Ogłoszenia 2024

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA (21 KWIETNIA 2024 r)

 1. W tym tygodniu obchodzimy 23 kwietnia (wtorek) uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski;
 2. Spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych w czwartek 25 kwietnia po mszy wieczornej.
 3. Krąg Biblijny w czwartek o 1900.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w piątek od 2000 do 2100.
 5. Spotkanie Mężczyzn za tydzień w Niedzielę 28 kwietnia o 1900.
 6. Dziękuję mieszkańcom Maurycowa II cz. za posprzątanie kościoła i terenu przy kościele, oraz za złożoną ofiarę 715 zł. W int. mieszkańców msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Zelówka, Czarnego Lasu, Leśniczówki

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA ( 14 KWIETNIA 2024 r)

 1. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po mszy wieczornej
 2. Krąg Biblijny w czwartek o 1900.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w piątek od 2000 do 2100.
 4. Dziękuję mieszkańcom Maurycowa I cz za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 800 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców z Maurycowa II cz. (prawa strona od Zelowa).

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA ( 7 KWIETNIA 2024 r)

 1. W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego możemy dostąpić łaski darowania win i kar za grzechy już nam odpuszczone. Należy trwać w stanie łaski uświęcającej (bez przywiązania do grzechu), uczestniczyć we mszy świętej oraz przyjąć komunię.
 2. Po mszy o godz. 1200 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O godz. 1730 nabożeństwo.
 3. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas mszy wieczornej będzie możliwość podjęcia się duchowej adopcji dziecka poczętego zagrożonego grzechem zabójstwa czyli aborcji. Deklaracje można otrzymać w zakrystii.
 4. W poniedziałek o godz. 1900 katecheza dla dorosłych. Spotkanie w kancelarii.
 5. Krąg Biblijny w czwartek o 1900.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w piątek od 2000 do 2100.
 7. Dziękuję rodzicom dzieci ze scholii „Prowadź nas” za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.
 8. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców z Maurycowa (lewa strona od Zelowa).

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA (31 MARCA 2024 r)

 1. Jutro Wielkanocny Poniedziałek. Porządek mszy św. niedzielny.
 2. Najbliższy tydzień to oktawa świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Ten czas niech będzie czasem napełniania się mocą Chrystusa Zmartwychwstałego. W oktawie przed mszą wieczorną nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
 3. W tym tygodniu w piątek nie obowiązuje post.
 4. W pierwszy czwartek adoracja Pana Jezusa od godz. 1630 i nabożeństwo o godz. 1730.
 5. W pierwszy piątek udamy się do chorych. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 1730.
 6. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy wieczornej.
 7. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tym świętem Bóg wiąże obietnicę darowania kar za grzechy już odpuszczone. Aby uzyskać odpust należy trwać w stanie łaski uświęcającej, uczestniczyć we mszy świętej oraz przyjąć komunię św. Po mszy o godz. 1200 adoracja do nabożeństwa wieczornego połączonego z nieszporami. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego
 8. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy obchodzić w poniedziałek 8 kwietnia. Wtedy też podczas mszy wieczornej będzie możliwość podjęcia się duchowej adopcji dziecka poczętego zagrożonego grzechem zabójstwa czyli aborcji. Deklaracje można otrzymać w zakrystii.
 9. Nasz organista, pan Jacek Wodziński, obchodzi w tym roku 30-lecie pracy organistowskiej. W przyszłą w Niedzielę 7 kwietnia o godzinie 1200 w jego intencji będzie sprawowana Ofiara Mszy Świętej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Pielgrzymka maturzystów naszej archidiecezji odbywa się w najbliższy wtorek. Uczestniczyć w niej będzie wraz z maturzystami ksiądz Ireneusz.
 11. Dziękuję za przygotowanie dekoracji kościoła na Triduum Paschalne i Wielkanoc oraz za posprzątanie kościoła pani Izie Pospiszył oraz pozostałym rodzicom dzieci ze scholii „Prowadź nas”, pani Wandzie Siekierskiei i pracownikom z kwiaciarni, a także parafianom Marcinowi Arendt, Markowi Martyniakowi, Grzegorzowi Nowickiemu, Tomaszowi Dopadlikowi, Annie i Pawłowi Marynowskim, Annie Ciosek.

