Ogłoszenia 2016

BOŻE NARODZENIE (25 grudnia 2016 r)

 1. Przeżywamy Boże Narodzenie w kościele przystrojonym i udekorowanym świątecznie. Dziękuję wszystkim, dzięki którym ten świąteczny wystrój raduje nasze oczy i serca, a szczególnie:
 • Rodzinie Państwa Gilskich za podarowanie choinek.
 • strażakom za pomoc w przygotowaniu i ustawieniu choinek w kościele.
 • młodzieży za przygotowanie żłóbka oraz wystroju choinek i kościoła,
 1. Zachęcam do obejrzenia pięknie wykonanych szopek.
 2. Jutro w drugi dzień świąt 26 grudnia wspominamy św. Szczepana męczennika. Porządek mszy także niedzielny. Podczas mszy o godz. 1030 i 1200 wystąpią ze śpiewem kolęd: schola dziecięca, zespół Anima Mea, Laudate Dominum oraz chór parafialny.
 3. Przed świętami zostało przekazanych 50 paczek świątecznych i prezentów dla dzieci. Dziękuję Parafianom, którzy przygotowali paczki, a młodzieży z Liceum i Szkoły Zawodowej za pomoc w rozwiezieniu i dostarczeniu ich do rodzin i dzieci.
 4. Okres Narodzenia Pańskiego, który będzie trwał do niedzieli Chrztu Pańskiego czyli do 8 stycznia, jest niezwykle bogaty w znaki i zwyczaje, które są symbolem Bożej łaskawości:
 • obrzęd błogosławieństwa szopki i złożenia dzieciątka w żłóbku, które miało miejsce po Pasterce,
 • 26 grudnia w drugi dzień świąt w święto św. Szczepana męczennika, odbywa się zwyczaj błogosławienia owsa.
 • 27 grudnia we wtorek święto Jana Apostoła – zwyczaj błogosławienia wina. To błogosławieństwo odbędzie się podczas mszy o godz. 1800.
 • 28 grudnia w środę w dzień wspomnienia św. Młodzianków Męczenników, dzieci zabitych na rozkaz Heroda – obrzęd błogosławienia dzieci. Odbędzie się podczas mszy o godz. 1800.
 1. Błogosławieństwa należą do tzw. sakramentaliów, czyli świętych znaków, które upraszają łaskę Bożą i wiodą nas do głębszego życia wiary oraz do samych sakramentów. Formuły modlitwy zawarte w błogosławieństwach, wyrażają przede wszystkim uwielbienie Boga za Jego dary, błaganie o Jego dobrodziejstwa oraz prośbę o udaremnienie w świecie władzy złego ducha. Korzystajmy z darów Bożej łaski zawartych w błogosławieństwach.
 2. W czwartek 29 grudnia spotkanie opłatkowe dla grup parafialnych. Zapraszam na mszę świętą o 1800 a później na spotkanie do domu parafialnego.
 3. 31 grudnia msza święta na zakończenie starego roku o godz. 1800 Po mszy nabożeństwo eucharystyczne i adoracyjne.
 4. Od wtorku rozpoczynamy wizytę duszpasterską czyli kolędę. Na początku będzie też uczestniczył w kolędzie diakon Rafał Balcerzak. Proszę, by dla ułatwienia nam odwiedzin furtki czy bramy były otwarte. W styczniu lub w lutym rozpoczniemy remont organów w kościele i na ten cel będą przeznaczone ofiary zebrane podczas kolędy. Podczas kolędy kancelaria do południa będzie nieczynna. Porządek kolędy na najbliższy tydzień:

KOLĘDA 2016/2017

wtorek(27.12) od godz. 900  – Mauryców; ul. Pabianicka (od Północnej), ul. Bujnowska i część Wolności.

środa (28.12) godz. 900 – Kolonia Pożdżenice, Ignaców, Zachodnia, Boczna, Herbertowska.

czwartek (29.12) od godz. 900 – Pożdżenice obie strony, Mickiewicza.

piątek (30.12) od godz. 900 Zelówek, Czarny Las i Leśniczówka, ul. Górna, Zofii.

4 NIEDZIELA ADWENTU (18 grudnia 2016 r) 

 1. To już ostatnie dni Adwentu. Zadbajmy, byśmy oprócz przygotowań domowych przeżyli je też duchowo i po chrześcijańsku przygotowali siebie i swoje rodziny na Boże Narodzenie. Żebyśmy mogli świętować Boże Narodzenie radośnie i z czystym sercem.
 2. Dzisiaj o godz. 1600 msza św. dla dzieci klas trzecich i ich rodziców.
 3. Liturgiczny czas Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, odprawianej o północy z soboty na niedzielę. Zadbajmy, aby po uroczystej Wieczerzy Wigilijnej nie zabrakło czasu i chęci, aby we wspólnocie parafialnej cieszyć się narodzeniem Zbawiciela. W tę jedyną w roku cichą i świętą noc przybądźmy licznie, aby w eucharystii przywitać narodzonego Zbawiciela.
 4. W drugi dzień świąt 26 grudnia w poniedziałek wspominamy św. Szczepana męczennika. Porządek mszy niedzielny. Podczas mszy o godz. 1030 i 1200 wystąpią ze śpiewem kolęd połączone zespoły: schola dziecięca, zespół Anima Mea oraz Laudate Dominum i chór parafialny.
 5. Dzisiaj młodzież zaprasza na stoisko, na którym można zaopatrzyć się w sianko na stół wigilijny. Dobrowolne składane ofiary będą przeznaczone na organizację wyjazdu wakacyjnego. Zachęcamy do wsparcia.
 6. W marcu przyszłego roku organizowana jest pielgrzymka parafialna do Ziemi Świętej. Opiekunem grupy będzie ks. Krzysztof. Aby pielgrzymka się odbyła potrzeba min. 20 osób. Zapisy przyjmowane są do 15 stycznia u ks. Krzysztofa i w biurze Fama Tour, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje.
 7. W Domu Kultury można obejrzeć wystawę wykonanych ręcznie ozdób świątecznych. Informacje szczegółowe znajdują się na plakacie.

3 NIEDZIELA ADWENTU (11 grudnia 2016 r)

 1. Rozpoczęliśmy dzisiaj rekolekcje adwentowe, które w naszej parafii prowadzi dr Eugeniusz Gieparda. W poniedziałek i wtorek msze św. o godz.700, 930, 1100, 1800. W poniedziałek przed mszą wieczorną o g. 1730 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Wtorek będzie dniem spowiedzi. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą św. W trym czasie będzie również wystawiony Najświętszy Sakrament. Zachęcamy do adoracji. Proszę serdecznie, abyście znaleźli czas na uczestnictwo w sakramencie pojednania.
 2. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na Fundusz Ochrony Macierzyństwa.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 1600 msza św. dla dzieci klas trzecich i ich rodziców.
 4. W tym tygodniu będziemy obchodzić: 14 grudnia (poniedziałek) wsp. św. Jana od Krzyża.
 5. W kościele znajdują się jeszcze serduszka z informacją, która pomoże przygotować prezent dla konkretnego dziecka. Zachęcam do włączenia się w tę bardzo piękną akcję. Przygotowane prezenty proszę przynieść do kościoła lub kancelarii do 18 grudnia. Dziękuję tym z parafian, którzy już podjęli się przygotować paczkę na święta dla dzieci.
 6. Dzisiaj przed kościołem znajduje się stoisko na którym można zaopatrzyć się w świece Caritas oraz opłatki. Na przyszłą niedzielę młodzież przygotuje stoisko z siankiem na stół wigilijny z dołączonym opisem przebiegu wieczerzy wigilijnej.
 7. Dziękuję mieszkańcom ul. Sienkiewicza (lewej strony) za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni oraz za złożoną ofiarę 470 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 8. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. .Poznańskiej (od Sienkiewicza do Mickiewicza).
 9. Kuria Archidiecezji Łódzkiej zachęca do zapalenia symbolicznej świecy 13 grudnia o godz. 1930 w duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego. W modlitwie prośmy Boga, aby żadne pokolenia nie musiały przeżywać podobnej narodowej tragedii.
 10. Stowarzyszenie Dobroczynne „Razem”, Dom Kultury i Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają osoby starsze i samotne na Kolację Wigilijną, która odbędzie się

1 NIEDZIELA ADWENTU (27 listopada 2016 r)

 1. Adwent jest czasem, w którym mamy przygotować nasze serca na jak najlepsze przeżycie świąt Bożego Narodzenia. Pomagają nam w tym oczywiście Roraty – Msze poświęcone Maryi, w naszym kościele odprawiane codziennie w tygodniu o godz. 655. Zapraszam wszystkich parafian do uczestnictwa w tych mszach. Rodziców i dziadków wraz z dziećmi i wnukami. Przynośmy ze sobą świece bądź lampiony, aby podkreślić w symbolu światła zwycięstwo Chrystusa nad ciemnością grzechu. Starajmy się też pojednać z Chrystusem poprzez spowiedź. Dla dzieci uczestniczących w roratach będzie przygotowana puszka, do której mogą wrzucać kartki z imieniem i nazwiskiem. Wylosowane dziecko będzie mogło wziąć na jeden dzień do domu figurkę Dzieciątka Jezus. Dołączona jest też litania do Dzieciątka Jezus, którą zachęcamy by odmówić wspólnie w rodzinie.
 2. Parafialne rekolekcje rozpoczniemy 11 grudnia w trzecią niedzielę adwentu.
 3. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 30 listopada (środa) święto Andrzeja Apostoła.
 • 2 grudnia (piątek) bł. Rafała Chylińskiego.
 • 3 grudnia (sobota) wsp. św. Franciszka Ksawerego.
 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 2. W pierwszy czwartek o godz. 1600 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i czas na adorację i modlitwę w intencji powołań, aby wspierać w dobrym odczytaniu daru powołania tych, do których Bóg kieruje swoje słowo. Zakończenie adoracji nabożeństwem o godz. 1730.
 3. Za tydzień w I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy akcję Drzewko Serc. W kościele będą wywieszone serduszka z informacją, która pozwoli przygotować prezent dla konkretnego dziecka.
  W ubiegłym roku na święta w ten sposób przygotowaliśmy paczki z prezentami dla 50 dzieci. Zachęcam do włączenia się w tę bardzo piękną akcję.
 5. W następną niedzielę będzie przygotowane stoisko na którym będzie można zaopatrzyć się w świece Caritas.
 6. Po raz kolejny organizowany jest konkurs szopek. Szczegółowe informacje można otrzymać w szkołach lub u p. Doroty Wiśniewskiej.
 7. Są jeszcze miejsca na wyjazd do Torunia 3 grudnia. Zapisy u p. Urszuli Zarzyka.
 8. Klub Honorowych dawców Krwi w Zelowie 2 grudnia organizuje akcję oddawania krwi. Szczegóły na informacji w gablocie.
 9. Dziękuję mieszkańcom ul. Piotrkowskiej (numery nieparzyste) za złożoną ofiarę 440 zł, oraz za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 10. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Sienkiewicza (prawa strona od kościoła).

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA (20 listopada 2016 r) 

 1. Dzisiejszą uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończymy rok kościelny. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. Będziemy podejmować starania, by w sposób radosny oczekiwać w narodzeniu Jezusa początków naszego odkupienia.
 2. Dzisiaj po mszy św. o godz. 1200 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania się panowaniu Jezusa Chrystusa Króla wszechświata.
 3. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 21 listopada (poniedziałek) Ofiarowania NMP. Wyrażamy w nim naszą wdzięczność za wybranie Maryi na Bożą Rodzicielkę i wypełnianie przez Nią woli Ojca.
 • 22 listopada (wtorek) św. Cecylii. W młodym wieku złożyła ślub czystości. Chociaż zmuszono ją do małżeństwa z poganinem, Walerianem, nie tylko nie złamała ślubu, lecz doprowadziła do wiary swego męża i jego brata. Wszyscy troje ponieśli śmierć męczeńską przez ścięcie mieczem. Jest patronką muzyki kościelnej.
 • 24 listopada (czwartek) świętych męczenników wietnamskich. Uczą nas wytrwałości w wierze i zaufania Bogu, gdy wszystko w życiu nie układa się po naszej myśli.
 1. Dzisiaj o godz. 1300 spotkanie uczniów z III klas gimnazjum i rodziców dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania, a o godz. 1600 msza św. dla dzieci i rodziców przygotowująca do I komunii.
 2. W sobotę 26 listopada odbędzie się uroczystość poświęcenia sztandaru Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Zelowie. Uroczystość rozpocznie się mszą świętą o godz. 1500 w kościele. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
 3. W domu kultury w sobotę 26 listopada odbędzie się koncert pieśni patriotycznych. Informacje na plakacie.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul Piotrkowskiej (numery parzyste) za złożoną ofiarę 500 zł, oraz za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Piotrkowskiej (numery nieparzyste).

33 NIEDZIELA ZWYKŁA (13 listopada 2016 r)

 1. Dziś w parafii Kociszew odpust. Gówna msza odpustowa o godz. 1200.
 2. W przyszłą niedzielę podczas wszystkich mszy świętych dokonamy aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Jako przygotowanie rozpoczęliśmy nowennę podczas mszy wieczornych. Pamiętajmy też o prośbie naszego arcybiskupa, abyśmy piątek 18 listopada przeżyli w postawie pokuty i postu. W ten sposób przez dobrowolnie podjęte umartwienie, wyrzeczenie połączone z postem wzmocnimy duchowe przeżycie uroczystości Chrystusa Króla.
 3. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 16 listopada (środa) NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia.
 • 17 listopada (czwartek) św. Elżbiety Węgierskiej. Stając się matką ubogich, szeroko otworzyła swoje serce dla Jezusa.
 • 18 listopada (piątek) bł. Karoliny Kózkówny. Od dzieciństwa pracowita i pobożna, chętnie spieszyła innym z pomocą i służyła radą. Miała 16 lat, gdy broniąc swego dziewictwa zginęła z ręki rosyjskiego żołnierza.
 • 19 listopada (sobota) bł. Salomei. Uczy nas właściwego korzystania z dóbr doczesnych poprzez całkowite oddanie się i zaufanie Bogu, które pozwala we właściwym świetle widzieć to, co człowiek posiada i kim jest.
 1. W soboty w listopadzie odprawiamy różaniec z wypominkami o godz. 1720.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 1600 dla dzieci i rodziców msza święta przygotowująca do I komunii.
 3. W przyszłą niedzielę na godz. 1300 na spotkanie w kościele zapraszamy młodzież III klas gimnazjalnych i rodziców. Spotkanie będzie dotyczyło przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 4. W Zespole szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie organizowane jest spotkanie dla osób starszych poświęcone czytaniu żywotów świętych połączone z prezentacją multimedialną. Spotkanie odbędzie się 14 i 15 listopada o godz. 830 w stołówce internatu. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie.
 5. Dziękuję mieszkańcom ul. Dzielnej i Wschodniej za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni oraz złożoną ofiarę 150 zł. W int. mieszkańców modlić się będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Piotrkowskiej (numery parzyste).

