Ogłoszenia 2023

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ Rodziny (31 grudnia 2023 r)

 1. Dzisiaj o godz. 1730 nabożeństwo na zakończenie starego roku.
 2. Za tydzień po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem z nieszporami o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 3. Jutro Uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy świętych niedzielny.
 4. W tym tygodniu – w pierwszy czwartek od 1630 adoracja w intencji powołań. Przed mszą wieczorną nabożeństwo. W pierwszy piątek spowiedź rano i wieczorem od 1730. Przed mszą wieczorną nabożeństwo.
 5. W sobotę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte o godz. 700, 900, 1030, 1800.
 6. W Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) schola dziecięca będzie miała przed kościołem poświęcone kredę i kadzidło. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wyjazd wakacyjny dzieci
 7. W czasie kolędy kancelaria czynna jest popołudniu.
 8. Dziękuję mieszkańcom Bujnowskiej i Pabianickiej za złożoną ofiarę 350 zł a jedynie dwom parafiankom za posprzątanie kościoła.

BOŻE NARODZENIE (25 grudnia 2023 r)

 1. Przeżywamy Boże Narodzenie w kościele przystrojonym i udekorowanym świątecznie. Dziękuję wszystkim, dzięki którym ten świąteczny wystrój pomaga nam przeżywać radość Narodzenia Pańskiego:
 • Państwu Zaworskim i Niemczyk z Maurycowa za przygotowanie żłóbka;
 • panu Zdzisławowi Gilskiemu, Zdzisławowi Tylusiowi i Kamilowi Świtała za ofiarowane choinki;
 • strażakom za pomoc w oprawieniu i ustawieniu choinek w kościele.
 • w intencji osób dekorujących kościół na święta modlić się będziemy w 1 stycznia
  o godz. 700.
 1. Okres Narodzenia Pańskiego, który będzie trwał do niedzieli Chrztu Pańskiego czyli do 8 stycznia, jest niezwykle bogaty w znaki i zwyczaje, które są symbolem Bożej łaskawości:
 • obrzęd błogosławieństwa szopki i złożenia dzieciątka w żłóbku, które miało miejsce po Pasterce;
 • 27 grudnia w środę święto Jana Apostoła – zwyczaj błogosławienia wina, odbędzie się podczas mszy o godz. 1800;
 • 28 grudnia w czwartek w dzień wspomnienia św. Młodzianków Męczenników, dzieci zabitych na rozkaz Heroda – obrzęd błogosławienia dzieci, odbędzie się podczas mszy o godz. 1800;
 • 6 stycznia w święto Trzech Króli – obrzęd błogosławienia kredy i kadzidła;
 • w święto Chrztu Pańskiego – obrzęd błogosławienia wody;
 • obrzęd błogosławienia rodzin i domów podczas odwiedzin kolędowych;
 1. Błogosławieństwa należą do tzw. sakramentaliów, czyli świętych znaków, które upraszają łaskę Bożą i wiodą wiernych do głębszego życia wiary oraz do samych sakramentów. Formuły modlitwy zawarte w błogosławieństwach, wyrażają przede wszystkim uwielbienie Boga za Jego dary, błaganie o Jego dobrodziejstwa oraz prośbę o udaremnienie w świecie władzy złego ducha.
 2. Kolędę rozpoczniemy od środy 27 grudnia. Ofiary złożone podczas kolędy będą przeznaczone na dalsze prace przy remoncie dachu kościoła. Prace remontowe zaplanowane są w 2024 roku. Program kolędy w tym tygodniu znajduje się w gablocie.

4 NIEDZIELA ADWENTU (24 grudnia 2023 r)

 1. Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy dzisiaj Pasterką o godzinie 2300. Proszę się nie pomylić z godziną. Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego, porządek mszy świętych niedzielny.
 2. W zakrystii są świece caritas i opłatki, i sianko na stół wigilijny.
 3. Dziękuję mieszkańcom z ul. Lubelska i Łąkowa za posprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę 950 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców ul. Harcerska, Leśne Działy, Bujnowska i Pabianicka.
 5. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na kościół: bezimiennie z Ignacowa – 500 zł, z Kilińskiego – 100 zł, bezimiennie 200 zł.
 6. Kolędę czyli spotkanie duszpasterskie w rodzinach i domach rozpoczniemy od środy 27 grudnia.
 7. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna jest po południu od 16.30 do 17.30.
 8. Pomódlmy się za zmarłych: +Annę Turlej, Alicję Siwenko, Michała Sobolewskiego, Zbigniewa Kempę; …. Zdrowaś Mario … wieczny odpoczynek.

3 NIEDZIELA ADWENTU (17 grudnia 2023 r)

 1. Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje, które prowadzi ks. Dariusz Kruczyński. Ksiądz rekolekcjonista jest dyrektorem Caritas w Ełku. W poniedziałek i wtorek msze święte z nauką o godz. 45, 9.00, 16.30 i 18.00. We wtorek dzień spowiedzi, którą rozpoczniemy 15 minut przed mszami.
 2. Jutro po mszy wieczornej spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 3. Za tydzień ostatnia niedziela Adwentu. Msze święte tylko do południa.
 4. Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy w przyszłą niedzielę Pasterką
  o godzinie 2300
  . Proszę się nie pomylić z godziną. W poniedziałek 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego, msze święte według porządku niedzielnego.
 5. Przed kościołem można zaopatrzyć się w świece caritas i opłatki, a także sianko na stół wigilijny przygotowane przez młodzież.
 6. Dzisiaj o godz. 1600 w Domu Kultury odbędzie się świąteczny koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Zelów. Organizatorzy gorąco zapraszają.
 7. W parafii Ewangelicko-Reformowanej o godz. 1700 koncert Zelowskich Dzwonków.
 8. Dziękuję mieszkańcom z ul. Kazimierza Wielkiego, Władysława Łokietka i Królewskiej za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni oraz za złożoną ofiarę 720 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 9. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców z ul. Lubelskiej
  i Łąkowej.
 10. Kolędę czyli spotkanie duszpasterskie w rodzinach i domach rozpoczniemy od środy
  27 grudnia.
 11. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszki na Archidiecezjalny Fundusz Ochrony Macierzyństwa.

2 NIEDZIELA ADWENTU (10 grudnia 2023)

 1. Msza za Ojczyznę w poniedziałek 11 grudnia o 2000.
 2. Krąg Biblijny w czwartek o godz. 1900.
 3. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w przyszłą niedzielę 17 grudnia.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 1600 w Domu Kultury odbędzie się świąteczny koncert
  w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Zelów. Organizatorzy gorąco zapraszają.
 5. Opłatki są dostępne w kancelarii i w zakrystii.
 6. Od dzisiaj dostępne są świece caritas.
 7. Dziękuję mieszkańcom Mieszka i Chrobrego za posprzątanie naszej świątyni oraz za złożoną ofiarę 1090 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 8. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Kazimierza Wielkiego, Władysława Łokietka, Królewska.
 9. Przed kościołem zbiórka na wsparcie kościoła katolickiego na wschodzie.

1 NIEDZIELA ADWENTU (3 grudnia 2023 r)

 1. Adwent jest czasem, w którym mamy przygotować nasze serca na jak najlepsze przeżycie świąt Bożego Narodzenia. Pomagają nam w tym Roraty – Msze poświęcone Maryi, w naszym kościele odprawiane codziennie o godz. 645. Przynośmy ze sobą świece bądź lampiony, aby podkreślić w symbolu światła zwycięstwo Chrystusa nad ciemnością grzechu. Bądźmy przygotowani, aby przyjąć Pana Jezusa w komunii św. Dla dzieci uczestniczących w roratach jest przygotowany koszyk, do którego mogą wrzucać kartki z imieniem. Wylosowane dziecko będzie mogło wziąć na jeden dzień do domu figurkę Dzieciątka Jezus. Dołączona jest też litania do Dzieciątka Jezus, którą zachęcamy by odmówić wspólnie w rodzinie.
 2. W tym tygodniu 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 3. Dzisiaj Schola dziecięca na jarmarku bożonarodzeniowym ma występ o 1710 oraz stanowisko z ozdobami świątecznymi. Program jarmarku na tablicy ogłoszeń.
 4. W tym tygodniu: w pierwszy czwartek od godz. 1630 czas na adoracja i modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w intencji powołań. Nabożeństwo o godz. 1730.
 5. Spotkanie Mężczyzn zamiast w środę odbędzie się w piątek o 2000.
 6. Krąg Biblijny w czwartek o 1900.
 7. Ofiara Mszy Świętej za wszystkich, którzy zawierzali Matce Bożej, św. Józefowi, św. Rodzinie oraz Michałowi Archaniołowi w piątek 8 grudnia o 2000.
 8. W Domu Kultury 9 grudnia odbędzie się spotkanie z zelowianinem prof. Dariuszem Mikulskim. Szczegółowe informacje w gablocie. Organizatorzy zapraszają.
 9. Dziękuję mieszkańcom Sienkiewicza za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę na kościół 945 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 10. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Chrobrego
  i Mieszka.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA (26 listopada 2023 r)

 1. Dzisiejszą uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata wchodzimy w ostatni tydzień roku liturgicznego i kościelnego. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu.
 2. W tym tygodniu w pierwszy piątek spowiedź rano od 630, wieczorem od 1715. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o 1730. Odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy wieczornej.
 3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w środę 29 listopada po mszy wieczornej.
 4. Krąg Biblijny w czwartek o godz. 1900.
 5. Schola dziecięca „Prowadzi nas” za tydzień w Niedzielę 3 grudnia, podczas jarmarku bożonarodzeniowego, będzie głównym wykonawcą z występem o godzinie 1710. Schola będzie też miała swoje stoisko z ozdobami świątecznymi. Zebrane środki będą przeznaczone dla dzieci na wakacyjny wyjazd. Więcej informacji na plakacie w gablocie. Zapraszamy.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Mickiewicza i Płocka za przygotowanie kościoła
  i posprzątanie naszej świątyni oraz za złożoną ofiarę 600 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. Na sobotę 2 grudnia do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Sienkiewicza.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA (19 listopada 2023 r)

 1. Dzisiaj odbywa się zbiórka ofiar na wsparcie tych chrześcijan, którzy są prześladowani z powodu wyznawanej wiary.
 2. Zapraszamy na spotkanie mężczyzn dzisiaj o godz. 1900.
 3. Modlitwa za Ojczyznę w poniedziałek o 2000.
 4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 1900.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w piątek od 2000 do 2100.
 6. Spotkanie z ojcami dzieci przygotowujących się do I komunii w piątek po mszy wieczornej.
 7. Radio Maryja w Bełchatowie organizuje wyjazd do Torunia. Szczegółowe informacje
  w gablocie.
 8. Dziękuję mieszkańcom ul. Szkolna 6 za posprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę 170 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 9. W przyszłą sobotę 25 listopada do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców
  Mickiewicza i Płocka.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA (12 listopada 2023 r)

 1. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 1900.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w piątek od 2000 do 2100.
 3. Spotkanie Mężczyzn za tydzień w niedzielę 19 listopada o 1900. Zapraszamy.
 4. Klub PCK w Zelowie zaprasza na akcję oddawania krwi. Informacje są w gablocie.
 5. Dziękuję mieszkańcom ul. Szkolna 5,7,12 za posprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę 340 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W przyszłą sobotę 18 listopada do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Szkolna 6.