NIEDZIELA PALMOWA (24 marca 2024 r)

 1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy obchód tajemnicy paschalnej, która jest centrum historii zbawienia. Rozpoczynamy też czas parafialnych rekolekcji, które prowadzi Jarosław Życki. W tych dniach módlmy się za księdza rekolekcjonistę i całą parafię.
 2. W poniedziałek i wtorek msze św. o godz.700, 900, 1630, 1800. Wtorek jest dniem spowiedzi, którą rozpoczniemy od godz.700, a następnie 15 minut przed każdą mszą świętą. W poniedziałek i wtorek można będzie złożyć ofiarę na tacę jako osobistą ofiarę w podziękowaniu dla rekolekcjonisty.
 3. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek o godz. 1800 wieczorną mszą Wieczerzy Pańskiej;
 • liturgia Wielkiego Piątku jest adoracją tajemnicy Krzyża. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły (powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i jeden posiłek do syta). O godz. 1500 w kościele nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego rozpoczynające nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia. O godz. 1800 rozpoczniemy wieczorną liturgię Męki Pańskiej.
 • Wielka Sobota to dzień ciszy i kontemplowania tajemnicy paschalnej męki-śmierci-zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, w której zbiega się cała historia naszego zbawienia. Uroczystą Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 2000 i zakończymy procesją rezurekcyjną.
 • w Niedzielę Zmartwychwstania msze święte jak w każdą niedzielę.
 • W Wielki Piątek i Wielką Sobotę, kościół będzie otwarty od godz. 700 przez cały dzień, aby każdy miał możliwość osobistej modlitwy.
 1. Święcenia pokarmów w sobotę od godz. 900 do 1500 .
 2. W poniedziałek o godz. 1900 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania.
 3. Przed kościołem przygotowane stoisko ze świecami caritas. Zapraszamy.
 4. Złożone ofiary na dekoracje Grobu Pańskiego: od Radia Maryja i Patronki Dobrej Śmierci – 100 zł, Rycerstwa Niepokalanej – 100 zł, Zespołu Szkół Ogólnokształcących – 450 zł, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych – 300 zł, rodziców i dzieci ze scholii – 470 zł; Bóg zapłać.
 5. Dziękuję parafianom przygotowującym dekoracje na święta za posprzątanie kościoła. W intencji osób przygotowujących wystrój kościoła na święta modlić się będziemy w przyszłą niedziele o godz. 700.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (17 marca 2024 r)

 1. W najbliższy piątek 22 marca przejdziemy z nabożeństwem Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy po mszy wieczornej i przejdziemy z kościoła ulicami Dąbrowskiego, Kilińskiego, Dzielna, Złota, Wolności, Sienkiewicza do kościoła. Na liturgię weźmy ze sobą świece. W gablocie wywieszony jest porządek grup, które zapraszam do niesienie krzyża.
 2. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Podczas liturgii pobłogosławimy gałązki palmowe. Podczas mszy o 1030 po poświęceniu palm, przejdziemy z procesja wokół kościoła.
 3. Parafialne rekolekcje rozpoczniemy w Niedzielę Palmową. Rekolekcje prowadzi Jarosław Życki, który jest proboszczem w Świnach Proszę was o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i całej parafii, o dobre przeżycie dla nas tego czasu Bożej łaski. W poniedziałek i wtorek msze św. o godz.700, 900, 1630, 1800. Proszę, abyście znaleźli czas na uczestnictwo w sakramencie pojednania. Ponieważ w dni rekolekcji godziny mszy świętych są zmienione proszę o sprawdzenie w zakrystii bądź kancelarii zamówionych na te dni intencji.
 4. Spotkanie mężczyzn dzisiaj o godz. 1900.
 5. W poniedziałek odbędzie się specjalna edycja katechezy dla dorosłych. Tematem będzie Triduum Paschalne. Dowiemy się, co tak naprawdę stało się podczas tych trzech dni, omówimy dokładnie proces, w którym Pan Jezus został skazany na śmierć oraz sam przebieg liturgii Triduum. Rozpoczniemy w kościele o godz. 1900. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 6. Zawierzenie św. Józefowi we wtorek 19 marca o godz, 2000.
 7. Spotkanie Koła biblijnego w czwartek o godz. 1900.
 8. Dziękuję mieszkańcom z Pożdżenic II cz. za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 730 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 9. Dzisiaj rodzice i dzieci ze scholii przygotowali stoisko z palemkami.
 10. Dostępne są od dzisiaj również świece i baranki wielkanocne.
 11. W przychodni Medyk w niedzielę 24 marca odbędą się bezpłatne badania w ramach osteoporozy. Organizatorzy zapraszają.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (10 marca 2024 r)

