Ogłoszenia parafialne

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (26 marca 2023 r)

 1. W najbliższy piątek 31 marca przejdziemy z nabożeństwem Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy ją po mszy wieczornej i przejdziemy z kościoła ulicami Sienkiewicza, Poznańska, Wąska, Kościuszki, Sienkiewicza do kościoła. Na liturgię weźmy ze sobą świece. W gablocie wywieszony jest porządek grup, które zapraszam do niesienie krzyża.
 2. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Podczas liturgii pobłogosławimy gałązki palmowe. Podczas mszy o 1030 po poświęceniu palm, przejdziemy z procesja wokół kościoła.
 3. Parafialne rekolekcje rozpoczniemy w Niedzielę Palmową. W poniedziałek i wtorek msze św. o godz.700, 900, 1630, 1800. Wtorek będzie dniem spowiedzi, którą rozpoczniemy od godz.700, a następnie 15 minut przed każdą mszą. Proszę serdecznie, abyście znaleźli czas na uczestnictwo w sakramencie pojednania. Rekolekcje będzie prowadził Piotr Mazij. Proszę was o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i całej parafii, o dobre przeżycie dla nas tego czasu Bożej łaski. Ponieważ w dni rekolekcji godziny mszy świętych są zmienione proszę o sprawdzenie w zakrystii bądź kancelarii zamówionych na te dni intencji.
 4. Jednodniowa pielgrzymka autokarowa do sanktuarium św. Andrzeja Boboli
  w Strachocinie
  odbędzie się 15 kwietnia. Więcej informacji w gablocie. Zapraszamy.
 5. Spotkanie Koła biblijnego w czwartek o godz. 1900.
 6. Dziękuję mieszkańcom z Złotej I cz. za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 460 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. W najbliższą sobotę o sprzątanie kościoła proszę mieszkańców drugiej części Złotej (od Dzielnej do Wolności).
 8. Dzisiaj rodzice i dzieci ze scholii przygotowali stoisko z palemkami. Pozyskane środki będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla dzieci.
 9. Przed kościołem zbiórka do puszki na Archidiecezjalny Fundusz Ochrony Życia.