31 NIEDZIELA ZWYKŁA (5 listopada 2023 r)

 1. Od 11 listopada w soboty w listopadzie odprawiamy różaniec z wypominkami o godz. 1715.
 2. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej we wtorek po mszy wieczornej. Zapraszamy!
 3. Modlitwa za zmarłych z rodzin uczestników spotkań Mężczyzn oraz Kręgu Biblijnego w środę o 2000.
 4. W czwartek o godz. 1900 spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy!
 5. 11 listopada w sobotę o godz. 1200 msza św. w intencji Ojczyzny.
 6. Schola dziecięca „Prowadź nas” dziękuje za wsparcie okazane podczas nabywania zniczy. Zebrane środki przeznaczymy na wyjazd wakacyjny dzieci ze scholi.
 7. Dziękuję mieszkańcom ul. Szkolna 8 i 10 za posprzątanie naszej świątyni oraz złożoną ofiarę 240 zł. W int. mieszkańców modlić się będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 8. W przyszłą sobotę 11 listopada do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców
  Szkolna 5, 7, 12.

30 NIEDZIELA ZWYKŁA (29 października 2023 r)

 1. We wtorek w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych o godz. 1845 w kościele wieczór modlitwy i uwielbienia. Jest to również spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 2. 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy przez naśladowanie Chrystusa drogą Błogosławieństw doszli do zbawienia i już na zawsze zjednoczyli się z Bogiem. Msze św. w kościele o godz. 700 i 900. W kaplicy na cmentarzu o godz. 1030 i 1200. Po mszy o godz. 1030 modlitwa za zmarłych z wypominkami.
 1. 2 listopada Wszystkich Wiernych Zmarłych. W modlitwie Ojcu miłosiernemu powierzajmy naszych bliskich i nas samych ufając Bogu, że odnajdziemy się wszyscy pośród żyjących w niebie. Msze św. w kościele o 700, 730, 1800, w kaplicy cmentarnej o 900.
 • w pierwszy czwartek adoracja Pana Jezusa od godz. 1630 i nabożeństwo w intencji powołań.
 • w pierwszy piątek spowiedź podczas mszy porannych i wieczorem od 1730. Odwiedzimy z posługą sakramentalną do chorych.
 • w pierwszą sobotę po mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • w przyszłą niedzielę po mszy o godz. 1200 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zakończenie nabożeństwem z nieszporami o godz. 1730.
 1. W okresie Wszystkich Świętych i Wiernych Zmarłych będą się pojawiać zwyczaje halloween. Są one w zupełnej sprzeczności z wiarą katolicką. Świętowanie halloween, w którego centrum znajduje się ciemność, śmierć, demonizm i zło stanowi również realne duchowe zagrożenie dla człowieka.
 2. Natomiast, to co my, katolicy możemy z wiarą ofiarować zmarłym to modlitwa i odpust. Do 8 listopada możemy ofiarować duszom w czyśćcu wielki dar – odpust zupełny, czyli pomoc w darowaniu kar czyśćcowych przez uczestnictwo we mszy świętej, przyjęcie komunii świętej, pobożne nawiedzenie cmentarza i ofiarowanie modlitwy w intencji zmarłych i Ojca świętego.
 3. Dzisiaj oraz 1 listopada rodzice oraz dzieci z naszej Scholi dziecięcej „Prowadź nas” na cmentarzu parafialnym przygotowali stoisko ze zniczami. Zebrane środki przeznaczymy na wakacyjny wyjazd dzieci ze scholi. Zapraszamy do wsparcia.
 4. Dziękuję trzem osobom ul. Żeromskiego 38b za posprzątanie kościoła, mieszkańcom za złożoną ofiarę 300 zł. W intencji mieszkańców modlić się będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. 4 listopada w sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Szkolna 8 i 10.

29 NIEDZIELA ZWYKŁA (22 października 2023 r)

 1. W tym tygodniu:
 • w sobotę 28 października święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe do wspólnej modlitwy w kościele od niedzieli do piątku o godz. 1720, w soboty po mszy wieczornej.
 2. Przyjmujemy wypominki. Modlitwa za zmarłych jest jednym z ważnych uczynków miłosierdzia, jaki możemy ofiarować zmarłym.
 3. W sobotę i Niedzielę 28 i 29 października oraz 1 listopada rodzice oraz dzieci z naszej Scholi dziecięcej „Prowadź nas” będą na cmentarzu parafialnym stali ze zniczami. Zebrane środki przeznaczymy na wakacyjny wyjazd dzieci ze scholi. Zapraszamy.
 4. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii w czwartek 26 października po Mszy wieczornej.
 5. Krąg Biblijny w czwartek o godz. 1900.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego 38a za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 325 zł. Modlić się będziemy w intencji mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. Na sobotę 28 października do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców Żeromskiego 38b.

28 NIEDZIELA ZWYKŁA (15 października 2023 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 18 października (środa) święto św. Łukasza Ewangelisty
 • 19 października (czwartek) bł. Jerzego Popiełuszko
 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Przed kościołem zbierane są ofiary z przeznaczeniem na stypendia dla młodzieży. Młodzież przygotowała stoisko z kremówkami.
 2. Dzisiaj o godz. 1500 w domu parafialnym odbędzie się koncert zespołu Laudate Dominum. Po koncercie zapraszamy na poczęstunek.
 3. Zapraszamy na koncert papieski w wykonaniu naszej Scholi dziecięcej „Prowadź nas” jutro o 1845. Tego dnia Różaniec dopiero po koncercie. Zatem w poniedziałek nie będzie nabożeństwa przed Mszą Świętą wieczorną, ale dopiero po koncercie.
 4. Trwają nabożeństwa różańcowe od niedzieli do piątku o godz. 1720, w soboty po mszy wieczornej.
 5. Przyjmujemy wypominki. Pamiętajmy, że modlitwa za zmarłych jest jednym z ważnych uczynków miłosierdzia, jaki możemy ofiarować zmarłym.
 6. W czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego o godz.1900.
 7. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego 38 za posprzątanie kościoła i terenu przy kościele. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 8. Na sobotę 21 października do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul Żeromskiego 38a.

NIEDZIELA ZWYKŁA (8 października 2023 r)

 1. Trwają nabożeństwa różańcowe od niedzieli do piątku o godz. 1720, w soboty po mszy wieczornej.
 2. Od jutra przyjmujemy zapisy wypominek. Jak uczy nas Pismo Święte dobrą i szlachetną rzeczą jest modlitwa za zmarłych, aby od grzechów swoich zostali uwolnieni. Modlitwa za zmarłych jest jednym z ważnych uczynków miłosierdzia, jaki możemy im ofiarować.
 3. We wtorek po mszy świętej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 4. W czwartek 12 października w kościele koncert organizowany przez Dom Kultury w Zelowie w ramach 29 festiwalu Koncertów Zelowskich. Organizatorzy zapraszają. Szczegóły na plakacie.
 5. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny z piątku na sobotę. W piątek o 1720 Różaniec w intencji Ojczyzny. O 1800 Msza w intencji Ojczyzny, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu do soboty rano. W sobotę o 615 błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem oraz śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę 15 października będziemy obchodzić Dzień Papieski. Zebrane ofiary do puszki są przeznaczone na stypendia dla młodzieży. Będzie również zorganizowane stoisko z kremówkami.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 1500 w domu parafialnym odbędzie się koncert zespołu „Laudate Dominum”, który jest podsumowaniem projektu „Kulturalnie pod chmurką” organizowanego przez Zespół i Ochotniczą Straż Pożarną w Zelowie dla mieszkańców. Po koncercie organizatorzy zapraszają na poczęstunek.
 8. Koncert papieski w wykonaniu naszej Scholii dziecięcej „Prowadź nas” 16 października o 1845. Po koncercie Różaniec. Podczas koncertu zbiórka na remont dachu na kościele. Zapraszamy.
 9. Dziękuję mieszkańcom Żeromskiego 36a za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 250 zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 10. Na sobotę 14 października do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców Żeromskiego 38.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA (1 października 2023 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 7 października (sobota) NMP Różańcowej
 • w pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1630 i możliwość adoracji i modlitwy o łaskę dobrych i świętych powołań. Na zakończenie nabożeństwo różańcowe.
 • w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1700. Odwiedzimy chorych.
 • w pierwszą sobotę zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi i nabożeństwo wynagradzające z różańcem po mszy wieczornej.
 1. W kościele nabożeństwa różańcowe od niedzieli do piątku o godz.1720, w soboty po Mszy wieczornej. Dzieci będą włączały się w odmawianie Różańca od niedzieli do piątku. W sobotę i niedzielę zachęcamy grupy różańcowe oraz inne grupy do włączenia się w prowadzenie modlitwy różańcowej.
 2. Planujemy całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny z 13 na 14 października, z piątku na sobotę. Początek adoracji po Mszy Świętej wieczornej, a zakończenie o 615 śpiewem Godzinek. Żeby jednak Adoracja się odbyła, potrzebna jest stała obecność co najmniej dwóch osób podczas jej trwania, aby Najświętszy Sakrament w żadnej chwili nie pozostawał sam. Lista zapisów na dyżury w zakrystii i w kancelarii.
 3. Parafialna pielgrzymka do Wadowic będzie 21 października. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy pod numerem telefonu widocznym na plakacie w gablocie.
 4. W czwartek o 1900 w kancelarii Krąg Biblijny.
 5. W przyszłą niedzielę poświęcenie różańcy i modlitewników dla dzieci klas trzecich.
 6. Dziękuję mieszkańcom Płocka bl. 4 i 5 oraz Żeromskiego 36 za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 225 zł. Msza św. w intencji mieszkańców będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. Na sobotę 7 października do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Żeromskiego 36a.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA (24 września 2023 r)