 1. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej we wtorek po mszy wieczornej.
 2. Krąg Biblijny w czwartek o godz. 1900. Zapraszamy.
 3. W czwartek po mszy wieczornej spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii.
 4. Msza za Ojczyznę w najbliższą sobotę 16 marca o 2000.
 5. Spotkanie Mężczyzn za tydzień w Niedzielę 17 marca o 1900.
 6. Schola dziecięca „Prowadź nas” za tydzień w Niedzielę 17 marca będzie pod kościołem rozprowadzała palemki.
 7. Od przyszłej niedzieli będą dostępne baranki i wielkanocne świece caritas.
 8. Klub Honorowych Dawców Krwi w Zelowie zaprasza w dniu 18 marca do oddania krwi. Szczegółowe informacje w gablocie.
 9. Organizowana jest jednodniowa wycieczka do Krakowa. Więcej informacji o wycieczce i możliwości zapisu na plakacie w gablocie.
 10. Zapraszamy do podjęcia ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Zgłoszenia u ks. Ireneusza do 31 marca
 11. Dziękuję mieszkańcom Pożdżenic (lewa strona od Mickiewicza) za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę 820 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 12. Na najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców z Pożdżenic (prawa strona od Mickiewicza).

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (3 marca 2024 r)

 1. W poniedziałek 4 marca dzień imienin ks. Kazimierza. W intencji solenizanta modlić się będziemy podczas mszy wieczornej. Zapraszamy!
 2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w środę po mszy wieczornej!
 3. pierwszy czwartek od godz. 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość adoracji i indywidualnej modlitwy. O godz. 1730 nabożeństwo w intencji powołań.
 4. Krąg Biblijny w czwartek o 1900.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w sobotę 9 marca po Ofierze Mszy Świętej wieczornej do godziny 2000.
 6. 9 marca o godz. 1700 w Domu Kultury odbędzie się koncert Dariusza Mikulskiego z orkiestrą symfoniczną. Podczas koncertu artyście zostanie nadany tytuł Honorowego Obywatela Gminy Zelów. Organizatorzy zapraszają.
 7. Dziękuję mieszkańcom Ignacowa, Kol. Pożdżenice za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę 1920 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 8. Na najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców z Pożdżenic (lewa strona od Mickiewicza).

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (25 luty 2024 r)

 1. W Wielkim Poście zadbajmy o aktywny udział nas i naszych bliskich w wielkopostnych ćwiczeniach. Podejmijmy czyny pokutne i wyrzeczenia. Znajdźmy czas na uczestnictwo w nabożeństwach:
  Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 1715 i o godz. 1900;
  Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1720

Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

 1. W tym tygodniu w pierwszy piątek nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa przed mszą wieczorną. Spowiedź od 630 i 1715. Udamy się z posługą sakramentalną do chorych. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy wieczornej.
 2. Krąg Biblijny w czwartek o 1900.
 3. Przy obrazie Serca Pana Jezusa wyłożone są skarbonki jałmużny wielkopostnej. Zachęcam do włączenia się w tę propozycję wielkopostną. Zebrane środki przeznaczymy na pomoc dla osób samotnych i starszych.
 4. Informacje o organizowanej ekstremalnej drodze krzyżowej w Łasku znajdują się w gablocie.
 5. Dziękuję mieszkańcom ul. Herbertowska, Zachodnia, Boczna za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z Ignacowa i Kol. Pożdżenice.
 7. Złożone ofiary na kościół: bezimiennie z Wolności – 500 zł, bezimiennie – 200 zł, na kwiaty do grobu pańskiego od KR MB Fatimskiej – 150 zł, od scholii dziecięcej – 710 zł. Bóg zapłać!

