Ogłoszenia 2015

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY (27 grudnia 2015 r) 

 1. Dzisiaj podczas mszy o godz. 1800 obrzęd poświęcenia wina. Obrzęd ten należy odczytywać jako prośbę, aby Bóg uwolnił wierzących „od wszelkiej trucizny nienawiści i podtrzymywał wśród nich wzajemną miłość, do której św. Jan Apostoł na wzór samego Jezusa tak gorąco zachęcał swoich uczniów”. Pobłogosławione wino niesie ze sobą piękne znaczenia: jest znakiem łaski Bożej, symbolem miłości, która „neutralizuje” zło i nienawiść, jest wreszcie drogowskazem do udziału w Eucharystii, uczcie Ciała i Krwi Chrystusa, obecnego w znaku chleba i wina.
 2. 28 grudnia w poniedziałek w dzień wspomnienia św. Młodzianków Męczenników, dzieci zabitych na rozkaz Heroda – obrzęd błogosławienia dzieci, odbędzie się podczas mszy o godz. 1800
 3. 31 grudnia w czwartek zakończymy rok mszą św. o godz. 1800. Znajdźmy czas, aby podziękować Bogu za miniony rok, za doświadczone dobro, za ludzi. Ale również aby przeprosić za zmarnowane łaski i niewykorzystane okazje do dobra.
 4. 1 stycznia w piątek liturgiczna uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia w modlitwie zawierzamy Bogu cały świat prosząc o pokój w nowym roku. Rozpocznijmy nowy rok we wspólnej modlitwie kościoła w intencji tego, co najważniejsze dla naszych rodzin, parafii, ojczyzny i świata.
 5. Za tydzień w I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego. A po mszy wieczornej młodzież zaprasza na śpiewanie kolęd.
 6. Rozpoczynamy w tym tygodniu doroczne odwiedziny duszpasterskie czyli kolędę:
 • w poniedziałek od godz. 900 Zelówek, Czarny Las i Leśniczówka, ul. Górna,
 • we wtorek od. godz. 900 – Kolonia Pożdżenice, Ignaców, Zachodnia i Boczna,
 • w środę od godz. 900 – Pożdżenice obie strony.
 1. Spotkane kolędowe jest związane ze wspólną modlitwą i błogosławieństwem domu
  i rodziny. Serdecznie prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy uczestniczyli w spotkaniu duszpasterskim.
 2. Podczas kolędy kancelaria przed południem będzie nieczynna, po południu od godz. 1700.
 3. W przyszłą sobotę 2 stycznia do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Żeromskiego 38.

BOŻE NARODZENIE – PASTERKA (25 grudnia 2015 r) 

 1. Przeżywamy Boże Narodzenie w kościele przystrojonym i udekorowanym świątecznie. Dziękuję wszystkim, dzięki którym ten świąteczny wystrój raduje nasze oczy i serca, a szczególnie:
 • młodzieży za przygotowanie żłóbka oraz wystróju choinek i kościoła,
 • strażakom za pomoc w przygotowaniu i ustawieniu choinek w kościele,
 1. Oprócz żłóbka w kościele dodatkowym pięknym elementem tworzącym atmosferę świąt Bożego narodzenia są szopki wykonane przez dzieci wspólnie z rodzinami. Jest ich wiele i są niezwykłe. Dziękuję dzieciom i rodzicom, że podejmują się tak misternej pracy, a pani Dorocie katechetce za organizację i koordynację tego zwyczaju.
 2. Przy szopce jest także choinka wystrojona ozdobami przygotowanymi przez dzieci. Dziękuję dzieciom, rodzicom i wszystkim, którzy zachęcili i pomogli dzieciom w przygotowaniu ozdób.
 3. Jutro w drugi dzień świąt 26 grudnia w sobotę wspominamy św. Szczepana męczennika. Porządek mszy także niedzielny. Podczas mszy o godz. 1030 i 1200 wystąpią ze śpiewem kolęd połączone zespoły: chór dziecięcy, zespół młodzieżowy i starszy oraz chór parafialny
 4. W niedzielę 27 grudnia obchodzimy święto św. Rodziny Jezusa Maryi i Józefa.
 5. Okres Narodzenia Pańskiego, który będzie trwał do niedzieli Chrztu Pańskiego czyli do 10 stycznia, jest niezwykle bogaty w znaki i zwyczaje, które są symbolem Bożej łaskawości:
 • obrzęd błogosławieństwa szopki i złożenia dzieciątka w żłóbku, które miało miejsce po Pasterce,
 • 26 grudnia w drugi dzień świąt w święto św. Szczepana męczennika, pierwszego świadka – zwyczaj błogosławienia owsa.
 • 27 grudnia w święto Jana Apostoła – zwyczaj błogosławienia wina, odbędzie się podczas mszy o godz. 1800.
 • 28 grudnia w poniedziałek w dzień wspomnienia św. Młodzianków Męczenników, dzieci zabitych na rozkaz Heroda – obrzęd błogosławienia dzieci, odbędzie się podczas mszy o godz. 1800.
 • 6 stycznia w święto Trzech Króli – obrzęd błogosławienia kredy i kadzidła,
 • w święto Chrztu Pańskiego – obrzęd błogosławienia wody,
 • obrzęd błogosławienia rodzin podczas odwiedzin kolędowych.
 1. Błogosławieństwa należą do tzw. sakramentaliów, czyli świętych znaków, które upraszają łaskę Bożą i wiodą wiernych do głębszego życia wiary oraz do samych sakramentów. Formuły modlitwy zawarte w błogosławieństwach, wyrażają przede wszystkim uwielbienie Boga za Jego dary, błaganie o Jego dobrodziejstwa oraz prośbę o udaremnienie w świecie władzy złego ducha.

IV NIEDZIELA ADWENTU (20 grudnia 2015 r) 

 1. To już ostatnie dni Adwentu. Zadbajmy, byśmy oprócz przygotowań domowych przeżyli je też duchowo i po chrześcijańsku przygotowali siebie i swoje rodziny na Boże Narodzenie. Żebyśmy mogli świętować Boże Narodzenie radośnie i z czystym sercem.
 2. Dzisiaj o godz. 1600 msza św. dla dzieci klas trzecich i ich rodziców.
 3. Liturgiczny czas Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, odprawianej o północy z czwartku na piątek. Zadbajmy, aby po uroczystej Wieczerzy Wigilijnej nie zabrakło czasu i chęci, aby we wspólnocie parafialnej cieszyć się narodzeniem Zbawiciela. W tę jedyną w roku cichą i świętą noc przybądźmy licznie, aby w eucharystii przywitać narodzonego Zbawiciela
 4. W pierwszy dzień świąt 25 grudnia w piątek msze święte w kościele tak, jak w niedziele.
 5. W drugi dzień świąt 26 grudnia w sobotę wspominamy św. Szczepana męczennika. Porządek mszy także niedzielny. Podczas mszy o godz. 1030 i 1200 wystąpią ze śpiewem kolęd połączone zespoły: chór dziecięcy, zespół młodzieżowy i starszy i chór parafialny.
 6. Jeszcze dzisiaj młodzież zaprasza na stoisko, na którym można zaopatrzyć się w ozdoby świąteczne, sianko na stół wigilijny, a także świece Caritas oraz opłatki.
 7. Dzisiaj w kościele Ewangelicko-Reformowanym o godz. 1600 Świąteczny koncert Zelowskich Dzwonków Kolęd i Pastorałek.
 8. Dziękuję mieszkańcom ul Żeromskiego 36 za złożoną ofiarę 110 zł, oraz za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.

III NIEDZIELA ADWENTU (13 grudnia 2015 r)

 1. Rozpoczęliśmy dzisiaj rekolekcje adwentowe, które w naszej parafii. Rekolekcje prowadzi o. Piotr Soból, pasjonista. W poniedziałek i wtorek msze św. o godz.700, 930, 1100, 1800.
  W poniedziałek przed mszą wieczorną o g. 1715 adoracja Najświętszego Sakramentu. We wtorek będzie dzień spowiedzi. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą św. Proszę serdecznie, abyście znaleźli czas na uczestnictwo w sakramencie pojednania.
 2. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na Fundusz Ochrony Macierzyństwa.
 3. W przyszła niedzielę msza św. dla dzieci klas trzecich i ich rodziców.
 4. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 14 grudnia (poniedziałek) wsp. Św. Jana od Krzyża.
 1. W kościele ustawione jest Drzewko Serc. Na nim wywieszone są serduszka z informacją, która pomoże przygotować prezent dla konkretnego dziecka. Zachęcam do włączenia się w tę bardzo piękną akcję. Przygotowane prezenty proszę przynieść do kościoła lub kancelarii do 16 grudnia. Dziękuję tym z parafian, którzy zdecydowali się przygotować paczkę na święta dla dzieci.
 2. Młodzież przygotowała stoisko, na którym można zaopatrzyć się w ozdoby świąteczne, sianko na stół wigilijny, a także świece Caritas oraz opłatki. W taki sposób możemy wspomóc młodzież w przygotowaniach do uczestnictwa w ŚDM w przyszłym roku.
 3. 8 grudnia Papież Franciszek zainaugurował w Rzymie Rok Miłosierdzia. Dzisiaj na całym świecie, również w Kościele Polskim w kościołach stacyjnych ogłaszany jest rok łaski. W naszej parafii możemy włączyć się duchowo w Łańcuch Miłosierdzia, czyli codzienną modlitwę do Bożego Miłosierdzia odmawianą w domach w rodzinie bądź indywidualnie. W kościele jest wyłożona Księga Jubileuszu Miłosierdzia. Proszę, aby wpisywać swoje imię i nazwisko lub rodzinę, która danego dnia zdecyduje się, by odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W ten sposób przez cały Rok Jubileuszowy w naszej parafii będzie krążyć Łańcuch Miłosierdzia naszej modlitwy w intencji, aby Boże Miłosierdzie ogarnęło cały świat oraz wszystkie rodziny naszej parafii.
 4. W sobotę 19 grudnia zapraszamy na koncert. O godz. 1900 w naszym kościele wystąpi zespół Full Power Spirit. Zapraszamy szczególnie młodzież, bo to właśnie coś dla młodych.
 5. Dziękuję mieszkańcom ul Żeromskiego 36A za złożoną ofiarę 405 zł, oraz za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Żeromskiego 36B.
 7. Stowarzyszenie Dobroczynne „Razem”, Dom Kultury i Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają osoby starsze i samotne na Kolację Wigilijną, która odbędzie się 18 grudnia o godz. 1600 w Domu Kultury.
 1. Ofiara na potrzeby parafii: bezimiennie z Sienkiewicza 100 zł. Bóg zapłać!