 1. Rozpoczęliśmy remont wieży i dachu. Prace obejmą pierwszy etap a więc górną zniszczoną przez ptaki część wieży oraz dachy nad prezbiterium, kaplicą św. Antoniego i zakrystią.
 2. W tym tygodniu 29 września (piątek) święto Archaniołów św. Michała, Gabriela, Rafała. Jest to dzień imienin ks. Michała. Podczas wieczornej mszy będziemy polecać solenizanta opiece św. Patrona. Zapraszamy do modlitwy.
 3. 28 września w czwartek o godz. 1500, na pl. Dąbrowskiego będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas, naszej Parafii, dla naszych rodzin, dla tych, którzy modlitwy szczególnie potrzebują i o pokój na świecie odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 4. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania w sobotę 30 września po mszy wieczornej.
 5. Za tydzień w niedzielę adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zakończenie nabożeństwem różańcowym o godz. 1720.
 6. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwa od poniedziałku do piątku o godz. 1720 w sobotę po mszy wieczornej.
 7. Planujemy całonocną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny z 13 na 14 października, z piątku na sobotę. Początek adoracji po Mszy Świętej wieczornej, a zakończenie o 615 śpiewem Godzinek. Żeby jednak Adoracja się odbyła, potrzebna jest stała obecność co najmniej dwóch osób podczas jej trwania, aby Najświętszy Sakrament w żadnej chwili nie pozostawał sam. Lista zapisów na dyżury w zakrystii i w kancelarii.
 8. Parafialna pielgrzymka do Wadowic będzie 21 października. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy pod numerem telefonu widocznym na plakacie w gablocie.
 9. We wtorek i środę po Mszy Świętej wieczornej wspólne odczytanie rozważań kolejnego dnia nowenny przed świętem św. Michała Archanioła.
 10. W czwartek o 1900 w kancelarii Krąg Biblijny. Zapraszamy do rozważań Słowa Bożego zarówno tych, którzy już byli na spotkaniach, jak i tych, którzy chcieliby dołączyć.
 11. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w piątek 29 września od 2000 do 2100. Na rozpoczęcie adoracji modlitwa i akt zawierzenia św. Michałowi Archaniołowi, a następnie trwanie w ciszy.
 12. Jutro w kościele koncert organizowany przez Dom Kultury w Zelowie w ramach 29 festiwalu Koncertów Zelowskich. Organizatorzy zapraszają. Szczegóły w gablocie.
 13. Od jutra w kancelarii przyjmujemy intencje mszalne na rok 2024. Prosimy o dobre zastanowienie się nad takimi wydarzeniami w rodzinach, jak jubileusze małżeńskie, rocznice urodzin (zwłaszcza 18 urodziny), czy inne ważne dla was rocznice i wydarzenia, żeby nie czekać do ostatniej chwili, bo może nie być już wtedy wolnej intencji.
 14. Dziękuję mieszkańcom os. Płocka bl. 6 i 7 za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 436 zł. W intencji mieszkańców będziemy modlić się w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 15. Na sobotę 30 września do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców Płocka bl. 4 i 5 oraz Żeromskiego 36.

24 NIEDZIELA ZWYKŁA (17 września 2023 r)

 1. Dzisiaj przypada rocznica napaści na Polskę we wrześniu 1939 roku przez Związek Radziecki. Przechowujmy pamięć o tym wydarzeniu, o bohaterskich obrońcach naszej Ojczyzny i o Rodakach zesłanych na Syberię, do Kazachstanu czy Rosji. Pamiętajmy o Polakach, którzy potrafili przeciwstawić się ideologii komunizmu.
 2. Wczoraj w archikatedrze łódzkiej mszą świętą o 12.00 odbyła się inauguracja rozpoczęcia w naszej archidiecezji Synodów Parafialnych.
 3. Spotkanie Mężczyzn dzisiaj o 1900 w kancelarii. Zapraszamy wszystkich panów: zarówno tych, którzy już byli na spotkaniach, jak i tych, którzy chcieliby dołączyć.
 4. 20 września we wtorek po mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 5. 22 września w piątek po mszy wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci klas III.
 6. Parafialna pielgrzymka do Wadowic będzie 21 października. Więcej informacji na plakacie w gablocie. Serdecznie zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.
 7. W czwartek o 1900 w kancelarii odbędzie się Krąg Biblijny. Zachęcamy, by dołączyć do tych rozważań Słowa Bożego. Obecnie zajmujemy się początkowymi rozdziałami 1 Listu do Koryntian.
 8. Droga Krzyżowa w ramach nowenny przed świętem Michała Archanioła w piątek o 2000. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. Do końca września przyjmujemy zgłoszenia kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 10. Klub PCK w Zelowie zaprasza do udziału w akcji oddawania krwi. Szczegóły w gablocie.
 11. Dziękuję mieszkańcom os. Płocka 1 za złożoną ofiarę 150 zł, a za posprzątanie kościoła jednej parafiance z tego bloku. Msza święta w intencji mieszkańców o większą troską za własny kościół parafialny modlić się będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 12. Na sobotę 23 września o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców os. Płocka bl.6 i 7.
 13. Intencje mszalne na rok 2024 zaczniemy przyjmować od 25 września w kancelarii. Prosimy o dobre zastanowienie się nad takimi wydarzeniami w rodzinach, jak jubileusze małżeńskie, rocznice urodzin (zwłaszcza 18 urodziny), czy inne ważne dla was rocznice i wydarzenia, żeby nie czekać do ostatniej chwili, bo może nie być już wtedy wolnej intencji.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA (10 września 2023 r)

 1. W tym tygodniu 14 września (czwartek) święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Przypomina nam ono o odnalezieniu relikwii krzyża i konsekracji bazyliki, w której były przechowywane. Zadbajmy o krzyże w naszych domach, czy znajdują się w godnym miejscu, pamiętając, że są znakiem naszego zbawienia. O godz. 900 msza w int. zmarłych w kaplicy cmentarnej.
 2. W sobotę 16 września w archikatedrze łódzkiej mszą świętą o 12.00 rozpocznie się inauguracja w naszej archidiecezji Synodów Parafialnych.
 3. 17 września 1939 roku, na mocy radziecko-niemieckiego porozumieniem zawartego w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Związek Radziecki zaatakował Polskę. Przechowujmy pamięć o tym wydarzeniu, o bohaterskich obrońcach naszej Ojczyzny i o Rodakach zesłanych na Syberię, do Kazachstanu czy Rosji.
 4. Zapraszamy do podjęcia nowenny i zawierzenia świętemu Michałowi Archaniołowi
  29 września. Zgłoszenia u ks. Ireneusza do 13 września.
 5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o 1900. Zapraszamy.
 6. We wspomnienie Matki Bożej Bolesnej w piątek nabożeństwo do siedmiu Boleści Matki Bożej o godz. 2000.
 7. Spotkanie Mężczyzn w Niedzielę 17 września o 1900 w kancelarii. Zapraszamy do modlitwy i formacji. Więcej informacji dla chętnych znajduje się w kopertach na stoliku pod chórem.
 8. Kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania prosimy o zgłaszanie do końca września w kancelarii.
 9. Chłopców, którzy są już po I komunii świętej zapraszamy do służby ministranckiej. Rodziców, którzy chcą, aby syn służył przy liturgii w kościele prosimy o kontakt z ks. Michałem.
 10. Dziękuję mieszkańcom ul. Płocka 2 za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 290 zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 11. Na sobotę 16 września do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Płocka 1.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA (3 września 2023 r)

 1. W tym tygodniu:

w poniedziałek o godz. 800 msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy uczniów, rodziców, dyrekcje, grono pedagogiczne i pracowników szkół.
w pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1630 i możliwość adoracji i modlitwy o łaskę dobrych i świętych powołań. Na zakończenie nabożeństwo o godz. 1730.
8 września (piątek) – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w piątek 8 września od 2000 do 2100.
 2. Zapraszamy do podjęcia nowenny i zawierzenia świętemu Michałowi Archaniołowi. Rozpoczęcie 20 września. Zawierzenie 29 września. Zgłoszenia u ks. Ireneusza do
  13 września.
 3. W każdy wtorek o godz. 1730 jest wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i do mszy wieczornej jest możliwość adoracji w ciszy.
 4. W każdą środę po 1730 odprawiane jest nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania, które będą odczytywane podczas najbliższego nabożeństwa można wrzucać do niebieskiej skrzyneczki na stoliku pod chórem. Będą wyjmowane parę minut przed nabożeństwem. Nabożeństwo to nie będzie odprawiane w październiku, maju i czerwcu, gdy przez cały miesiąc mają miejsce inne nabożeństwa okresowe oraz gdy w środę przypadnie 1 listopada, 6 stycznia lub inne podobne uroczystości.
 5. Krąg Biblijny wznowi spotkania od czwartku 14 września o godzinie 1900. Rozpoczniemy rozważanie 1 Listu św. Pawła Apostoła do Koryntian. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 6. Mężczyzn zapraszamy do walki przez modlitwę i formację którą rozpoczniemy
  w Niedzielę 17 września o 1900 w kancelarii. Plan spotkań dla chętnych znajduje się
  w kopertach na stoliku pod chórem. Każdy mężczyzna jest mile widziany, nawet jeśli nie da rady być na wszystkich spotkaniach. Zapraszamy.
 7. Kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania prosimy o zgłaszanie do końca września w kancelarii.
 8. Schola Dziecięca „Prowadź nas” wznawia spotkania od piątku 8 września. Spotkania będą odbywały się o godz. 1600 co piątek. Zapraszamy wszystkie dzieci chętne chwalić Boga swoim śpiewem.
 9. Dziękuję mieszkańcom os. Płocka 3 za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 250 zł. Msza św. w intencji mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 10. Na sobotę 9 września do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Płocka 2.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA (3 września 2023 r)