32 NIEDZIELA ZWYKŁA (6 listopada 2016 r)

 1. Dziś po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 9 listopada (środa): święto poświecenia Bazyliki Laterańskiej. Jest przypomnieniem, że Chrystus zbudował swój Kościół na tym, który z pokorą uznał swoją grzeszność i przez to stał się piękną świątynią Ducha Świętego.
 • 10 listopada (czwartek) św. Leona Wielkiego papieża. Jako dobry pasterz, konsekwentnie bronił Kościoła przed herezjami, a także swoim autorytetem zdołał odwieść barbarzyńskiego wodza Attylę od najazdu na Rzym.
 • 11 listopada (piatek) św. Marcina z Tours. Był żołnierzem, po nawróceniu zrezygnował ze służby wojskowej. Wybrany biskupem Tours, poświęcił się trosce o powierzony lud.
 • 12 listopada (sobota) św. Jozafata biskupa. W 1623 roku został zamęczony w Witebsku za obronę jedności Kościoła.
 1. Jeszcze do wtorku 8 listopada możemy ofiarować duszom w czyśćcu wielki dar – odpust zupełny, czyli pomoc w darowaniu kar czyśćcowych przez pobożne nawiedzenie cmentarza, ofiarowanie modlitwy w intencji zmarłych oraz przyjętą komunię święta w ich intencji. Nie żałujmy zmarłym naszej pomocy.
 2. 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Naszym patriotycznym obowiązkiem jest również modlitwa za Ojczyznę. Msza w intencji Ojczyzny o godz. 1200. Później odbędą się uroczystości przed pomnikiem katyńskim. Po oficjalnej części młodzież z ZSO zaprasza na rogale marcińskie oraz kawę i herbatę.
 3. W soboty w listopadzie odprawiamy różaniec z wypominkami o godz. 1720.
 4. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali na cmentarzu przy zbiórce ofiar na potrzeby naszego Seminarium Duchownego, a także każdemu, kto wsparł Seminarium swoja ofiarą. Bóg zapłać.
 5. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Złotej (od ul. Dzielnej do ul. Północnej) oraz złożoną ofiarę na kościół 200 zł. Modlić się będziemy w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Dzielnej i ul. Wschodniej.
 7. W tym tygodniu na cmentarzu zostaną rozmontowane pompy, żeby uniknąć zniszczenia w okresie zimowym zwłaszcza w razie mrozów.

31 NIEDZIELA ZWYKŁA (30 października 2016 r)

 1. W tym tygodniu:
  • we wtorek 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy przez naśladowanie Chrystusa drogą Błogosławieństw już na zawsze zjednoczyli się z Bogiem. Msze św. w kościele o godz. 700, 900, 1030. W kaplicy na cmentarzu o godz. 1030 i 1200. Msza o godz. 1200 będzie połączona wypominkami jednorazowymi.
  • 2 listopada (środa) Wszystkich Wiernych Zmarłych. Dzień ten w polskiej tradycji jest dniem refleksji i nawiedzania cmentarzy. W modlitwie Ojcu miłosiernemu powierzajmy naszych bliskich i nas samych ufając Bogu, że odnajdziemy kiedyś naszych zmarłych pośród żyjących w niebie. Msze św. w kościele o 700, 730, 1800, w kaplicy cmentarnej o 1000.
  • Pierwszy czwartek jest dniem modlitw w intencji powołań. Wiemy, że potrzeba modlitwy, aby wspierać tych, do których Bóg kieruje swoje słowo, w dobrym odczytaniu daru powołania. Dlatego w każdy pierwszy czwartek o godz. 1600 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i czas na adorację i modlitwę w intencji powołań. Zakończenie adoracji wspólnym nabożeństwem o godz. 1730.
  • W pierwszy piątek odwiedzimy chorych.
  • W przyszłą niedzielę comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O godz. 1730 nabożeństwo z procesją eucharystyczną. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego
 2. Jutro ostatnie nabożeństwo różańcowe. Dziękuję dzieciom i młodzieży ze szkół, katechetkom, Kołom Różańcowym naszej parafii, za prowadzenie rozważań i modlitw podczas nabożeństw w kościele.
 3. 31 października w poniedziałek o godz. 1900 zapraszamy na Noc świętych. Będzie to wspólna modlitwa polecana przez orędownictwo świętych, połączona z rozważaniami i śpiewem ku czci tych, którzy są już święci, a więc zabawieni. Jest to czas, który we właściwy sposób wprowadza nas w katolickie rozumienie i przeżywanie dnia Wszystkich Świętych. W zupełnej sprzeczności z duchowością katolicką jest świętowanie halloween w którego centrum znajduje się ciemność, śmierć, demonizm i zło.
 4. W soboty w listopadzie będzie odprawiany różaniec z wypominkami o godz. 1720.
 5. 4 listopada (piątek) zapraszamy na spotkanie z muzyką i słowem czyli Oratorium Roberta Grudnia „Bóg Ciebie ochrzcił! Bóg dał Ci siłę!”. Początek spotkania w kościele o godz. 1900.
 6. 1 listopada na cmentarzu będą zbierane ofiary na potrzeby naszego Seminarium Duchownego. Proszę parafian z grup parafialnych: Asysty, Kółek Różańcowych, Rycerstwa Niepokalanej, Rodziny Radia Maryja, Ministrantów o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki. W tej sprawie proszę o kontakt z ks. Krzysztofem.
 1. Dziękuję mieszkańcom ul. Złotej (od ul. Wolności do ul. Dzielnej) za pomoc w posprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę 170 zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 2. Na sobotę 5 listopada do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul. Złotej (od ul. Dzielnej do ul. Północnej).

TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA (23 października 2016 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 28 października (środa) Święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Szymon, zwany „gorliwym” – zaniósł Ewangelię do Egiptu i Persji, Juda Tadeusz głosił Dobrą Nowinę w Mezopotamii, a potem w Persji. Obaj głosili Chrystusa obcym narodom i zaświadczyli o Nim męczeńską śmiercią.
 1. Jeszcze w tym tygodniu trwają nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1720.
 2. Przyjmujemy wypominki. Modlitwa za zmarłych jest jednym z ważnych uczynków miłosierdzia, jaki możemy ofiarować zmarłym.
 3. Dzisiaj młodzież naszej parafii przygotowała stoisko ze zniczami. Zachęcamy do wsparcia. Również w przyszłą niedzielę stoisko będzie czynne.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Wolności za pomoc w posprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę 320 zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na sobotę 29 października do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul. Złotej (od ul. Wolności do ul. Dzielnej)
 6. Modlitewne spotkanie z Braćmi ze wspólnoty w TAIZÉ odbędzie się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łodzi Teofilowie 25 października, jako przygotowanie do Europejskiego Spotkania Młodych w Rydze (28 XII 2016 – 01 I 2017). Rozpoczęcie o godz. 1900.

29 NIEDZIELA ZWYKŁA (16 października 2016 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 17 października (poniedziałek) św. Ignacego Antiocheńskiego. Był trzecim z kolei (po św. Piotrze) biskupem Antiochii. Podczas prześladowania chrześcijan, został skazany na pożarcie przez dzikie zwierzęta. W napisanych listach wyraził głęboką wiarę i pokój serca wobec czekającej go męczeńskiej śmierci.
 • 20 października (czwartek) św. Jana Kantego. Zasłynął ze swojego wielkiego miłosierdzia względem bliźnich. Jest patronem uczącej się i studiującej młodzieży, nauczycieli, profesorów, szkół katolickich.
 • 21 października (piątek) Jakuba Strzemię. Jako młody człowiek wstąpił do franciszkanów. Mianowany arcybiskupem Halicza, rozpoczął organizację metropolii.
 • 22 października (sobota) wsp św. Jana Pawła II. Podczas swojego pontyfikatu przekazywał przesłanie: „Nie bójcie się! Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi. Chrystus wie, co kryje się we wnętrzu człowieka. Tylko On to wie”.
 1. Dzisiaj o godz. 1600 msza św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i dla rodziców. Zapraszamy.
 2. Trwają nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1720.
 3. Przyjmujemy wypominki. Pamiętajmy i uczmy młodych, że modlitwa za zmarłych jest jednym z ważnych uczynków miłosierdzia, jaki możemy im ofiarować.
 4. Młodzież naszej parafii w niedzielę 23 i 30 października po mszach będzie rozprowadzała znicze.
 5. Dziękuję mieszkańcom ul. Kilińskiego (lewa strona) za pomoc w posprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę 390 zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. Na sobotę 22 października do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul. Wolności.

28 NIEDZIELA ZWYKŁA (9 października 2016 r) 

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 13 października (czwartek) św. Honorata Koźmińskiego. Jako młody człowiek utracił wiarę. Oskarżony o udział w spisku przeciwko carowi trafił do więzienia, gdzie dokonało się jego nawrócenie. Po wyjściu na wolność wstąpił do zakonu kapucynów.
 • 15 października (sobota) wsp. św. Teresy od Jezusa. Wstąpiła do klasztoru karmelitańskiego w Avili w wieku 20 lat. We współpracy ze św. Janem od Krzyża przeprowadziła reformę zakonu.
 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na stypendia dla młodzieży.
 2. Młodzież z ZSO dzisiaj przed kościołem zaprasza do zakupu kremówek. Uzyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na sfinansowanie obiadów dla uczniów. Dziękujemy każdemu, kto włączy się do wsparcia akcji.
 3. Trwają nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1720.
 4. Od jutra przyjmujemy wypominki. Jak uczy nas Pismo Święte dobrą i szlachetną rzeczą jest modlitwa za zmarłych, aby od grzechów swoich zostali uwolnieni. Modlitwa za zmarłych jest jednym z ważnych uczynków miłosierdzia, jaki możemy ofiarować zmarłym.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 1600 msza św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii i dla rodziców. Zapraszamy.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Kilińskiego (pr. strona) za pomoc w posprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę 220 zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona nie w przyszłą niedzielę lecz w niedzielę 23 października o godz. 700.
 7. Na sobotę 15 października do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców Kilińskiego (lewa strona).

27 NIEDZIELA ZWYKŁA (2 października 2016 r) 

 1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O godz. 1720 różaniec, a na zakończenie procesja eucharystyczna wokół kościoła. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 4 października (wtorek) Św. Franciszka z Asyżu. Miłość do Zbawiciela, która naznaczyła jego ciało stygmatami męki Pańskiej, wzbudziła w nim pragnienie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni.
 • 5 października (środa) św. Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia. Wraz z nią wysławiamy Boże Miłosierdzie pełniąc dzieła chrześcijańskiej miłości.
 • 7 października (piątek) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to dzień wdzięczności Bogu za dar modlitwy różańcowej.
 • w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1700. Odwiedzimy również chorych.
 1. W czwartek 6 października po mszy zapraszamy na spotkanie członków Kół Żywego Różańca naszej parafii.
 2. Rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1720. Postarajmy się znaleźć czas na wspólnotową modlitwę w naszym kościele. Ale módlmy się na różańcu także wspólnie w rodzinach, indywidualnie i polecajmy też intencje papieża oraz naszą parafię.
 3. Od jutra w kancelarii od godz. 1000 przyjmujemy intencje na nowy rok 2017.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski. Tego dnia odbędzie się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na stypendia dla młodzieży.
 5. Z osobą św. Jana Pawła kojarzymy także kremówki. Młodzież z ZSO z Zelowa będzie w przyszłą niedzielę przed kościołem po mszach świętych zachęcała do zakupu kremówek. Uzyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na sfinansowanie obiadów dla uczniów z naszych szkół. Zachęcamy do wsparcia akcji.
 6. ZSO w Zelowie organizuje konkurs skierowany do wszystkich mieszkańców gminy. Szczegółowe informacje na wywieszonym w gablocie plakacie oraz na stronie internetowej parafii.
 7. Dziękuję mieszkańcom ul. Północnej (lewa strona) za pomoc w posprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę 450 zł. W intencji mieszkańców będziemy modlić się w przyszłą niedzielę
  o godz. 700.
 8. Na sobotę 8 października do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Kilińskiego (prawa strona od Rynku).