II NIEDZIELA ADWENTU (6 grudnia 2015 r) 

 1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W Pożdżenicach dzisiaj odpust ku czci św. Barbary. Suma odpustowa o godz. 1200.
 3. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 7 grudnia (poniedziałek) wsp. Św. Ambrożego. Swoim nauczaniem przygotowywał wierzących na nadejście dnia, w którym nikt już nie będzie czynił zła.
 • 8 grudnia (wtorek) uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Najświętsza Maryja Panna – niepokalanie poczęta – była wolna od wewnętrznego rozdarcia. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny msze św. o godz. 700, 900, 1100, 1800.
 • 12 grudnia (sobota) NMP z Guadalupe
 1. Rozpoczynamy dzisiaj akcję Drzewko Serc. Są wywieszone serduszka z informacją, która pomoże przygotować prezent dla konkretnego dziecka. W ubiegłym roku na święta w ten sposób przygotowaliśmy paczki z prezentami dla 60 dzieci. Zachęcam do włączenia się w tę bardzo piękną akcję. Przygotowane prezenty proszę przynieść do kościoła lub kancelarii do 16 grudnia.
 2. Młodzież przygotowała stoisko na którym można zaopatrzyć się w ozdoby świąteczne, a także świece Caritas oraz opłatki. W taki sposób możemy wspomóc młodzież w przygotowaniach do uczestnictwa w ŚDM w przyszłym roku.
 3. 8 grudnia rozpocznie się Rok Miłosierdzia ogłoszony przez Papieża Franciszka i będzie trwał do 20 listopada 2016 roku. W naszej parafii możemy włączyć się duchowo w Łańcuch Miłosierdzia, czyli codzienną modlitwę do Bożego Miłosierdzia odmawianą w domach w rodzinie bądź indywidualnie. Od dzisiaj w kościele jest wyłożona Księga Jubileuszu Miłosierdzia. Znajduje się w niej kalendarz Roku Miłosierdzia. Proszę, aby wpisywać swoje imię i nazwisko lub rodzinę, która danego dnia zdecyduje się, by odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W ten sposób przez cały Rok Jubileuszowy w naszej parafii będzie krążyć Łańcuch Miłosierdzia naszej modlitwy w intencji, aby Boże Miłosierdzie ogarnęło cały świat oraz wszystkie rodziny naszej parafii.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje adwentowe w naszej parafii i potrwają do wtorku. Rekolekcje poprowadzi o. Piotr Soból, pasjonista. W poniedziałek i wtorek msze św. o godz.700, 930, 1100, 1800. We wtorek będzie dzień spowiedzi. Proszę serdecznie, abyście znaleźli czas na uczestnictwo w sakramencie pojednania.
 5. Dziękuję mieszkańcom ul Żeromskiego (numery nieparzyste) za złożoną ofiarę 410 zł, oraz za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul.Żeromskiego 36A.
 1. Ofiara na k-ł – bezimiennie 50 zł. Bóg zapłać!

I NIEDZIELA ADWENTU (29 listopada 2015 r)

 1. Adwent jest czasem, w którym mamy przygotować nasze serca na jak najlepsze przeżycie świąt Bożego Narodzenia. Podstawą przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia są oczywiście Roraty – Msze poświęcone Maryi w naszym kościele odprawiane codziennie w tygodniu o godz. 700. Zapraszam wszystkich parafian do uczestnictwa w tych mszach. Rodziców i dziadków wraz z dziećmi i wnukami. Przynośmy ze sobą świece bądź lampiony, aby podkreślić w symbolu światła zwycięstwo Chrystusa nad ciemnością grzechu. Starajmy się też pojednać z Chrystusem poprzez spowiedź. Dla dzieci uczestniczących w roratach będzie przygotowana puszka, do której mogą wrzucać kartki
  z imieniem i nazwiskiem. Wylosowane dziecko będzie mogło wziąć na jeden dzień do domu figurkę Dzieciątka Jezus. Dołączona jest też litania do Dzieciątka Jezus, którą zachęcamy by odmówić wspólnie w rodzinie.
 2. Dzisiaj w całej Polsce rozpoczynamy obchody Jubileuszu 1050 lecia Chrztu Polski. Przypominać nam będzie o tym wielkim wydarzeniu Jubileuszowa Świeca Chrzcielna oraz katechezy chrzcielne w każdą I niedzielę miesiąca.
 3. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 30 listopada (poniedziałek) Święto Andrzeja Apostoła. Św. Andrzej po raz pierwszy zetknął się z Jezusem dzięki świadectwu św. Jana Chrzciciela i natychmiast przyprowadził do Niego swojego brata, Szymona Piotra.
 • 2 grudnia (środa) bł. Rafała Chylińskiego, zakonnika, który pracował w łódzkich Łagiewnikach. Jest patronem naszej Caritas.
 • 3 grudnia (czwartek) wsp. Św. Franciszka Ksawerego. Apostołował w Indiach, Japonii oraz Chinach, przyciągając do „światła Ewangelii liczne narody”.
 1. W tym tygodniu pierwsza środa, pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź w piątek od godz. 630 i 1700.
 2. Za tydzień w I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy akcję Drzewko Serc. W kościele będą wywieszone serduszka z informacją, która pozwoli zainteresowanym osobom przygotować prezent dla konkretnego dziecka. W ubiegłym roku na święta w ten sposób przygotowaliśmy paczki z prezentami dla 60 dzieci. Zachęcam do włączenia się w tę bardzo piękną akcję.
 4. 6 grudnia w dniu św. Mikołaja zapraszamy dzieci na mszę św. o godz. 10 Będzie przygotowana niespodzianka.
 5. Na następną niedzielę nasza młodzież przygotowuje stoisko, na którym będzie można zaopatrzyć się w ozdoby świąteczne, a także świece Caritas. W taki sposób młodzież gromadzi środki na organizację uczestnictwa w ŚDM w przyszłym roku. A młodzież zapraszam na spotkanie w piątek o godz. 1900.
 6. 8 grudnia rozpocznie się Rok Miłosierdzia ogłoszony przez Papieża Franciszka i będzie trwał do 20 listopada 2016 roku. Nasza parafia będzie mogła włączyć się duchowo poprzez Łańcuch Miłosierdzia, czyli codzienną modlitwę do Bożego Miłosierdzia odmawianą w domach w rodzinie bądź indywidualnie. W przyszłą niedzielę będzie w kościele wyłożona Księga Jubileuszu Miłosierdzia, w której znajdować się będzie kalendarz Roku Miłosierdzia. Proszę, aby wpisywać swoje imię i nazwisko lub rodzinę, która danego dnia zdecyduje się, by domówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W ten sposób przez cały Rok Jubileuszowy w naszej parafii będzie krążyć Łańcuch Miłosierdzia naszej modlitwy w intencji, aby Boże Miłosierdzie ogarnęło cały świat oraz wszystkie rodziny naszej parafii.
 7. Dziękuję mieszkańcom ul Żeromskiego (numery parzyste) za złożoną ofiarę 600 zł, oraz za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 8. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Żeromskiego (numery nieparzyste).

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA (22 listopada 2015 r) 

 1. Dziś po mszy św. o godz. 1200 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt Poświęcenia.
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 24 listopada (wtorek) świętych męczenników Andrzeja i Towarzyszy Uczą nas wytrwałości w wierze i zaufania Bogu, gdy wszystko w życiu nie układa się po naszej myśli.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas adwentu. Jest to czas rozpoczynający nowy rok liturgiczny. Będziemy podejmować starania, by w sposób radosny oczekiwać w narodzeniu Jezusa początków naszego odkupienia.
 2. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia 5 grudnia br. Informacje szczegółowe wywieszone w gablocie. Zapisy w zakrystii i u Pani Urszuli Zarzyka. Zapraszamy do udziału.
 3. We wrześniu przyszłego roku planowana jest pielgrzymka do sanktuariów maryjnych., min: Lourdes we Francji, Fatima w Portugali i Santiago de Compostella w Hiszpanii. Informacje szczegółowe zamieszczone są na plakacie.
 4. Osoby, które zmagają się z problemem uzależnienia od alkoholu grupa „Jutrzenka” zaprasza na miting Anonimowych Alkoholików w każdy wtorek o godz. 1800. Spotkania odbywają się na ul. Żeromskiego 28. Informacje szczegółowe na wywieszonym ogłoszeniu.
 5. Dziękuję mieszkańcom ul Kunickiego (od Chrobkiewicza do szkoły numery parzyste i nieparzyste) za złożoną ofiarę 480 zł, oraz za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Żeromskiego (numery parzyste).