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (18 luty 2024 r)

 1. W Wielkim Poście zadbajmy o aktywny udział nas i naszych bliskich w wielkopostnych ćwiczeniach. Podejmijmy czyny pokutne i wyrzeczenia. Znajdźmy czas na uczestnictwo w nabożeństwach:
  Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 1715 i o godz. 1900;
  Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1720
  Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.
 1. Spotkanie mężczyzn dzisiaj o godz. 1900.
 2. W poniedziałek o godz. 1900 katecheza dla dorosłych.
 3. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 1900.
 4. W sobotę o godz. 2000 msza za Ojczyznę.
 5. Przy obrazie Serca Pana Jezusa wyłożone są skarbonki jałmużny wielkopostnej. Zachęcam do włączenia się w tę propozycję wielkopostną. Zebrane środki przeznaczymy na pomoc dla osób samotnych i starszych.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Cegielniana, Wesoła, Ceramiczna za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 1055 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Herbertowska, Zachodnia, Boczna.

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA (11 luty 2024 r)

 1. W najbliższą środę 14 lutego przypada Popielec, którym rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 700, 900 i 1800. W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz do jednego posiłku do syta. Do zachowania postu zobowiązane są osoby od 18 do 60 roku życia.
 2. W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwa:
 • Droga Krzyżowa w piątki: o 1715 i o godz. 1900.
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1720.
  Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.
 1. W okresie Wielkiego Postu w soboty odbędzie się w naszej parafii Katecheza Przedmałżeńska. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w sobotę 17 lutego po mszy wieczornej w kancelarii.
 2. W związku z prośbą niektórych wiernych rozpoczniemy w parafii Katechezy dla dorosłych, które prowadzić będzie ks. Michał. Spotkania będą miały charakter wykładu, a ich celem będzie lepsze rozumienie wykładni wiary katolickiej. Uczestniczyć może każdy, i nie ma obowiązku uczestnictwa w każdym spotkaniu. Spotkania będą odbywały się w poniedziałki
  o godz. 1900 w kancelarii. Pierwsze spotkanie jutro. Zapraszamy.
 3. W poniedziałek podczas mszy wieczornej udzielimy sakramentu chorych. Sakrament namaszczenia chorych może przyjąć:
 • osoba poważnie chora, znajdująca się w niebezpieczeństwie utraty życia.
 • osoba oczekująca na operację, jeśli przyczyną operacji jest niebezpieczna choroba.
 • osoba starsza, nawet jeśli w danym momencie nie ma bezpośredniego zagrożenia życia
  Sakrament namaszczenia chorych, jako duchowe wsparcie może być udzielane również w sytuacjach, gdy osoba potrzebuje pokrzepienia i modlitwy w obliczu choroby lub cierpienia. Aby przyjąć sakrament należy być w stanie łaski uświęcającej.
 1. We wtorek po mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w sobotę 17 lutego po Ofierze Mszy Świętej wieczornej, zakończenie o godzinie 2000.
 3. Kuria przygotowuje wydanie informatora o kapłanach archidiecezji. Potrzebne są zdjęcia kapłanów, którzy pełnili posługę w naszej parafii: Antoniego Szarejko, Antoniego Ostrowskiego, Kazimierza Rusina. Jeżeli ktoś posiada zdjęcia tych kapłanów to serdecznie prosimy o informację.
 4. Dziękuję mieszkańcom Leśna, Sosnowa, Bukowa za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 690 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Cegielniana, Wesoła, Ceramiczna.

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA (4 luty 2024 r)

 1. lutego (poniedziałek) wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Wzywano św. Agatę, jako patronkę chroniącą od ognia. W tym dniu w kościołach błogosławi się wodę, sól i chleb ku czci św. Agaty, które przechowywane mają nam przypominać, by w chwilach niebezpieczeństw powierzać swoje życie Bogu. Zapraszamy na ten obrzęd podczas mszy wieczornej i prosimy przynieść do poświęcenia wodę, sól i chleb.
 2. 11 lutego w Domu Kultury odbędzie się koncert noworoczny. Organizatorzy zapraszają. Informacje szczegółowe na plakacie.
 3. Dziękuję mieszkańcom Zofii i Górna za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 770 zł. W int. mieszkańców modlić się będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców ul. Leśna, Sosnowa, Bukowa.