26 NIEDZIELA ZWYKŁA (25 września 2016 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 27 września (wtorek) św. Wincentego a Paulo. Podczas jednej z podróży został uprowadzony, a następnie sprzedany jako niewolnik. Kolejne trudne doświadczenia obudziły w nim pragnienie zbliżenia się do Boga poprzez służbę potrzebującym. Odtąd poświęcił się pracy formacyjnej i misyjnej oraz niesieniu pomocy najuboższym. Po śmierci został wyniesiony na ołtarze i uznany za patrona dzieł miłosierdzia.
 • 28 września (środa) św. Wacława. Odznaczał się głęboką pobożnością, przejęty losem najuboższych. Został zamordowany za sprawą brata, pragnącego przejąć jego władzę.
 • 29 września (czwartek) święto Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała. Przebywają stale w obecności Boga, ale także biorą udział w życiu człowieka. Bóg posyła ich, aby strzegli ludzi, służyli im pomocą i objawiali Jego wolę.
 • 30 września (piątek) Św. Hieronima. Odznaczał się wręcz encyklopedyczną wiedzą, oraz umiłowaniem ascezy, pracowitością, gorącym przywiązaniem do Kościoła, czcią do Matki Bożej. Przede wszystkim jednak zapamiętane zostało jego niebywałe umiłowanie Pisma Świętego.
 • 1 października (sobota) Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, karmelitanki. Odkryła własną drogę do świętości, którą nazwała „małą drogą”. Poddała się całkowicie prowadzeniu Boga.
 • w sobotę 1 października modlić się będziemy w intencji Rycerstwa Niepokalanej.
 • w przyszłą niedzielę (2.10) po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O godz. 1720. różaniec, a na zakończenie procesja eucharystyczna wokół kościoła. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 1. W sobotę 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1720. Postarajmy się znaleźć czas na wspólnotową modlitwę w naszym kościele. Ale módlmy się na różańcu także w rodzinach, indywidualnie i polecajmy też intencje papieża oraz naszą parafię.
 2. Od października zaczniemy przyjmować intencje na rok 2017. Prosimy o dobre zastanowienie się nad takimi wydarzeniami w rodzinach, jak jubileusze małżeńskie, rocznice urodzin (zwłaszcza 18 urodziny), czy inne ważne dla was rocznice i wydarzenia, żeby już na początku zapisać termin mszy świętej, nie czekać do ostatniej chwili, bo może nie być już wtedy wolnej intencji.
 3. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Północnej (prawa strona od Kilińskiego) wraz z ul. Skłodowską za pomoc w posprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę 250 zł. W intencji mieszkańców modlić się będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na sobotę 1 października do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Północnej (lewa strona od Kilińskiego).
 6. Są jeszcze do nabycia kalendarze rolnicze na 2017 rok. Koszt jednego kalendarza wynosi 30 zł.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA (18 września 2016 r)

 1. Nasi strażacy uczestniczą dzisiaj w powiatowych zawodach. Życzymy im, aby okazali się najlepszymi z najlepszych.
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 20 września (wtorek) świętych męczenników z Korei. Ponieśli śmierć za wiarę w latach 1839-1867. Byli wśród nich biskupi i księża, jednak większość stanowili ludzie świeccy. W czasie ciężkiej próby nie wyparli się swojego Pana i Mistrza, lecz okazali Mu wierność i miłość aż do przelania krwi.
 • 21 września (środa) święto św. Mateusza Ewangelisty. Celnik Mateusz wiele musiał w sobie pokonać, by poczuć się godnym wezwania Jezusa. Wybrał drogę, która doprowadziła go do świętości.
 • 23 września (piątek) św. Pio kapucyna. Owocem jego głębokiej wiary było duchowe i cielesne zjednoczenie z Chrystusem cierpiącym za ludzkie grzechy.
 1. W dniu dzisiejszym we wszystkich Parafiach w Polsce organizowana jest zbiórka dla ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. Zechciejmy okazać chrześcijańskie wsparcie przez modlitwę oraz ofiary składane przed kościołem.
 2. W Parznie w 120 rocznicę śmierci Wandy Malczewskiej 24 września w godz. 1000 do 1500 odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Do wspólnej modlitwy zaprasza Wspólnota Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej.
 3. W czwartek 22 września wyruszamy z parafialną pielgrzymką do sanktuariów maryjnych Europy. Dla pielgrzymów odbędzie się msza święta na rozpoczęcie pielgrzymki w naszym kościele o godz. 1400. O godz. 1330 będzie podstawiony autokar, żeby przed mszą świętą złożyć do autokaru bagaże.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Jana Pawła II za pomoc w posprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę 380 zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na sobotę 24 września do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców Północnej (prawa strona od Kilińskiego) wraz z ul. Skłodowską.

24 NIEDZIELA ZWYKŁA (11 września 2016 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 14 września (środa) święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Przypomina nam ono o odnalezieniu relikwii krzyża i konsekracji bazyliki, w której były przechowywane. Zwróćmy uwagę na krzyże w naszych domach, czy znajdują się w godnym miejscu, pamiętając, że są znakiem naszego zbawienia. O godz. 1600 msza w int. zmarłych w kaplicy cmentarnej z procesją.
 • 15 września (czwartek) NMP Bolesnej. Jest Matką Bolesną, ponieważ współcierpiąc z ukrzyżowanym Jezusem, pozostaje blisko każdego cierpiącego człowieka.
 • 16 września (piątek) świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cyprian, biskupa. Żyli w III wieku, kiedy cesarstwo rzymskie zalewały kolejne fale prześladowań chrześcijan. Korneliusz i Cyprian okazali się miłosiernymi pasterzami, biorąc w obronę niewiernych chrześcijan i umożliwiając im powrót do wspólnoty wierzących.
 1. Przed uroczystością w kaplicy cmentarnej, proszę o pomoc parafian w przygotowaniu i posprzątaniu kaplicy i terenu wokół we wtorek 13 września na godz. 900.
 2. 17 września w sobotę wspominamy tragiczne wydarzenia związane z napaścią Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Podczas mszy św. o godz. 1800 modlić się będziemy w int. Ojczyzny i będziemy prosić Boga, by uchronił nas i młode pokolenia od nieszczęścia wojny oraz byśmy odpowiedzialnie przyjmowali dar wolności.
 3. Dziękuję mieszkańcom Czarnego Lasu i Leśniczówki za pomoc w posprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę 230 zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. Na sobotę 17 września do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców Jana Pawła II.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA (4 WRZEŚNIA 2016 r) 

 1. Dzisiaj po mszy o godz. 1200 adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem z procesja eucharystyczna o godz.1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 8 września (czwartek) święto Narodzenia NMP. Jest to jedno z najstarszych świąt maryjnych znane w polskiej tradycji, jako Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 700 , 900 i 1800 . Podczas mszy odbędzie się obrzęd poświęcenia ziarna siewnego i nasion.
 1. 6 września we wtorek o godz. 1900 w naszym kościele odbędzie się występ chóru Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej. To kolejny koncert z cyklu 22 Koncertów Festiwalowych organizowanych przez Dom Kultury w Zelowie. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa.
 2. W sobotę 10 września wieczorem na godz. 1900 ksiądz Piotr i ksiądz Krzysztof zapraszają młodzież i studentów, ministrantów, zespół młodzieżowy, uczestników ŚDM, na spotkanie zapoznawcze, które przy sprzyjającej pogodzie odbędzie się przy ognisku.
 3. Dziękuję mieszkańcom Zelówka za pomoc w posprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę 525 zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. Na sobotę 10 września do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców Czarnego Lasu i Leśniczówki.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA (28 SIERPNIA 2016 r)

 1. Dzisiaj msza odpustowa o godz. 1500. Podczas mszy odpustowej będziemy dziękować Bogu za plony i zbiory. Na zakończenie mszy świętej procesja eucharystyczna przy kościele. Po mszy świętej dalsze uroczystości dożynkowe odbędą się na stadionie miejskim.
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 29 sierpnia (poniedziałek) męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Jan Chrzciciel nieustraszenie walczył w obronie wiary i zapłacił śmiercią za swoją odwagę i jednoznaczność.
 • 1 września (czwartek) św. Bronisławy. Swoim życiem wskazuje na konieczność pokornego kroczenie za krzyżem Chrystusa.
  1 września w Zelowie odbędą się wojewódzkie obchody rozpoczęcia roku szkolnego. Mszy świętej o godz. 830 będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. Zapraszamy dzieci, młodzież, dyrekcje i pracowników szkół. Dzieci niech przyniosą tornistry i plecaki na poświęcenie przyborów szkolnych.
  Pamiętajmy również o rocznicy wybuchu II wojny światowej i o tych, którzy oddali życie dla Ojczyzny, którzy przecierpieli okrucieństwa wojny.
 • 3 września (sobota) św. Grzegorza Wielkiego Papieża. Jest jednym z największych świętych i Ojców Kościoła zachodniego. Zapoczątkował też praktykę mszy gregoriańskich za zmarłych.
 • w pierwszy czwartek będziemy prosić Boga o łaskę dobrych i świętych powołań oraz polecać intencje Koła Przyjaciół Radia Maryja,
 • w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1700. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych. Proszę, aby w kancelarii lub w zakrystii zgłosić i potwierdzić adresy chorych, których odwiedzał w I piątek ks. Jerzy.
 • w pierwsza sobotę modlić się będziemy w intencjach Rycerstwa Niepokalanej,
 • za tydzień 4 września w I niedzielę miesiąca adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz.1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 1. Zelowski Klub Honorowych Dawców Krwi zaprasza do oddania krwi 2 września w Zakładzie Opieki na ul. Żeromskiego. Szczegóły na wywieszonej informacji.
 2. Dziękuję mieszkańcom lewej strony Maurycowa za pomoc w posprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę 250 zł. Modlić się będziemy za mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. Na przyszłą sobotę 3 września do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców Zelówka.

UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ (26 SIERPNIA 2016 r) 

 1. Dzisiaj młodzież, która uczestniczyła w ŚDM w Krakowie zaprasza na godz. 1900 w kościele na wieczór wspomnień. Będziemy mogli obejrzeć zdjęcia z Krakowa i posłuchać wrażeń młodzieży. W ten sposób chcą oni podziękować wszystkim, którzy wsparli ich wyjazd. Obecny będzie też ks. Stanisław, a więc będzie okazja podziękować mu za posługę kapłańską w naszej parafii.
 2. W najbliższą niedzielę odbędzie się odpust parafialny. Główna msza odpustowa o godz. 1500. Podczas mszy odbędą się również uroczystości dożynkowe. Na zakończenie mszy świętej procesja eucharystyczna przy kościele. Zapraszam też dzieci do sypania kwiatków podczas procesji. 28 sierpnia nie będzie mszy świętej o godz. 1200.

21 NIEDZIELA ZWYKŁA (21 SIERPNIA 2016 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 24 sierpnia (środa) św. Bartłomieja. Utożsamiany z Natanaelem, jest jednym z dwunastu Apostołów. Sam Jezus mówi o nim, że jest człowiekiem prawym, który nie ucieka się do manipulacji innymi ludźmi dla osiągnięcia własnych celów.
 • 26 sierpnia (piątek) uroczystość NMP Częstochowskiej. Przedziwną tajemnicą jest macierzyństwo Maryi, która bierze pod swoją opiekę tak wiele ludzi i narodów. Dla nas miejscem i znakiem szczególnej opieki jest właśnie Czarna Madonna z Częstochowy. Msze święte o godz. 700, 900, 1030 i 1800.
 • 27 sierpnia (sobota) św. Moniki. Przez wiele lat modliła się o nawrócenie swojego męża i syna. Jej modlitwy i łzy zostały wysłuchane, a jej syn zawędrował na wyżyny świętości.
 1. Podejmujmy w tym miesiącu modlitwę i abstynencję, aby wyprosić łaskę trzeźwości dla zniewolonych, a także tych, którzy cierpią przez alkoholizm i pijaństwo swoich bliskich.
 2. Dzięki waszej pomocy przygotowaliśmy wyprawki szkolne dla 40 uczniów z naszej parafii. Dziękujemy parafianom oraz gościom, którzy włączyli się w pomoc dla naszych uczniów.
 3. Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej obchodzimy 26 sierpnia. Natomiast odpust parafialny i główną mszę odpustową będziemy obchodzić w niedzielę 28 sierpnia o godz. 1500. Podczas mszy odpustowej odbędą się uroczystości dożynkowe. Na zakończenie mszy świętej procesja eucharystyczna przy kościele. Zapraszam też dzieci do sypania kwiatków podczas procesji. 28 sierpnia nie będzie mszy świętej o godz. 1200.
 4. Z naszej parafii na szlak pielgrzymi wyruszy dziś 60 osobowa grupa wraz z Pielgrzymami z Łasku. Pamiętajmy o nich w modlitwie i polecajmy ich Bogu.
 5. 26 sierpnia młodzież, która uczestniczyła w ŚDM w Krakowie zaprasza na godz. 1900 w kościele na wieczór wspomnień. W ten sposób chcą podziękować wszystkim, którzy wsparli ich wyjazd.
 6. W Zelowie odbędą się wojewódzkie obchody rozpoczęcia roku szkolnego. 1 września mszy świętej o godz. 830 będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. Zapraszamy dzieci, młodzież i pracowników szkół. Dzieci niech przyniosą tornistry i plecaki na poświęcenie przyborów szkolnych.
 7. W październiku odbędzie się Narodowa Pielgrzymka do Rzymu jako wotum wdzięczności za 1050 lecie chrztu Polski. Ks. Proboszcz z Łobudzic organizuje dekanalną pielgrzymkę. Informacje znajdują się na wywieszonej ulotce i na stronie parafialnej. Spotkanie organizacyjne w Łobudzicach w niedzielę 28 sierpnia o godz. 1300.
 8. Dziękuję mieszkańcom Maurycowa (prawa strona) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 200 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 9. Na przyszłą sobotę do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców lewej strony Maurycowa.

20 NIEDZIELA ZWYKŁA (14 SIERPNIA 2016 r) 

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 15 sierpnia (poniedziałek) uroczystość Wniebowzięcia NMP. Maryja przybliża nas do Chrystusa i oręduje za tymi, którzy do Niej zwracają się o pomoc. W polskiej tradycji to święto znamy też pod nazwą Matki Boskiej Zielnej. Tego dnia poświęcamy kwiaty, zioła i zboża, dziękując za owoc tego, co wyrosło i co zbieramy teraz. Msze święte jutro o godz. 700, 900, 1030 i 1800.
 • 17 sierpnia (środa) św. Jacka. Pierwszy polski dominikanin, który od samego św. Dominika przyjął habit dominikański. Głosząc Ewangelię pielgrzymował zakładając klasztory w Krakowie, Kijowie, Gdańsku.
 • 20 sierpnia (sobota) św. Bernarda. To człowiek niesłychanej siły charakteru, pomnożonej nadzwyczajnymi łaskami Bożymi. Był przede wszystkim człowiekiem głębokiej kontemplacji i umiłowania tradycji.
 1. Trwajmy w sierpniu w modlitwie i wstrzemięźliwości, aby wyprosić łaskę trzeźwości dla zniewolonych, a także tych, którzy cierpią przez alkoholizm i pijaństwo swoich bliskich.
 2. Przygotowujemy wyprawki szkolnych dla uczniów z naszej parafii. Wszystkie plecaki zostały już wzięte, dziękuję serdecznie. Można jeszcz przynieść pojedyncze przybory szkolne (zeszyty, długopisy, farby itp.) i pozostawić w pojemniku. Wyprawki szkolne prosimy przynieść do 21 sierpnia.
 3. W minionym tygodniu przyjęliśmy na odpoczynek i poczęstunek pielgrzymów z Płocka. Dziękuję za złożone ofiary, za pomoc w przygotowaniu poczęstunku, za pomoc w organizacji pobytu pielgrzymów, w rozdawaniu jedzenia i picia, za sprzątanie. To wszystko są ważne elementy, które tworzą gościnność naszej parafii.
 4. Jeszcze w tym tygodniu trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Zachęcamy na tę duchową przygodę w drodze, tych którzy się zastanawiają oraz niezdecydowanych. W przyszłą niedzielę 21 sierpnia Pielgrzymi z Łasku i Buczku zatrzymają się u nas na obiad ok. godz. 1300. Proszę o pomoc w przygotowaniu dla nich poczęstunku i wydawaniu posiłku. Grupa pielgrzymów z Zelowa dołączy się dalej w pielgrzymkę na Jasną Górę.
 5. Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej obchodzimy 26 sierpnia. Natomiast odpust parafialny i główną mszę odpustową będziemy obchodzić w niedzielę 28 sierpnia o godz. 1500. Nie będzie mszy świętej o godz.1200. Podczas mszy odpustowej odbędą się uroczystości dożynkowe.
 6. Dziękuję mieszkańcom Pożdżenic (prawa strona) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 200 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. Na sprzątane kościoła w sobotę 20 sierpnia zapraszam mieszkańców prawej strony Maurycowa.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA (7 SIERPNIA 2016 r)