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA (15 listopada 2015 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 16 listopada (poniedziałek) NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia.
 • 17 listopada (wtorek) św. Elżbiety Węgierskiej. Stając się matką ubogich, szeroko otworzyła swoje serce dla Jezusa.
 • 18 listopada (środa) bł. Karoliny Kózkówny. Od dzieciństwa pracowita i pobożna, chętnie spieszyła innym z pomocą i służyła radą. Miała 16 lat, gdy broniąc swego dziewictwa zginęła z ręki rosyjskiego żołnierza.
 • 19 listopada (czwartek) bł. Salomei. Uczy nas właściwego korzystania z dóbr doczesnych poprzez całkowite oddanie się i zaufanie Bogu, które pozwala we właściwym świetle widzieć to, co człowiek posiada i kim jest.
 • 20 listopada (piątek) św. Rafała Kalinowskiego. Na studiach przeżył kryzys wiary i przestał przystępować do sakramentów. W wieku 42 lat wstąpił do zakonu karmelitów bosych, gdzie jako kapłan i spowiednik, okazywał wiele zrozumienia ludziom targanym wątpliwościami i zbuntowanym przeciwko Bogu. Spędzał długie godziny w konfesjonale, niosąc im pomoc.
 • 21 listopada (sobota) ofiarowania NMP. Kościół wspomina całkowite oddanie się Najświętszej Maryi Panny na własność Bogu. Ożywiona Duchem Świętym, staje się pełna łaski i całym swoim życiem wyznaje wiarę w Boga.
 1. Dziś w parafii Kociszew odpust. Główna msza odpustowa o godz. 1200.
 2. W soboty w listopadzie odprawiany jest różaniec z wypominkami o godz. 1720.
 3. Jutro w naszej parafii dzień modlitw w int. rodzin i błogosławionych owoców zakończonego Synodu Biskupów. Po mszy rano o godz. 800 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, które będzie trwało cały dzień. Zakończymy nabożeństwem w int. rodzin naszej parafii o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do osobistej modlitwy w ciągu dnia, do powierzania Bogu swojej rodziny, małżonków, dzieci.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla, która kończy obecny rok liturgiczny. Po mszy św. o godz. 1200 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt Poświęcenia.
 5. W przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 1030 sześciu chłopców naszej parafii otrzyma komże i staną się pełnoprawnymi ministrantami.
 6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Torunia 5 grudnia br. Informacje szczegółowe wywieszone w gablocie. Zapisy w zakrystii i u Pani Urszuli Zarzyka. Zapraszamy do udziału.
 7. We wrześniu przyszłego roku planowana jest pielgrzymka do sanktuariów maryjnych. Informacje szczegółowe zamieszczone są na plakacie.
 8. Dziękuję mieszkańcom ul Kunickiego (od Zachodniej do Chrobkiewicza numery parzyste i nieparzyste) za złożoną ofiarę 275 zł, a trzem Parafiankom za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 9. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Kunickiego (od Chrobkiewicza do szkoły numery parzyste i nieparzyste).
TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA (8 listopada 2015 r)
 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 9 listopada (poniedziałek): święto poświecenia Bazyliki Laterańskiej. Jest przypomnieniem, że Chrystus zbudował swój Kościół na tym, który z pokorą uznał swoją grzeszność i przez to stał się piękną świątynią Ducha Świętego.
 • 10 listopada (wtorek) św. Leona Wielkiego papieża. Jako dobry pasterz, konsekwentnie bronił Kościoła przed herezjami, a także swoim autorytetem zdołał odwieść barbarzyńskiego wodza Attylę od najazdu na Rzym.
 • 11 listopada (środa) św. Marcina z Tours. Był żołnierzem, po nawróceniu zrezygnował ze służby wojskowej. Wybrany biskupem Tours, poświęcił się trosce o powierzony lud.
 • 12 listopada (czwartek) św. Jozafata biskupa. W 1623 roku został zamęczony w Witebsku za obronę jedności Kościoła.
 • 13 listopada (piątek) św. męczenników polskich Benedykta, Jana, Izaaka, Mateusza i Krystyna. Ziemie polskie już w 1003 roku, a więc krótko po rozpoczęciu chrystianizacji, zostały zroszone krwią męczenników. ponieśli męczeńską śmierć z rąk zbójców. Ich krew stała się zasiewem pod nowe zastępy chrześcijan.
 1. W soboty w listopadzie odprawiany jest różaniec z wypominkami o godz. 1720.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 1600 msza św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i dla rodziców. Proszę o obecność.
 3. 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Naszym patriotycznym obowiązkiem jest również modlitwa za Ojczyznę. Msza w intencji Ojczyzny o godz. 1200. Później odbędą się uroczystości w parku miejskim. Po oficjalnej części młodzież z ZSO zaprasza na rogale marcińskie oraz kawę i herbatę.
 4. Zelowska Grupa Poetycka zaprasza na wieczór poetycki. Szczegóły na plakacie.
 5. We wrześniu przyszłego roku planowana jest pielgrzymka do sanktuariów maryjnych. Informacje szczegółowe zamieszczone są na plakacie.
 6. Dziękuję wszystkim, którzy na cmentarzu pomagali przy zbiórce ofiar na potrzeby naszego Seminarium Duchownego, a także każdemu, kto wsparł Seminarium swoja ofiarą. Serdeczne Bóg zapłać.
 7. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul Kunickiego (od Zachodniej do Chrobkiewicza numery parzyste i nieparzyste).
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (1 listopada 2015 r) 
 1. Dzisiaj 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych, to znaczy tych, którzy już przez naśladowanie Chrystusa drogą Błogosławieństw na zawsze zjednoczyli się z Bogiem. Msze św. w kościele o godz. 700, 900, 1030. W kaplicy na cmentarzu o godz. 1030 i 1200. Msza o godz. 1200 będzie połączona wypominkami jednorazowymi.
 2. W oktawie Wszystkich Świętych czyli do 8 listopada możemy ofiarować duszom w czyśćcu wielki dar – odpust zupełny, pomoc w darowaniu kar czyśćcowych – przez pobożne nawiedzenie cmentarza, ofiarowanie modlitwy w intencji zmarłych oraz przyjętą komunię święta w ich intencji. Nie żałujmy zmarłym naszej pomocy, jakiej możliwość w te dni daje nam Kościół przez tajemnicę świętych obcowania.
 3. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 2 listopada (poniedziałek) Wszystkich Wiernych Zmarłych. Dzień ten w polskiej tradycji jest dniem refleksji o śmierci, nawiedzania cmentarzy, składania kwiatów, zapalania zniczy na grobach. Wobec faktu śmierci często opuszczamy bezradnie ręce, zapominając, że dłoniom Ojca miłosiernego możemy powierzać życie i śmierć naszych bliskich i nas samych. Ufając Bogu, który jest „miłośnikiem życia”, z radością i ze zdumieniem odnajdziemy kiedyś naszych zmarłych pośród żyjących. Msze św. w kościele o 700, 730, 1800, w kaplicy cmentarnej o 1000.
 • 4 listopada (środa) św. Karola Boromeusza, biskupa Mediolanu. Jak dobry pasterz wprowadzał w swojej diecezji postanowienia Soboru Trydenckiego. Jego apostolska gorliwość i miłość do powierzonych owiec wyniosła go na ołtarze jako świętego.
 • W tym tygodniu pierwsza środa, pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych.
 1. W soboty w listopadzie będzie odprawiany różaniec z wypominkami o godz. 1720.
 2. Dzisiaj młodzież naszej parafii, która przygotowuje się, do uczestnictwa w światowych Dniach Młodzieży w Krakowie zachęca do zakupu zniczy na cmentarzu parafialnym. W ten sposób młodzież gromadzi środki na sfinansowanie wyjazdu do Krakowa.
 3. Dzisiaj na cmentarzu są zbierane ofiary na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.
 4. Złożone ofiary na k-ł: bezimiennie – 200 zł. Bóg zapłać!
TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA (25 października 2015 r)
 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
  • 28 października (środa) Święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Szymon, zwany „gorliwym” – zaniósł Ewangelię do Egiptu i Persji, Juda Tadeusz – „syn Jakubowy” głosił Dobrą Nowinę w Mezopotamii, a potem w Persji. Obaj głosili Chrystusa obcym narodom i zaświadczyli o Nim męczeńską śmiercią.
 2. Jeszcze w tym tygodniu trwają nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1720. Ostatnie nabożeństwo w sobotę zakończymy procesją eucharystyczną. Poświęćmy czas na wspólną modlitwę.
 3. Przyjmujemy wypominki. Modlitwa za zmarłych jest jednym z ważnych uczynków miłosierdzia, jaki możemy ofiarować zmarłym.
 4. Dzisiaj młodzież naszej parafii, która przygotowuje się, do uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie zachęca do zakupu zniczy. W ten sposób młodzież gromadzi środki na sfinansowanie wyjazdu do Krakowa. Zachęcamy do wsparcia.
 5. Dzisiaj po mszy o godz. 1030 zapraszamy dzieci i rodziców na spotkanie organizacyjne asysty dziecięcej.
 6. Jutro 26 października o godz. 1900 w kościele odbędzie się koncert słowno – muzyczny poświęcony ojcu Karola Wojtyły. W głównej roli wystąpi Maciej Zakościelny. Zapraszamy do udziału w spektaklu. Szczegóły na plakacie.
 7. 31 października w sobotę od godz. 1900 zapraszamy na Noc świętych. Będzie to wspólna modlitwa połączona z rozważaniami i śpiewem ku czci tych, którzy są już święci czyli zabawieni.
 8. W niedzielę 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych, to znaczy tych, którzy już dotarli do celu uświęcając się przez naśladowanie Chrystusa drogą Błogosławieństw i na zawsze zjednoczyli się z Bogiem. Oprócz kwiatów i zniczy, które zaniesiemy na groby, najważniejszym darem dla zmarłych jest nasza modlitwa oraz ofiarowana eucharystia
  i przyjęta komunia św. W ten sposób możemy zmarłym ofiarować odpust zupełny, czyli skrócić męki czyśćca. 1 listopada msze w kościele o godz. 700, 900, 1030. W kaplicy na cmentarzu msze św. o godz. 1030 i 1200. Msza o godz. 1200 będzie połączona wypominkami jednorazowymi.
 9. 1 listopada na cmentarzu będą zbierane ofiary na potrzeby naszego Seminarium Duchownego. Proszę parafian z grup parafialnych: Asysty, Kółek Różańcowych, Rycerstwa Niepokalanej, Rodziny Radia Maryja, Ministrantów o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki. W tej sprawie proszę o kontakt z ks. Proboszczem.
 10. W poniedziałek 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za tych, którzy potrzebują oczyszczenia w czyśćcu. Msze św. w kościele o 700, 730, 1800, w kaplicy cmentarnej o 1000.
 11. Dziękuję parafianom, którzy przyszli pomóc w sprzątaniu kaplicy na cmentarzu w środę 21 października.
 12. Dziękuję mieszkańcom ul. Kościuszki (prawa strona od pl. Dąbrowskiego) za pomoc
  w posprzątaniu kościoła
  oraz złożoną ofiarę 420 zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w niedzielę 8 listopada o godz. 700.
 13. W sobotę 31 października przerwa w sprzątaniu kościoła.
29 NIEDZIELA ZWYKŁA (18 października 2015 r) 
 • W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 20 października (wtorek) wsp. św. Jana Kantego. Zasłynął ze swojego wielkiego miłosierdzia względem bliźnich. Jest patronem uczącej się i studiującej młodzieży, nauczycieli, profesorów, szkół katolickich..
 • 21 października (środa) wsp. bł Jakuba Strzemię. Jako młody człowiek wstąpił do franciszkanów. Mianowany arcybiskupem Halicza, rozpoczął organizację metropolii. Był pasterzem na miarę słów Chrystusa: „rządcą wiernym i roztropnym”, hojnie rozdzielającym dobra otrzymane od Pana
 • 22 października (czwartek) wsp św. Jana Pawła II, papieża. Jest to zarazem 36. rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której wołał w homilii: „Nie bójcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi. Dziś wzywa nas do tego samego: aby nie bać się i być otwartym najpierw na Chrystusa.
 • Dzisiaj o godz. 1600 msza św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i dla rodziców. Zapraszamy.
 • Również dzisiaj młodzież z ZSO z Zelowa począwszy od mszy o godz. 1030 rozprowadza kremówki. Uzyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na sfinansowanie obiadów dla uczniów w szkołach naszego miasta. Zachęcamy do wsparcia akcji.
 • Trwają nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1720.
 • Przyjmujemy wypominki. Jak uczy nas Pismo Święte dobrą i szlachetną rzeczą jest modlitwa za zmarłych, aby od grzechów swoich zostali uwolnieni. Modlitwa za zmarłych jest jednym z ważnych uczynków miłosierdzia, jaki możemy ofiarować zmarłym.
 • Młodzież naszej parafii, która przygotowuje się, do uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w przyszłą niedzielę po mszach będzie rozprowadzała znicze. W ten sposób młodzież gromadzi środki na sfinansowanie wyjazdu do Krakowa. Zachęcamy do wsparcia. Spotkanie młodzieży w tej sprawie w piątek 23 października o godz. 1900.
 • W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 1030 zapraszamy dzieci i rodziców na spotkanie organizacyjne asysty dziecięcej.
 • Zapraszam parafian, którzy chcą pomóc w sprzątaniu kaplicy na cmentarzu w środę 21 października na godz. 1000.
 • Dziękuję mieszkańcom ul. Kościuszki (lewa strona od pl. Dąbrowskiego) za pomoc w posprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę 429 zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 • Na sobotę 24 października do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul. Kościuszki (prawa strona od pl. Dąbrowskiego).
……………………………………………………………………………………………………………..
28 NIEDZIELA ZWYKŁA (11 października 2015 r) 
 • W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 13 października (wtorek) wsp. św. Honorata Koźmińskiego. Jako młody człowiek utracił wiarę. Oskarżony o udział w spisku przeciwko carowi trafił do więzienia, gdzie dokonało się jego nawrócenie. Po wyjściu na wolność wstąpił do zakonu kapucynów. Zasłynął jako charyzmatyczny spowiednik, odnowiciel życia zakonnego i założyciel wielu zgromadzeń zakonnych, w większości bezhabitowych.
 • 15 października (czwartek) wsp. św. Teresy od Jezusa. Wstąpiła do klasztoru karmelitańskiego w Avili w wieku 20 lat. We współpracy ze św. Janem od Krzyża przeprowadziła reformę zakonu.
 • 16 października (piątek) wsp. św. Jadwigi Śląskiej. W bardzo młodym wieku poślubiła księcia wrocławskiego Henryka Brodatego. Stanowili wzorowe małżeństwo i doczekali się kilkorga dzieci. W swoim życiu boleśnie doświadczyła krzyża, przeżyła śmierć prawie wszystkich swoich dzieci oraz ekskomunikę i śmierć męża.
 • 17 października (sobota) wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego. według legendy miał być tym dzieckiem, które Chrystus postawił przed Apostołami, mówiąc: „Zaprawdę powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego”.
 • Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na stypendia dla młodzieży.
 • Z osobą Jana Pawła kojarzymy także kremówki. Młodzież z ZSO z Zelowa po mszach świętych zachęca do zakupu kremówek. Uzyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na sfinansowanie obiadów dla uczniów w szkołach naszego miasta. Od naszej hojności zależy ile będziemy mogli sfinansować obiadów. Zachęcamy do wsparcia akcji.
 • Trwają nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1720.
 • Od jutra przyjmujemy wypominki. Jak uczy nas Pismo Święte dobrą i szlachetną rzeczą jest modlitwa za zmarłych, aby od grzechów swoich zostali uwolnieni. Modlitwa za zmarłych jest jednym z ważnych uczynków miłosierdzia, jaki możemy ofiarować zmarłym.
 • W naszej archidiecezji odbywa się peregrynacja symboli ŚDM. Te symbole to krzyż i ikona Matki Bożej. Podróżują po całym świecie, były już na wielu kontynentach. Jan Paweł II chciał żeby towarzyszyły młodym przez te wszystkie lata kiedy będą się gromadzić na Światowych Dniach Młodzieży. Do naszej parafii przybędą 12 października w poniedziałek na godz. 2100. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za pośrednictwem. św. Jana Pawła II młodzież, a także wszystkich, którzy znajdą czas w jutrzejszy wieczór.
 • Dziękuję mieszkańcom ul. Złotej (lewa strona od Wolności) za pomoc w posprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę 150 zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 • Na sobotę 17 października do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul. Kościuszki (lewa strona od pl. Dąbrowskiego).