 1. W tym tygodniu:

w poniedziałek o godz. 800 msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy uczniów, rodziców, dyrekcje, grono pedagogiczne i pracowników szkół.
w pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1630 i możliwość adoracji i modlitwy o łaskę dobrych i świętych powołań. Na zakończenie nabożeństwo o godz. 1730.
8 września (piątek) – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w piątek 8 września od 2000 do 2100.
 2. Zapraszamy do podjęcia nowenny i zawierzenia świętemu Michałowi Archaniołowi. Rozpoczęcie 20 września. Zawierzenie 29 września. Zgłoszenia u ks. Ireneusza do
  13 września.
 3. W każdy wtorek o godz. 1730 jest wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i do mszy wieczornej jest możliwość adoracji w ciszy.
 4. W każdą środę po 1730 odprawiane jest nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania, które będą odczytywane podczas najbliższego nabożeństwa można wrzucać do niebieskiej skrzyneczki na stoliku pod chórem. Będą wyjmowane parę minut przed nabożeństwem. Nabożeństwo to nie będzie odprawiane w październiku, maju i czerwcu, gdy przez cały miesiąc mają miejsce inne nabożeństwa okresowe oraz gdy w środę przypadnie 1 listopada, 6 stycznia lub inne podobne uroczystości.
 5. Krąg Biblijny wznowi spotkania od czwartku 14 września o godzinie 1900. Rozpoczniemy rozważanie 1 Listu św. Pawła Apostoła do Koryntian. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 6. Mężczyzn zapraszamy do walki przez modlitwę i formację, którą rozpoczniemy
  w Niedzielę 17 września o 1900 w kancelarii. Plan spotkań dla chętnych znajduje się
  w kopertach na stoliku pod chórem. Każdy mężczyzna jest mile widziany, nawet jeśli nie da rady być na wszystkich spotkaniach. Zapraszamy.
 7. Kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania prosimy o zgłaszanie do końca września w kancelarii.
 8. Schola Dziecięca „Prowadź nas” wznawia spotkania od piątku 8 września. Spotkania będą odbywały się o godz. 1600 co piątek. Zapraszamy wszystkie dzieci chętne chwalić Boga swoim śpiewem.
 9. Dziękuję mieszkańcom os. Płocka 3 za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 250 zł. Msza św. w intencji mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 10. Na sobotę 9 września do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Płocka 2.

21 NIEDZIELA ZWYKŁA (27 SIERPNIA 2023 r)

 1. W tym tygodniu:
 • w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1700. Nabożeństwo wynagradzające Sercu Pana Jezusa o godz. 1730. Ksiądz Ireneusz i ksiądz Michał odwiedzą z posługą sakramentalną chorych.
 • w pierwszą sobotę po mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu. Sercu Maryi.
 1. W przyszłą niedzielę po mszy południowej wystawienie Najświętszego Sakramentu
  i możliwość adoracji do wieczornego nabożeństwa połączonego z nieszporami.
 2. 4 września w poniedziałek o godz. 800 msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy uczniów, rodziców, dyrekcje, grono pedagogiczne
  i pracowników szkół. Poświęcenie przyborów szkolnych dzieci z klas pierwszych w niedzielę 3 września podczas mszy świętej o godz. 1030.
 3. Ireneusz zaprasza na jednodniowy wyjazd na zamek w Pszczynie 9 września. Zostało jeszcze kilka miejsc. Więcej informacji w gablocie
 4. Na sobotę 2 września do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców os. Płocka 3.

20 NIEDZIELA ZWYKŁA (20 SIERPNIA 2023 r)

 1. Jutro wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Ok. godz. 1300 w porze obiadowej pielgrzymi zatrzymają się przy naszym kościele. Zapraszam na godz. 1200 do pomocy w przygotowaniu i wydaniu posiłku dla pielgrzymów.
 2. W sobotę 26 sierpnia uroczystość odpustowa naszej parafii Matki Bożej Częstochowskiej. Msze święte o godz. 700, 900, 1030 i 1800.
 3. W przyszłą niedzielę suma odpustowa o godz. 1200. Na zakończenie mszy świętej procesja eucharystyczna przy kościele.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego II cz. za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę na kościół 565 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Dzisiaj odbywa się zbiórka na pomoc dla mieszkańców Słowenii. W wyniku jednej
  z największych powodzi po wodą znalazło się dwie trzecie ich kraju. Bóg zapłać za każdą przekazaną ofiarę.
 6. Parafia Parzno organizuje pielgrzymkę do Świdnic Warckich w dniu 2 września. Osoby , które chciałyby wziąć udział w pielgrzymce proszę o zgłaszanie się do Parzna.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA (13 SIERPNIA 2023 r)

 1. W piątek przyjęliśmy pielgrzymów z Płocka. Dziękuję za przekazane ofiary pieniężne i inne dary, za pomoc w przygotowaniu i organizacji posiłku osobom z grup parafialnych i wszystkim, którzy przyszli pomóc.
 2. W tym tygodniu 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte o 700, 900, 1200 i 1800. Msza święta o 1200 będzie w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wojska Polskiego.
 3. Można zapisywać się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. 21 sierpnia w poniedziałek pielgrzymi wyruszą na Jasną Górę. W poniedziałek pielgrzymi ok. godz. 1300 zatrzymają się przy naszym kościele w porze obiadowej. Zapraszam do pomocy w wydaniu posiłku dla pielgrzymów.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego I cz. i Polnej za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 850 zł. W intencji mieszkańców modlić się będziemy w przyszłą niedzielę podczas mszy o godz. 700.
 5. Na sprzątane kościoła w sobotę 19 sierpnia zapraszam mieszkańców ul. Żeromskiego (od Płockiej do Kilińskiego obie strony).

18 NIEDZIELA ZWYKŁA (6 SIERPNIA 2023 r)

 1. Dzisiaj po mszy południowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji, którą zakończymy nabożeństwem połączonym z nieszporami. O 1500 modlitwy do miłosierdzia Bożego.
 2. W piątek 11 sierpnia na postój przy naszym kościele na śniadanie zatrzymają się uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Płockiej. Dzisiaj zbieramy ofiary na organizację poczęstunku i przyjęcia pielgrzymów. Osoby, które chcą pomóc w przygotowaniu poczęstunku zapraszam na spotkanie w poniedziałek po mszy wieczornej. W środę po mszy wieczornej proszę o pomoc, szczególnie mężczyzn do rozstawienia stołów i ławek przy domu parafialnym. W piątek zapraszam do pomocy w przygotowaniu śniadania i przyjęciu pielgrzymów na godz.630 do domu parafialnego.
 3. Od jutra w kancelarii można zapisywać się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Św. Anny, Wąskiej, pl. Dąbrowskiego za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 510 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W przyszłą niedzielę do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Żeromskiego (obie strony od Zachodniej do Płockiej) i ul. Polna.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA (30 LIPCA 2023 r)

 1. 1 sierpnia obchodzimy 79 rocznicę Powstania Warszawskiego. Niech przykład tych Polaków, którzy złożyli ofiarę życia z miłości do Ojczyzny będzie dla nas wezwaniem do budowania patriotyzmu w obecnych czasach.
 2. Za tydzień comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zakończenie nabożeństwem połączonym z nieszporami.
 3. W tym tygodniu:
 • w pierwszy czwartek modlić się będziemy w int. powołań. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1630 i zakończenie nabożeństwem o godz. 1730.
 • w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1715.
 • w pierwszą sobotę msza święta z zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi i po mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające.
 1. W sierpniu będziemy gościli pielgrzymów z Płocka. 11 sierpnia na postój przy naszym kościele zatrzymają się uczestnicy Pieszej Pielgrzymki. W następną niedzielę będziemy zbierać ofiary na organizację poczęstunku i przyjęcia pielgrzymów. Proszę, abyście, tak, jak do tej pory pomogli w organizacji przyjęcia pielgrzymów.
 2. Dziękuję mieszkańcom ul. Kościuszki II cz za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę 690 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. Na sobotę 5 sierpnia do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców Wąska, św. Anny i pl. Dąbrowskiego.
 4. Przed kościołem zbiórka na wsparcie dzieł realizowanych przez Caritas. Bóg zapłać złożone ofiary.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA (23 LIPCA 2023 r)

 1. W gablocie znajduje się ogłoszenie o akcji oddawana krwi.
 2. Do jutra trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Sprzęt można zostawiać przy domu parafialnym obok schodów. W gablocie i na stronie internetowej znajdują się informacje, jaki sprzęt można przynosić. Dochody ze zbiórki są przeznaczone dla polskich misjonarzy.
 3. W czwartek 27 lipca przypada 103 rocznica poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Tego dnia od 2000 do 2100 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona aktem zawierzenia Sercu Jezusowemu. Zapraszamy
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Kościuszki I cz. za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 120 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na sobotę 29 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców Kościuszki (część od Mickiewicza do pl. Dąbrowskiego obie strony).
 6. Dzisiaj po mszy świętej poświęcenie samochodów oraz innych pojazdów. Św. Krzysztofa prosimy, aby wypraszał mądrość i roztropność oraz bezpieczne wyjazdy dla każdego kierowcy. Będziemy też zbierać ofiary na zakup środków transportu na potrzeby misji.

