NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIETEJ ( 26 MAJA 2024 r)

1. Dzisiaj Schola dziecięca „Prowadź nas” zaprasza na koncert z okazji dnia matki o godzinie 1900. Podczas koncertu odbędzie zbiórka na turnus rehabilitacyjny dla Anielki.
  2. W sobotę rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie o godz. 1740, a w soboty po mszy wieczornej. Zachęcamy do uczestnictwa i oddania się Bożemu Sercu.
  3. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę po mszy wieczornej.
  4. W następną niedzielę po mszy południowej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do nabożeństwa wieczornego.
  5. 30 maja w czwartek będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Po mszy św. o godz. 1030 przejdziemy z procesją eucharystyczną ulicami Sienkiewicza, Poznańska, Wąska, Kościuszki, Sienkiewicza i zakończymy przy kościele. Proszę o obecność i uczestnictwo asysty, dzieci do sypania kwiatków, służbę liturgiczną, scholę i każdego, kto swoją modlitwą i obecnością pragnie wyznać wiarę w rzeczywistą obecność Boga w Eucharystii. Parafianie, którzy przygotowują ołtarze mogą zgłaszać się po wyposażenie liturgiczne.
  6. Przez oktawę Bożego Ciała (jeśli pogoda pozwoli) na zakończenie nabożeństwa procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  7. W Boże Ciało festyn parafialny. Zapraszamy od godz. 1600 do wspólnego, rodzinnego spędzenia tego popołudnia. Dziękuję też za wszelkie przekazane dary i środki na organizację festynu.
  8. W poniedziałek przygotowania do festynu, sprzątanie i porządkowanie terenu. Jeśli ktoś chciałby pomóc zapraszamy od godz. 1900.
  9. Dziękuję parafiance z Pożdżenic za odnowienie figury Matki Bożej w kapliczce przy plebani.
  10. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych ze SP 1 za przygotowanie i posprzątanie kościoła.
  11. W sobotę 1 czerwca podczas Mszy św. wieczornej rocznica dzieci ze SP 4.
  12. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam rodziców dzieci rocznicowych SP4