……………………………………………………………………………………………………………………………………

27 NIEDZIELA ZWYKŁA (4 października 2015 r)
 • Dzisiaj po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O godz. 1720 różaniec, a na zakończenie procesja eucharystyczna wokół kościoła. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 • W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 5 października (poniedziałek) wsp. św. Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia. Wraz z nią wysławiajmy Boże Miłosierdzie i dawajmy o nim świadectwo, pełniąc dzieła chrześcijańskiej miłości.
 • 7 października (środa) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to dzień liturgicznej wdzięczności Bogu za dar modlitwy różańcowej.
 • 9 października (piątek) Bł. Wincentego Kadłubka. Sprawy Kościoła zawsze były dla niego na pierwszym miejscu. Wspierał papieską reformę kościelną i uczestniczył w Soborze Laterańskim IV. Jest autorem „Kroniki polskiej” – największego polskiego dzieła o tematyce historycznej przełomu XII i XIII wieku.
 • Dzisiaj ofiary złożone na tacę przeznaczone są na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Łodzi. Kształci się tam nasz kleryk Rafał. Bóg zapłać za hojność.
 • Rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1720. Postarajmy się znaleźć czas na wspólnotową modlitwę w naszym kościele. Ale módlmy się na różańcu także wspólnie w rodzinach, indywidualnie i polecajmy też intencje papieża oraz naszej parafii.
 • W środę o godz. 1700 dla dzieci przygotowujących się do I komunii odbędzie się poświęcenie różańców. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 • 7 października (środa) odbędzie się pielgrzymka na Jasną Górę. Koszt dla uczestników 30 zł. Wyjazd o godz. 700 sprzed kościoła. Proszę nie zaspać.
 • Od jutra w kancelarii przyjmujemy intencje na nowy rok 2015.
 • W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski. Tego dnia odbędzie się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na stypendia dla młodzieży. Zachęcamy do wspierania edukacji ludzi młodych.
 • Z osobą Jana Pawła kojarzymy także kremówki. Młodzież gimnazjalna z Zelowa będzie w przyszłą niedzielę przed kościołem po mszach świętych zachęcała do zakupu kremówek. Uzyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na sfinansowanie obiadów dla uczniów w szkołach naszego miasta. Od naszej hojności zależy ile będziemy mogli sfinansować obiadów. Zachęcamy do wsparcia akcji.
 • Dziękuję mieszkańcom ul. Złotej (prawa strona od Wolności) za pomoc w posprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 • Na sobotę 3 października do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul. Złotej (lewa strona od Wolności) .