15 NIEDZIELA ZWYKŁA (16 LIPCA 2023 r)

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w piątek od 20:00 do 21:00.
 2. W przyszłą niedzielę po mszach świętych odbędzie się poświęcenie samochodów oraz innych pojazdów. Św. Krzysztofa będziemy prosili, aby wypraszał mądrość i roztropność oraz bezpieczne podróże dla każdego kierowcy. Będziemy też zbierać ofiary na zakup środków transportu na potrzeby misji.
 3. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Zbiórka potrwa do 24 lipca. Sprzęt można zostawiać przy domu parafialnym obok schodów. W gablocie i na stronie internetowej znajdują się informacje, jaki sprzęt można przynosić. Dochody ze zbiórki są przeznaczone dla polskich misjonarzy.
 4. Dziękuję mieszkańcom z ul. Pileckiego II cz. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kościół 420,50 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na sobotę 23 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Kościuszki (od Zachodniej do Mickiewicza obie strony).

14 NIEDZIELA ZWYKŁA (9 LIPCA 2023 r)

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w piątek od 2000 do 2100.
 2. W przyszłą niedzielę 16 lipca w liturgiczne wspomnienie NMP z Góry Karmel nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 1930.
 3. Dziękuję mieszkańcom z ul. Pileckiego I cz cz. za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 640 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę
  o godz. 700.
 4. Na sobotę 15 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul.
  Pileckiego (od Chrapkiewicza do Żeromskiego obie strony i ul. Chrapkiewicza).

13 NIEDZIELA ZWYKŁA (2 LIPCA 2023 r)

 1. W okresie wakacyjnym kancelaria jest czynna: w poniedziałek, środę i piątek od 1630 do 1730, we wtorek, czwartek i sobotę od 900 do 1030.
 2. W pierwszy czwartek adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1630. Nabożeństwo w int. powołań o godz. 1730.
 3. W pierwszy piątek nabożeństwo o godz. 1730. Spowiedź od godz. 630 i 1715. Ks. Michał i ks. Proboszcz odwiedzą z posługą sakramentalną chorych.
 4. W piątek rozpoczyna się nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej Tych, którzy chcieliby podjąć tę nowennę, zapraszamy po teksty do zakrystii. Zwieńczeniem nowenny będzie nabożeństwo w niedzielę 16 lipca o godzinie 1930. Osoby, które chciałyby wtedy przyjąć Szkaplerz, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii lub kancelarii do 11 lipca.
 5. Kaplica na cmentarzu została niedawno odmalowana na zewnątrz. Dziękujemy panu Mariuszowi Chrzanowskiemu za ofiarowane materiały oraz panu Jerzemu Stępnikowi i pracownikom za podjętą pracę.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Poznańskiej II cz i Stanka za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 220 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. Na sobotę 8 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Pileckiego (od Zachodniej do Chrapkiewicza obie strony).

12 NIEDZIELA ZWYKŁA (25 CZERWCA 2023 r)

 1. W okresie wakacyjnym kancelaria jest czynna: w poniedziałek, środę i piątek od 1630 do 1730, we wtorek, czwartek i sobotę od 900 do 1030.
 2. We wtorek spotkanie Rycerstwa Niepokalanej po mszy wieczornej.
 3. W piątek 30 czerwca Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 2000 do 2100. Zapraszamy.
 4. Za tydzień po mszy południowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji, którą zakończymy nieszporami o 1730. O 1500 modlitwy do miłosierdzia Bożego.
 5. W pierwszą sobotę wieczorna msza święta z zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi i po mszy nabożeństwo wynagradzające.
 6. W środę 28 czerwca wsp. św. Ireneusza. Jest to dzień imienin ks. Ireneusza. Pamiętajmy w tym dniu, aby w modlitwie polecać solenizanta opiece Bożej.
 7. Dziękuję rodzicom i młodzieży, która otrzymała w czwartek sakrament bierzmowania za posprzątanie kościoła i terenu przy kościele.
 8. Na sobotę 2 lipca do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców z Poznańskiej (część od Mickiewicza do Sienkiewicza) i ul. Stanka.

11 NIEDZIELA ZWYKŁA (18 CZERWCA 2023 r) 

 1. Trwają nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa od niedzieli do piątku o godz. 1740 a w soboty po mszy wieczornej.
 2. 22 czerwca w czwartek podczas mszy o godz. 1800 Biskup Marek Marczak udzieli sakramentu bierzmowania przygotowanym kandydatom.
 3. 23 czerwca w piątek na zakończenie roku szkolnego zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców do uczestnictwa we mszy świętej o godz. 800, aby podziękować Panu Bogu za zakończony rok nauki i prosić o błogosławieństwo na czas wakacji.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul Poznańskiej I cz. za posprzątanie kościoła i terenu przy kościele oraz złożoną ofiarę 150 zł. W int. mieszkańców modlić się będziemy w przyszłą niedzielę podczas mszy o godz. 700.
 5. W tym tygodniu zapraszam do sprzątania kościoła rodziców i młodzież, która przystąpi do sakramentu bierzmowania.

10 NIEDZIELA ZWYKŁA (11 CZERWCA 2023 r) 

 1. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie wianków i procesja.
 2. Trwają nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa od niedzieli do piątku o godz. 1740 a w soboty po mszy wieczornej.
 3. 16 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
 4. W sobotę 17 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Oddajemy hołdu Sercu, pod którym począł się Zbawiciel. Maryja uczy nas, byśmy wciąż nie przestawali szukać Boga sercem.
 5. Krąg Biblijny w środę o godz. 1900. Zapraszamy.
 6. Ponieważ do sprzątania kościoła z ul. Piotrkowskiej (numery nieparzyste) nikt się nie zgłosił, dziękuję Panu Bogdanowi, kościelnemu za posprzątanie i przygotowanie kościoła.
 7. Na sobotę 17 czerwca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  z ul. Poznańskiej (od końca do Mickiewicza).
 8. Dziękuję z pomoc w przygotowaniu procesji Bożego Ciała – asyście, ministrantom, dzieciom sypiącym kwiatki, orkiestrze, strażakom, wszystkim grupom parafialnym. Podziękowania również dla osób, które podjęły się przygotowania ołtarzy i wszystkim osobom pomagającym w tych przygotowaniach.

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIETEJ ( 4 CZERWCA 2023 r)

 1. Trwają nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie o godz. 1740, a w soboty po mszy wieczornej. Zachęcamy do uczestnictwa i oddania się Bożemu Sercu.
 2. 8 czerwca w czwartek będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Po mszy św. o godz. 1030 przejdziemy z procesją eucharystyczną ulicami ulicami Sienkiewicza, Kilińskiego, Dzielna, Wschodnia, Wolności, Sienkiewicza i zakończymy przy kościele, aby podziękować Bogu, że jest obecny z nami w sakramentalnych znakach i prosić o Jego błogosławieństwo dla całej parafii. Proszę o obecność i uczestnictwo asysty, dzieci do sypania kwiatków, służbę liturgiczną, scholę i każdego, kto swoją modlitwą i obecnością pragnie wyznać wiarę w rzeczywistą obecność Boga w Eucharystii. Parafianie, którzy przygotowują ołtarze mogą zgłaszać się po wyposażenie liturgiczne.
 3. Przez oktawę Bożego Ciała (jeśli pogoda pozwoli) na zakończenie nabożeństwa procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 4. W Boże Ciało VII festyn parafialny. Zapraszamy od godz. 1600 do wspólnego, rodzinnego spędzenia tego popołudnia. Dziękuję też za wszelkie przekazane dary i środki na organizację festynu.
 5. W poniedziałek przygotowania do festynu, sprzątanie i porządkowanie terenu. Jeśli ktoś chciałby pomóc zapraszamy od godz. 1900.
 6. We wtorek 6 czerwca przypada trzecia rocznica święceń kapłańskich ks. Ireneusza. Tego dnia, wraz z kolegami z rocznika święceń, będzie za nie dziękował Bogu w naszym parafialnym kościele podczas dodatkowej Mszy Świętej o godzinie 1930. Zachęcamy do uczestnictwa i modlitwy za tych księży.
 7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek po mszy wieczornej.
 8. Dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych ze SP 1 i 2 za przygotowanie i posprzątanie kościoła.
 9. Dziękuję również parafiankom za uporządkowanie terenu przy kaplicy na cmentarzu.
 10. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła proszę mieszkańców ul. Piotrkowskiej (numery nieparzyste)

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO ( 28 MAJA 2023 r)

 1. W tym tygodniu:
 • Ostatnie nabożeństwo majowe w środę. Od czwartku rozpoczniemy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie od godz. 1740, a w soboty po mszy wieczornej.
 • W pierwszy czwartek adoracja Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie od godz. 1630, którą zakończymy nabożeństwem czerwcowym. W pierwszy piątek spowiedź rano i wieczorem. Udamy się do chorych. Ksiądz Michał do chorych pojedzie po godz. 1500W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy wieczornej.
 1. Krąg Biblijny w środę o godz. 1900. Zapraszamy.
 2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek po mszy wieczornej.
 3. 8 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Po mszy św. o godz. 1030 przejdziemy w procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii, aby podziękować Bogu, że jest obecny z nami w Kościele w sakramentalnym znaku chleba i prosić o Jego błogosławieństwo dla całej parafii. Przejdziemy ulicami Sienkiewicza, Kilińskiego, Dzielna, Wschodnia, Wolności, Sienkiewicza i zakończymy przy kościele. Proszę o zgłaszanie miejsc do przygotowania ołtarzy eucharystycznych i również o pomoc w tych przygotowaniach, bo jest to święto wszystkich nas wierzących, a nie tylko osób mieszkających przy tych ulicach.
 4. W Boże Ciało odbędzie się festyn parafialny. Zapraszamy do udziału w konkursie na najlepsze ciasto i na hasło naszego parafialnego festynu. Regulaminy konkursów są udostępnione na stronie parafialnej i w gablocie.
 5. Dziękuję za złożone ofiary na kościół: od rodziców dzieci komunijnych ze SP 2 – 1400 zł; Bóg zapłać!
 6. Dziękuję rodzicom, których dzieci dzisiaj przystępują po raz pierwszy do komunii za posprzątanie i przygotowanie kościoła oraz terenu przy kościele.
 7. W piątek 2 czerwca na mszy o godz. 1800 rocznica dzieci ze SP nr 1, a sobotę 3 czerwca rocznica dzieci ze SP nr 2.
 8. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam rodziców dzieci rocznicowych ze SP 1 i 2.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE (21 MAJA 2023 r)

 1. We wtorek zapraszamy na Krąg Biblijny o godz. 1900.
 2. Koncert z okazji Dnia Mamy w wykonaniu scholii dziecięcej „Prowadź nas” w piątek 26 maja po Mszy Świętej wieczornej. Podczas koncertu zbiórka na wyjazd wakacyjny dzieci ze scholii. Zapraszamy.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 1200 odbędzie się komunia dla dzieci ze SP nr4. Spowiedź dla dzieci i rodziców w czwartek po mszy wieczornej.
 4. 8 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Po mszy św. o godz. 1030 przejdziemy w procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii, aby podziękować Bogu, że jest obecny z nami w Kościele w sakramentalnym znaku chleba i prosić o Jego błogosławieństwo dla całej parafii. Przejdziemy ulicami Sienkiewicza, Kilińskiego, Dzielna, Wschodnia, Wolności, Sienkiewicza i zakończymy przy kościele. Proszę o zgłaszanie miejsc do przygotowania ołtarzy eucharystycznych i również o pomoc w tych przygotowaniach, bo jest to święto wszystkich nas wierzących, a nie tylko osób mieszkających przy tych ulicach.
 5. W Boże Ciało odbędzie się festyn parafialny. Zapraszamy do udziału w konkursie na najlepsze ciasto i na hasło naszego parafialnego festynu. Regulaminy konkursów są udostępnione na stronie parafialnej i w gablocie.
 6. Dziękuję rodzicom, których dzieci dzisiaj przystępują po raz pierwszy do komunii za posprzątanie i przygotowanie kościoła oraz terenu przy kościele.
 7. Dziękuję za złożone ofiary na kościół: od rodziców dzieci komunijnych ze SP 1 – 1000 zł. Bóg zapłać!
 8. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam rodziców dzieci komunijnych.
 9. Klub PCK w Zelowie zachęca do udziału w akcji oddawania krwi. Szczegółowe informacje w gablocie.
 10. W Domu Kultury 28 maja o godz. 1600 odbędzie się koncert z okazji Dnia Matki w wykonaniu uczniów szkół i dzieci z przedszkoli gminy Zelów. Organizatorzy zapraszają.
 11. W gablocie są informacje o badaniach wzroku i USG.

 

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA (14 MAJA 2023 r)

 1. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej we wtorek po mszy wieczornej.
 2. W czwartek 18 maja o 20:00 Różaniec Święty i Apel Jasnogórski w rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Zapraszamy.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 1200 odbędzie się komunia dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 2. Dla dzieci i rodziców będą zarezerwowane ławki. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek po mszy wieczornej.
 4. W Boże Ciało 8 czerwca odbędzie się kolejny VII festyn parafialny. Zapraszamy do udziału w konkursie na najlepsze ciasto i zachęcam panie do przygotowania ciast, które zawsze podczas festynu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jest również możliwość wzięcia udziału w konkursie na hasło naszego parafialnego festynu. Regulaminy konkursów są udostępnione na stronie parafialnej i w gablocie.
 5. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam rodziców dzieci komunijnych w piątek wieczorem.

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA (7 MAJA 2023 r)

 1. Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, odbędzie się w niedzielę 14 maja. O 12.00 rozpocznie się Msza św.
 2. W tym tygodniu:
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałek 8 maja od 2000 do 2100.
 • Różaniec Święty w środę 10 maja o 2000.
 • Krąg Biblijny w czwartek o 1900.
 • Zawierzenie Maryi w sobotę 13 maja o 1715 (dziesiątka Różańca, akt zawierzenia, indywidualne kapłańskie błogosławieństwo).
 • W tym tygodniu w piątek po mszy wieczornej spowiedź przed pierwszą komunią dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 1.
 1. W przyszłą niedzielę o godz. 1200 odbędzie się komunia dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 1. Dla dzieci i rodziców będą zarezerwowane ławki.
 2. W Boże Ciało 8 czerwca odbędzie się kolejny VII festyn parafialny. Zapraszamy do udziału w konkursie na najlepsze ciasto i zachęcam do przygotowania ciast, które zawsze podczas festynu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jest również możliwość wzięcia udziału w konkursie na hasło naszego parafialnego festynu. Regulaminy konkursów będą udostępnione na stronie parafialnej i w gablocie.
 3. Dziękujemy mężczyznom z Męskiej Wspólnoty św. Józefa za zakup, transport i montaż stojaka na rolki z materiałami oraz za inicjatywę poprawy wjazdu na cmentarz.
 4. Dziękuję Panu Tomaszowi Dopadlikowi i pracownikom za wyrównanie wjazdu na cmentarz.
 5. Dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych ze SP nr 4 za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kościół 200 zł.
 6. Sprzątanie kościoła w piątek organizują rodzice dzieci komunijnych ze SP nr 1.

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA (30 KWIETNIA 2023 r)

 1. Za tydzień po mszy św. o godz. 1200 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 1500 modlitwy do miłosierdzia Bożego, a o 1730 nabożeństwo majowe
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:
 • 3 maja (środa) uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte o godz. 700, 900, 1200 i 1800. Msza święta o godz. 1200 w intencji Ojczyzny.
 • 6 maja (sobota) – wieczorem o godz. 1800 msza św. w int. Strażaków z OSP w Zelowie oraz msza rocznicowa dzieci ze SP nr 4.
 • W pierwszy czwartek adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1630.
 • W pierwszy piątek spowiedź rano 630 i po południu od godz. 1715. Odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych.
 • W pierwszą sobotę nabożeństwo majowe połączone z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy wieczornej.
 1. Przez cały majowy miesiąc w litanii loretańskiej polecamy wstawiennictwu Matki Bożej nasze intencje. Starajmy się uczestniczyć wspólnie w tej modlitwie Kościoła, odmawiajmy litanię indywidualnie, w rodzinach, z sąsiadami, a także przy kapliczkach. Nabożeństwa codziennie o godz. 1730, a w soboty po mszy wieczornej.
 2. Dyrekcja i pracownicy Liceum Ogólnokształcącego w Zelowie zapraszają 3 czerwca na zjazd absolwentów z okazji 65 rocznicy szkoły. Szczegółowe informacje na plakacie.
 3. Dziękuję mieszkańcom ul. Piotrkowskiej (numery parzyste) za posprzątanie kościoła i terenu przy kościele, oraz za złożoną ofiarę 400 zł. W int. mieszkańców msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. Sprzątanie kościoła w piątek organizują rodzice dzieci rocznicowych ze SP nr 4.
 5. Jeszcze uzupełnienie informacji odnośnie do sprzątających w zeszłą sobotę. Ofiara od mieszkańców ul: Wschodniej – 340 zł. Bóg zapłać. Dziękuję również pani Rogozińskiej za udział w sprzątaniu kościoła.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA ( 23 KWIETNIA 2023 r)

 1. W tym tygodniu obchodzimy: 24 kwietnia (poniedziałek) uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski;
 2. We wtorek zapraszamy na modlitwę różańcową po mszy wieczornej.
 3. Krąg Biblijny w czwartek o godz. 1900.
 4. Dziękuję mieszkańcom Wolności i Wschodnia za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 851 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców z ul. Piotrkowskiej (numery parzyste).

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA ( 16 KWIETNIA 2023 r)

 1. W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego możemy dostąpić łaski darowania win i kar za grzechy już odpuszczone. Należy trwać w stanie łaski uświęcającej (bez przywiązania do grzechu), uczestniczyć we Mszy Świętej oraz przyjąć Komunię.
 2. Dzisiaj o godz. 1730 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy dzisiaj od 20:00 do 21:00.
 4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o 19:00. Zapraszamy.
 5. Spotkanie osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w piątek g. 19.00.
 6. Spotkanie rodziców przed I komunią w czwartek 20 kwietnia po Mszy Świętej wieczornej.
 7. Różaniec Święty dla chętnych w sobotę o 19:00. Zapraszamy
 8. Spotkanie Męskiej Wspólnoty św. Józefa w następną Niedzielę (23 kwietnia) o 19:00
 9. Dziękuję mieszkańcom ul. Dzielna, Słowackiego, Kopernika za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 950 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 10. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców z ul. Wolności, Wschodnia.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA (9 KWIETNIA 2023 r)

 1. Jutro Wielkanocny Poniedziałek. Porządek mszy św. niedzielny.
 2. Najbliższy tydzień to oktawa świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Ten czas niech będzie czasem napełniania się mocą Chrystusa Zmartwychwstałego. W oktawie przed mszą wieczorną nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego o godz. 1740.
 3. W tym tygodniu w piątek nie obowiązuje post.
 4. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tym świętem Bóg wiąże obietnicę darowania kar za grzechy już odpuszczone. Aby uzyskać odpust należy trwać w stanie łaski uświęcającej, uczestniczyć we mszy świętej oraz przyjąć komunię św.
 5. Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 1900.
 6. Na sobotę 15 kwietnia do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  z ul. Dzielnej, Słowackiego i Kopernika.