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA (28 stycznia 2024 r)

 1. Dziękujemy za spotkania kolędowe w waszych domach, za modlitwę, rozmowy. Podsumowanie kolędy w przyszłą niedzielę.
 2. 2. lutego w piątek Święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Na liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, zwłaszcza w chwilach trwogi i doświadczeń przypominały nam o Chrystusie, który nieustannie oświeca nasze drogi.
 3. 3. lutego (sobota) wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Według tradycji uzdrowił młodego człowieka, któremu ość przebiła gardło i groziło to uduszeniem. Czczony jest, jako patron od chorób gardła. W tym dniu w kościołach błogosławi się świece ku czci św. Błażeja i udziela się nimi błogosławieństwa obecnym w świątyni wiernym. Zapraszamy na ten obrzęd podczas mszy wieczornej
 • w pierwszy czwartek od godz. 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość adoracji i indywidualnej modlitwy. O godz. 1730 nabożeństwo w intencji powołań.
 • w pierwszy piątek spowiedź od godz. 630 i 1730. Nabożeństwo o godz. 1730. Udamy się do chorych.
 • w pierwszą sobotę po mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 1. Msza za Ojczyznę we wtorek o 2000.
 2. Krąg Biblijny w czwartek o 1900.
 3. W przyszłą niedzielę po mszy o 1200 wystawienie i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Poprzeczna i Podleśna za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 1020 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Zofii i Górna.

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA (21 stycznia 2024 r)

 1. Dzisiaj o 1530 koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Scholi dziecięcej Prowadzi nas oraz Zespołu Laudate Dominum i Przyjaciele. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka dla Anielki na turnus rehabilitacyjny. Zapraszamy
 2. Za tydzień w niedzielę 28 stycznia na mszy wieczornej o godz. 1800 spotkanie ekumeniczne.
 3. Zapraszamy dorosłych oraz dzieci do zawierzenia św. Józefowi – potężnemu opiekunowi i obrońcy w czasach próby i zamętu. Rozpoczęcie przygotowania 16 lutego, zawierzenie 19 marca. Zgłoszenia u ks. Ireneusza do 27 stycznia.
 4. Dziękuję mieszkańcom Nowy Rynek, Cmentarna, Przejazd za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 680 zł,. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Podleśna, Poprzeczna.
 6. Dla osób, które nie mogły uczestniczyć w kolędzie jest możliwość umówienia spotkania. Prosimy o kontakt z nami w zakrystii lub kancelarii.

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA (14 stycznia 2024 r)

 1. 18 stycznia Klub PCK w Zelowie zaprasza na akcję oddawania krwi. Szczegółowe informacje w gablocie.
 2. W Niedzielę 21 stycznia o 1530 koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Scholi dziecięcej Prowadzi nas oraz Zespołu Laudate Dominum i Przyjaciele. Zapraszamy
 3. Za tydzień, w Niedzielę 21 stycznia, spotkanie Mężczyzn o 1900. Zapraszamy.
 4. Zapraszamy dorosłych oraz dzieci do zawierzenia św. Józefowi – potężnemu opiekunowi i obrońcy w czasach próby i zamętu. Rozpoczęcie przygotowania 16 lutego, zawierzenie 19 marca. Zgłoszenia u ks. Ireneusza do 27 stycznia.
 5. Dziękuję mieszkańcom ul. Sportowej, Południowej, Komeńskiego za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 460 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Nowy Rynek, Cmentarna, Przejazd.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (7 stycznia 2024 r)

 1. Dzisiaj wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji, którą zakończymy nabożeństwem połączonym z nieszporami o godz. 1730.
 2. W sobotę 13 stycznia Msza Święta wieczorna w intencji członków grup parafialnych oraz osób zaangażowanych przy kościele, a po niej spotkanie opłatkowe dla tychże osób oraz wszystkich chętnych w domu parafialnym. Zapraszamy do pomocy przy przygotowaniu spotkania.
 3. W najbliższą sobotę do sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul. Sportowa, Południowa, Komeńskiego.