……………………………………………………………………………………………………………………………………

24 NIEDZIELA ZWYKŁA (13 września 2015 r)
 • W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 14 września (poniedziałek) święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Przypomina nam ono o odnalezieniu relikwii krzyża i konsekracji bazyliki, w której były przechowywane. Zwróćmy uwagę na krzyże w naszych domach, gdzie się znajdują, w jakim miejscu, pamiętając, że są znakiem naszego zbawienia. O godz. 1600 msza z procesją w kaplicy cmentarnej.
 • 15 września (wtorek) wsp. NMP Bolesnej. Pod krzyżem przeszył serce Maryi miecz boleści. Jest Matką Bolesną, ponieważ współcierpiąc z ukrzyżowanym Jezusem, pozostaje blisko każdego cierpiącego człowieka.
 • 16 września (środa) wsp. świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cyprian, biskupa. Żyli w III wieku, kiedy cesarstwo rzymskie zalewały kolejne fale prześladowań chrześcijan. Korneliusz i Cyprian okazali się miłosiernymi pasterzami, biorąc w obronę niewiernych chrześcijan i umożliwiając im powrót do wspólnoty wierzących.
 • 18 września (piątek) święto św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Św. Stanisław szedł śladami Jezusa. Czując, że Bóg powołuje go na swoje ścieżki, sprzeciwił się rodzicom, ale wypełnił wolę Bożą. Czasem trzeba zdobyć się na stanowczy sprzeciw, jeśli ktoś staje na drodze wypełnienia woli Bożej w naszym życiu.
 • 7 września obchodzimy rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Podczas mszy św. o godz. 1800 modlić się będziemy w int. Ojczyzny i będziemy prosić Boga, by uchronił nas i młode pokolenia od nieszczęścia wojny oraz byśmy odpowiedzialnie przyjmowali dar wolności.
 • W przyszłą niedzielę 20 września obchodzić będziemy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dzień ten jest dobrą okazją do refleksji czy potrafimy odpowiedzialnie korzystać z mediów (gazety, telewizja, internet).
 • 26 września odbędzie się archidiecezjalna pielgrzymka do sanktuarium św. Jana Pawła i Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Organizujemy wspólny wyjazd parafii dekanatu zelowskiego. Osoby, które chcą wziąć udział w pielgrzymce proszę się zgłaszać do zakrystii lub do kancelarii.
 • Dziękuję mieszkańcom ul. Kilińskiego (lewa strona od rynku) za pomoc w posprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę 150 zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 • Na sobotę 19 września do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul. Poznańskiej (prawa strona od Sienkiewicza).
 • Są do nabycia kalendarze rolnicze na 2015 rok. Koszt jednego kalendarza wynosi 25 zł. Zapraszamy do nabywania. Zachęcamy również do nabywania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

23 NIEDZIELA ZWYKŁA (6 WRZEŚNIA 2015 r)
 • Dzisiaj po mszy o godz. 1200 adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz.1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 • W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 8 września (wtorek) święto Narodzenia NMP. Jest to jedno z najstarszych świąt Maryjnych znane w polskiej tradycji, jako Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 700 , 900 , 1100 , 1800 . Podczas mszy obrzęd poświęcenia ziarna siewnego i nasion.
 • 12 września (sobota) wsp. Najświętszego Imienia Maryi. Ustanowione przez papieża Innocentego XI jako dziękczynienie za ocalenie chrześcijańskiej Europy przed najazdem tureckim, w czym niezwykle ważny udział pod Wiedniem miało wojsko polskie i król Jan III Sobieski.
 • 26 września odbędzie się archidiecezjalna pielgrzymka do sanktuarium św. Jana Pawła i Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Organizujemy wspólny wyjazd parafii dekanatu zelowskiego. Osoby, które chcą wziąć udział w pielgrzymce proszę się zgłaszać do zakrystii lub do kancelarii.
 • Dziękuję mieszkańcom ul. Kilińskiego (prawa strona od rynku) za pomoc w posprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę 150 zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 • Na sobotę 12 września do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul. Kilińskiego (lewa strona od rynku).

……………………………………………………………………………………………………………………………………

22 NIEDZIELA ZWYKŁA (30 SIERPNIA 2015 r)
 • Dzisiaj w Zelowie dożynki gminne. Msza święta dziękczynna za plony i zbiory o godz. 1600 na stadionie miejskim. Po mszy świętej dalsze uroczystości dożynkowe.
 • W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 1 września (wtorek) wsp. św. Bronisławy. Swoim życiem wskazuje na konieczność pokornego kroczenie za krzyżem Chrystusa. Pamiętajmy o rocznicy wybuchu II wojny światowej
 • Tego dnia nauczyciele i uczniowie rozpoczynają kolejny rok szkolny Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 800. Zapraszamy do uczestnictwa dyrekcje szkół, grono pedagogiczne, uczniów i rodziców.
 • 3 września (czwartek) wsp. św. Grzegorza Wielkiego Papieża. Jest jednym z największych świętych i Ojców Kościoła zachodniego. Przyczynił się umocnienia jedności Kościoła, zreformował liturgię, ujednolicając i upowszechniając obrządek rzymski. Zapoczątkował też praktykę tzw. Mszy gregoriańskich za zmarłych.
 • w pierwszą środę będziemy polecali intencje Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 • w pierwszy czwartek będziemy prosić Boga o łaskę dobrych i świętych powołań oraz polecać intencje Koła Przyjaciół Radia Maryja,
 • w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1700. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych.
 • w pierwsza sobotę modlić się będziemy w intencjach Rycerstwa Niepokalanej,
 • za tydzień w I niedzielę miesiąca adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz.1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego
 • Przygotowaliśmy wyprawki szkolnych dla 50 uczniów z naszej parafii. Dziękujemy parafianom oraz gościom, którzy włączyli się w pomoc dla naszych uczniów.
 • We wtorek o godz. 1830 w domu parafialnym jeszcze raz organizujemy kiermasz odzieżowy. Pozyskane środki przeznaczymy na dofinansowanie posiłków dla uczniów w roku szkolnym. Zapraszamy!
 • 3 września w Ośrodku Zdrowia ul. Żeromskiego 36 odbędzie się komputerowe badanie wzroku. Szczegóły na plakacie.
 • 26 września odbędzie się archidiecezjalna pielgrzymka do sanktuarium św. Jana Pawła i Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Organizujemy wspólny wyjazd parafii dekanatu zelowskiego. Osoby, które chcą wziąć udział w pielgrzymce proszę się zgłaszać do zakrystii lub do kancelarii.
 • Dziękuję mieszkańcom ul. Wolności za pomoc w posprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę 385 zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 • Na sobotę 5 września do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul. Kilińskiego.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ (26 SIERPNIA 2015 r)
 • Dzisiaj nasz parafialny ODPUST. Główna msza o godz.1200. Będzie jej przewodniczył i wygłosi kazanie Rektor Seminarium Duchownego w Łodzi ks. Prałat Jarosław Pater. Po mszy procesja eucharystyczna.
 • Dziś o godz. 1900 po mszy wieczornej zapraszamy na wieczór wspomnień. Będziemy mogli obejrzeć zdjęcia z minionych parafialnych uroczystości i wydarzeń (Droga krzyżowa, Boże Ciało, festyn parafialny). Zapraszamy!
 • W najbliższą niedzielę odbędą się w Zelowie dożynki gminne. Msza święta dziękczynna za plony i zbiory o godz. 1600 na stadionie miejskim. Po mszy świętej dalsze uroczystości dożynkowe na które zaprasza Pani Burmistrz.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

21 NIEDZIELA ZWYKŁA (23 SIERPNIA 2015 r)
 • W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 24 sierpnia (poniedziałek) wsp. św. Bartłomieja. Utożsamiany z Natanaelem, jest jednym z dwunastu Apostołów. Sam Jezus mówi o nim, że jest człowiekiem prawym, który nie ucieka się do manipulacji innymi ludźmi dla osiągnięcia własnych celów.
 • 26 sierpnia (środa) uroczystość NMP Częstochowskiej. Przedziwną tajemnicą jest macierzyństwo Maryi, która bierze pod swoją opiekę tak wiele ludzi i narodów. Dla nas miejscem i znakiem szczególnej opieki jest właśnie Czarna Madonna z Częstochowy, gdzie wielokrotnie mogliśmy doświadczyć Jej czułej macierzyńskiej opieki i wybrania zarówno jako naród, jak i poszczególne osoby, pielgrzymujące do Jej i zarazem naszego domu.
 • 27 sierpnia (czwartek) wsp. św. Moniki. Przez wiele lat modliła się o nawrócenie swojego syna, który żył z dala od wiary. Jej modlitwy i łzy zostały wysłuchane a jej syn zawędrował na wyżyny świętości.
 • 28 sierpnia (piątek) wsp. Augustyna. Wszechstronnie utalentowany, a jednocześnie zagubiony w bolesnym poszukiwaniu sensu życia, uwikłał się w heretyckie poglądy i nieuporządkowany sposób życia. Dzięki wytrwałej modlitwie matki staje się wzorowym pasterzem, wybitnym myślicielem i jednym z największych teologów.
 • 29 sierpnia (sobota) wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Dziś często powtarza się, że sprawy moralne należą one do prywatnej sfery osądu sumienia. Św. Jan Chrzciciel i jego męczeńska śmierć wskazują, że nie są one prywatną sprawą. Są nakazem sumienia, które wymaga wierności Bogu także w konkretnym postępowaniu i sposobie życia.
 • Sierpień przeżywamy, jako miesiąc abstynencji. Wiemy, jak wiele nieszczęść i tragedii powoduje nałóg pijaństwa i alkoholizmu. Bądźmy wytrwali w osobistej wstrzemięźliwości, aby wyprosić łaskę trzeźwości dla zniewolonych.
 • Przygotowujemy wyprawki szkolnych dla uczniów z naszej parafii. Są jeszcze plecaki, w których znajduje się lista przyborów, jakie są potrzebne w szkole. Zachęcamy do włączenia się w tę pomoc i dziękujemy za te, które już zostały przygotowane.
 • Odpust parafialny będziemy przeżywać w środę 26 sierpnia. Główna msza o godz. 12.00. Będzie jej przewodniczył i wygłosi kazanie Rektor Seminarium Duchownego w Łodzi ks. Prałat Jarosław Pater. Po mszy procesja eucharystyczna.
 • Z naszej parafii na szlak pielgrzymi wyruszyła grupa 60 osób. Pamiętajmy o nich w modlitwie i polecajmy ich łaskawości Boga.
 • Dziękuję za wczorajszą pomoc w posprzątaniu kościoła kilku naszym parafiankom. Msza św. w ich intencji będzie podczas mszy odpustowej.
 • Na przyszłą sobotę do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul. Wolności.
 • W przyszłą niedzielę odbędą się w Zelowie dożynki gminne. Msza święta dziękczynna za plony i zbiory o godz. 16.00 na stadionie miejskim. Po mszy świętej dalsze uroczystości dożynkowe na które zaprasza Pani Burmistrz.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