 1. Dzisiaj comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 8 sierpnia (poniedziałek) św. Dominika. Poruszony zagubieniem ludzi ulegających wpływom sekt, zapragnął oddać się całkowicie głoszeniu objawionej prawdy. Założył w tym celu Zakon Kaznodziejski – dominikanów – który dał Kościołowi wielu wybitnych teologów i świętych.
 • 9 sierpnia (wtorek) święto Teresy Benedykty od Krzyża. Żydówka, kobieta-filozof. Jej poszukiwanie Boga zaowocowało przyjęciem chrztu, a później wyborem życia monastycznego.
 • 10 sierpnia (środa) święto św. Wawrzyńca. W wyniku prześladowań za cesarza Waleriana, śmierć poniósł św. Wawrzyniec, diakon. „Oto są prawdziwe skarby Kościoła” – powiedział św. Wawrzyniec, wskazując na ubogich, którym służył i za których oddał swoje życie.
 • 11 sierpnia (czwartek) św. Klary. Przykład św. Franciszka z Asyżu i jego przyjaźń zaprowadziły ją do całkowitego powierzenia siebie Bogu poprzez radykalizm życia zakonnego we wspólnocie klarysek, których była współzałożycielką.
 1. Sierpień przeżywamy, jako miesiąc abstynencji. Wiemy, jak wiele nieszczęść i tragedii powoduje nałóg pijaństwa i alkoholizmu. Podejmujmy więc wysiłek poprzez modlitwę i wstrzemięźliwość, aby wyprosić łaskę trzeźwości dla zniewolonych.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy akcję organizowania wyprawek szkolnych dla uczniów z naszej parafii. Są dostępne plecaki, w których znajduje się lista przyborów, jakie są potrzebne w szkole. Zachęcamy do włączenia się w tę pomoc. Można również przynieść drobne rzeczy i zostawić w przygotowanym koszu. Przygotowane wyprawki proszę przynieść do kościoła lub kancelarii do 21 sierpnia.
 3. Można już zapisywać się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie. Zapisy przyjmujemy w kancelarii lub zakrystii.
 4. W tym tygodniu 11 sierpnia na postój przy naszym kościele zatrzymają się uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Płockiej, a 12 sierpnia na nocleg przyjadą uczestnicy pielgrzymki rowerowej. Dzisiaj zbieramy ofiary na organizację poczęstunku i przyjęcia pielgrzymów. Wszystkich, którzy chcą pomóc przy organizacji przyjęcia pielgrzymów zapraszam na spotkanie w poniedziałek po mszy wieczornej. A do pomocy w dniu przyjścia pielgrzymów zapraszam w czwartek na godzinę 700. Każda pomoc, również młodzieży jest mile widziana.
 5. Zapraszam mieszkańców Pożdżenic (prawa strona od Mickiewicza) na sobotę 13 sierpnia do pomocy w sprzątaniu kościoła.

18 NIEDZIELA ZWYKŁA (31 LIPCA 2016 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 1 sierpnia (poniedziałek) św. Alfons Liguori Pracował wśród młodzieży i ludzi zaniedbanych moralnie, głosił kazania i prowadził misje ludowe.
 • 4 sierpnia (czwartek) św. Jan Maria Vianney. Czczony jest jako patron proboszczów. Dzięki jego gorliwości oraz świadectwu miłości do Boga, parafia w Ars stała się żywym ośrodkiem chrześcijańskiej duchowości.
 • 6 sierpnia (sobota) święto Przemienienia Pańskiego. Na górze Tabor uczniowie ujrzeli w chwale nie tylko samego Jezusa, ale również Mojżesza i Eliasza. W Eucharystii Jezus obdarowuje także nas, swoich uczniów, przedsmakiem przyszłej chwały. Msze św. o 700, 900 i 1800.
 • W przyszłą niedzielę comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 • w tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszą środę, pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1700. Odwiedzimy chorych.
 1. W poniedziałek 1 sierpnia obchodzimy 72 rocznicę Powstania Warszawskiego. Wtedy złożyło ofiarę z życia wielu Polaków ,w tym bardzo młodych, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Niech ich ofiara będzie dla nas wezwaniem do budowania patriotyzmu w obecnych czasach. Sierpień przezywamy również, jako miesiąc trzeźwości. Wiemy, jak wiele nieszczęść i tragedii powoduje nałóg pijaństwa i alkoholizmu. Podejmujmy więc wysiłek poprzez modlitwę i wstrzemięźliwość, aby wyprosić łaskę trzeźwość dla zniewolonych.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy przygotowanie wyprawek szkolnych dla uczniów z naszej parafii. Będą dostępne plecaki. Zachęcamy do włączenia się w tę pomoc.
 3. Również od przyszłej niedzieli rozpoczniemy zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Informacje o pielgrzymce znajdują się w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 4. W sierpniu będziemy gościli pielgrzymów z Płocka. 11 sierpnia na postój przy naszym kościele zatrzymają się uczestnicy Pieszej Pielgrzymki, a 12 sierpnia na nocleg przyjadą uczestnicy pielgrzymki rowerowej. W następną niedzielę sierpnia odbędzie się zbiórka ofiar na organizację poczęstunku i przyjęcia pielgrzymów. Proszę, abyście tak jak do tej pory pomogli w organizacji przyjęcia pielgrzymów.
 5. Dziękuję mieszkańcom Pożdżenic (lewa strona) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 210 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W sobotę 6 sierpnia ze względu na święto Przemienienia Pańskiego i mszę św. o godz. 900 nie będzie dyżuru w sprzątaniu, więc zapraszam mieszkańców Pożdżenic (prawa strona od Mickiewicza), na sobotę 13 sierpnia.
 7. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy.
 8. Przed kościołem odbywa się dziś zbiórka ofiar na wsparcie dzieł realizowanych przez naszą Caritas. Bóg zapłać za wsparcie.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA (24 LIPCA 2016 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 25 lipca (poniedziałek) święto św. Jakuba Apostoła, brata św. Jana. Pan wybrał go i powołał do grona swoich najbliższych uczniów. Św. Jakub był pierwszym męczennikiem z grona Apostołów.
 • 26 lipca (wtorek) św. Joachima i Anny. Joachim i Anna otrzymali błogosławieństwo od Pana – z ich miłości narodziła się Niepokalana Dziewica, Matka Syna Bożego.
 • 29 lipca (piątek) wsp św. Marty, siostry Marii i Łazarza. W postawie Marty zachwyca nas miłość względem bliźnich, troska o ich potrzeby. Marta łączy miłość z żywą wiarą.
 1. Dzisiaj po mszach świętych poświecenie samochodów oraz innych pojazdów. Św. Krzysztofa prosimy, aby wypraszał mądrość i roztropność oraz bezpieczne wyjazdy dla każdego kierowcy. Złożone ofiary przekażemy na zakup środków transportu na potrzeby misji.
 2. Dziś wieczorem o godz. 1900 w kościele odbędzie się wieczór uwielbienia. Zapraszamy na wspólną modlitwę uwielbienia Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 3. Jutro pierwsza grupa młodzieży z naszej parafii wyrusza, aby uczestniczyć w ŚDM w Krakowie. Druga grupa młodzieży wraz z ks. Stanisławem pojedzie do Krakowa w piątek. Polecajmy ich w modlitwie Bogu i opiece Maryi
 4. Dziękuję mieszkańcom z Ignacowa i Kol. Pożdżenice za złożoną ofiarę na kościół 400 zł. A jednej osobie, jednej Pani, która sama przyszła posprzątać kościół na dzisiejszą niedzielę serdecznie dziękuję. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na sobotę 30 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców Pożdżenic, lewa str. od Mickiewicza.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA (17 LIPCA 2016 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 20 lipca (środa) bł. Czesława, jest dla nas przykładem ufności i gorliwej odpowiedzi na głos powołania. Był jednym z pierwszych polskich dominikanów.
 • 22 lipca (piątek) wsp św. Marii Magdaleny. całym sercem ukochała Jezusa, a po Jego śmierci przeżywała głęboki ból. Dlatego Jezus właśnie jej się objawił i uczynił ją pierwszym świadkiem swego zmartwychwstania.
 • 23 lipca (sobota) św. Brygidy Szwedzkiej była żoną, matką ośmiorga dzieci, a po śmierci męża poświęciła się Bogu i założyła nowe zgromadzenie zakonne. Potrafiła łączyć głęboką, mistyczną relację z Bogiem z zaangażowaniem w sprawy publiczne.
 1. W przyszłą niedzielę po mszach świętych odbędzie się poświęcenie samochodów oraz innych pojazdów. Św. Krzysztofa będziemy prosili, aby wypraszał mądrość i roztropność oraz bezpieczne wyjazdy dla każdego kierowcy. Będziemy też zbierać ofiary na zakup środków transportu na potrzeby misji.
 2. Dziękuję mieszkańcom z ul. Herbertowska, Zachodnia, Boczna za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 200 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. Na sobotę 23 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców z Ignacowa i Kol. Pożdżenice.
 4. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy.

15 NIEDZIELA ZWYKŁA (10 LIPCA 2016 r) 

 1. W tym tygodniu:
 • 11 lipca (poniedziałek) święto św. Benedykta Umiał opuścić wszystko, by iść za Jezusem. Lata modlitwy i doświadczeń zaowocowały mądrością, dzięki której ułożył regułę życia, będącą podstawą wielu późniejszych zakonów.
 • 13 lipca (środa) Św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, którzy stawiali miłość do Boga ponad radości tego świata. Dają nam przykład radykalnego wyboru Jezusa. Obaj zostali kanonizowani już w 1083 roku, jako jedni z pierwszych Polaków.
 • 15 lipca (piątek) Św. Bonawentury, franciszkanina,. Przez 16 lat był przełożonym generalnym swego zakonu. Umiał postępować roztropnie, jednocząc ludzi o różnych poglądach i prowadząc wszystkich do duchowego wzrostu. Gdy papież Grzegorz X w 1273 roku mianował go kardynałem oraz biskupem, wiadomość o nominacji zastała świętego przy myciu naczyń kuchennych w klasztorze.
 • 16 lipca (sobota) NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej). Na górze Karmel prorok Eliasz przeżył swoje spotkanie z Bogiem. W średniowieczu zamieszkali tu pustelnicy oddający cześć Najświętszej Maryi Pannie. Była Ona dla nich Mistrzynią życia duchowego.
 1. Dziękuję mieszkańcom z ul. Leśnej, Sosnowej, Bukowej, Grzybowej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 300 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 2. Na sobotę 16 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców z ul. Herbertowska, Zachodnia, Boczna.
 3. Przez okres wakacji nie będzie procesji w niedzielę podczas mszy o godz. 900.
 4. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy.
 5. 18 lipca w parafii świętych Archaniołów w Aleksandrowie Łódzkim odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja. Rozpoczęcie o godz. 1630. Msza św. o godz. 1820.

14 NIEDZIELA ZWYKŁA (3 LIPCA 2016 r) 

 1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu:
 • 6 lipca (środa) bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, poświęciła wszystkie swoje zdolności służbie misjom w Afryce. Znalazła współpracowników i założyła Sodalicję św. Piotra Klawera.
 • 8 lipca (piątek) Św. Jana z Dukli, Spowiednik, kaznodzieja, człowiek rozmiłowany w modlitwie i spragniony samotności z Bogiem, choć może wydawać się kimś nie na te czasy.
 1. W piątek 8 lipca o godz. 1900 dla młodzieży, która będzie uczestniczyć w ŚDM obowiązkowe spotkanie, na którym odbędzie się szkolenie dla uczestników.
 2. W dniach 14 – 18 lipca z Buczku organizowana jest pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Jeżeli są zainteresowane osoby z naszej parafii to proszę zgłaszać się jeszcze w tym tygodniu w zakrystii albo kancelarii.
 3. Dziękuję mieszkańcom z ul. Zofii i Górna za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 500 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. Na sobotę 9 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców z ul. Leśnej, Sosnowej, Bukowej, Grzybowej.
 5. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy.
 6. Ofiary na kościół: bezimiennie z ul. Piotrkowskiej – 200 zł. Bóg zapłać!