NIEDZIELA PALMOWA (2 kwietnia 2023 r)

 1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy obchód tajemnicy paschalnej, która jest centrum historii zbawienia. Rozpoczynamy też czas parafialnych rekolekcji, które prowadzi Piotr Mazij.
  W poniedziałek i wtorek msze św. o godz.700, 900, 1630, 1800. Wtorek jest dniem spowiedzi, którą rozpoczniemy od godz.700, a następnie 15 minut przed każdą mszą. W poniedziałek i wtorek można będzie przekazać ofiarę na tacę jako osobistą ofiarę w podziękowaniu dla rekolekcjonisty.
 • Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek o godz. 1800 wieczorną mszą Wieczerzy Pańskiej;
 • liturgia Wielkiego Piątku jest adoracją tajemnicy Krzyża. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły (powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i jeden posiłek do syta). O godz. 1500 w kościele nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego rozpoczynające nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia. O godz. 1800 rozpoczniemy wieczorną liturgię Męki Pańskiej.
 • Wielka Sobota to dzień ciszy i kontemplowania tajemnicy paschalnej męki-śmierci-zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, w której zbiega się cała historia naszego zbawienia. Uroczystą Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 2000 i zakończymy procesją rezurekcyjną.
 • w Niedzielę Zmartwychwstania msze święte jak w każdą niedzielę.
 • W Wielki Piątek i Wielką Sobotę, kościół będzie otwarty od godz. 700 przez cały dzień, aby każdy miał możliwość osobistej modlitwy.
 1. W wielki Piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych.
 2. Święcenia pokarmów w sobotę od godz. 900 do 1500 .
 3. Przed kościołem jest przygotowane stoisko ze świecami caritas. Zapraszamy.
 4. Dzisiaj jest rocznica śmierci Jana Pawła II. Wieczorem o godz. 2000 zapraszamy do modlitwy przy pomniku, w której będziemy prosić o wstawiennictwo świętego.
 5. Dziękuję mieszkańcom ul. Złotej II cz. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę – 565 zł. W intencji mieszkańców modlić się będziemy w niedziele o godz. 700.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (26 marca 2023 r)

 1. W najbliższy piątek 31 marca przejdziemy z nabożeństwem Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy ją po mszy wieczornej i przejdziemy z kościoła ulicami Sienkiewicza, Poznańska, Wąska, Kościuszki, Sienkiewicza do kościoła. Na liturgię weźmy ze sobą świece. W gablocie wywieszony jest porządek grup, które zapraszam do niesienie krzyża.
 2. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Podczas liturgii pobłogosławimy gałązki palmowe. Podczas mszy o 1030 po poświęceniu palm, przejdziemy z procesja wokół kościoła.
 3. Parafialne rekolekcje rozpoczniemy w Niedzielę Palmową. W poniedziałek i wtorek msze św. o godz.700, 900, 1630, 1800. Wtorek będzie dniem spowiedzi, którą rozpoczniemy od godz.700, a następnie 15 minut przed każdą mszą. Proszę serdecznie, abyście znaleźli czas na uczestnictwo w sakramencie pojednania. Rekolekcje będzie prowadził Piotr Mazij. Proszę was o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i całej parafii, o dobre przeżycie dla nas tego czasu Bożej łaski. Ponieważ w dni rekolekcji godziny mszy świętych są zmienione proszę o sprawdzenie w zakrystii bądź kancelarii zamówionych na te dni intencji.
 4. Jednodniowa pielgrzymka autokarowa do sanktuarium św. Andrzeja Boboli
  w Strachocinie
  odbędzie się 15 kwietnia. Więcej informacji w gablocie. Zapraszamy.
 5. Spotkanie Koła biblijnego w czwartek o godz. 1900.
 6. Dziękuję mieszkańcom z Złotej I cz. za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 460 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. W najbliższą sobotę o sprzątanie kościoła proszę mieszkańców drugiej części Złotej (od Dzielnej do Wolności).
 8. Dzisiaj rodzice i dzieci ze scholii przygotowali stoisko z palemkami. Pozyskane środki będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla dzieci.
 9. Przed kościołem zbiórka do puszki na Archidiecezjalny Fundusz Ochrony Życia.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (19 marca 2023 r)

 1. Liturgiczną uroczystość św. Józefa obchodzimy w poniedziałek.
 2. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w sobotę 25 marca. W tym dniu rozpoczyna się duchowa adopcja dziecka poczętego. Deklaracje duchowej adopcji można pobrać z zakrystii. Będzie je można złożyć podczas mszy wieczornej w sobotę.
 3. Droga Krzyżowa ulicami Zelowa odbędzie się w piątek 31 marca. Rozpoczęcie po mszy wieczornej.
 4. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy od Niedzieli Palmowej.
 5. Przed kościołem znajduje się stoisko ze świecami caritas. Pozyskane środki przeznaczymy na pomoc osobom starszym i samotnym.
 6. W przyszłą niedzielę będą do nabycia palemki oraz ozdoby wielkanocne wykonane przez dzieci ze scholii. Pozyskane środki będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla dzieci.
 7. Jednodniowa pielgrzymka autokarowa do sanktuarium św. Andrzeja Boboli
  w Strachocinie
  odbędzie się 15 kwietnia. Więcej informacji w gablocie. Zapraszamy.
 8. Dziękuję mieszkańcom Północnej i Skłodowskiej za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 1020 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o. 700.
 9. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z Złota (część do Północnej do Dzielnej).

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (12 marca 2023 r)

 1. Słowo arcybiskupa Grzegorza Rysia:
  Zakończyły się prace Synodu w naszej archidiecezji rozpoczętego jesienią 2018 roku. Do każdej parafii zostaną przesłane dokumenty synodalne, aby stały się one najpierw przedmiotem refleksji księży i parafialnych grup, który winien doprowadzić do zredagowania katalogu pytań, problemów i wyzwań, jakie zostaną następnie poddane dyskusji WSZYSTKICH członków parafii w ramach tzw. „synodów parafialnych”. Wierzę głęboko, że modlitwa i refleksja tych właśnie „synodów” pozwoli ostatecznie każdej lokalnej wspólnocie zidentyfikować, które ze wskazań synodu diecezjalnego potrzebują być w niej podjęte. Jestem przekonany, że „synody parafialne” przyniosą istotną, jakościową zmianę w życiu naszych wspólnot, zaowocują doświadczeniem uczestnictwa, współodpowiedzialności i komunii.
 1. Wczoraj w katedrze czterech ministrantów naszej parafii Tomasz Sowiak, Dominik Wójcik, Maksymilian Wrona i Tomasz Janeczek otrzymało posługę lektora. Gratulujemy chłopcom, że chcieli i potrafili zrezygnować z wolnego czasu i innych zajęć, aby uczestniczyć w systematycznych spotkaniach i przygotowaniu liturgicznym.
 2. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej we wtorek po mszy wieczornej.
 3. Krąg Biblijny w środę o godz. 1900. Zapraszamy.
 4. Od przyszłej niedzieli będą dostępne baranki i wielkanocne świece caritas.
 5. W gablocie znajduje się informacja o ekstremalnej drodze krzyżowej organizowanej z Sanktuarium Matki Bożej w Łasku.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Jana Pawła II za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę 640 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. Na najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców z ul. Północnej
  i Skłodowskiej
  .
 8. Złożone ofiary: na kwiaty: od Koła Różańcowego św. O. Pio – 150 zł. Koła Różańcowego MB Pocieszenia – 150 zł. Bezimiennie – 200 zł. Bóg zapłać!

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (5 marca 2023 r)

 1. W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 2. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o godz. 1900.
 3. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza małżeństwa sakramentalne na spotkanie, które odbędzie się w Bełchatowie w parafii Księży Sercanów 12 marca o godz. 1400. Szczegóły na plakacie w gablocie. Domowy Kościół to ruch świeckich w kościele, który pomaga małżonkom rozwijać wiarę katolicką w rodzinie.
 4. Zapraszamy do zawierzenia Maryi, aby oddać się w Jej ręce przez codzienny różaniec i rozważanie oraz post ścisły raz w tygodniu. Rozpoczęcie 29 marca. Zawierzenie będzie miało miejsce 13 maja. Zgłoszenia do 19 marca u ks. Ireneusza.
 5. Jednodniowa pielgrzymka autokarowa do Strachociny odbędzie się 15 kwietnia. Więcej informacji w gablocie. Zapraszamy.
 6. W czwartek po mszy wieczornej spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii.
 7. Dziękuję mieszkańcom Kilińskiego II cz. za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę na kościół 670 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 8. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Jana Pawła II.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (26 luty 2023 r)

 1. W Wielkim Poście zadbajmy o aktywny udział nas i naszych bliskich w wielkopostnych ćwiczeniach. Podejmijmy czyny pokutne i wyrzeczenia. Znajdźmy czas na uczestnictwo w nabożeństwach:
  Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 1715 i o godz. 1900;
  Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1720
  Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.
 1. W tym tygodniu w pierwszy czwartek adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie o godz. 1630. Nabożeństwo w intencji powołań przed mszą wieczorną. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy wieczornej.
 2. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o godz. 1900.
 3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po mszy wieczornej.
 4. Zapraszamy do zawierzenia Maryi, aby oddać się w Jej ręce przez codzienny różaniec i rozważanie oraz post ścisły raz w tygodniu. Rozpoczęcie 29 marca. Zawierzenie będzie miało miejsce 13 maja. Zgłoszenia do 19 marca u ks. Ireneusza.
 5. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza małżeństwa sakramentalne na spotkanie, które odbędzie się w Bełchatowie w parafii Księży Sercanów 12 marca o godz. 1400. Szczegóły na plakacie w gablocie. Domowy Kościół to ruch świeckich w kościele, który pomaga małżonkom rozwijać wiarę katolicką w rodzinie.
 6. Przy obrazie Serca Pana Jezusa wyłożone są skarbonki jałmużny wielkopostnej. Zachęcam do włączenia się w tę propozycję wielkopostną. Zebrane środki przeznaczymy na pomoc dla osób samotnych i starszych.
 7. Dziękuję mieszkańcom ul. Kilińskiego I cz. za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 620 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 8. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Kilińskiego II cz. (od podstacji do pl. Dąbrowskiego).

SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA (19 luty 2023 r)

 1. W najbliższą środę 22 lutego przypada Popielec, którym rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 700, 900 i 1800. W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz do jednego posiłku do syta. Do zachowania postu zobowiązane są osoby od 18 do 60 roku życia.
 2. W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwa:
 • Droga Krzyżowa w piątki: o 1715 i o godz. 1900.
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1720.
 • Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.
 1. W okresie Wielkiego Postu w soboty odbędzie się w naszej parafii Katecheza Przedmałżeńska. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w sobotę 25 lutego po mszy wieczornej w kancelarii.
 2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowanie w środę o godz. 1900.
 3. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o godz. 1900.
 4. Zapraszamy do zawierzenia Maryi, aby oddać się w Jej ręce przez codzienny różaniec i rozważanie oraz post ścisły raz w tygodniu. Rozpoczęcie 29 marca. Zawierzenie będzie miało miejsce 13 maja. Zgłoszenia do 19 marca u ks. Ireneusza.
 5. Dziękuję mieszkańcom Zelówka, Leśniczówki, Czarnego Lasu za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 1130 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Kilińskiego (od podstacji do Zelówka obie strony).

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA (12 luty 2023 r)

 1. Zapraszamy do zawierzenia Maryi, aby oddać się w Jej ręce przez codzienny różaniec i rozważanie oraz post ścisły raz w tygodniu. Rozpoczęcie 29 marca. Zawierzenie będzie miało miejsce 13 maja. Zgłoszenia do 19 marca u ks. Ireneusza.
 2. Dzisiaj o godz. 1900 spotkanie męskiej wspólnoty św. Józefa. Zapraszamy.
 3. W środę o godz. 1900 spotkanie Kręgu biblijnego. Zapraszamy!
 4. 17 lutego o godz. 1900 w Domu Kultury odbędzie się koncert noworoczny. Organizatorzy zapraszają do udziału. Informacje szczegółowe w gablocie.
 5. Dziękuję mieszkańcom Maurycowa II cz. za przygotowanie kościoła i terenu przy kościele na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 800 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Zelówka, Czarnego Lasu, Leśniczówki.

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA (5 luty 2023 r)

 1. Mężczyzn, którym zależy na zbawieniu siebie i swojej rodziny zapraszamy do zawierzenia się św. Józefowi, potężnemu wspomożycielowi i obrońcy rodziny. Są to 33 dni duchowej walki. Rozpoczęcie 15 lutego, a samo zawierzenie odbędzie się 19 marca. Chętnych prosimy o zgłaszanie jeszcze dzisiaj do ks. Ireneusza.
 2. W środę o 1900 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 3. lutego (sobota) we wspomnienie NMP z Lourdes. W tym dniu dodatkowa msza święta
  o godz. 900. Podczas mszy o godz. 900 i 1800 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.
 4. 9 lutego Klub PCK w Zelowie organizuje akcję oddawania krwi. Szczegóły w gablocie.
 5. Dziękuję mieszkańcom Maurycowa I cz. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 270 zł. W int. mieszkańców modlić się będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Maurycowa II cz. (lewa strona od Zelowa).

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA (29 stycznia 2023 r)

 1. Dziękujemy za spotkania kolędowe w waszych domach, za modlitwę, rozmowy. Podsumowanie kolędy w przyszłą niedzielę.
 2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
  • 2 lutego w czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Na liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, zwłaszcza w chwilach trwogi i doświadczeń przypominały nam o Chrystusie, który nieustannie oświeca nasze drogi.
  • 3 lutego (piątek) wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Według tradycji uzdrowił młodego człowieka, któremu ość przebiła gardło i groziło to uduszeniem. Czczony jest, jako patron od chorób gardła. W tym dniu w kościołach błogosławi się świece ku czci św. Błażeja i udziela się nimi błogosławieństwa obecnym w świątyni wiernym. Zapraszamy na ten obrzęd podczas mszy wieczornej
 • w pierwszy czwartek od godz. 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość adoracji i indywidualnej modlitwy. O godz. 1730 nabożeństwo w intencji powołań.
 • w pierwszy piątek spowiedź od godz. 630 i 1730. Nabożeństwo o godz. 1730. Udamy się do chorych.
 • w pierwszą sobotę po mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 1. W środę 1 lutego o godz. 1900 spotkanie Kręgu Biblijnego.
 2. Poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. w przyszłą niedzielę podczas mszy o godz. 1030.
 3. W przyszłą niedzielę po mszy o 1200 wystawienie i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 4. Dziękuję mieszkańcom Pożdżenic II cz. za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 750 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Maurycowa (prawa strona od Zelowa).

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA (22 stycznia 2023 r)

 1. Mężczyzn zapraszamy do zawierzenia się św. Józefowi, potężnemu wspomożycielowi
  i obrońcy rodziny. Są to 33 dni duchowej walki. Rozpoczęcie 15 lutego, a samo zawierzenie odbędzie się 19 marca. Chętnym prosimy o zgłaszanie do ks. Ireneusza do 5 lutego.
 2. Od środy 1 lutego o 1900 wznawiamy spotkania Kręgu Biblijnego.
 3. Dziękuję mieszkańcom Pożdżenic I części za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 700 zł,. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Pożdżenic (prawa strona od Mickiewicza).
 5. Dla osób, które nie mogły uczestniczyć w kolędzie, a miałyby taką potrzebę jest możliwość umówienia spotkania. Prosimy o kontakt z nami w zakrystii lub kancelarii.

 

W tym tygodniu z posługą duszpasterską udamy się:

poniedziałek (23 stycznia):
od 900 – ul. Kilińskiego; Poprzeczna (od Kilińskiego do Zofii);
od 1600 – ul. Szkolna 5, 7, 12;

wtorek (24 stycznia):
od 900  – ul. Lubelska, Łąkowa, Komeńskiego, Południowa, Sportowa;
od 1600 – ul. Szkolna i bl. 8 i 10;

środa (25 stycznia):
od 900 – ul. Wschodnia, , Wolności, Ogrodowa, Pabianicka (od Dzielnej do Piotrkowskiej);
od 1600 – ul. Szkolna 6;

czwartek (26 stycznia):
od 900 – ul. Sienkiewicza (z obu stron), ul. Cmentarna, ul. Nowy Rynek (od Cmentarnej);
od 1600 – pl. Dąbrowskiego;

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA (15 stycznia 2023 r)

 1. Mężczyzn, którzy chcą przygotować się do zawierzenia św. Józefowi siebie jako mężów i ojców zapraszamy do zgłoszenia się do ks. Ireneusza.
 2. Dziękuję mieszkańcom Ignacowa i Kol. Pożdżenice za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 1370 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Pożdżenic (lewa str. od Mickiewicza).
 4. Przed kościołem odbywa się zbiórka na leczenie chorego Jasia.

W tym tygodniu udamy się z wizytą duszpasterską:

poniedziałek (16 stycznia):
od 900 – ul. Północna, Skłodowskiej, Pabianicka (część od lasu do Dzielnej);
od 1600 – ul. Żeromskiego 38a;

wtorek (17 stycznia):
od 900  – os. Piastów;
od 1600 – ul. Wąska; św. Anny;

środa (18 stycznia):
od 900 – ul. Pileckiego i Chrapkiewicza (z obu stron);
od 1600 – ul. Żeromskiego 36;

czwartek (19 stycznia):
od 900 – ul. Złota (z obu stron);
od 1600 –ul. Mickiewicza (od Pożdżenic);

piątek (20 stycznia):
od 900 – ul. Jana Pawła II (od Północnej), Dzielna i Kopernika (z obu stron);
od 1600 – ul. Żeromskiego 36a;

sobota (21 stycznia):
od 900 – ul. Piotrkowska, Krótka;

poniedziałek (23 stycznia):
od 900 – ul. Kilińskiego; Poprzeczna (od Kilińskiego do Zofii);
od 1600 – ul. Szkolna 5, 7, 12;

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (8 stycznia 2023 r)

 1. Dzisiaj w domu parafialnym o godz. 1600 zapraszamy na jasełka w wykonaniu scholii „Prowadź nas”.
 2. Mężczyzn, którzy chcieliby przygotować się do zawierzenia św. Józefowi zapraszamy do zgłoszenia się do ks. Ireneusza.
 3. Dziękuję mieszkańcom ul. Herbertowska, Zachodnia, Boczna za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 515 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. W najbliższą sobotę do sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców Ignacowa i Kol. Pożdżenice.

W tym tygodniu z posługą duszpasterską planujemy udać się:

poniedziałek (9 stycznia):
od 900 – ul. Poprzeczna;
od 1600 – os. Płocka 2;

wtorek (10 stycznia):
od 900 – ul. Poznańska i Stanka (z obu stron);
od 1600 – os. Płocka 1;

środa (11 stycznia):
od 900 – ul. Polna, Ceramiczna, Cegielniana, Wesoła;
od 1600 – ul. Żeromskiego 38;

czwartek (12 stycznia):
od 900 – ul. Podleśna i Przejazd (od Podleśnej);
od 1600 – ul. Żeromskiego 38b;

piątek (13 stycznia):
od 900 – ul. Żeromskiego (z obu stron);

sobota (14 stycznia):
od 900 – ul. Kościuszki (z obu stron);

poniedziałek (16 stycznia):
od 900 – ul. Północna, Skłodowskiej, Pabianicka (część od lasu do Dzielnej);
od 1600 – ul. Żeromskiego 38a;

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI (1 stycznia 2023 r)

 1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu – w pierwszy czwartek od 1630 adoracja w intencji powołań. Przed mszą wieczorną nabożeństwo. W pierwszy piątek spowiedź rano i wieczorem od 1715. Przed mszą wieczorną nabożeństwo. W pierwszą sobotę po mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 3. W piątek 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte o godz. 700, 900, 1030, 1800. O godz. 1530 zapraszamy na koncert kolęd „Nasz Zbawiciel rodzi się na ziemi”. W trakcie koncertu odbędzie się zbiórka na leczenie Anielki.
 4. W niedzielę 8 stycznia o godz. 1600 zapraszamy na jasełka w wykonaniu scholii „Prowadź nas”.
 5. We wtorek 3 stycznia spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 6. Spotkanie męskiej wspólnoty św. Józefa 8 stycznia o godz. 1900.
 7. Na sobotę 7 stycznia do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Herbertowska, Zachodnia, Boczna.
 8. W czasie kolędy kancelaria czynna jest popołudniu.

 

W tym tygodniu planujemy udać się z wizytą duszpasterską: 

poniedziałek (2 stycznia)
od 900 – Bujnowska, Leśne Działy, Harcerska, Zelówek 60, 61, 62;
od 1600 – os. Płocka 4, 5, 7;

wtorek (3 stycznia)
od 900 – ul. Herbertowska, Cegielniana 108, Leśna, Sosnowa, Bukowa;
od 1600 – os. Płocka 6, ul. Płocka i Sikorskiego;

środa (4 stycznia)
od 900 – Mauryców, Sienkiewicza 30, 32;

czwartek (5 stycznia)
od 900 – ul. Zofii (od końca);
od 1600 – os. Płocka 3;

sobota (7 stycznia):
od 900 – Pożdżenice;

poniedziałek (9 stycznia)
od 900 – ul. Poprzeczna;
od 1600 – os. Płocka 2;