20 NIEDZIELA ZWYKŁA (16 SIERPNIA 2015 r)
 • W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 17 sierpnia (poniedziałek) wsp. św. Jacka. Pierwszy polski dominikanin, który od samego św. Dominika przyjął habit dominikański. Głosząc Ewangelię do tego stopnia pociągał ludzi, że szlak jego pielgrzymowania jest znaczony klasztorami, które założył: w Krakowie, Kijowie, Gdańsku.
 • 20 sierpnia (czwartek) wsp. św. Bernarda. To człowiek niesłychanej siły charakteru, pomnożonej nadzwyczajnymi łaskami Bożymi. Był przede wszystkim człowiekiem głębokiej kontemplacji i umiłowania tradycji. Pozostawił po sobie liczne pisma: listy, kazania i traktaty teologiczne czytane do dziś..
 • 21 sierpnia (piątek) wsp. św. Piusa X. Przyczynił się do odnowienia formacji seminaryjnej, zreformowania prawa kanonicznego, muzyki kościelnej i Brewiarza. Umożliwił także wczesną Komunię świętą dzieciom, obniżając wiek dopuszczenia do Pierwszej Komunii z parunastu do zaledwie kilku lat.
 • 22 sierpnia (sobota) wsp. Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryja jest pokorną służebnicą Pańską. Bóg wynosi Ją nad wszystkie ludzkie trony i władze – do godności królewskiej nieba i ziemi. Czyni to przez wzgląd na uniżenie Tej, która stała się Matką Jezusa.
 • Sierpień przeżywamy, jako miesiąc abstynencji. Wiemy, jak wiele nieszczęść i tragedii powoduje nałóg pijaństwa i alkoholizmu. Podejmujmy więc wysiłek poprzez modlitwę i wstrzemięźliwość, aby wyprosić łaskę trzeźwości dla zniewolonych.
 • Przygotowujemy wyprawki szkolnych dla uczniów z naszej parafii. Są jeszcze plecaki, w których znajduje się lista przyborów, jakie są potrzebne w szkole. Zachęcamy do włączenia się w tę pomoc i dziękujemy za te, które już zostały przygotowane.
 • W minionym tygodniu przyjęliśmy na odpoczynek i poczęstunek pielgrzymów z Płocka. Dziękuję za złożone ofiary, za pomoc w przygotowaniu poczęstunku, za pomoc w organizacji pobytu pielgrzymów, w rozdawaniu jedzenia i picia, za sprzątanie. To wszystko są ważne elementy , które tworzą gościnność naszej parafii.
 • Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie. 21 sierpnia w piątek Pielgrzymi z Łasku i Buczku zatrzymają się u nas na obiad. Proszę o pomoc w przygotowaniu dla nich poczęstunku. Dla pielgrzymów z Zelowa, msza na rozpoczęcie pielgrzymki będzie o godz. 7.30.
 • Dzisiaj w ZSP odbędzie się piknik historyczny „Dzieje oręża polskiego”. Szczegółowe informacje i program znajdują się na plakacie.
 • We wtorek o godz. 18.30 w domu parafialnym organizujemy kiermasz odzieżowy. Odzież jest nowa, a pozyskane środki przeznaczymy na dofinansowanie posiłków dla uczniów w roku szkolnym. Zapraszamy!
 • Odpust parafialny będziemy przeżywać w środę 26 sierpnia. Główna msza o godz. 12.00.
 • Sprzątane kościoła w sobotę. Będzie to już przygotowanie do odpustu. Zapraszam na godz. 8.30 wszystkich, którzy mogą i chcą pomóc w przygotowaniu kościoła.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

19 NIEDZIELA ZWYKŁA (9 SIERPNIA 2015 r)
 • Dzisiaj odpust w Łobudzicach. Suma odpustowa o godz. 12.00.
 • W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 10 sierpnia (poniedziałek) wsp. św. Wawrzyńca. Cesarz Walerian wydał edykty prowadzące do prześladowań chrześcijan. W wyniku tych prześladowań, śmierć poniósł św. Wawrzyniec, diakon. Jego przykład także dziś nie przestaje być świadectwem, że życie „utracone” dla Boga zawsze jest owocne.
 • 11 sierpnia (wtorek) wsp. św. Klary. Przykład św. Franciszka z Asyżu i jego przyjaźń prowadzą ją do całkowitego powierzenia siebie Bogu poprzez radykalizm życia zakonnego we wspólnocie klarysek, których była współzałożycielką.
 • 14 sierpnia (piątek) wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego. W 1941 roku został aresztowany i osadzony w obozie koncentracyjnym Auschwitz, gdzie do końca podnosił współwięźniów na duchu i zachęcał do powierzenia się w ręce Niepokalanej. Swoje radykalne oddanie Bogu i Maryi św. Maksymilian przypieczętował, ofiarując życie za skazanego na śmierć współwięźnia.
 • 15 sierpnia (sobota) uroczystość Wniebowzięcia NMP. Maryja zostaje wzięta do nieba z duszą i ciałem. Jej ciało zostaje przyodziane w niezniszczalność i nieśmiertelność w domu Ojca. Niebo odtąd staje się domem Maryi. Msze święte w tym dniu tak, jak w niedzielę. W polskiej tradycji to święto znamy też pod nazwą Matki Boskiej Zielnej. Tego dnia poświęcamy kwiaty, zioła i zboża, dziękując za owoc tego, co zostało posiane jesienią.
 • Sierpień przeżywamy, jako miesiąc abstynencji. Wiemy, jak wiele nieszczęść i tragedii powoduje nałóg pijaństwa i alkoholizmu. Podejmujmy więc wysiłek poprzez modlitwę i wstrzemięźliwość, aby wyprosić łaskę trzeźwości dla zniewolonych.
 • Dzisiaj rozpoczynamy akcję organizowania wyprawek szkolnych dla uczniów z naszej parafii. Są dostępne plecaki, w których znajduje się lista przyborów, jakie są potrzebne w szkole. Zachęcamy do włączenia się w tę pomoc.
 • Można już zapisywać się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.
 • 11 sierpnia na postój przy naszym kościele zatrzymają się uczestnicy Pieszej Pielgrzymki, a 12 sierpnia na nocleg przyjadą uczestnicy pielgrzymki rowerowej. Jeszcze dzisiaj zbieramy ofiary na organizację poczęstunku i przyjęcia pielgrzymów. Bóg zapłać za nie. Wszystkim, którzy chcą pomóc przy organizowaniu przyjęcia pielgrzymów zapraszam do zgłoszenia się w domu parafialnym we wtorek od godziny 7.30. Każda pomoc, również młodzieży jest mile widziana.
 • W następna niedzielę w ZSP odbędzie się piknik historyczny „Dzieje oręża polskiego”. Szczegółowe informacje i program znajdują się na plakacie.
 • Dziękuję mieszkańcom ul. Północnej (lewa strona) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 210 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 7.oo.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

18 NIEDZIELA ZWYKŁA (2 SIERPNIA 2015 r)
 • Dzisiaj comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 17.30. O godz. 15.oo modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 • W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 4 sierpnia (wtorek) wsp. św. Jan Maria Vianney. Czczony jest jako patron proboszczów. Jego kapłańskie powołanie dojrzewało w trudnym czasie, gdy Francja przeżywała rewolucyjną ateizację. Dzięki jego gorliwości oraz świadectwu miłości do Boga, parafia w Ars stała się żywym ośrodkiem chrześcijańskiej duchowości.
 • 6 sierpnia (czwartek) święto Przemienienia Pańskiego. Na górze Tabor uczniowie ujrzeli w chwale nie tylko samego Jezusa, ale również Mojżesza i Eliasza. W Eucharystii Jezus obdarowuje także nas, swoich uczniów, przedsmakiem przyszłej chwały. Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.
 • 8 sierpnia (sobota) wsp. św. Dominika. Poruszony zagubieniem ludzi ulegających wpływom sekt zapragnął oddać się całkowicie głoszeniu objawionej prawdy. Założył w tym celu Zakon Kaznodziejski – dominikanów, który przez wieki dał Kościołowi wielu wybitnych teologów i świętych.
 • w pierwszą środę będziemy polecali intencje Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 • w pierwszy czwartek podczas nabożeństwa będziemy prosić Boga o łaskę dobrych i świętych powołań.
 • w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 6.3o i 17.oo. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych.
 • Sierpień przeżywamy, jako miesiąc abstynencji. Wiemy, jak wiele nieszczęść i tragedii powoduje nałóg pijaństwa i alkoholizmu. Podejmujmy więc wysiłek poprzez modlitwę i wstrzemięźliwość, aby wyprosić łaskę trzeźwości dla zniewolonych.
 • Dla osób, których dotyka problem uzależnienia i chcą uzyskać pomoc organizowane jest spotkanie przez Anonimowych Alkoholików. Informacje udostępnione na plakacie.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy akcję organizowania wyprawek szkolnych dla uczniów z naszej parafii. Będą dostępne plecaki. Zachęcamy do włączenia się w tę pomoc.
 • Również od przyszłej niedzieli rozpoczniemy zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.
 • W sierpniu będziemy gościli pielgrzymów z Płocka. 11 sierpnia na postój przy naszym kościele zatrzymają się uczestnicy Pieszej Pielgrzymki, a 12 sierpnia na nocleg przyjadą uczestnicy pielgrzymki rowerowej. Dzisiaj i w następną niedzielę sierpnia zbieramy ofiary na organizację poczęstunku i przyjęcia pielgrzymów. Proszę, abyście tak jak do tej pory pomogli w organizacji przyjęcia pielgrzymów. Spotkanie osób, które chcą pomóc przy organizacji w środę po mszy wieczornej.
 • Dziękuję mieszkańcom ul. Północnej (prawa strona) i Skłodowskiej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 210 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 7.oo.
 • Na sobotę 8 sierpnia do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul. Północnej (lewa strona od Kilińskiego).

……………………………………………………………………………………………………………………………………

17 NIEDZIELA ZWYKŁA (26 LIPCA 2015 r)
 • Dziś w parafii w Parznie odpust ku czci św. Anny. Główna msza odpustowa o godz.12.00.
 • W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 29 lipca (środa) wsp św. Marty, siostry Marii i Łazarza. W postawie Marty zachwyca nas miłość względem bliźnich, troska o ich potrzeby. Marta łączy miłość z żywą wiarą.
 • 31 lipca (piątek) wsp św. Ignacego z Loyoli, założyciela Towarzystwa Jezusowego, którego pragnieniem było czynić wszystko „na większą chwałę Boga”.
 • 1 sierpnia (sobota) wsp. św. Alfons Liguori. Pracował wśród młodzieży i ludzi zaniedbanych moralnie, głosił kazania i prowadził misje ludowe. Przez całe swe kapłańskie życie był bez reszty oddany ludziom, którym służył. Będąc biskupem spieniężył skarby swego pałacu, by zakupić żywność dla głodujących.
 • W pierwszą sobotę miesiąca podczas mszy wotywnej o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 18.oo modlić się będziemy w int. Rycerstwa Niepokalanej z naszej Parafii.
 • Dzisiaj po mszach świętych poświecenie samochodów oraz innych pojazdów. Św. Krzysztofa prosimy, aby wypraszał mądrość i roztropność oraz bezpieczne wyjazdy dla każdego kierowcy. Złożone ofiary przekażemy na zakup środków transportu na potrzeby misji.
 • W sobotę 1 sierpnia obchodzimy 71 rocznicę Powstania Warszawskiego. Wtedy złożyło ofiarę z życia wielu Polaków (w tym bardzo młodych), którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Niech ich ofiara będzie dla nas wezwaniem do budowania patriotyzmu w obecnych czasach. Sierpień przezywamy również, jako miesiąc trzeźwości. Wiemy, jak wiele nieszczęść i tragedii powoduje nałóg pijaństwa i alkoholizmu. Podejmujmy więc wysiłek poprzez modlitwę i wstrzemięźliwość, aby wyprosić łaskę trzeźwość dla zniewolonych.
 • Za tydzień w I niedzielę comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 17.30. O godz. 15.oo modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 • W sierpniu będziemy gościli pielgrzymów z Płocka. 11 sierpnia na postój przy naszym kościele zatrzymają się uczestnicy Pieszej Pielgrzymki, a 12 sierpnia na nocleg przyjadą uczestnicy Pielgrzymki rowerowej. Przez dwie niedziele sierpnia będziemy zbierać ofiary na organizację poczęstunku i przyjęcia pielgrzymów. Proszę, abyście tak jak do tej pory pomogli w organizacji przyjęcia pielgrzymów.
 • Dziękuję mieszkańcom z Czarnego Lasu i Leśniczówki za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 260 zł. Msza św. w int. Mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 7.oo.
 • Na sobotę 1 sierpnia do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul. Północnej (prawa strona od Kilińskiego).
 • Przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na wsparcie dzieł realizowanych przez naszą Caritas. Bóg zapłać za wsparcie.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

16 NIEDZIELA ZWYKŁA (19 LIPCA 2015 r)
 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 20 lipca (poniedziałek) bł. Czesława, jest dla nas przykładem ufności i gorliwej odpowiedzi na głos powołania. Był jednym z pierwszych polskich dominikanów. Nie tylko głosił słowo Boże, ale też całym swoim życiem dawał przykład wiernej modlitwy i ufnego powierzenia się Bogu..
 • 22 lipca (środa) wsp św. Marii Magdaleny. całym sercem ukochała Jezusa, a po Jego śmierci przeżywała głęboki ból. Dlatego Jezus właśnie jej się objawił i uczynił ją pierwszym świadkiem swego zmartwychwstania. To ona głosiła Apostołom Dobrą Nowinę, zanim zanieśli ją na krańce świata.
 • 23 lipca (czwartek) wsp. św. Brygidy Szwedzkiej była żoną, matką ośmiorga dzieci, a po śmierci męża poświęciła się Bogu i założyła nowe zgromadzenie zakonne. Potrafiła łączyć głęboką, mistyczną relację z Bogiem z zaangażowaniem w sprawy publiczne.
 • 24 lipca (piątek) św. Kingi Była córką króla Węgier i żoną Bolesława Wstydliwego. Ani bogactwo, ani władza nie oddaliły jej od Boga. Dla ludu była jak matka, a po śmierci męża, wraz z którym ślubowała wcześniej czystość, wstąpiła do klasztoru klarysek.
 • 25 lipca (sobota) święto Apostoła Jakuba, syna Zebedeusza i brata św. Jana. Pan wybrał go
  i powołał do grona swoich najbliższych uczniów. Nauczył go, że owocność życia zależy od miłości, z jaką służymy bliźnim. Św. Jakub był pierwszym męczennikiem z grona Apostołów.
 1. W przyszłą niedzielę po mszach świętych odbędzie się poświęcenie samochodów oraz innych pojazdów. Św. Krzysztofa będziemy prosili, aby wypraszał mądrość i roztropność oraz bezpieczne wyjazdy dla każdego kierowcy. Będziemy też zbierać ofiary na zakup środków transportu na potrzeby misji.
 2. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa w dniu 26 lipca. Koszt 50 zł. Zapisy up. Teresy Domagały lub w zakrystii. Informacje wywieszone przed kościołem.
 3. W parafii Ewangelicko-Reformowanej odbywa się Tydzień Ewangelizacyjny. Dzisiaj o godz. 15.00 koncert Zelowskich Dzwonków.
 4. Naszą parafię odwiedzą dzisiaj wolontariusze z Fundacji Innopolis. Po mszy św. o godz.12.00 rozdawać będą informacje promujące rodzicielstwo zastępcze. Podjęcie się zadania rodziny zastępczej lub założenia rodzinnego domu dziecka może być piękną misją.
 5. Dziękuję mieszkańcom Zelówka za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 480 zł. Msza św. w int. Mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 7.oo.
 6. Na sobotę 25 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców Czarnego Lasu i Leśniczówki.
 7. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

15 NIEDZIELA ZWYKŁA (12 LIPCA 2015 r)
 1. W tym tygodniu:
 • 13 lipca (poniedziałek) Św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, którzy stawiali miłość do Boga ponad radości tego świata. Dają nam przykład radykalnego wyboru Jezusa. Obaj zostali kanonizowani już w 1083 roku, jako jedni z pierwszych Polaków.
 • 15 lipca (środa) Św. Bonawentury, franciszkanina,. Przez 16 lat był przełożonym generalnym swego zakonu. Umiał postępować roztropnie, jednocząc ludzi o różnych poglądach i prowadząc wszystkich do duchowego wzrostu. Gdy papież Grzegorz X w 1273 roku mianował go kardynałem oraz biskupem, wiadomość o nominacji zastała świętego przy myciu naczyń kuchennych w klasztorze.
 • 16 lipca (czwartek) NMP z Góry Karmel. Na górze Karmel prorok Eliasz przeżył swoje spotkanie z Bogiem. W średniowieczu zamieszkali tu pustelnicy oddający cześć Najświętszej Maryi Pannie. Była Ona dla nich Mistrzynią życia duchowego, wzorem łagodności i pokory serca umożliwiającej głęboką więź z Bogiem.
 1. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa w dniu 26 lipca. Koszt 50 zł. Zapisy up. Teresy Domagały lub w zakrystii. Informacje wywieszone przed kościołem.
 2. 14 lipca z Buczku wyrusza pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Pielgrzymi będą przejeżdżać przez Zelów, gdzie dołączy grupa naszych parafian. Módlmy się dla nich o dobry i bezpieczny czas pielgrzymowania i szczęśliwy powrót. Informacje szczegółowe dla pielgrzymów można odebrać w zakrystii.
 3. W Domu Kultury w Zelowie można obejrzeć wystawę fotograficzną Mariana Wójcika – Kaplice i kapliczki ziemi bełchatowskiej. Organizatory zapraszają.
 4. Dziękuję mieszkańcom z Maurycowa lewa strona od Zelowa za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 370 zł. Msza św. w int. Mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 7.oo.
 5. Na sobotę 18 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców Zelówka.
 6. Dzisiaj wychodząc z kościoła wspomóżmy zbiórkę misyjną na pomoc w organizacji szkoły podstawowej w Sudanie.
 7. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

14 NIEDZIELA ZWYKŁA (5 LIPCA 2015 r)
 1. W tym tygodniu:
 • 6 lipca (poniedziałek) wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, poświęciła wszystkie swoje zdolności służbie misjom w Afryce. Znalazła współpracowników i założyła Sodalicję św. Piotra Klawera. Bł. Maria Teresa pokazuje nam miłość przenikniętą głębokim zaufaniem Jezusowi i wyrażającą się w konkretnych czynach.
 • 11 lipca (sobota) święto. Św. Benedykta, patron Europy, umiał opuścić wszystko, by iść za Jezusem. Lata modlitwy i doświadczeń zaowocowały mądrością, dzięki której ułożył regułę życia, będącą podstawą wielu późniejszych zakonów.
 1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 12.oo comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 17.3o. O godz. 15.oo modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. Koło Przyjaciół Radia Maryja 12 lipca organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy u p. Urszuli Zarzyka lub w zakrystii. Zachęcamy do uczestnictwa.
 3. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa w dniu 26 lipca. Koszt 50 zł. Zapisy up. Teresy Domagały lub w zakrystii. Informacje wywieszone przed kościołem.
 4. W lipcu z Buczku wyrusza pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Szczegółowe informacje na plakacie. Jeżeli są zainteresowane osoby z naszej parafii to proszę zgłaszać się jeszcze w tym tygodniu w zakrystii albo kancelarii.
 5. Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza osoby nieaktywne zawodowe, które chciałyby nabyć umiejętności poruszania się po rynku pracy. Organizowane będą bezpłatne warsztatach, a także będzie można skorzystać z bezpłatnych porad psychologa, doradcy zawodowego oraz trenera pracy. Spotkanie informacyjne nt. projektu i możliwości udziału w nim odbędzie się 9 lipca bieżącego roku tj. najbliższy czwartek o godzinie 10:00 w salce w domu Parafialnym. Dokładniejsze informacje znajdują się w gablocie.
 6. W Domu Kultury w Zelowie można obejrzeć wystawę fotograficzną Mariana Wójcika – Kaplice i kapliczki ziemi bełchatowskiej. Organizatory zapraszają.
 7. Dziękuję mieszkańcom z Maurycowa za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 200 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 7.oo.
 8. Na sobotę 11 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców z Maurycowa lewa strona od Zelowa.
 9. W przyszła niedzielę w naszej parafii odbędzie się zbiórka misyjna na pomoc w organizacji szkoły podstawowej w Sudanie.
 10. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

13 NIEDZIELA ZWYKŁA (28 CZERWCA 2015 r)
 1. Przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej 40 godzinne nabożeństwo. Dzisiaj po mszy o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 17.30. Zakończenie 40 godzinnego nabożeństwa jutro w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Po każdej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, a po mszy o godz. 11.00 Najświętszy Sakrament pozostanie wystawiony do godz. 17.30. Po nabożeństwie procesja eucharystyczna. Zachęcam wszystkich parafian do adoracji i modlitwy indywidualnej i w grupach.
 2. W tym tygodniu 3 lipca (piątek) – święto Tomasza Apostoła. Tomasz dla własnej wiary domaga się kontaktu z umęczonym i zmartwychwstałym ciałem Pana. Samo słowo Tomaszowi nie wystarcza i na tym polega jego niewierność.
 3. We wtorek na zakończenie nabożeństw czerwcowych procesja eucharystyczna.
 4. W tym tygodniu:
 • w pierwszą środę będziemy polecali intencje Apostolstwa Dobrej Śmierci,
 • w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 6.3o i 17.oo. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych
 • w pierwszą sobotę miesiąca, podczas mszy wotywnej o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 18.oo modlić się będziemy w int. Rycerstwa Niepokalanej z naszej Parafii.
 1. Za tydzień w I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 12.oo comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 17.3o. O godz. 15.oo modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. Koło Przyjaciół Radia Maryja 12 lipca organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Koszt pielgrzymki 30 zł. Zapisy u p. Urszuli Zarzyka lub w zakrystii.
 3. Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa w dniu 26 lipca. Koszt 50 zł. Zapisy up. Teresy Domagała lub w zakrystii. Informacje wywieszone przed kościołem.
 4. W poniedziałek przy kościele możliwość wykonania badań pod kątem wykrycia osteoporozy. Szczegóły zamieszczone na plakacie.
 5. W lipcu z Buczku wyrusza pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Szczegółowe informacje na plakacie. Jeżeli są zainteresowane osoby z naszej parafii to proszę zgłaszać się w tym tygodniu do zakrystii albo kancelarii.
 6. Na sobotę 4 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców z Maurycowa prawa strona od Zelowa.
 7. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

12 NIEDZIELA ZWYKŁA (21 CZERWCA 2015 r)
 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
 • 24 czerwca (środa) uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela największego i ostatniego z proroków, który łączy Stare i Nowe Przymierze. Tego dnia uroczystość i msza św. odpustowa w parafii w Buczku o godz. 18.00.
 1. Trwają nabożeństwa czerwcowe. Przez cały miesiąc o godz. 17.30 w litanii do Serca Pana Jezusa uwielbiamy Bożą miłość i dziękujemy za Boże Miłosierdzie.
 2. We wtorek 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Podczas nabożeństwa czerwcowego i wieczornej mszy modlić się będziemy za ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby z pomocą Boga jak najlepiej realizowali swoje powołanie we własnych rodzinach.
 3. 26 czerwca w piątek na zakończenie roku szkolnego msza św. o godz. 8.00. Zapraszamy nauczycieli, pracowników szkół, rodziców i uczniów na wspólną modlitwę dziękczynną za miniony rok nauki. Zachęcamy uczniów, aby przystąpili do spowiedzi w tygodniu na zakończenie roku.
 4. W sobotę rozpoczniemy 40 godzinne nabożeństwo jako dziękczynienie naszej parafii za obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Msze św. w sobotę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Po każdej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, a po mszy o godz. 11.00 Najświętszy Sakrament pozostanie wystawiony do godz. 17.30. Zachęcam wszystkich parafian do adoracji i modlitwy indywidualnej i w grupach.
 5. Koło Przyjaciół Radia Maryja 12 lipca organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Koszt pielgrzymki 30 zł. Zapisy u p. Urszuli Zarzyka lub w zakrystii.
 6. Dziękuję mieszkańcom z ul. Jana Pawła II za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 330 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 7.oo.
 7. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

11 NIEDZIELA ZWYKŁA (14 CZERWCA 2015 r)
 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
 • 15 czerwca (poniedziałek) wsp. bł. Jolanty wzorowa żona i matka, księżna na dworze piastowskim. Jej bogobojność udzieliła się także mężowi, księciu Bolesławowi, któremu nadano przydomek Pobożny. Jej życie pokazuje nam, że sługą Boga można być wszędzie – nie tylko za klasztornymi murami, ale także w rodzinie i w życiu społecznym..
 • 17 czerwca (środa) wsp. św. Albert Chmielowskiego walczył w Powstaniu Styczniowym, gdzie odniósł poważne rany, studiował malarstwo – które przybliżyło go do tajemnicy Boga. Zrezygnował z malowania i całkowicie poświęcił się służbie najbiedniejszym. Swoich naśladowców uczył „być dobrym jak chleb”.
 1. Trwają nabożeństwa czerwcowe. Przez cały miesiąc o godz. 17.30 w litanii do Serca Pana Jezusa uwielbiamy Bożą miłość i dziękujemy za Boże Miłosierdzie.
 2. W środę 10 czerwca podczas mszy o godz. 18.00 ksiądz biskup Ireneusz Pękalski udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Módlmy się za nich, aby odnajdywali się we wspólnocie parafialnej, jako dojrzali katolicy.
 3. Chłopców, również tych, którzy przyjęli w tym roku I Komunię św. i chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 15 czerwca po mszy wieczornej.
 4. Na sobotę 20 czerwca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców z ul. Jana Pawła II.
 5. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy.
 6. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budowę kościołów.
 7. Dziś również przed kościołem zbiórka do puszki na organizowane przez Caritas kolonie dla dzieci.

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

10 NIEDZIELA ZWYKŁA (7 CZERWCA 2015 r)
 1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 12.oo comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 17.3o. O godz. 15.oo modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
  • 8 czerwca (poniedziałek) wsp. św. Jadwigi Królowej, zgodziła się na poślubienie wielkiego księcia litewskiego, Władysława Jagiełły, aby mógł dokonać się chrzest pogańskiej Litwy. Prowadziła głębokie życie religijne, wspierała ubogich.
  • 10 czerwca (środa) wsp. bł. Bogumiła, biskupa. Wstąpił do zakonu cystersów. W 1186 roku, został biskupem poznańskim i wkrótce później arcybiskupem gnieźnieńskim. