwartek) św. Jacka. Pierwszy polski dominikanin, który od samego św. Dominika przyjął habit dominikański. Głosząc Ewangelię pielgrzymował zakładając klasztory w Krakowie, Kijowie, Gdańsku.
 1. Trwajmy w sierpniu w modlitwie i wstrzemięźliwości, aby wyprosić łaskę trzeźwości dla zniewolonych, a także tych, którzy cierpią przez alkoholizm i pijaństwo swoich bliskich.
 2. We wtorek od godz. 1730 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i do mszy wieczornej będzie czas na osobistą modlitwę i adorację
 3. Dzisiaj rozpoczynamy akcję organizowania wyprawek szkolnych dla uczniów z naszej parafii. Są dostępne plecaki, w których znajduje się lista przyborów, jakie są potrzebne w szkole. Zachęcamy do włączenia się w tę pomoc. Można również przynieść drobne rzeczy i zostawić w kościele bądź w kancelarii. Przygotowane wyprawki proszę przynieść do kościoła lub kancelarii do 27 sierpnia.
 4. W minionym tygodniu przyjęliśmy na odpoczynek i poczęstunek pielgrzymów z Płocka. Dziękuję każdemu, kto przekazał ofiarę finansową. Za pomoc w przygotowaniu poczęstunku, za pomoc w organizacji pobytu pielgrzymów, w rozdawaniu jedzenia i picia i sprzątaniu dziękuję Asyście, Chórowi, Radiu Maryja, Rycerstwu Niepokalanej, katechetkom, młodzieży, ministrantom i każdemu, kto osobiście pomagał. To wszystko są ważne elementy, które tworzą gościnność naszej parafii.
 5. To już ostatni tydzień zapisów na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Zachęcamy na tę duchową przygodę w drodze, tych którzy się zastanawiają oraz niezdecydowanych.
  W przyszłym tygodniu w poniedziałek 21 sierpnia Pielgrzymi z Łasku i Buczku zatrzymają się u nas na obiad ok. godz. 1300. Proszę o pomoc w przygotowaniu dla nich poczęstunku i wydawaniu posiłku. Grupa pielgrzymów z Zelowa wraz z ks. Krzysztofem dołączy się dalej w pielgrzymkę na Jasną Górę.
 6. Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej obchodzimy 26 sierpnia w sobotęNatomiast odpust parafialny i główną mszę odpustową będziemy obchodzić w niedzielę 27 sierpnia o godz. 1500. Podczas mszy odpustowej odbędą się uroczystości dożynkowe.
 7. Dziękuję mieszkańcom ul. Lubelskiej i Łąkowej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 330 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 8. Na sprzątane kościoła w sobotę 19 sierpnia zapraszam mieszkańców ul. Pabianickiej, Leśne Działy, Harcerska, Bujnowska, Sportowa, Południowa, Komeńskiego.

18 NIEDZIELA ZWYKŁA (6 SIERPNIA 2017 r) 

 1. Dzisiaj comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 8 sierpnia (wtorek) św. Dominika. Poruszony zagubieniem ludzi ulegających wpływom sekt, zapragnął oddać się całkowicie głoszeniu objawionej prawdy. Założył w tym celu Zakon Kaznodziejski – dominikanów – który dał Kościołowi wielu wybitnych teologów i świętych.
 • 9 sierpnia (środa) święto Teresy Benedykty od Krzyża. Żydówka, kobieta-filozof. Jej poszukiwanie Boga zaowocowało przyjęciem chrztu, a później wyborem życia monastycznego.
 • 10 sierpnia (czwartek) św. Wawrzyńca. W wyniku prześladowań za cesarza Waleriana, śmierć poniósł św. Wawrzyniec, diakon. „Oto są prawdziwe skarby Kościoła” – powiedział św. Wawrzyniec, wskazując na ubogich, którym służył i za których oddał swoje życie.
 • 11 sierpnia (piątek) św. Klary. Przykład św. Franciszka z Asyżu i jego przyjaźń zaprowadziły ją do całkowitego powierzenia siebie Bogu poprzez radykalizm życia zakonnego we wspólnocie klarysek, których była współzałożycielką.
 1. Trwajmy w sierpniu w modlitwie i wstrzemięźliwości, aby wyprosić łaskę trzeźwości dla zniewolonych, a także tych, którzy cierpią przez alkoholizm i pijaństwo swoich bliskich.
 2. Od poniedziałku można już zapisywać się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie. Zapisy przyjmujemy w kancelarii.
 3. W tym tygodniu 11 sierpnia w piątek na postój przy naszym kościele zatrzymają się uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Płockiej, a 12 sierpnia na nocleg przyjadą uczestnicy pielgrzymki rowerowej. Także dzisiaj zbieramy ofiary na przygotowanie poczęstunku pielgrzymów. Wszystkich, którzy chcą pomóc przy organizacji przyjęcia pielgrzymów zapraszam na spotkanie w poniedziałek po mszy wieczornej. A do pomocy w dniu przyjścia pielgrzymów zapraszam w piątek na godzinę 700. Każda pomoc, również młodzieży jest mile widziana.
 4. Od najbliższego wtorku, co tydzień od godz. 1730 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i do mszy wieczornej będzie czas na osobistą modlitwę i adorację.
 5. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Bolesława Chrobrego i Mieszka I za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 310 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. Na sobotę 12 sierpnia do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul. Lubelskiej i Łąkowej.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA (30 LIPCA 2017 r) 

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 1 sierpnia (wtorek) św. Alfons Liguori Pracował wśród młodzieży i ludzi zaniedbanych moralnie, głosił kazania i prowadził misje ludowe. Przez całe swe kapłańskie życie był bez reszty oddany ludziom, którym służył.
 • 4 sierpnia (piątek) św. Jan Maria Vianney. Jego kapłańskie powołanie dojrzewało w trudnym czasie, gdy Francja przeżywała rewolucyjną ateizację. Dzięki jego gorliwości oraz świadectwu miłości do Boga, parafia w Ars stała się żywym ośrodkiem chrześcijańskiej duchowości.
 • pierwszą środę o godz. 1730 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1600 i możliwość adoracji i modlitwy o łaskę dobrych i świętych powołań.
 • pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1700. Nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusa o godz. 1730. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych.
 • w pierwszą sobotę po mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Maryi.
 • w przyszłą niedzielę comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 1. We wtorek 1 sierpnia obchodzimy 72 rocznicę Powstania Warszawskiego. Wtedy złożyło ofiarę z życia wielu Polaków (w tym bardzo młodych), którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Niech ich ofiara będzie dla nas wezwaniem do budowania patriotyzmu w obecnych czasach. Sierpień przezywamy również, jako miesiąc trzeźwości. Wiemy, jak wiele nieszczęść i tragedii powoduje nałóg pijaństwa i alkoholizmu. Podejmujmy więc wysiłek poprzez modlitwę i wstrzemięźliwość, aby wyprosić łaskę trzeźwość dla zniewolonych.
 2. W sierpniu będziemy gościli pielgrzymów z Płocka. 11 sierpnia na postój przy naszym kościele zatrzymają się uczestnicy Pieszej Pielgrzymki, a 12 sierpnia na nocleg przyjadą uczestnicy pielgrzymki rowerowej. Dzisiaj i w następną niedzielę sierpnia zbieramy ofiary na organizację poczęstunku i przyjęcia pielgrzymów. Proszę, abyście tak jak do tej pory pomogli w organizacji przyjęcia pielgrzymów. Spotkanie osób, które chcą pomóc przy organizacji w środę po mszy wieczornej.
 3. W parafii w Pożdżenicach we wrześniu organizowana jest pielgrzymka do „polskiej Fatimy” – Sanktuarium MB Fatimskiej w Zakopanem, oraz do Ludźmierza i Wadowic. Informacje o programie i zapisach znajdują się w gablocie.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Kazimierza Wielkiego, Władysława Łokietka za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 150 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na sobotę 5 sierpnia do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Bolesława Chrobrego i Mieszka I.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA (23 LIPCA 2017 r) 

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 25 lipca (wtorek) święto św. Jakuba Apostoła, brata św. Jana. Pan wybrał go i powołał do grona swoich najbliższych uczniów. Św. Jakub był pierwszym męczennikiem z grona Apostołów.
 • 26 lipca (środa) św. Joachima i Anny. Joachim i Anna otrzymali błogosławieństwo od Pana – z ich miłości narodziła się Niepokalana Dziewica, Matka Syna Bożego.
 • 29 lipca (sobota) wsp św. Marty, siostry Marii i Łazarza. W postawie Marty zachwyca nas miłość względem bliźnich, troska o ich potrzeby. Marta łączy miłość z żywą wiarą.
 1. Dzisiaj po mszach świętych poświecenie samochodów oraz innych pojazdów. Św. Krzysztofa prosimy, aby wypraszał mądrość i roztropność oraz bezpieczne wyjazdy dla każdego kierowcy i wszystkich podróżujących. Złożone ofiary przekażemy na zakup środków transportu na potrzeby misji.
 2. Klub PCK w Zelowie zachęca do włączenia się do akcji oddania krwi. Szczegółowe informacje w gablocie.
 3. Dziękuję mieszkańcom z ul. Mickiewicza i Płocka za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kościół 300 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. Na sobotę 29 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul. Kazimierza Wielkiego, Władysława Łokietka i Królewska.

15 NIEDZIELA ZWYKŁA (16 LIPCA 2017 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 20 lipca (czwartek) bł. Czesława, jest dla nas przykładem ufności i gorliwej odpowiedzi na głos powołania. Był jednym z pierwszych polskich dominikanów.
 • 22 lipca (sobota) wsp św. Marii Magdaleny. całym sercem ukochała Jezusa, a po Jego śmierci przeżywała głęboki ból. Dlatego Jezus właśnie jej się objawił i uczynił ją pierwszym świadkiem swego zmartwychwstania.
 1. W przyszłą niedzielę po mszach świętych odbędzie się poświęcenie samochodów oraz innych pojazdów. Św. Krzysztofa będziemy prosili, aby wypraszał mądrość i roztropność oraz bezpieczne wyjazdy dla każdego kierowcy. Będziemy też zbierać ofiary na zakup środków transportu na potrzeby misji.
 2. W Niepokalanowie w dniach 29 i 30 lipca odbędzie się ogólnopolski dzień modlitw. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na wspólny wyjazd, a szczegółowy program i informacje o zapisach znajdują się w gablocie.
 3. Dziękuję mieszkańcom z ul. Szkolna 5 i 7 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 140 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. Na sobotę 22 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców  ul. Mickiewicza i Płocka.

14 NIEDZIELA ZWYKŁA (9 LIPCA 2017 r)

 1. W tym tygodniu:
 • 11 lipca (wtorek) święto św. Benedykta Umiał opuścić wszystko, by iść za Jezusem. Lata modlitwy i doświadczeń zaowocowały mądrością, dzięki której ułożył regułę życia, będącą podstawą wielu późniejszych zakonów.
 • 13 lipca (czwartek) Św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, którzy stawiali miłość do Boga ponad radości tego świata. Dają nam przykład radykalnego wyboru Jezusa. Obaj zostali kanonizowani już w 1083 roku, jako jedni z pierwszych Polaków.
 • 15 lipca (sobota) Św. Bonawentury, franciszkanina,. Umiał postępować roztropnie, jednocząc ludzi o różnych poglądach i prowadząc wszystkich do duchowego wzrostu. Gdy papież Grzegorz X w 1273 roku mianował go kardynałem oraz biskupem, wiadomość o nominacji zastała świętego przy myciu naczyń kuchennych w klasztorze.
 1. Dziękuję mieszkańcom z ul. Szkolnej 10 i 12 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 170 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 2. Na sobotę 15 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  z ul. Szkolnej 5 i 7.

13 NIEDZIELA ZWYKŁA (2 LIPCA 2017 r) 

 1. W tym tygodniu:
 • w środy podczas nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1730 będziemy zawierzać Maryi nasze osobiste intencje. Intencje na nabożeństwo można wrzucać do koszyka ustawionego na ołtarzu Serca Pana Jezusa.
 • w pierwszy czwartek modlić się będziemy w int. powołań z naszej parafii. Wystawienie Najś. Sakramentu o godz. 1600 i zakończenie nabożeństwem o godz. 1730.
 • w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1730. Odwiedzimy również chorych.
 1. W miesiącach lipcu i sierpniu kancelaria jest czynna: od 900 do 1030 i od 1630 do 1730.
 2. Dziękuję mieszkańcom z ul. Szkolnej 6 i 8 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 325 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. Na sobotę 8 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców z ul. Szkolnej 10 i 12.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA (25 CZERWCA 2017 r) 

 1. We wtorek rozpoczniemy w naszej wspólnocie parafialnej 40 godzinne nabożeństwo. We wtorek, w środę i w czwartek Msze św. o godz. 700, 900 i 1800. Codziennie po mszy św. o godz. 900 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. Zakończenie 40 godzinnego nabożeństwa 29 czerwca w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła z procesją eucharystyczną po nabożeństwie czerwcowym. Zachęcam wszystkich parafian do adoracji i modlitwy.
 2. W piątek na zakończenie nabożeństw czerwcowych procesja eucharystyczna.
 3. W tym tygodniu:
 • 28 czerwca (środa) św. Ireneusza biskupa i męczennika;
 • 29 czerwca (czwartek) uroczystość Apostołów św. Piotra i Pawła;
 • 1 lipca w sobotę, po mszy wieczornej rozpoczniemy nabożeństwa wynagradzające I sobót miesiąca do Niepokalanego Serca Maryi.
 1. Za tydzień w I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. 29 czerwca w dniu imienin ks. Piotra będziemy w modlitwie podczas mszy wieczornej polecać solenizanta opiece Bożej.
 3. Dziękuję mieszkańcom z ul. Żeromskiego 38b za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 220 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. Na sobotę 1 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców z ul. Szkolnej bl. 6 i 8.

11 NIEDZIELA ZWYKŁA ( 18 CZERWCA 2017 r) 

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
 • 21 czerwca (środa) św. Alojzego Gonzagi zakonnika.
 • 23 czerwca (piątek) uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Bóg w Chrystusie ukazał nam swoje Serce. Objawił nam swoją miłość przez to, że Jego Syn „umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami”.
 • 24 czerwca (sobota) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. największego i ostatniego z proroków, który łączy Stare i Nowe Przymierze.
 1. O godz. 1730 podczas nabożeństwa w litanii do Serca Pana Jezusa uwielbiamy Bożą miłość. Starajmy się uczestniczyć wspólnie w tej modlitwie Kościoła, a także odmawiajmy litanię indywidualnie, w rodzinach, ze znajomymi.
 2. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie wianków i uroczysta procesja
 3. 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Podczas nabożeństwa czerwcowego i wieczornej mszy modlić się będziemy za ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby z pomocą Boga jak najlepiej realizowali swoje powołanie we własnych rodzinach. Jest to również ostatni dzień zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli do uczestnictwa we mszy świętej o godz. 800, aby podziękować Panu Bogu za zakończony rok nauki i poprosić
  o błogosławieństwo na czas wakacji.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego 38a za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, oraz złożoną ofiarę 305 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedziele o godz. 700.
 5. Na najbliższą sobotę zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców z ul. Żeromskiego 38b.

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ ( 11 CZERWCA 2017 r) 

 1. W tym tygodniu:
 • 13 czerwca (wtorek) św. Antoniego z Padwy opata;
 • 14 czerwca (środa) bł. Michała Kozala biskupa;
 • 17 czerwca (sobota) św. Alberta Chmielowskiego.
 1. 15 czerwca (czwartek) będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Bożego Ciała. Msze święte o godz. 700, 900, 1030 i 1800. Po mszy świętej o godz. 1030 w uroczystej procesji przejdziemy ul. Sienkiewicza, Wolności, Złota, Dzielna, Kilińskiego, plac. Dąbrowskiego i do kościoła. Będziemy dziękować Bogu, że jest obecny z nami w sakramentalnych znakach i prosić o Jego błogosławieństwo dla całej parafii. Dwa pierwsze ołtarze zostaną przygotowane przy ul .Sienkiewicza 11 (u Państwa Muśkiewicz) i przy ul . Złotej 3 (u Państwa Ciosek). Dziękuję tym rodzinom za zgłoszenie i gotowość przygotowania ołtarzy. Proszę o pomoc sąsiadów i grup parafialnych w przygotowaniu ołtarzy. Czekamy jeszcze na zgłoszenie, gdzie będą przygotowane jeszcze dwa ołtarze.
 2. W Boże Ciało po południu od godz. 1600 na placu kościelnym odbędzie się festyn parafialny. Wjazd na teren kościelny po południu będzie zarezerwowany dla organizatorów festynu, wszystkich innych zapraszamy do korzystania z parkingu od ul. Poznańskiej. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i zabawy. Przypominamy o konkursie na najlepsze przygotowane ciasto. Regulamin konkursu na stronie internetowej parafii i wywieszony w gablocie.
 3. W piątek wyjazd dzieci komunijnych z pielgrzymką na Jasną Górę.
 4. Dziękuję mieszkańcom z ul. Żeromskiego 38 za posprzątanie kościoła i placu przy kościele i złożoną ofiarę 200 zł. W intencji mieszkańców będziemy się modlić w przyszła niedzielę podczas mszy św. o godz. 7.00.
 5. Na przyszłą niedzielę do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców z ul. Żeromskiego bl. 38a.
 6. Komunikaty kurialne:
 • 13 czerwca w rocznicę pobytu papieża Jana Pawła II w Łodzi o godz. 1200 będą sprawowane uroczyste Msze św. dziękczynne w następujących kościołach: w Bazylice Archikatedralnej, w kościele pod wezwaniem Świętej Anny, w kościele pod wezwaniem Najświętszego Imienia Maryi oraz w kościele pod wezwaniem Wniebowstąpienia Pańskiego.
 • Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę, odbędzie się
  w dniach 1-2 lipca pod hasłem „Wdzięczność i misja”.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO ( 4 CZERWCA 2017 r)

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 5 czerwca święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w kościele o godz. 700, 900 i 1800.
 • 8 czerwca (czwartek) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 • 10 czerwca (sobota) bł. Bogumiła, biskupa.
 1. W miniony czwartek 2 czerwca ksiądz biskup Ireneusz Pękalski udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Módlmy się za nich, aby odnajdywali się we wspólnocie parafialnej, już jako odpowiedzialni i świadomi katolicy.
 2. 15 czerwca będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Przejdziemy w tym dniu
  z procesją eucharystyczną ulicami naszej parafii, aby podziękować Bogu, że jest obecny z nami w sakramentalnych znakach i prosić o Jego błogosławieństwo dla całej parafii. Procesję Bożego Ciała przejdziemy ulicami Sienkiewicza, Wolności, Złota, Dzielna, Kilińskiego, pl. Dąbrowskiego do kościoła. Proszę o zgłaszanie osób i miejsc do przygotowania ołtarzy eucharystycznych.
 3. W Boże Ciało po południu od godz. 1600 na placu kościelnym odbędzie się festyn parafialny.
 4. Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar do puszki na wsparcie kolonii organizowanych przez Caritas.
 5. Nasza parafialna schola dziecięca podczas konkursu w Bełchatowie zakwalifikowała się do grona finalistów. Gratulujemy całemu zespołowi i organiście Panu Jackowi wspaniałego osiągnięcia.
 6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę 9 lipca. Koszt wyjazdu 30 zł. Szczegółowe informacja wywieszona jest w gablocie.
 7. Dyrekcja i pracownicy ZSO w Zelowie zapraszają absolwentów wszystkich roczników oraz nauczycieli na obchody 60 rocznicy powstania Liceum. Program uroczystości znajduje się na wywieszonym w gablocie zaproszeniu.
 8. Na sobotę 10 czerwca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Żeromskiego 38.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE ( 28 MAJA 2017 r) 

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
 • 29 maja (poniedziałek) św. Urszuli Ledóchowskiej
 • 31 maja (środa) Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
 • 1 czerwca (czwartek) św. Justyna, męczennika
 • 3 czerwca (piątek) św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy
 1. W pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1600 i możliwość indywidualnej adoracji zwłaszcza w int. powołań. W pierwszy piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych.
 2. W środę ostatnie nabożeństwo majowe. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Przez cały miesiąc o godz. 1730 będziemy w litanii do Serca Pana Jezusa uwielbiać Bożą miłość. Starajmy się uczestniczyć wspólnie w tej modlitwie Kościoła, a także odmawiajmy litanię w rodzinach. Natomiast nabożeństwo czerwcowe w piątek rozpoczniemy o godz. 1715, a w sobotę 3 czerwca nabożeństwo czerwcowe będzie wyjątkowo po mszy wieczornej.
 3. Za tydzień w I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem i procesją o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 4. 2 czerwca podczas mszy o godz. 1800 ksiądz biskup Ireneusz Pękalski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Spowiedź dla bierzmowanych w środę 29 maja o godz. 1830.
 5. Dziękuję rodzicom dzieci klas III ze SP nr 4 dziś obchodzącym uroczystość I komunii za posprzątanie i przygotowanie kościoła oraz za przekazany dar komunijny dla parafii w kwocie 1000 zł. Msza św. w int. tych rodziców, którzy pomagali w sprzątaniu w przyszła niedzielę o godz. 700.
 6. Procesję Bożego Ciała przejdziemy ulicami Sienkiewicza, Wolności, Złota, Dzielna, Kilińskiego, pl. Dąbrowskiego do Kościoła. Proszę o zgłaszanie osób i miejsc do przygotowania ołtarzy eucharystycznych.

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA ( 21 MAJA 2017 r) 

 1. Dzisiaj o godz. 1130 odbędzie się uroczystość I Komunii dla dzieci ze SP nr 2.
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:
 • 24 maja (środa) wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych;
 • 26 maja (piątek) wsp. św. Filipa Nereusza;
 1. W kościele nabożeństwo majowe o godz. 1730 Starajmy się uczestniczyć wspólnie w tej modlitwie Kościoła, a także odmawiajmy litanię indywidualnie, w rodzinach i ze znajomymi. 26 maja podczas nabożeństwa będziemy modlić się za mamy.
 2. W przyszłą niedzielę 28 maja nastąpi istotna zmiana godzin mszy świętych, i tak msze będą o 700, 900, 1100, 1300 i o 1800.
 3. Msza św. komunijna dla dzieci ze SP nr 4 będzie o godz. 1100.
 4. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę 27 maja o godz. 900.
 5. Na sprzątanie kościoła zapraszam rodziców dzieci w piątek 26 maja po mszy wieczornej.
 6. Dziękuję rodzicom dzieci klas III ze SP nr 2 dziś obchodzącym uroczystość I komunii za posprzątanie i przygotowanie kościoła oraz za przekazany dar komunijny dla parafii w kwocie 1500 zł. Msza św. w int. tych rodziców, którzy pomagali w sprzątaniu w przyszła niedzielę o godz. 700.
 7. Nasz parafianin diakon Rafał Balcerzak przyjmie święcenia prezbiteratu 25 maja br
  o godz. 1600 w bazylice archikatedralnej. Wyjazd na uroczystość święceń dla osób, które się zgłosiły w czwartek o godz. 1400. Swoją mszę prymicyjną po święceniach prymicjant odprawi w naszej parafii w niedzielę 28 maja o godz. 1300. Proszę Asystę Parafialną o zorganizowanie procesji przejścia prymicjanta z plebani do kościoła.
 8. Dziś ostatni dzień, kiedy można zgłaszać propozycje do konkursu na hasło festynu parafialnego, który odbędzie się 15 czerwca. Podczas festynu odbędzie się konkurs na najlepsze przygotowane ciasto. Regulamin konkursu znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii.

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA ( 14 MAJA 2017 r) 

 1. Dzisiaj podczas mszy o godz. 1200 rocznicę I komunii obchodzą dzieci ze szkół SP 2 i 4 z klas 4 wraz z rodzicami.
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:
  16 maja (wtorek) święto św. Andrzeja Boboli, męczennika
 1. W przyszłą niedzielę 21 maja odbędzie się uroczystość I Komunii dla dzieci ze SP nr 2 Msza św. komunijna będzie o godz. 1130, a więc nie będzie mszy o godz. 1200.
 2. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę 20 maja o godz. 900.
 3. Na sprzątanie kościoła zapraszam rodziców dzieci w piątek 19 maja po mszy wieczornej.
 4. Dziękuję rodzicom dzieci dziś obchodzącym rocznicę I komunii za posprzątanie
  i przygotowanie kościoła. Msza św. w int. tych rodziców i katechetek, którzy pomagali w sprzątaniu w przyszła niedzielę o godz. 700.
 5. Nasz parafianin diakon Rafał Balcerzak przyjmie święcenia prezbiteratu 25 maja br
  o godz. 1600 w bazylice archikatedralnej. Swoją mszę prymicyjną po święceniach prymicjant odprawi w naszej parafii w niedzielę 28 maja o godz. 1300. Informacje szczegółowe dla osób, które zgłosiły się na wyjazd autokarem podamy w przyszłą niedzielę.
 6. Przygotowujemy po raz trzeci Festyn rodzinny w Boże Ciało. Zapraszamy do udziału
  w konkursie na hasło festynu. Podpisane propozycje można składać do 21 maja do koszyka znajdującego się na ołtarzu Serca Pana Jezusa. Na stronie internetowej parafii i w gablocie przy kościele znajduje się regulamin konkursu na najlepsze ciasto. Zachęcamy do udziału.

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA ( 7 MAJA 2017 r) 

 1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 1200 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 1730 nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną. O godz. 1500 modlitwy do miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:
  • 8 maja (poniedziałek) – uroczystość św. Stanisława, biskupa, męczennika, patrona Polski.
 3. W przyszłą niedzielę podczas mszy świętej o 1200 odbędzie się uroczystość Rocznicy I Komunii dla dzieci ze SP nr 2 i 4. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę 13 maja o godz. 900.
 4. Na sprzątanie kościoła zapraszam rodziców dzieci w piątek 12 maja po mszy wieczornej.
 5. Rektor WSD zawiadamia, że diakon Rafał Balcerzak jest kandydatem do święceń prezbiteratu. Będą one udzielone 25 maja br o godz. 1600 w bazylice archikatedralnej. Osoby, które będą chciały wspólnie pojechać autokarem na tę uroczystość proszę o zgłaszanie się do zakrystii.
 6. Swoją mszę prymicyjną po święceniach prymicjant odprawi w naszej parafii w niedzielę 28 maja o godz. 1300.
 7. Przygotowujemy po raz trzeci Festyn rodzinny w Boże Ciało. W tym roku również zapraszamy do udziału w konkursie na hasło festynu. Na propozycje czekamy do 21 maja. Przewidziany jest również konkurs na najlepsze ciasto. Szczegóły konkursu będą podane wkrótce, ale można się już przygotowywać.
 8. Klub PCK w Zelowie organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę, a także na akcję oddawania krwi. Szczegółowe informacje w gablocie.
 9. Dziękuję mieszkańcom z ul. Żeromskiego 36a za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 390 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA (30 KWIETNIA 2017 r)

 1. Jutro 1 maja zapraszamy maturzystę na mszę św. o godz. 1800. Będziemy modlić się o dobre i umiejętne wykorzystanie zdobytej wiedzy podczas egzaminów maturalnych. Zachęcamy do zabrania ze sobą długopisów, którymi będą pisać egzaminy maturalne, zostaną one poświęcone podczas mszy.
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:
 • 3 maja (środa) uroczystość NMP Królowej Polski. Na msze święte zapraszamy o godz. 700, 900, 1200 i 1800. Msza święta o godz. 1200 będzie w intencji Ojczyzny, a po mszy odbędą się na placu Dąbrowskiego uroczystości patriotyczne z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja.
 • 4 maja (czwartek) – wspomnienie św. Floriana męczennika. Rzymski legionista, zmuszany do złożenia ofiary rzymskim bogom, odważnie wyznał wiarę w Chrystusa. Został z kamieniem u szyi wrzucony do rzeki. Jest patronem Krakowa, a także strażaków i hutników.
 • 6 maja (sobota) – święto Apostołów Filipa i Jakuba. Przez swoją bliskość z Chrystusem wprowadzają nas w samo serce tajemnicy Miłości Ojca objawioną w Jezusie.
 1. Przez cały majowy miesiąc podczas nabożeństwa o godz. 1730 będziemy w litanii loretańskiej polecać wstawiennictwu Matki Bożej nasze intencje. Starajmy się uczestniczyć wspólnie w tej modlitwie Kościoła, a także odmawiajmy litanię indywidualnie, w rodzinach i ze znajomymi.
 2. W pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1600 i adoracja w int. powołań.
 3. W pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1700. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych.
 4. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 1200 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, którą zakończymy nabożeństwem majowym o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 5. Dziękuję mieszkańcom z ul. Żeromskiego 36 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. Na sobotę 6 maja do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul. Żeromskiego 36a.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA ( 23 KWIETNIA 2017 r)

 1. Z dzisiejszym świętem Miłosierdzia Bożego Bóg wiąże obietnicę zupełnego darowania win i kar za grzechy już odpuszczone. Aby dostąpić tej obietnicy należy trwać w stanie łaski uświęcającej, uczestniczyć we mszy świętej oraz przyjąć komunię.
 2. Dzisiaj wieczorem o godz. 1730 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 3. Dzisiejszym Świętem rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Miłość chrześcijańska, czyli caritas jest zachętą do bycia miłosiernym. Wszyscy mamy swoją misję caritas, czyli misję praktykowania miłosiernej miłości, przebaczenia i pojednania w naszych rodzinach, w społeczności parafialnej, w pracy. Prośmy Zmartwychwstałego Chrystusa o stałe pragnienie naszej osobistej misji miłosierdzia.
 4. W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:
 • 24 kwietnia (poniedziałek) uroczystość św. Wojciecha – patrona Polski;
 • 25 kwietnia (wtorek) – święto św. Marka Ewangelisty;
 • 29 kwietnia (sobota) – święto św. Katarzyny Sieneńskiej – patronki Europy;
 1. W przyszłym tygodniu 1 maja zapraszamy maturzystów na mszę św. o godz. 1800. Będziemy modlić się o dobre i umiejętne wykorzystanie zdobytej wiedzy podczas egzaminów maturalnych. Zachęcamy do zabrania ze sobą długopisów, którymi będą pisać egzaminy maturalne, zostaną one poświęcone podczas mszy.
 2. Dziękuję mieszkańcom os. Płocka 6 i 7 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 702 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. Na sobotę 30 kwietnia do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców z ul. Żeromskiego 36.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA ( 16 KWIETNIA 2017 r) 

 1. Najbliższy tydzień to oktawa świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Ten czas niech będzie czasem napełniania się mocą Chrystusa Zmartwychwstałego. W oktawie przed mszą wieczorną o godz. 1745 koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym tygodniu w piątek nie obowiązuje post od mięsa.
 2. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tym świętem Bóg wiąże obietnicę darowania kar za grzechy już odpuszczone. Aby uzyskać odpust należy trwać w stanie łaski uświęcającej, uczestniczyć we mszy świętej oraz przyjąć komunię św.
 3. We wtorek archidiecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Wyjazd z naszej parafii z ks. Piotrem o godz. 800.
 4. W poniedziałek w parafii Ewangelicko – Reformowanej odbędzie się koncert Zelowskich Dzwonków. Informacje na plakacie
 5. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu i przygotowaniu dekoracji kościoła oraz liturgii Triduum Paschalnego.
 6. Na sobotę 22 kwietnia do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców z. os. Płocka bl. 6 i 7.

NIEDZIELA PALMOWA (9 kwietnia 2017 r) 

 1. Nasze parafialne rekolekcje prowadzi o. Zdzisław Świniarski, który jest kapłanem w Zgromadzeniu Serc Jezusa i Maryi. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką rekolekcyjną o godz. 1715. W poniedziałek i wtorek msze św. o godz. 700, 930, 1100, 1800. Wtorek będzie dniem spowiedzi, którą rozpoczniemy od godz.700, a następnie 15 minut przed każdą mszą. Proszę serdecznie, abyście znaleźli czas na uczestnictwo w sakramencie pojednania.
 2. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy obchód tajemnicy paschalnej, która jest centrum dziejów zbawienia:
 • Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek o godz. 1800 mszą wieczorną wspominającą Wieczerzę Pańską;
 • liturgia Wielkiego Piątku jest adoracją tajemnicy Krzyża. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły (powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i jeden posiłek do syta). O godz. 1500 w kościele nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godz. 1800 rozpoczniemy wieczorną liturgię Męki Pańskiej.
 • Wielka Sobota to dzień kontemplowania tajemnicy paschalnej męki-śmierci-zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, w której zbiega się cała historia naszego zbawienia.
  W tym dniu zapraszamy wszystkich na obrzęd poświecenia pokarmów do kościoła od 900 do 1200 i od 1300 do 1500. Uroczystą Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w tym roku o godz. 1900. Gromadzimy się najpierw przed kościołem, aby po poświęceniu ognia i Paschału w uroczystej procesji wejść do naszej świątyni. Przynieśmy ze sobą świece chrzcielne lub paschaliki, ale pamiętajmy o zabezpieczeniu ich, żeby nie zalać ławek, posadzki i samych siebie.
 • Niedzielę Zmartwychwstania rozpoczniemy uroczystą procesją rezurekcyjną o godz.600. Gromadzimy się o godz. 545 aby przygotować porządek procesji. Proszę wszystkie grupy parafialne, a zwłaszcza Asystę Parafialną i ministrantów o pomoc w przygotowaniu orszaku procesji.
 1. Jeszcze dzisiaj młodzież rozprowadza przed kościołem świece wielkanocne, przygotowane ozdoby świąteczne oraz wypieki do koszyka na święcenie w Wielką Sobotę.
 2. Na święta będziemy sprzątać kościół i porządkować teren w środę po rekolekcjach od godz. 900. I na ten dzień proszę o pomoc wszystkich chętnych.
 3. Przeżyliśmy we wspólnocie parafialnej nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Zelowa. Dziękuję za zaangażowanie grup parafialnych w czytanie rozważań, prowadzenie śpiewów i niesienie krzyża oraz wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnej modlitwie.
 4. Skarbonki jałmużny Wielkopostnej można dzisiaj złożyć przed ołtarzem Serca Pana Jezusa. Bóg zapłać za tę ofiarę wielkopostna dla chorych.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (2 kwietnia 2017 r) 

 1. Dzisiaj po mszy o godz. 1200 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego. O godz. 1730 Gorzkie Żale.
 2. Tegoroczną Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta będziemy przeżywać przed niedzielą Palmową w piątek 7 kwietnia. Rozpoczniemy ją po mszy wieczornej i przejdziemy z kościoła ulicami Sienkiewicza, Poznańską, Mickiewicza, Kościuszki do kościoła. Na liturgię weźmy ze sobą świece. W gablocie wywieszony jest porządek grup, które zapraszam do niesienie krzyża.
 3. Następna niedziela będzie już Niedzielą Męki Pańskiej czyli Niedzielą Palmową. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które są pamiątką jerozolimskich palm, jakie były słane pod stopy zmierzającego do świętego miasta Chrystusa. Podczas mszy o 1030 po poświęceniu palm, przejdziemy z procesja wokół kościoła.
 4. W Niedzielę Palmową rozpoczniemy również parafialne rekolekcje. W poniedziałek
  i wtorek msze św. o godz.700, 930, 1100, 1800. Wtorek będzie dniem spowiedzi, którą rozpoczniemy od godz.700, a następnie 15 minut przed każdą mszą. Proszę serdecznie, abyście znaleźli czas na uczestnictwo w sakramencie pojednania.
 5. Rekolekcje będzie prowadził Zdzisław Świniarski ze zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi. Proszę was o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i całej parafii, o dobre przeżycie dla nas wszystkich tego czasu Bożej łaski.
 6. W tym tygodniu w pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1600 i możliwość indywidualnej adoracji. Zakończymy nabożeństwem w int. powołań o godz. 1730. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź od godz. 1700.
 7. Dzisiaj młodzież rozprowadza przed kościołem przygotowane przez Caritas symbole wielkanocne – świece i baranki oraz paschaliki. A na przyszłą niedzielę młodzież przygotowuje stoisko z wypiekami do koszyka na święcenie w Wielką Sobotę – mazurkami i małymi babeczkami.
 8. Skarbonki jałmużny Wielkopostnej proszę przynieść do kościoła w przyszła niedzielę i złożyć przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.
 9. Jutro uczniowie naszych szkół rozpoczynają rekolekcje. Program zamieszczony jest w gablocie. Módlmy się w ich intencji o dobre uczestnictwo i dobrą spowiedź.
 10. Dziękuję mieszkańcom z os. Płocka bl. 4 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 300 zł. A z bl. nr 5 dziękuję dwom paniom za złożoną ofiarę 20 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 11. Na święta będziemy sprzątać kościół i porządkować teren w środę po rekolekcjach od godz. 900. I na ten dzień proszę o pomoc wszystkich chętnych.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (26 marca 2017 r) 

 1. W Wielkim Poście zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Dziękuję za przekazane dotychczas ofiary podczas tych nabożeństw.
 2. Rekolekcje dla uczniów szkół z Zelowa odbędą się w dniach 3-5 kwietnia, a więc już od przyszłego poniedziałku. Program wywieszony jest w gablocie. Módlmy się o dobre przeżycie przez nich tego czasu Bożej łaski.
 3. Tegoroczną Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta będziemy przeżywać przed niedzielą Palmową w piątek 7 kwietnia. Rozpoczniemy ją po mszy wieczornej i przejdziemy z kościoła ulicami Sienkiewicza, Poznańską, Mickiewicza, Kościuszki do kościoła. Na liturgię weźmy ze sobą świece. W gablocie wywieszony jest porządek grup, które zapraszam do niesienie krzyża.
 4. W Domu Kultury 1 kwietnia organizowany jest Jarmark Rękodzieła. Informacje na plakacie.
 5. W przyszłą niedzielę przed kościołem będą dostępne ozdoby i symbole wielkanocne przygotowane przez Caritas: świece i baranki oraz paschaliki.
 6. Dziękuję mieszkańcom os. Płocka bl. 3 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 450 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o. 700.
 7. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z os. Płocka bl. 4 i 5

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (19 marca 2017 r) 

 1. W tym tygodniu:
  • 20 marca będziemy obchodzić liturgiczną uroczystość św. Józefa. Jest on pięknym świadkiem wiary, który potrafił wyrzec się swoich własnych życiowych planów, aby oddać się pełnieniu woli Boga. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za mężów i ojców rodzin z naszej wspólnoty parafialnej, o godne wypełnianie ich powołania. Msze św. w tym dniu o 700, 900, 1800. O godz. 1730 nabożeństwo do św. Józefa.
  • 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Przygotowując się do świętowania Wielkanocy, obchodzimy uroczystość poświęconą tajemnicy Wcielenia i odnoszącą się do Narodzenia Pańskiego. Wcielenie to początek realizacji dzieła odkupienia. To właśnie człowieczeństwo Jezusa jest narzędziem naszego zbawienia. Msze św. o godz. 700, 900 i 1800. W tę uroczystość obchodzimy Dzień Świętości Życia. Możemy włączyć się w dzieło modlitwy i troski o życie w ramach Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje adopcji znajdują się w kruchcie kościoła.
 1. W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.:
 2. Bóg zapłać za składane ofiary podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 3. Organizowany jest wyjazd do Krakowa, a w programie zwiedzanie wystawy poświęconej św. Albertowi Chmielowskiemu. Szczegóły dotyczące wyjazdu znajdują się na wywieszonej informacji.
 4. Dziękuję mieszkańcom os. Płocka bl.nr 2 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 380 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z os. Płocka bl. nr 3

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (12 marzec 2017 r) 

 1. W Wielkim Poście starajmy się uczestniczyć w nabożeństwach:
 • Droga Krzyżowa w piątki:
  • o godz. 1700 dla dzieci ze szkół podstawowych,
  • o godz. 1800 ogólna,
  • o godz. 1915 dla młodzieży. Do uczestnictwa w niej zachęcamy młodzież, która ma zamiar przystąpić w tym roku do sakramentu bierzmowania.
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1715.

Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

 1. Bóg zapłać za składane ofiary podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 2. Proszę was o modlitwę w intencji naszych parafialnych rekolekcji, które rozpoczniemy w Niedzielę Palmową, w intencji rekolekcjonisty i całej parafii, o dobre przeżycie dla nas wszystkich tego czasu Bożej łaski.
 3. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na wyjazd do Krakowa 25 marca. W programie min. zwiedzanie wystawy poświęconej św. Albertowi Chmielowskiemu. Koszt ok. 120 zł. Osoby zainteresowane wyjazdem proszę zgłaszać się w tym tygodniu do zakrystii lub kancelarii.
 4. Dziękuję mieszkańcom os. Płocka bl.1 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 380 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z os. Płocka bl.2.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (5 marca 2017 r)

 1. Dzisiaj w Pożdżenicach odpust. Główna msza odpustowa o godz. 1200.
 2. Dzisiaj po mszy o godz. 1200 wystawienie Najświętszego Sakramentu, O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego, o 1715 nabożeństwo Gorzkie Żale.
 3. W Wielkim Poście zadbajmy o aktywny udział nas i naszych bliskich w wielkopostnych ćwiczeniach. Podejmijmy czyny pokutne, wyrzeczenia. Znajdźmy czas na uczestnictwo w nabożeństwach:
 • Droga Krzyżowa w piątki:
  • o godz. 1700 dla dzieci ze szkół podstawowych,
  • o godz. 1800 ogólna,
  • o godz. 1915 dla młodzieży.
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1715

Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

 1. Przez czas Wielkiego Postu przygotowujemy się również do parafialnych rekolekcji, które rozpoczną się w Niedzielę Palmową. Proszę was o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i całej parafii, o dobre przeżycie dla nas wszystkich tego czasu Bożej łaski.
 2. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali przeznaczymy na przygotowani wystroju kościoła na Triduum Paschalne i święta wielkanocne.
 3. W okresie Wielkiego Postu w soboty po mszy wieczornej odbywa się w naszej Parafii Katecheza Przedmałżeńska.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Wąskiej, pl. Dąbrowskiego za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 431 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z os. Płocka bl. nr 1.

ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA (26 luty 2017 r) 

 1. W najbliższą środę 1 marca przypada Popielec, którym rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 700, 900, 1030 i 1800. W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia do jednego posiłku do syta. Do zachowania postu zobowiązane są osoby od 18 do 60 roku życia. Przed kościołem będziemy zbierać ofiary dla naszej diecezjalnej Caritas.
 2. Czas Wielkiego Postu to dana nam przez Boga możliwość duszpasterskiego zaangażowania w odbudowę i umocnienie naszego wewnętrznego i duchowego wymiaru człowieczeństwa poprzez oczyszczanie się z grzechów i wad. Zadbajmy więc o aktywny udział nas i naszych bliskich w wielkopostnych ćwiczeniach: drodze krzyżowej, gorzkich żalach, nabożeństwach wielkopostnych. Podejmijmy czyny pokutne, wyrzeczenia i nie lekceważmy siły postu przeżywanego z wiarą i szczerze ofiarowanego Bogu.
 3. W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach:
 • Droga Krzyżowa w piątki: o 1700 dla dzieci ze szkół podstawowych; o godz. 1800 dla dorosłych, a Droga Krzyżowa dla młodzieży o godz. 1915. Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa młodzież, która przygotowuje się w tym roku do sakramentu bierzmowania.
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1715.

Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

 1. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali przeznaczymy na przygotowani wystroju kościoła na Triduum Paschalne i święta wielkanocne.
 2. W Środę Popielcową rozpoczniemy Jałmużnę Wielkopostną. W tym celu Caritas przygotowała skarbonki jałmużny. Część skarbonek została przekazana do szkół, a pozostałe będą wyłożone od środy na ołtarzu przy obrazie Serca Pana Jezusa. Zachęcam do włączenia się w tę propozycję wielkopostną. Zebrane środki przeznaczymy na pomoc dla chorych.
 3. W piątek odwiedzimy z wizytą duszpasterską chorych.
 4. Przez czas Wielkiego Postu przygotowujemy się również do parafialnych rekolekcji, które rozpoczną się w Niedzielę Palmową. Już teraz proszę was o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i całej parafii, o dobre przeżycie dla nas wszystkich tego czasu Bożej łaski. Szczególnie o włączenie tych intencji do swoich modlitw proszę grupy parafialne.
 5. W okresie Wielkiego Postu w soboty odbędzie się w naszej parafii Katecheza Przedmałżeńska. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w sobotę 4 marca po mszy wieczornej w kancelarii.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 690 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. Na najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Wąska, pl. Dąbrowskiego, św. Anny.

SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA (19 luty 2017 r) 

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 22 luty święto katedry św. Piotra Apostoła. Kościół nie jest zbudowany na kamieniach, ale na wierze. Istnieje dzięki łasce Boga. Naszym zadaniem jest budowanie Kościoła.
 • 23 lutego św. Polikarpa, męczennika. Należał do grona uczniów samych Apostołów. Nakłaniany w czasie przesłuchania przez prokonsula do zaparcia się wiary w Chrystusa, stanowczo odmówił i został skazany na spalenie żywcem.
 1. Dziękuję mieszkańcom ul. Polnej i Żeromskiego pierwszej części za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 665zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 2. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Żeromskiego (od. ul.Płockiej do ul.Kilińskiego obie strony).
 3. W ZSP organizowane jest kolejne spotkanie dla osób starszych. Szczegółowe informacje w gablocie.

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA (12 luty 2017 r) 

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 14 lutego św. Cyryla i Metodego, patronów Europy;
 • również 14 lutego wsp. św. Walentego, rzymskiego kapłana, który poniósł śmierć męczeńską w III wieku. Przyjęło się czcić go, jako patrona zakochanych. Niech ten dzień będzie okazją do radości i zabawy. Ale nie zapomnijmy też o podziękowaniu Panu Bogu za miłość, którą On nas obdarzył, za miłość rodziców, męża lub żony, dzieci, naszych bliskich. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej parafii, aby Bóg umacniał ich w przygotowaniu do wspólnego życia w miłości małżeńskiej.
 1. W przyszła niedzielę o godz. 1600 msza św. dla dzieci klas trzecich i ich rodziców.
 2. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Żeromskiego (od Zachodniej do Płockiej obie strony wraz z ul. Polną.
 3. W gablocie znajduje się informacja o możliwości oddania krwi.

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA (5 luty 2017 r) 

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 6 lutego św. Pawła Miki i towarzyszy męczenników z Japonii;
 • 10 lutego św. Scholastyki;
 • 11 lutego wsp. Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień chorego. W naszym kościele o godz. 900 msza św. w int. osób chorych i seniorów połączona z udzieleniem sakramentu chorych. Serdecznie proszę, abyście pomogli chorym i seniorom z waszych rodzin lub sąsiadom w uczestnictwie we mszy św.
 1. Dziękuję mieszkańcom ul. Kościuszki drugiej części za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 810 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 2. W najbliższą sobotę 11 lutego ze względu na mszę dla chorych o godz. 900 nie będzie dyżuru w sprzątaniu kościoła.
 3. W gablocie wywieszona jest informacja o spotkaniu w parafii Narodzenia NMP w Bełchatowie z wiceprezesem IPN nt. losów Polaków walczących o wolność i niepodległość Polski.
 4. W przyszłą niedzielę w Domu Kultury o godz. 1700 odbędzie się koncert noworoczny inaugurujący obchody 60-lecia nadania praw miejskich dla Zelowa. Informacje szczegółowe na plakacie. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA (29 stycznia 2017 r) 

 1. Dzisiaj w parafii w Wygiełzowie odpust, główna msza o godz. 1200.
 2. Za tydzień po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 31 stycznia św. Jana Bosko
 • 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. o godz.700, 900 i 1800. Na liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, zwłaszcza w chwilach trwogi i doświadczeń przypominały nam o Jezusie, który nieustannie oświeca nasze drogi. Ofiary złożone na tacę przeznaczymy na wsparcie zakonów kontemplacyjnych.
 • 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Według tradycji uzdrowił młodego człowieka, któremu ość przebiła gardło i groziło to uduszeniem. Czczony jest, jako patron od chorób gardła. Współcześnie w kościołach błogosławi się świece ku czci św. Błażeja i udziela się nimi błogosławieństwa obecnym w świątyni wiernym. Zapraszamy na ten obrzęd podczas mszy wieczornej.
 • 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Podczas prześladowań rzucono ją na rozpalone węgle i w ten sposób poniosła śmierć za wiarę. Wzywano św. Agatę, jako patronkę chroniącą od ognia. W tym dniu w kościołach błogosławi się sól i chleb ku czci św. Agaty, które przechowywane mają nam przypominać, by w chwilach niebezpieczeństw powierzać swoje życie Bogu. Zapraszamy na ten obrzęd podczas mszy i prosimy przynieść do poświęcenia sól i chleb.
 1. W tym tygodniu:
 • w pierwszą środę polecać będziemy intencje MB Nieustającej Pomocy oraz Apostolstwa Dobrej Śmierci;
  w pierwszy czwartek, modlić się będziemy w intencji powołań, także z naszej parafii. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1600 i możliwość osobistej modlitwy, zakończenie nabożeństwem o godz. 1730.
  w pierwszy piątek ofiarujemy nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusa. Możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1700, odwiedzimy także chorych;
  w pierwszą sobotę, polecać będziemy intencje wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i modlić się będziemy w int. Rycerstwa Niepokalanej z naszej Parafii.
 1. 2 lutego w święto MB Gromnicznej odbędzie się poświęcenie i wręczenie świec dzieciom przygotowującym się do I komunii. Proszę o obecność dzieci i rodziców na mszy o godz. 1800.
 2. Ksiądz Krzysztof zaprasza na spotkania biblijne. Spotkania są otwarte dla każdego, kto ma potrzebę pogłębienia swojej znajomości Bożego Słowa. Pierwsze spotkanie w tym tygodniu we wtorek o godz. 1900 w kancelarii.
 3. Dziękuję mieszkańcom ul. Kościuszki za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 510 zł,. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Kościuszki (od Mickiewicza do pl. Dąbrowskiego obie strony).

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA (22 stycznia 2017 r) 

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 24 stycznia św. Franciszka Salezego. Biskup Genewy, nowatorski i gorliwy pasterz, starał się być jak najbliżej powierzonego mu ludu, aby go lepiej rozumieć i wskazać drogę do zbawienia.
 • 25 stycznia święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Historia jego nawrócenia pomaga nam uwierzyć, że miłosierdzie Boże jest naprawdę dla wszystkich.
 • 26 stycznia św. Tymoteusza i Tytusa. Pasterzy, którzy poświęceniem i miłością potwierdzali, że Ewangelia, którą głoszą jest Dobrą Nowiną o Zbawicielu człowieka.
 • 27 stycznia bł. Jerzego Matulewicza. Biskup wileński, zabiegał ze wszystkich sił o wzrost powierzonego sobie Kościoła. Nie zrażały go przykrości, osądy, pomówienia.
 • 28 stycznia św. Tomasza z Akwinu. W niezwykłym stopniu otworzył się na słowo Boskiego Siewcy, potrafił odnaleźć nasiona prawdy tam, gdzie inni nawet nie zamierzali ich szukać.
 1. Dziękuję mieszkańcom ul Kunickiego drugiej części za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 530 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 2. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców ul. Kościuszki (od Zachodniej do Mickiewicza obie strony).
 3. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście przypada w piątek 27 stycznia. Kuria Metropolitalna w Łodzi zachęca do włączenia się w organizowaną z tej okazji akcję „Płomień Pamięci” poprzez zapalenie w tym dniu o godz. 18.00 świecy w oknie swego domu. Będzie to wyraz wspólnej pamięci, dający nadzieję, że nigdy więcej nie zwycięży zło, które pochłonęło miliony niewinnych ofiar hitlerowskiego nazizmu.

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA (15 stycznia 2017 r)

 1. 18 stycznia w środę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech to będzie czas modlitwy do Boga, aby wzbudził we wszystkich wyznawcach religii chrześcijańskich pragnienie jedności.
 2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 17 stycznia wsp. w. Antoniego Opata.
 • 19 stycznia wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa.
 • 21 stycznia wsp. św. Agnieszki dziewicy i męczennicy; dwunastoletnia dziewczynka, która za czasów prześladowań w Rzymie poniosła męczeństwo w obronie dziewictwa i wiary.
 1. 16 każdego miesiąca Rycerstwo Niepokalanej spotyka się na modlitwie w kościele. Najbliższe spotkanie w poniedziałek 16 stycznia o godz. 1730. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
 2. W sobotę 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a w niedzielę 22 stycznia Dzień Dziadka. Podziękujmy im naszą modlitwą, ofiarowaną Komunią św. a także serdeczną obecnością.
 3. Dziękuję mieszkańcom ul. Kunickiego za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 620 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców ul Kunickiego (od Chrapkiewicza do szkoły, obie strony).
 5. Trwa wizyta duszpasterska czyli ”kolęda”. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory przyjęli nas w domach. Plan kolędy w tym tygodniu:

poniedziałek (16 stycznia):
od 900 – ul. Wolności (od państwa Niewiadomskich);
Wąska (od Kościuszki);
Wschodnia (od Dzielnej);
od 1600 – ul. Żeromskiego 38

wtorek (17 stycznia):
od 900 – ul. Sienkiewicza (z obu stron), ul. Żeromskiego 36
od 1600 – ul. Żeromskiego 38a

środa (18 stycznia):
od 900 – św. Anny, pl. Dąbrowskiego (z obu stron)
od 1600 – ul. Żeromskiego 38b

czwartek (19 stycznia):
od 900 – ul. Kunickiego (z obu stron)

Jeśli gdzieś nie dotarliśmy z kolędą i ktoś jeszcze zechce zaprosić nas na spotkanie, prosimy o kontakt dziś, żeby umówić termin spotkania.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO (8 stycznia 2017 r)

 1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 1200 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu szopek wykonanych przez dzieci ze szkół w naszej gminie. Przed ogłoszeniem zwycięzców uczniowie ZSO zaprezentują spektakl bożonarodzeniowy. Zapraszamy do obejrzenia.
 2. Trwa wizyta duszpasterska zwana ”kolędą”. Dziękujemy wszystkim, którzy czekali na nas w domach, za spotkanie i wspólną modlitwę. Plan kolędy w tym tygodniu:

poniedziałek (9 stycznia):
od godz. 900 – ul. Cmentarna i Przejazd (od Leśnej), i ul. Nowy Rynek (od Kilińskiego)
od godz. 1600 – os. Płocka bl. nr 7 i 6

wtorek (10 stycznia):
od godz.900  –ul. Żeromskiego (z obu stron)
od godz. 1600 – os. Płocka bl. nr 5 i 4

środa (11 stycznia)
od godz. 900 – ul. Złota (z obu stron)
od godz. 1600 – ul. Szkolna, oraz bloki nr 5, 7, 12;

czwartek (12 stycznia):
od 900 – ul. Płocka i Sikorskiego (początek na Płockiej od Kościuszki), ul. Podleśna i Poprzeczna (początek na Podleśnej od Kilińskiego)
od 1600 – ul. Szkolna bl. nr 8 i 10

piątek (13 stycznia):
od godz. 900 – ul. Kościuszki ( z obu stron)
od godz. 1600 – os. Płocka bl. nr 1 (z obu stron)

sobota (14 stycznia):
od godz. 900 – os. Piastów (od ul. Łokietka i od ul. Mieszka)

Spotkane kolędowe jest związane ze wspólną modlitwą i błogosławieństwem domu i rodziny. Serdecznie prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy uczestniczyli w spotkaniu duszpasterskim. Podczas kolędy kancelaria przed południem będzie nieczynna, po południu od godz. 1630.

 1. W ośrodku Zdrowia na ul. Żeromskiego w dniu 11 stycznia odbędzie się badanie wzroku. Szczegółowe informacje na ulotce wywieszonej w gablocie.
 2. Dziękuję mieszkańcom ul. Poznańskiej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 460 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Kunickiego (od Zachodniej do Chrobkiewicza obie strony)
 4. Od strony ul. Poznańskiej na terenie parafialnym został wykonany środkami gminy parking. Zostały zrobione przejścia do kościoła. Prosimy, byście korzystali z tego miejsca przyjeżdżając w niedziele i święta na msze święte.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI (1 stycznia 2017 r) 

 1. Dzisiaj w I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. 700, 900, 1030, 1800. Podczas każdej mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, którą młodzież będzie rozprowadzała przed kościołem. Po mszy świętej o godz. 1030 odbędzie się przedstawienie jasełek w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowej nr. 2. Zapraszamy serdecznie.
 3. Z racji kolędy odwiedziny chorych odbędą się w I piątek w lutym.
 4. W I czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1600 i możliwość indywidualnej adoracji i modlitwy w int. powołań. Zakończymy nabożeństwem o godz. 1730.
 5. W Domu Kultury 6 stycznia o godz. 1530 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Laudate Dominum.
 6. W przyszłą niedzielę 8 stycznia po mszy św. o godz. 1200 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu szopek wykonanych przez dzieci ze szkół w naszej gminie. Zapraszamy uczestników konkursu, a także wszystkich, którzy chcą poznać zwycięzców. Przed rozstrzygnięciem konkursu odbędzie się przedstawienie jasełek w wykonaniu młodzieży z ZSO.
 7. Na sobotę 7 stycznia do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Poznańskiej część od Mickiewicza do końca obie strony.
 8. Trwa wizyta duszpasterska zwana ”kolędą”. Dziękujemy wszystkim, którzy w pierwszych dniach kolędy czekali na nas w domach. Plan kolędy w tym tygodniu:

poniedziałek (2 stycznia):
od godz. 900 – ul. Polna, Cegielniana, Ceramiczna, Wesoła (z obu stron)
od godz. 1600 – ul. Północna, Skłodowskiej (z obu stron)

wtorek (3 stycznia):
od godz.900  –ul. Piotrkowska, Harcerska, Krótka, Komeńskiego, Południowa, Sportowa (z obu stron)
od godz. 1600 – os. Płocka 3 i 2

środa (4 stycznia):
od godz. 900 – ul. Kilińskiego (z obu stron)
od godz. 900 – ul. Leśna od Bukowej
od godz. 1600 – ul. Żeromskiego 36a i Szkolna 6

czwartek (5 stycznia):
od 900 – ul. Lubelska i ul. Łąkowa (z obu stron)
od 1600 – ul. Jana Pawła II, ul. Dzielna

sobota (7 stycznia):
od godz. 900 – ul. Poznańska (z obu stron)

 1. Spotkane kolędowe jest związane ze wspólną modlitwą i błogosławieństwem domu i rodziny. Serdecznie prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy uczestniczyli w spotkaniu duszpasterskim. Podczas kolędy kancelaria przed południem będzie nieczynna, po południu od godz. 1630