13 NIEDZIELA ZWYKŁA (26 CZERWCA 2016 r) 

 1. Jutro rozpoczniemy w naszej wspólnocie parafialnej 40 godzinne nabożeństwo. Jutro, we wtorek i w środę Msze św. o godz. 700, 900 i 1800. Codziennie po mszy św. o godz. 900 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. Zakończenie 40 godzinnego nabożeństwa 29 czerwca w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła z procesją eucharystyczna po nabożeństwie czerwcowym. Zachęcam wszystkich parafian do adoracji i modlitwy.
 2. W czwartek na zakończenie nabożeństw czerwcowych procesja eucharystyczna.
 3. W tym tygodniu:
 • w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1730. Odwiedzimy również chorych.
 • w pierwszą sobotę miesiąca, msza wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi.
 1. Za tydzień w I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W lipcu z Buczku wyrusza pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Osoby z naszej parafii, które chcą wziąć udział w pielgrzymce proszę zgłaszać się do zakrystii albo kancelarii.
 3. Dziękuję mieszkańcom z ul. Cegielniana, Wesoła i Ceramiczna za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 330 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. Na sobotę 2 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców z ul. Zofii, Górna.
 5. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA (19 CZERWCA 2016 r) 

 1. W tym tygodniu 24 czerwca (piątek) uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela największego i ostatniego z proroków, który łączy Stare i Nowe Przymierze. Tego dnia msza św. odpustowa w parafii w Buczku o godz. 1700. W tym dniu w naszym kościele na zakończenie roku szkolnego msza św. o godz. 800. Zapraszamy nauczycieli, pracowników szkół, rodziców i uczniów na wspólną modlitwę dziękczynną za miniony rok nauki. Zachęcamy uczniów, aby przystąpili do spowiedzi w tygodniu na zakończenie roku.
 2. Trwają nabożeństwa czerwcowe. Przez cały miesiąc o godz. 1730 w litanii do Serca Pana Jezusa uwielbiamy Bożą miłość i dziękujemy za Boże Miłosierdzie.
 3. W czwartek 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Podczas nabożeństwa czerwcowego i wieczornej mszy modlić się będziemy za ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby z pomocą Boga jak najlepiej realizowali swoje powołanie we własnych rodzinach.
 4. Koło Przyjaciół Radia Maryja 10 lipca br. organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Zbiórka przy kościele o godz. 600. Koszt 30 zł. Zapisy u p. Urszuli Zarzyka. Zapraszamy.
 5. W parafii w Parznie, gdzie czczona jest sługa Boża Wanda Malczewska, w tym tygodniu w sobotę 25 czerwca organizowane jest spotkanie modlitewno-towarzyskie dla kobiet, które noszą imię Wanda. Spotkanie rozpocznie się mszą świętą o godz. 1100 a zakończy o godz. 1500 Koronką do Miłosierdzia Bożego.
 6. Dzisiaj członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi w Zelowie kwestują przed kościołem zachęcając do wsparcia zakupu sztandaru Klubu, aby w ten sposób rozpowszechniać podczas różnych uroczystości na terenie gminy Zelów ideę bezinteresownego ratowania życia poprzez honorowe krwiodawstwo.
 7. Dziękuję mieszkańcom z Podleśnej i Poprzecznej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 455 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 8. Na sobotę 25 czerwca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców z ul. Cegielniana, Wesoła.
 9. Złożone ofiary na kościół: bezimiennie – 100 zł; Serdeczne Bóg zapłać!

11 NIEDZIELA ZWYKŁA (12 CZERWCA 2016 r)

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
 • 13 czerwca (poniedziałek) św. Antoniego z Padwy.
 • 14 czerwca (wtorek) bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 • 15 czerwca (środa) wsp. bł. Jolanty wzorowa żona i matka, księżna na dworze piastowskim. Jej bogobojność udzieliła się także mężowi, księciu Bolesławowi, któremu nadano przydomek Pobożny.
 • 17 czerwca (piątek) wsp. św. Albert Chmielowskiego walczył w Powstaniu Styczniowym, gdzie odniósł poważne rany. Całkowicie poświęcił się służbie najbiedniejszym.
 1. Trwają nabożeństwa czerwcowe. Przez cały miesiąc o godz. 1730 w litanii do Serca Pana Jezusa uwielbiamy Bożą miłość i dziękujemy za Boże Miłosierdzie.
 2. W miniony czwartek 9 czerwca podczas mszy o godz. 1800 ksiądz biskup Marek Marczak udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Módlmy się za nich, aby odnajdywali się we wspólnocie parafialnej, już jako odpowiedzialni katolicy.
 3. Chłopców, również tych, którzy przyjęli w tym roku I Komunię św. i chcieliby zostać ministrantami zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w środę 15 czerwca po mszy wieczornej.
 4. W przyszłą niedzielę członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi w Zelowie będą kwestować przed kościołem zachęcając do wsparcia zakupu sztandaru Klubu, aby w ten sposób rozpowszechniać podczas różnych uroczystości na terenie gminy Zelów ideę bezinteresownego ratowania życia poprzez honorowe krwiodawstwo.
 5. Dziękuję mieszkańcom ulic Nowy Rynek, Cmentarna i Przejazd za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę 350 zł. Msza święta w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. Na sobotę 18 czerwca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców z ul. Podleśnej i Poprzecznej.
 7. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej tygodników Niedziela oraz Idziemy.
 8. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę kościołów.

10 NIEDZIELA ZWYKŁA (5 CZERWCA 2016 r) 

 1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
 • 8 czerwca (środa) św. Jadwigi Królowej, która zgodziła się na poślubienie wielkiego księcia litewskiego, Władysława Jagiełły, aby mógł dokonać się chrzest pogańskiej Litwy. Prowadziła głębokie życie religijne, wspierała ubogich.
 • 10 czerwca (piątek) bł. Bogumiła, biskupa. Wstąpił do zakonu cystersów. W 1186 roku, został biskupem poznańskim i wkrótce później arcybiskupem gnieźnieńskim.
 • 11 czerwca (sobota) Św. Barnaby Apostoła, podobnie jak Szaweł odpowiedział na wezwanie Jezusa, by iść na krańce świata i głosić Ewangelię.
 1. Trwają nabożeństwa czerwcowe. Przez cały miesiąc o godz. 1730 w litanii do Serca Pana Jezusa uwielbiamy Bożą miłość i dziękujemy za Boże Miłosierdzie.
 2. W czwartek 9 czerwca podczas mszy o godz. 1800 ksiądz biskup Marek Marczak udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży w naszej parafii. Spowiedź przed bierzmowaniem w poniedziałek 6 czerwca o godz. 1830. Młodzież do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam w środę o godz. 1830.
 3. Koncert inaugurujący 22 Koncerty Festiwalowe organizowane przez Dom Kultury odbędzie się 11 czerwca o godz. 1900 w kościele św. Wawrzyńca w Łobudzicach. Organizatorzy zapraszają.
 4. Dziś przed kościołem dobywa się zbiórka ofiar do puszki na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
 5. Na sobotę 11 czerwca do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Nowy Rynek, Cmentarna, Przejazd.
 6. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy.
 1. Złożone ofiary: na kościół – bezimiennie – 100 zł; Bóg zapłać!

9 NIEDZIELA ZWYKŁA ( 29 MAJA 2016 r)

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
 • 31 maja (wtorek) Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny kończy miesiąc maj, poświęcony szczególnej czci Matki Bożej.
 • 1 czerwca (środa) św. Justyna, męczennika. W wieloreligijnym cesarstwie bronił chrześcijan przed posądzeniem o ateizm. Wierny Chrystusowi zginął śmiercią męczennika.
 • 3 czerwca (piątek) uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Bóg w Chrystusie ukazał nam swoje Serce. Objawił nam swoją miłość przez to, że Jego Syn „umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami”. Odpust w Parznie o godz. 1800. Tego dnia możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1700. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych.
 • 4 czerwca (sobota) Niepokalanego Serca NMP. Wielkość Maryi polega na tym, że potrafiła w życiu opierać się na wierze w słowo Boga. I my, jak Ona, będziemy błogosławieni, jeśli zdołamy zachować słowa Boże i rozważać je w swoim sercu.
 1. We wtorek ostatnie nabożeństwo majowe. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Przez cały miesiąc o godz. 1730 będziemy w litanii do Serca Pana Jezusa uwielbiać Bożą miłość. Starajmy się uczestniczyć wspólnie w tej modlitwie Kościoła, a także odmawiajmy litanię indywidualnie, w rodzinach, ze znajomymi.
 2. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie wianków i uroczysta procesja.
 3. Za tydzień w I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 4. 9 czerwca podczas mszy o godz. 1800 ksiądz biskup Marek Marczak udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Spowiedź dla bierzmowanych w poniedziałek 7 czerwca o godz. 1830.
 5. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy.
 6. Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar do puszki na wsparcie kolonii organizowanych przez Caritas.

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ ( 22 MAJA 2016 r) 

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 24 maja (wtorek) wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
 • 26 maja (czwartek) będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Bożego Ciała. Msze święte o godz. 700, 900, 1030 i 1800. Po mszy świętej o godz. 1030 w uroczystej procesji przejdziemy ul. Sienkiewicza, Kilińskiego, Żeromskiego, św. Anny, Kościuszki i Sienkiewicza. Będziemy dziękować Bogu, że jest obecny z nami w sakramentalnych znakach i prosić o Jego błogosławieństwo dla całej parafii. Ołtarze będą umieszczone w następujących miejscach: I ołtarz Sienkiewicza u państwa Wiewiórowskich, II ołtarz ul. Kilińskiego przy ZSP; III ołtarz ul. Żeromskiego 9 u państwa Kasperów; IV ołtarz ul. Kościuszki 6 u państwa Perlińskich. Proszę o pomoc mieszkańców i grupy parafialne w przygotowaniu ołtarzy.
 1. Po południu 26 maja od godz. 1600 na placu kościelnym odbędzie się festyn parafialny.
 2. W przyszłą niedzielę 29 maja odbędzie się uroczystość I Komunii dla dzieci ze SP nr 2 Nastąpi zmiana godziny mszy w południe – msza św. komunijna będzie o godz. 1130.
 3. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę 28 maja o godz. 900.
 4. Na sprzątanie kościoła zapraszam rodziców dzieci w piątek 27 maja po mszy wieczornej o godz. 1830.
 1. W sobotę 28 maja o godz. 1600 w Domu Kultury odbędzie się koncert „Podaruję Ci serce” na którym wystąpią utalentowane zelowskie rodziny. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 2. W gablocie wywieszony jest komunikat o bezpłatnych badaniach w Bełchatowie dla mężczyzn. Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z informacją.
 3. Parafia w Pożdżenicach organizuje w sierpniu pielgrzymkę do Wilna. Z programem i informacjami o zapisach można zapoznać się na wywieszonej informacji.
 4. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy oraz Mały Gość Niedzielny.
 5. Złożone ofiary: na kościół – państwo Kociołek z ul. Leśnej – 200 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO ( 15 MAJA 2016 r) 

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 16 maja (poniedziałek): święto NMP Matki Kościoła. Przypomina nam, że Kościół nie jest domem dziecka ale że nasza Matka jest blisko. Msze św. jutro o godz. 700, 900 i 1800.
 • 19 maja (czwartek): święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wielbimy Jezusa, który złożył ofiarę za nasze grzechy, a ustanawiając w Wieczerniku sakrament kapłaństwa, sprawił, że uobecnia się ona w sposób sakramentalny dla wszystkich ludzi.
 1. W przyszłą niedzielę 22 maja odbędzie się uroczystość I Komunii dla dzieci ze SP nr 4 Nastąpi zmiana godziny mszy w południe – msza św. komunijna będzie o godz. 1130.
 2. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę 21 maja o godz. 900.
 3. Na sprzątanie kościoła zapraszam rodziców dzieci w piątek 20 maja po mszy wieczornej o godz. 1830.
 4. 26 maja będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Przejdziemy w tym dniu z procesją eucharystyczną ulicami naszej parafii, aby podziękować Bogu, że jest obecny z nami w sakramentalnych znakach i prosić o Jego błogosławieństwo dla całej parafii. W tym roku procesja przejdzie ulicami Sienkiewicza, Kościuszki, św. Anny, Żeromskiego, Kilińskiego i Sienkiewicza. Proszę o zgłaszanie osób i miejsc do przygotowania ołtarzy eucharystycznych.
 5. W Boże Ciało po południu od godz. 1600 na placu kościelnym odbędzie się festyn parafialny.
 6. Gratulujemy alumnowi Rafałowi pierwszego stopnia święceń czyli diakonatu. Pełniąc posługę diakona może nauczać w imieniu kościoła, udzielać sakramentu chrztu oraz błogosławić związki małżeńskie, a także udzielać błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Wspierajmy go nasza modlitwą, abyśmy w przyszłym roku mogli przeżywać uroczystość jego święceń kapłańskich. Módlmy się także o nowe powołania z naszej parafii.
 7. Dzisiaj przed kościołem poprzez złożenie ofiary do puszki można wspomóc kolonie dla osób niepełnosprawnych organizowane przez kleryków naszego Seminarium Duchownego. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 8. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy.
 9. Dziękuję rodzicom dzieci dziś obchodzącym rocznicę I komunii za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Msza św. w int. tych rodziców, którzy pomagali w sprzątaniu w przyszła niedzielę o godz. 700.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE ( 8 MAJA 2016 r)

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia podczas mszy świętej o 1200 odbędzie się uroczystość Rocznicy I Komunii dla dzieci ze SP nr 2 i 4. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci i ich rodzin w piątek 13 maja na godz. 1630.
 2. Na sprzątanie kościoła zapraszam rodziców dzieci w piątek 13 maja po mszy wieczornej.
 3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 9 maja (poniedziałek) – uroczystość św. Stanisława, biskupa, patrona Polski. Z podziwem dla świętości i nadzieją dla siebie patrzymy na zwycięstwo, jakie odniósł Bóg w biskupie Stanisławie.
 • 14 maja (sobota) święto św. Macieja Apostoła. Został dołączony do grona apostołów na miejsce Judasza.
 1. W sobotę 14 maja dla osób, które zgłosiły się na wyjazd do Łodzi na święcenia diakonatu alumna Rafała Balcerzaka zbiórka przed kościołem o godz. 830.
 2. Skupienie członków Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się w najbliższą sobotę w naszej parafii. Uczestniczyć będą oo. Franciszkanie z Niepokalanowa. Rozpoczęcie o godz.1000. O godz. 1300 odbędzie się msza święta z obrzędem przyjęcia nowych członków. Zapraszamy chętnych parafian do wspólnej modlitwy.
 3. Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi w Zelowie zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę 28 maja. Szczegółowe informacje na wywieszonym ogłoszeniu.
 4. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy.
 5. Dziękuję mieszkańcom z ul. Harcerskiej, Sportowej, Południowej, Komeńskiego, Krótkiej i Pabianickiej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 340 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. Złożone ofiary na kościół bezimiennie – 100 zł. Serdeczne Bóg zapłać!

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA ( 1 MAJA 2016 r)

 1. Dziś po mszy o godz. 1200 wystawienie najświętszego Sakramentu oraz comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem majowym o godz. 1730 z procesja eucharystyczną. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:
 • 3 maja (wtorek) uroczystość NMP Królowej Polski. Na msze święte zapraszamy o godz. 700, 900, 1030, 1200 i 1800. O 1200 msza święta w intencji Ojczyzny, a po mszy odbędą się na placu Dąbrowskiego uroczystości patriotyczne z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja.
 • 4 maja (środa) – wspomnienie św. Floriana męczennika. Rzymski legionista, zmuszany do złożenia ofiary rzymskim bogom, odważnie wyznał wiarę w Chrystusa. Został z kamieniem u szyi wrzucony do rzeki. Jest patronem Krakowa, a także strażaków i hutników.
 • 6 maja (piątek) – święto Apostołów Filipa i Jakuba. Przez swoją bliskość z Chrystusem wprowadzają nas w samo serce tajemnicy Miłości Ojca objawioną w Jezusie.
 1. W niedziele 8 maja będziemy w modlitwie polecali ks.Stanisława w dniu jego imienin.
 2. W I piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1700. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych.
 3. Przez cały majowy miesiąc o godz. 1730 będziemy w litanii loretańskiej polecać wstawiennictwu Matki Bożej nasze intencje. Starajmy się uczestniczyć wspólnie w tej modlitwie Kościoła, a także odmawiajmy litanię indywidualnie, w rodzinach i ze znajomymi.
 4. 14 maja w naszej parafii odbędzie się skupienie członków Rycerstwa Niepokalanej. Uczestniczyć będą oo. Franciszkanie z Niepokalanowa. Zapraszamy chętnych parafian do wspólnej modlitwy.
 5. Zapraszam do konkursu na hasło festynu parafialnego, który odbędzie się 26 maja. Do wystawionej skarbony można wrzucać napisane na kartce pomysły. Proszę też dopisać imię i nazwisko. Autor wybranego przez komisję hasła otrzyma podczas festynu nagrodę.
 6. Dziękuję mieszkańcom z ul. Lubelskiej i Łąkowej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 290 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. Na sobotę 7 maja do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców z ulic Harcerskiej, Sportowej, Południowej, Komeńskiego, Krótkiej i Pabianickiej.

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA ( 24 KWIETNIA 2016 r)

 1. Za tydzień w niedzielę po mszy o godz. 1200 wystawienie najświętszego Sakramentu oraz comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem majowym o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:
 • 25 kwietnia (poniedziałek) – święto św. Marka Ewangelisty. W spisanej przez siebie Ewangelii ukazuje Jezusa jako prawdziwego Syna Bożego.
 • 29 kwietnia (piątek) – święto św. Katarzyny Sieneńskiej. Jezus powołał Katarzynę do napominania pasterzy, by przez nią okazać im swe miłosierdzie.
 1. Na wywieszonym plakacie znajdują się informacje o pielgrzymce do Włoch organizowanych prze parafię Kolegiacką w Łasku.
 2. Festyn parafialny – konkurs na hasło, tytuł. W przyszłą niedzielę będzie wystawiona skarbona i do niej można wrzucać napisane na kartce pomysły na hasło festynu. Proszę też dopisać imię i nazwisko. Autor wybranego przez komisję hasła otrzyma podczas festynu nagrodę.
 3. Dziękuję mieszkańcom z ul. Dzielnej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 160 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. Na sobotę 30 kwietnia do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul. Lubelskiej.
 5. Komunikaty kurialne:
 • W liturgiczne święto świętego Marka Ewangelisty 25 kwietnia, we wszystkich kościołach Archidiecezji Łódzkiej będziemy prosić Chrystusa o błogosławiony dar wielorakich łask i błogosławieństw dla naszego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i Biskupa Pomocniczego Marka Marczaka. Główna uroczystość odbędzie się tego dnia o godz. 1200 w bazylice archikatedralnej łódzkiej.
 • W związku z dyskusją o ochronie życia ludzkiego Konferencja Episkopatu Polski podkreśla, że życie każdego człowieka jest wartością podstawową i nienaruszalną. Jego obrona stanowi obowiązek wszystkich, niezależnie od światopoglądu. Dziękując świeckim angażującym się w ruchy, stowarzyszenia i federacje pro-life, pasterze Kościoła w Polsce proszą o solidarną współpracę w tej ważnej sprawie. Równocześnie oświadczają, że nie popierają karania kobiet, które dopuściły się aborcji. Te kwestie Kościół rozwiązuje w sakramencie pojednania, zgodnie z przepisami prawa kanonicznego i normami etyczno-moralnymi. Należy dołożyć wszelkich starań, by wobec zamiaru przerwania ciąży, każda kobieta była otoczona wszechstronną i życzliwą opieką oraz pomocą medyczną, materialną, psychologiczną i prawną.
 • Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar do puszki na pomoc Ukrainie. Bóg zapłać!

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA ( 17 KWIETNIA 2016 r)

 1. Dzisiaj o godz. 1600 msza św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej i dla rodziców.
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:
 • 23 kwietnia (sobota) – Uroczystość św. Wojciecha. Jego życie jest potwierdzeniem tego, że nie należy mylić błogosławieństwa Bożego z powodzeniem i pomyślnością.
  Św. Wojciech, jak ewangeliczne „ziarno”, obumierał już za życia – w zawierzeniu Panu – dlatego jego śmierć przyniosła obfite owoce. W tym dniu będziemy polecali w modlitwie ks. Jerzego w dniu Jego imienin.
 1. 14 maja br. kleryk Rafał Balcerzak otrzyma święcenia diakonatu w katedrze. Osoby, które będą chciały wspólnie pojechać autokarem na tę uroczystość proszę o zgłaszanie się.
 2. Z parafii w Kociszewie organizowana jest w lipcu pielgrzymka do Medjugorie. Informacje o zapisach znajdują się na ulotce.
 3. Są jeszcze cztery miejsca na pielgrzymkę parafialną we wrześniu do sanktuariów maryjnych we Francji, Hiszpanii i Portugalii. Zapisy w biurze Fama-Tour.
 4. 21 kwietnia w przychodni na Żeromskiego odbędzie się badanie wzroku. Szczegółowe informacje na plakacie.
 5. Dziękuję mieszkańcom z os. Piastów za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 552 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. Na sobotę 23 kwietnia do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców z ul. Dzielnej.

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA (10 KWIETNIA 2016 r)

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 1600 msza święta dla dzieci przygotowujących się do I komunii i rodziców.
 2. Wyjazd do Poznania na uroczystości jubileuszu 1050 lecia chrztu Polski w sobotę 16 kwietnia o godz. 515.  Zbiórka przy kościele.
 3. Dziękuję mieszkańcom z ul. Mickiewicza i Płocka za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 200 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. Na sobotę 16 kwietnia do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców z os. Piastów.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA ( 3 KWIETNIA 2016 r) 

 1. Dziś obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tym świętem Bóg wiąże obietnicę zupełnego darowania win i kar za grzechy już odpuszczone. Aby dostąpić tej obietnicy należy trwać w stanie łaski uświęcającej, uczestniczyć we mszy świętej oraz przyjąć komunię. Dzisiaj po mszy o godz.1200 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 17 O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. Dzisiejszym Świętem rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Miłość chrześcijańska, czyli caritas jest zachętą do bycia miłosiernym. Wszyscy mamy swoją misję caritas, czyli misję praktykowania miłosiernej miłości, przebaczenia i pojednania w naszych rodzinach, w społeczności parafialnej, w pracy. Prośmy Zmartwychwstałego Chrystusa o stałe pragnienie naszej osobistej misji miłosierdzia.
 3. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Msze święto o godz. 700, 730, 900 i 1800. Modlić się będziemy za dzieci poczęte, zagrożone w swoim istnieniu. Podczas mszy o godz. 900 i 1800 rodzicom oczekującym narodzin dziecka, zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo. Zapraszamy więc rodziców na te msze. Złożymy też przyrzeczenie „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. Odbędzie się również zbiórka ofiar na Fundusz Obrony Życia prowadzony przez Centrum Służby Rodzinie w Łodzi.
 4. W poniedziałek w godz. od 1500do 1800 w kancelarii parafialnej jest możliwość spotkania z pedagogiem-terapeutą w zakresie uzależnień oraz przemocy. Zaproszenie skierowane jest zarówno do rodziców jak i młodzieży.
 5. Trwają zapisy na nowy rok szkolny w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zelowie. Dyrekcja i nauczyciele zapraszają.
 6. Dziękuję mieszkańcom os. Płocka 6 i 7 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 455 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. Na sobotę 9 kwietnia do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców z ul.. Mickiewicza i Płocka.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA ( 27 MARCA 2016 r)

 1. Jutro drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek mszy św. niedzielny.
 2. Najbliższy tydzień to oktawa świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Ten czas niech będzie czasem napełniania się mocą Chrystusa Zmartwychwstałego. W tym tygodniu w piątek nie obowiązuje post od mięsa. W oktawie przed mszą wieczorną o godz. 1745 koronka do Miłosierdzia Bożego.
 3. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tym świętem Bóg wiąże obietnicę darowania kar za grzechy już odpuszczone. Aby uzyskać odpust należy trwać w stanie łaski uświęcającej, uczestniczyć we mszy świętej oraz przyjąć komunię św.
 4. Dziękuję za udział w rekolekcjach i serdeczne przyjęcie rekolekcjonisty ks. Zbigniewa.
 5. Na sobotę 2 kwietnia do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców z. os. Płocka bl. 6 i 7.
 6. We wtorek archidiecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Wyjazd z naszej parafii z ks. Stanisławem o godz. 8.00.
 7. W Poniedziałek Wielkanocny w Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Zelowie o godz. 1600 odbędzie się Wielkanocny Koncert „Zelowskich Dzwonków”. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 8. Złożone ofiary:

Na kwiaty: bezimiennie – 100 zł, 30 zł, 20 zł. Bóg zapłać!

 

NIEDZIELA PALMOWA (20 marca 2016 r) 

 1. Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką rekolekcyjną o godz. 1715. W poniedziałek i wtorek msze św. o godz. 700, 930, 1100, 1800. Wtorek będzie dniem spowiedzi, którą rozpoczniemy od godz.700, a następnie pół godziny przed każdą mszą. Proszę serdecznie, abyście znaleźli czas na uczestnictwo w sakramencie pojednania.
 2. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy obchód tajemnicy paschalnej, będącej ośrodkiem i szczytem dziejów zbawienia:
 • Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek o godz. 1800 Mszą wieczorną wspominającą Wieczerzę Pańską;
 • liturgia Wielkiego Piątku jest wzruszającą kontemplacją tajemnicy Krzyża. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły (powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i jeden posiłek do syta). O godz. 1500 w kościele nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godz. 1800 rozpoczniemy wieczorną liturgię Męki Pańskiej.
 • Wielka Sobota jest dniem najbardziej odpowiednim do kontemplowania tajemnicy paschalnej męki-śmierci-zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, w której zbiega się i urzeczywistnia cała historia zbawienia. W tym dniu poświęcenie pokarmów w kościele od 900 do 1200 i od 1400 do 1500. Do poświęcenia pokarmów w domach prosimy zgłaszać adresy miejsc. O godz. 1500 w kościele nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Uroczystą Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 1800. Gromadzimy się najpierw przed kościołem, aby po poświęceniu ognia i Paschału w uroczystej procesji wejść do naszej świątyni. Przynieśmy ze sobą świece chrzcielne, ale pamiętajmy o zabezpieczeniu ich, żeby nie zalać ławek i posadzki.
 • Niedzielę Zmartwychwstania rozpoczniemy uroczystą procesją rezurekcyjną o godz.600. Gromadzimy się o godz. 545 aby przygotować porządek procesji. Proszę wszystkie grupy parafialne, a zwłaszcza Asystę Parafialną i ministrantów o pomoc w przygotowaniu orszaku procesji.
 1. Jeszcze dzisiaj młodzież rozprowadza przed kościołem świece wielkanocne, przygotowane ozdoby świąteczne, palemki oraz wypieki do koszyka na święcenie w Wielką Sobotę.
 2. Na święta będziemy sprzątać kościół i porządkować teren w środę po rekolekcjach od godz. 900. I na ten dzień proszę o pomoc wszystkich chętnych.
 3. Przeżyliśmy we wspólnocie parafialnej nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Zelowa. Dziękuję za zaangażowanie grup parafialnych w czytanie rozważań, prowadzenie śpiewów i niesienie krzyża oraz wszystkim, którzy uczestniczyli za wspólną modlitwę.
 4. Skarbonki jałmużny Wielkopostnej można dzisiaj złożyć do kosza przed ołtarzem Serca Pana Jezusa. Bóg zapłać za tę ofiarę wielkopostna dla potrzebujących.
 5. Mamy w kościele nową chrzcielnicę. Wykonana chrzcielnica jest wspólnym dziełem kilku osób: projekt artystyczny p. Sylwii Kaczmarek, wykonanie p. Krzysztofa Smolarka, oraz ozdoby drewniane p. Wojciech Pusz. Bardzo wszystkim dziękuję. Poświęcenie odbędzie się podczas mszy o godz. 1200.
 6. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej.
 7. Złożone ofiary:
 • na kwiaty: od Chóru Parafialnego – 100 zł; od pracowników ZSP – 150 zł; od pracowników ZSO – 220 zł; od nauczycieli SP2 – 100 zł; od pracowników SP4 – 200 zł; członkowie klubu abstynenckiego „Jutrzenka” – 30 zł; bezimiennie – 100 zł. Bóg zapłać.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (13 marca 2016 r) 

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • 19 marca uroczystość św. Józefa. Jest on pięknym świadkiem wiary – kimś, kto potrafił wyrzec się swoich własnych życiowych planów, aby oddać się całym sobą wielkodusznemu pełnieniu woli Boga. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za mężów i ojców rodzin z naszej wspólnoty parafialnej, o godne wypełnianie ich powołania. Msze św. w tym dniu o 700, 900, 1800. O godz. 1730 nabożeństwo do św. Józefa.
 1. Tegoroczną Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta będziemy przeżywać w piątek 18 marca. Rozpoczniemy po mszy wieczornej i przejdziemy z kościoła ulicami Sienkiewicza, Kilińskiego, Dzielna, Wschodnia, Wolności, Sienkiewicza do kościoła. Na liturgię weźmy ze sobą świece. Grupy, które są gotowe nieść krzyż proszę o informację w zakrystii lub w kancelarii, bądź do któregoś z księży.
 2. Następna niedziela będzie już Niedzielą Męki Pańskiej czyli Niedzielą Palmową. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które są pamiątką jerozolimskich palm, jakie były słane pod stopy zmierzającego do świętego miasta Chrystusa. Podczas mszy o 1030 po poświęceniu palm, przejdziemy z procesja wokół kościoła.
 3. W Niedzielę Palmową rozpoczniemy również parafialne rekolekcje. W poniedziałek i wtorek msze św. o godz.700, 930, 1100, 1800. Wtorek będzie dniem spowiedzi, którą rozpoczniemy od godz.700, a następnie pół godziny przed każdą mszą. Proszę serdecznie, abyście znaleźli czas na uczestnictwo w sakramencie pojednania.
 4. Rekolekcje będzie prowadził Prałat Zbigniew Sobolewski, dyrektor Dzieła Pomocy Episkopatu Polski ds. Misji Ad Gentes, którego zadaniem jest wspieranie polskich misjonarzy. Proszę was o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i całej parafii, o dobre przeżycie dla nas wszystkich tego czasu Bożej łaski.
 5. Dzisiaj młodzież rozprowadza przed kościołem przygotowane przez Caritas symbole wielkanocne – świece i baranki oraz przygotowane przez siebie ozdoby świąteczne. Pozyskane środki zasilą fundusz gromadzony na wyjazd do Krakowa na ŚDM. A na przyszłą niedzielę młodzież przygotowuje stoisko z palemkami oraz wypiekami do koszyka na święcenie w Wielką Sobotę – mazurkami i małymi babeczkami.
 6. Skarbonki jałmużny Wielkopostnej proszę przynieść do kościoła w przyszła niedzielę i złożyć do kosza przed ołtarzem Serca Pana Jezusa.
 7. Dzisiaj w Domu Kultury o 1600 koncert z okazji Dnia Kobiet. Organizatorzy zapraszają wszystkich do wspólnego świętowania. Szczegółowe informacje na plakacie.
 8. Dziękuję mieszkańcom z os. Płocka bl. 4. za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 250 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 9. W najbliższą sobotę nie będzie dyżuru w sprzątaniu kościoła, natomiast na święta będziemy sprzątać kościół i porządkować teren w środę po rekolekcjach od godz. 900. I na ten dzień proszę o pomoc wszystkich chętnych.
 10. Złożone ofiary:
 • Na kwiaty do Groby Pańskiego: Koło Różańcowe MB Pocieszenia – 100 zł, Koło Różańcowe MB Fatimskiej – 100 zł, Koło Różańcowe św.Pio z Lubelskiej – 100 zł, bezimiennie – 50 zł; Bóg zapłać!

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (6 marca 2016 r) 

 1. Dzisiaj po mszy św. o. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem Gorzkich Żali o. 1715. O. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W Pożdżenicach dzisiaj suma odpustowa o 1200 ku czci św. Kazimierza.
 3. W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach:
 • Droga Krzyżowa w piątki:
  • o godz. 1700 dla dzieci ze szkół podstawowych,
  • o godz. 1800 dla dorosłych,
  • o godz. 1915 dla młodzieży. Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa młodzież, która ma zamiar przystąpić w tym roku do sakramentu bierzmowania.
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1715.

Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

 1. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali przeznaczymy na zakup kwiatów dla udekorowania kościoła na święta Zmartwychwstania Pańskiego. Za wszystkie złożone do tej pory ofiary – Bóg zapłać.
 2. Od jutra do środy 9 marca odbędą się rekolekcje dla uczniów szkół z Zelowa. Program wywieszony jest w gablocie.
 3. Tegoroczną Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta będziemy przeżywać przed niedzielą Palmową w piątek 18 marca. Rozpoczniemy po mszy wieczornej.
 4. W poniedziałek w godz. od 1500 do 1800 w kancelarii parafialnej jest możliwość spotkania z pedagogiem-terapeutą w zakresie uzależnień oraz przemocy. Zaproszenie skierowane jest zarówno do rodziców jak i młodzieży.
 5. Dziękuję mieszkańcom os.Płocka bl. 3 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 385 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o. 700.
 6. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z os. Płocka bl. 4 i 5
 7. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy.
 1. Złożone ofiary:
 • na kościół – Zdzisława Młudzik – 100 zł, bezimiennie z Czarnego Lasu – 20 zł, bezimiennie – 100 zł;
 • na kwiaty do Groby Pańskiego: od koła Radia Maryja – 100 zł, od Koła Różańcowego Miłosierdzia Bożego – 126 zł, bezimiennie – 50 zł

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (28 luty 2016 r) 

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • marca święto św. Kazimierza Królewicza. Wspomagał biednych i cierpiących. Dawał przykład duchowego ubóstwa i łagodności. Tego dnia podczas mszy o 1800 w modlitwie będziemy polecać ks. Kazimierza w dniu imienin.
 • w pierwszą środę polecać będziemy intencje Apostolstwa Dobrej Śmierci; w pierwszy czwartek, modlić się będziemy w intencji powołań, w tym także z naszej parafii, w pierwszy piątek ofiarujemy nabożeństwo wynagradzające NSJ. Również możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1700, odwiedzimy również chorych; w pierwszą sobotę, polecać będziemy intencje wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i modlić się będziemy w int. Rycerstwa Niepokalanej z naszej Parafii
 • W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 1715. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego
 1. W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach:
 • Droga Krzyżowa w piątki:
  • o godz. 1700 dla dzieci ze szkół podstawowych,
  • o godz. 1800 dla dorosłych,
  • o godz. 1915 dla młodzieży. Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa młodzież, która ma zamiar przystąpić w tym roku do sakramentu bierzmowania.
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1715.

Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

 1. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali przeznaczymy na zakup kwiatów dla udekorowania kościoła na święta Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. W dniach od 7 do 9 marca odbędą się rekolekcje dla uczniów szkół w Zelowie. Program wywieszony jest w gablocie.
 3. W Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Niezłomnych” 1 marca we wtorek podczas mszy świętej o godz. 1800 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny i wszystkich niezłomnych, którzy podjęli walkę o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do ŚDM w piątek po ostatniej drodze krzyżowej.
 5. Dziękuję mieszkańcom os.Płocka bl. 2 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 380 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z Płocka bl. 3

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (24 luty 2016 r) 

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 22 luty święto katedry św. Piotra Apostoła. Kościół nie jest zbudowany na kamieniach, ale na wierze. Istnieje dzięki łasce Boga. Naszym zadaniem jest budowanie Kościoła.
 1. W Wielkim Poście starajmy się uczestniczyć w nabożeństwach:
 • Droga Krzyżowa w piątki:
  • o godz. 1700 dla dzieci ze szkół podstawowych,
  • o godz. 1800 dla dorosłych,
  • o godz. 1915 dla młodzieży. Do uczestnictwa w niej zachęcamy młodzież, która ma zamiar przystąpić w tym roku do sakramentu bierzmowania.
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1715.

Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

 1. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali przeznaczymy na zakup kwiatów dla udekorowania kościoła na święta Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. Proszę was o modlitwę w intencji naszych parafialnych rekolekcji, które rozpoczniemy w Niedzielę Palmową, w intencji rekolekcjonisty i całej parafii, o dobre przeżycie dla nas wszystkich tego czasu Bożej łaski.
 3. 16 kwietnia w Poznaniu na stadionie odbędą się narodowe uroczystości 1050 – lecia chrztu Polski. Planowany jest wyjazd dekanalny. Osoby, które chciałyby wziąć udział w uroczystościach proszę o zgłaszanie się w tym tygodniu do zakrystii lub kancelarii. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.stadion2016.pl
 4. Dziękuję mieszkańcom os. Płocka bl.1 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 400 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z os. Płocka bl.2
 6. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy.
 7. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na pomoc polskim misjonarzom w Afryce.
 8. Złożone ofiary na kościół: bezimiennie – 100 zł;

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (14 luty 2016 r)

 1. W Wielkim Poście zadbajmy o aktywny udział nas i naszych bliskich w wielkopostnych ćwiczeniach. Podejmijmy czyny pokutne, wyrzeczenia. Znajdźmy czas na uczestnictwo w nabożeństwach:
 • Droga Krzyżowa w piątki:
  • o godz. 1700 dla dzieci ze szkół podstawowych,
  • o godz. 1800 dla dorosłych,
  • o godz. 1915 dla młodzieży.
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1715

Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

 1. Przez czas Wielkiego Postu przygotowujemy się również do parafialnych rekolekcji, które rozpoczną się w Niedzielę Palmową. Proszę was o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i całej parafii, o dobre przeżycie dla nas wszystkich tego czasu Bożej łaski.
 2. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali przeznaczymy na zakup kwiatów dla udekorowania kościoła na święta Zmartwychwstania.
 3. W okresie Wielkiego Postu w soboty po mszy wieczornej odbywa się w naszej Parafii Katecheza Przedmałżeńska.
 4. Z okazji obchodzonego dziś dnia Św. Walentego, zwanego Walentynkami młodzież naszej parafii, która przygotowuje się do uczestnictwa w Krakowie w Światowych Dniach Młodzieży przygotowała własnoręcznie wykonane pierniki. Serdecznie zachęcamy do zakupu.
 5. Dziękuję mieszkańcom ul. Szkolnej 5 i 7 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 330 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. os. Płocka 1.
 7. Zachęcamy do czytania prasę katolicką Niedziela oraz Idziemy.
 8. Za tydzień zbiórka przed kościołem na potrzeby polskich misjonarzy w Afryce.
 9. Ofiary na k-ł: bezimiennie – 50 zł. Bóg zapłać!

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA (7 luty 2016 r)

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 11 lutego wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień chorego. Ustanowił go św. Jan Paweł II z myślą o ludziach chorych i cierpiących. Tego dnia w naszym kościele o godz. 900 msza św. w int. osób chorych i seniorów połączona z udzieleniem sakramentu chorych. Serdecznie proszę, abyście pomogli chorym i seniorom z waszych rodzin, sąsiadom w uczestnictwie we mszy św.
 1. W najbliższą środę 18 lutego przypada Popielec, którym rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 700, 900, 1100 i 1800. W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia do jednego posiłku do syta. Do zachowania postu zobowiązane są osoby od 18 do 60 roku życia. Przed kościołem będziemy zbierać ofiary dla naszej diecezjalnej Caritas.
 2. Czas Wielkiego Postu to dana nam przez Boga możliwość duszpasterskiego zaangażowania w odbudowę i umocnienie naszego wewnętrznego i duchowego wymiaru człowieczeństwa poprzez oczyszczanie się z grzechów i wad. Zadbajmy więc o aktywny udział nas i naszych bliskich w wielkopostnych ćwiczeniach: drodze krzyżowej, gorzkich żalach, nabożeństwach i czuwaniach modlitewnych. Podejmijmy czyny pokutne, wyrzeczenia i nie lekceważmy siły postu przeżywanego z wiarą i szczerze ofiarowanego Bogu.
 3. W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach:
 • Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 1700 dla dzieci ze szkół podstawowych; o godz. 1800 dla dorosłych, a Droga Krzyżowa dla młodzieży o godz. 1915. Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa młodzież, która przygotowuje się w tym roku do sakramentu bierzmowania.
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1715.

Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

 1. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali przeznaczymy na zakup kwiatów dla udekorowania kościoła na święta.
 2. W Środę Popielcową rozpoczniemy Jałmużnę Wielkopostną. W tym celu Caritas przygotowała skarbonki jałmużny. Część skarbonek została przekazana do szkół, a pozostałe będą wyłożone w Środę na ołtarzu przy obrazie Serca Pana Jezusa. Zachęcam do włączenia się w tę propozycję wielkopostną. Zebrane środki przeznaczymy na dofinansowanie obiadów dla uczniów szkół podstawowych. O innych wielkopostnych inicjatywach będziemy informowali na parafialnej stronie internetowej.
 3. Przez czas Wielkiego Postu przygotowujemy się również do parafialnych rekolekcji, które rozpoczną się w Niedzielę Palmową. Już teraz proszę was o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i całej parafii, o dobre przeżycie dla nas wszystkich tego czasu Bożej łaski. Szczególnie o włączenie tych intencji do swoich modlitw proszę grupy parafialne.
 4. W okresie Wielkiego Postu w soboty odbędzie się w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w sobotę 13 lutego po mszy wieczornej w kancelarii.
 5. Dziękuję mieszkańcom ul. Wąskiej, św. Anny, Placu Dąbrowskiego za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 708 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. Na najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul.Szkolnej 5 i 7.
 7. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy.
 1. Złożone ofiary na kościół:
 • Z ul. Sienkiewicza: Elżbieta Smetana – 100zł, z ul. Wschodniej bezimiennie – 300 zł;
  Bóg zapłać!

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA (31 stycznia 2016 r) 

 1. W Domu Kultury dzisiaj o godz. 1600 odbędzie się koncert Noworoczny – „Zelowianie dla zelowian i przyjaciół”.
 2. Za tydzień po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. o godz.700, 900 i 1800. Tego dnia na liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, zwłaszczaw chwilach trwogi i doświadczeń przypominały nam o Jezusie, który nieustannie oświeca nasze drogi. Ofiary złożone na tacę przeznaczymy na wsparcie zakonów kontemplacyjnych.
 • 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Według tradycji podczas pobytu w więzieniu uzdrowił w sposób cudowny syna pewnej kobiety, któremu ość przebiła gardło i groziło to uduszeniem. Dlatego czczony jest, jako patron od chorób gardła. Współcześnie w kościołach błogosławi się świece ku czci św. Błażeja i udziela się nimi błogosławieństwa obecnym w świątyni wiernym. Zapraszamy na ten obrzęd podczas mszy wieczornej.
 • 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Podczas prześladowań rzucono ją na rozpalone węgle i w ten sposób poniosła śmierć za wiarę. Dlatego wzywano św. Agatę, jako patronkę chroniącą od ognia. W tym dniu w kościołach błogosławi się sól, chleb i wodę ku czci św. Agaty, które przechowywane w domu mają chronić przed ogniem. Zapraszamy na ten obrzęd podczas mszy wieczornej i prosimy przynieść do poświęcenia sól, chleb i wodę.
 • 6 lutego wspomnienie św. Pawła Miki i towarzyszy;
 1. W tym tygodniu:
 • w pierwszą środę polecać będziemy intencje MB Nieustającej Pomocy oraz Apostolstwa Dobrej Śmierci; w pierwszy czwartek, modlić się będziemy w intencji powołań, także z naszej parafii, w pierwszy piątek ofiarujemy nabożeństwo wynagradzające NSJ. Również możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1700, odwiedzimy także chorych; w pierwszą sobotę, polecać będziemy intencje wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i modlić się będziemy w int. Rycerstwa Niepokalanej z naszej Parafii.
 1. 2 lutego w święto M B Gromnicznej odbędzie się poświęcenie i wręczenie świec dzieciom przygotowującym się do I komunii. Proszę o obecność dzieci i rodziców o godz. 1740.
 2. W poniedziałek w godz. od 1500 do 1800 w kancelarii parafialnej jest możliwość spotkania z pedagogiem-terapeutą w zakresie uzależnień oraz przemocy. Zaproszenie skierowane jest zarówno do rodziców jak i młodzieży.
 3. W najbliższą sobotę (6.02.) o godz. 1600 w Domu Parafialnym schola młodzieżowa Anima Mea organizuje nabór nowych członków do swojego grona. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, chcących się zaangażować w śpiew na Mszach Świętych, czuwaniach, koncertach i innych wydarzeniach. Zaproszenie kierowane jest w szczególności do młodzieży gimnazjalnej i licealnej, jak również studentów. Wszystkie osoby grające, śpiewające są również mile widziane. Zapraszamy!
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Szkolnej 8 i 10 za złożoną ofiarę na kościół 500 zł, a trzem osobom za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Wąskiej, św. Anny, Placu Dąbrowskiego.
 6. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela, Idziemy oraz Mały Gość.
 7. Złożone ofiary na kościół:
 • Harcerska 3a – 100 zł, Bóg zapłać!

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA (24 stycznia 2016 r)

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 25 stycznia święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Historia jego nawrócenia pomaga nam uwierzyć, że miłosierdzie Boże jest naprawdę dla wszystkich.
 • 26 stycznia św. Tymoteusza i Tytusa. Pasterzy, którzy poświęceniem i miłością potwierdzali, że Ewangelia, którą głoszą jest Dobrą Nowiną o Zbawicielu człowieka.
 • 27 stycznia bł. Jerzego Matulewicza. Biskup wileński, odnowiciel Zgromadzenia Księży Marianów, zabiegał ze wszystkich sił o wzrost powierzonego sobie Kościoła. Nie zrażały go przykrości, osądy, pomówienia.
 • 28 stycznia św. Tomasza z Akwinu. W niezwykłym stopniu otworzył się na słowo Boskiego Siewcy, potrafił odnaleźć nasiona prawdy tam, gdzie inni nawet nie zamierzali ich szukać.
 1. W Domu Kultury dzisiaj o godz. 1600 odbędzie się Karnawałowy Koncert OSP w Zelowie. A w przyszła niedzielę 31 stycznia o godz. 1600 odbędzie się koncert Noworoczny – „Zelowianie dla zelowian i przyjaciół”.
 2. We wrześniu odbędzie się parafialna pielgrzymka do sanktuariów maryjnych w Europie min. LOURES – SANTIAGO DE COMPOSTELLA – FATIMA. Jeśli ktoś chciałby wziąć udział w pielgrzymce to proszę o kontakt w biurze podróży Fama-Tour do końca lutego. Szczegółowy program dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.
 3. W piątek o godz. 1900 zapraszamy na spotkanie młodzież, która przygotowuje się do udziału w ŚDM.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul Szkolnej 6 i 12.za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 500 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Szkolna 8 i 10.
 6. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy.
 1. Zakończyliśmy kolędę. Jeśli gdzieś nie dotarliśmy, i ktoś jeszcze zechce zaprosić nas z kolędą, prosimy o kontakt dziś i umówimy termin spotkania.
 2. Złożone ofiary na kościół:

Żeromskiego 38b: bezimiennie – 200 zł, 100 zł
Polna: Janina Pawlik – 100 zł, Eugeniusz i Jadwiga Drobniewscy – 100 zł, bezimiennie – 100 zł
B.Chrobrego: Hanna i Marian Tosikowie – 100 zł,
Łąkowa: Krzysztof i Krystyna Piel – 100 zł,
Lubelska: Konrad i Małgorzata Słomczyńscy – 100 zł, bezimiennie – 100 zł,
Nowy Rynek: Edyta i Jacek Łabenccy – 50 zł;
Wąska: Janina Ekiert – 100 zł;
Sienkiewicza: bezimiennie – 100 zł,
Wesoła: bezimiennie – 100 zł;
Cegielniana: p. Pniewscy – 150 zł; Nowiccy – 100 zł,
Wschodnia 10 – 100 zł;
Cmentarna 10 – 100 zł
Św. Anny: p.Piotrowscy – 200 zł,
Szkolna: bezimiennie – 100 zł
Poprzeczna: rodzina Adamusiak – 200 zł
Sikorskiego: Ryszard Kazimierski – 100 zł, Leokadia Kazimierska – 50 zł, bezimiennie – 100 zł;
Płocka: bezimiennie – 50 zł
Poznańska: Janina i Tomasz Lisowie – 100 zł, rodz. Pacholec – 100 zł, Aurelia Rudzka – 100 zł, Kędziak – 150 zł, bezimiennie – 200 zł, 150 zł, 100 zł, 50 zł;
Sienkiewicza: bezimiennie – 200 zł,
Żeromskiego: bezimiennie – 100 zł, 200 zł,
Pl. Dąbrowskiego: Teresa Wieczorkowska – 100 zł, p. Kozielewscy – 100 zł, p. Wypychowie – 100 zł, Jan i Janina Piotrowscy – 100 zł, bezimiennie – 200 zł, 100, zł, 50 zł
Kunickiego: p. Wojciechowscy – 100 zł, p. Kędziak – 150 zł, Ryszard Kowalski – 100 zł, Włodzimierz Grodzki – 100 zł, bezimiennie – 100 zł
Tadeusz Marciniak – 100 zł, Alina Kędziak – 100 zł,

Bóg zapłać!

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA (17 stycznia 2016 r)

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Prośmy Boga, aby wzbudził we wszystkich wyznawcach religii chrześcijańskich pragnienie jedności.
 2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 19 stycznia św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa, pochodził z prostej, wiejskiej rodziny. Nie bał się podążać za głosem pragnień, które z Bożego natchnienia rodziły się w jego sercu.
 • 21 stycznia św. Agnieszki dziewicy i męczennicy; dwunastoletnia dziewczynka, która za czasów prześladowań w Rzymie z niewzruszonym męstwem poniosła męczeństwo w obronie dziewictwa i wiary.
 1. W środę 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a w czwartek 22 stycznia Dzień Dziadka. Podziękujmy im naszą modlitwą, ofiarowaną Komunią św. a także obecnością.
 2. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego 38B za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół i kwiaty 430 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców ul Szkolna 6 i 12;
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 1600 w Domu Kultury odbędzie się Karnawałowy Koncert Orkiestry Dętej OSP z Zelowa. Zapraszamy w imieniu organizatorów.
 5. Trwa wizyta duszpasterska czyli ”kolęda”. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory przyjęli nas w domach.
 6. Plan kolędy w tym tygodniu:

poniedziałek (18 stycznia):
od 900 – ul. Lubelska (z obu stron) i ul. Łąkowa;
od 1600 – ul. Żeromskiego 38 i ul. Żeromskiego 38B;

wtorek (19 stycznia):
od 900 – ul. Nowy Rynek;
od 900 – ul. Cmentarna i Przejazd;
od 1600 – ul. Wschodnia i ul. Wąska;

środa (20 stycznia):
od 900 – ul. Polna, Cegielniana, Wesoła (z obu stron);
od 1600 – ul. św. Anny i Szkolna;
od 1600 – ul. Płocka i Sikorskiego;

czwartek (21 stycznia):
od 900 – ul. Poznańska (z obu stron);
od 1600 – ul. Sienkiewicza (z obu stron);

piątek (22 stycznia):
od 900 – ul. Żeromskiego (z obu stron);
od 1600 – Plac Dąbrowskiego (z obu stron);

sobota (23 stycznia):
od 900 – ul. Kunickiego (z obu stron) ul. Chrapkiewicza;

 1. Złożone ofiary na kościół:

Kilińskiego: Wódka – 100 zł;
Wolności 116 – 50 zł, Pawlak – 50 zł, Szuflidowie – 100 zł, bezimiennie – 200 zł;
Pabianicka: Pęczak – 70 zł;
Płocka 3: bezimiennie – 50 zł, Zbigniew Konieczny – 100 zł;
Złota: Teresa i Janusz Darmosz – 150 zł, Wieczorkowscy – 100 zł, Ciosek – 150 zł, bezimiennie – 200 zł, Jan i Anna Pajchert – 100 zł;
Szkolna 12: Teresa i Lucjan Malinowscy – 100 zł;
Piotrkowska: Daniela Słama – 100 zł, bezimiennie – 100 zł,
Żeromskiego 38A: bezimiennie – 100 zł,
Żeromskiego 36A: bezimiennie. – 100 zł,
Leśna: Maria Rzepkowska – 100 zł, bezimiennie – 100 zł, 100 zł, Wanda i Stanisław Michalakowie – 100 zł,
Kościuszki: Leszek Śniady – 100 zł, Kansy – 100 zł, Łukasz Grodzki – 100 zł, Kopala – 50 zł, Zofia i Bogdan Komar – 100 zł, bezimiennie – 100 zł i 50 zł;
Kazimierza Wielkiego: bezimiennie – 500 zł;
Bolesława Chrobrego: 33 – 100 zł, bezimiennie – 200 zł;
Zofia i Zdzisław Maciejewscy – 100 zł,
Słowińska Sabina – 50 zł., Barbara Sufleta – 50 zł,

Bóg zapłać!

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO (10 stycznia 2016 r) 

 1. Dzisiejsza Niedziela kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się w liturgii kościoła okres zwykły. Według tradycji w Polsce czas śpiewania kolęd trwa do 2 lutego, kiedy obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.
 2. W przyszła niedzielę o godz. 1600 msza św. dla dzieci klas trzecich i ich rodziców.
 3. Trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy wszystkim, którzy czekali na nas i przyjęli nas w domach. Dziękujemy za wspólną modlitwę.
 4. Plan kolędy w tym tygodniu:
  poniedziałek (11 stycznia):
  od godz. 900 – ul. Leśna i Herbertowska (początek od Kilińskiego)
  od godz. 900 – ul. Pabianicka (od Północnej) i ul. Bujnowska;
  od godz. 1600 – Osiedle Płocka 4;
  od godz. 1600 – ul. Szkolna 8;
  wtorek (12 stycznia):
  od godz. 900 – ul. Wolności (od p. Niewiadomskich);
  od godz. 900 – ul. Dzielna;
  od godz. 1600 – Osiedle Płocka 3;
  od godz. 1600 – ul Szkolna 10;
  środa (13 stycznia):
  od godz.900 – ul. Złota (z obu stron);
  od godz.1600 –Osiedle Płocka 2;
  od godz.1600 – ul. Szkolna 12;
  czwartek (14 stycznia):
  od godz.900 – ul. Piotrkowska, Harcerska, Sportowa, Krótka, Komeńskiego (z obu stron);
  od godz. 1600 – ul. Żeromskiego 36A;
  od godz. 1600 –Osiedle Płocka 1;
  piątek (15 stycznia):
  od godz. 900 – ul. Kościuszki (1 ksiądz od pl. Dąbrowskiego, od końca 2 księży);
  od godz. 1600 – ul. Żeromskiego 36;
  od godz. 1600 – ul. Żeromskiego 38A;
  sobota (16 stycznia):
  od godz. 900 – os. Piastów (2 księży), ul. Mickiewicza (1 ksiądz);
 5. Podczas kolędy kancelaria przed południem jest nieczynna, po południu od godz. 1700.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego 38A za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 540 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Żeromskiego 38B.
 1. Dziękuję za przekazane ofiary na kościół:
 • Mauryców: Werner – 100 zł, Halina Głowińska – 100 zł; Zenona Grabowiecka – 100 zł; P. Tosikowie – 100 zł;
 • Jana Pawła II: bezimiennie – 200 zł, 100 zł; Mariola i Wojciech Piotrowscy – 100 zł; Wacława i Józef Rogut – 100 zł;
 • Północna 26 p. Sudak – 100 zł, Północna 24 – 100 zł; Północna 5 – Urszula Zarzyka – 100 zł, Iwona i Robert Rosiakowie – 150 zł,
 • Poprzeczna: bezimiennie – 100 zł, p. Juniakowie – 100 zł;
 • Kilińskiego 64 – 100 zł;
 • Szkolna 5: bezimiennie – 100 zł, Janina Stańczyk – 100 zł;
 • Szkolna 6: bezimiennie – 100 zł;
 • Szkolna 7: Marianna Jadwiszczak – 50 zł;
 • Marksowie – 100 zł;
 • Bezimiennie – 50 zł;
 • na ogrzewanie k-ła – bezimiennie – 100 zł;
 • na zakup pompy na cmentarzu – bezimiennie – 200 zł;

Bóg zapłać!

2 NIEDZIELA po BOŻYM NARODZENIU (3 stycznia 2016 r)

 1. Dziś w I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego. Po mszy wieczornej młodzież zaprasza na śpiewanie kolęd.
 2. W tym tygodniu 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. 700, 900, 1030, 1800. Podczas każdej mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy.
 3. 6 stycznia w Domu Kultury o godz. 1530 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Laudate Dominum z przyjaciółmi. Zapraszamy do uczestnictwa.
 4. W przyszłą niedzielę 10 stycznia po mszy św. o godz. 1200 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu szopek wykonanych przez dzieci ze szkół w naszej gminie. Zapraszamy uczestników konkursu, a także wszystkich, którzy chcą poznać zwycięzców.
 5. Trwa wizyta duszpasterska zwana ”kolędą”. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory czekali na nas w domach. Plan kolędy w tym tygodniu:
 • poniedziałek (4 stycznia):
  • od godz. 900 – ul. Jana Pawła II
  • od godz. 1600 – os. Płocka 7 i ul. Szkolna 6
 • wtorek (5 stycznia):
  • od godz. 900 – Mauryców – 3 księży;
 • czwartek (7 stycznia):
  • od godz.900 –ul. Poprzeczna, Podleśna i Zofii;
  • od godz. 1600 – ul. Szkolna 5 i os. Płocka 6
 • piątek (8 stycznia):
  • od godz. 900 – ul. Północna – 3 księży z obu stron;
  • od godz. 1600 – os. Płocka 5 i Szkolna 7;
 • sobota (9 stycznia):
  • od godz. 900 – ul. Kilińskiego od pl. Dąbrowskiego 2 księży, od końca 1 ksiądz;
 1. Spotkane kolędowe jest związane ze wspólną modlitwą i błogosławieństwem domu i rodziny. Serdecznie prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy uczestniczyli w spotkaniu duszpasterskim. Podczas kolędy kancelaria przed południem będzie nieczynna, po południu od godz. 1700
 2. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego 38 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 320 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Żeromskiego 38A.
 1. Dziękuję za przekazane ofiary na kościół:
 • bezimiennie z Czarnego Lasu – 100 zł;
 • bezimiennie z Zachodniej – 100 zł
 • bezimiennie z Bocznej – 50 zł;
 • państwo Wiśniewscy z Zelówka – 100 zł;
 • bezimiennie – 200 zł;

Bóg zapłać!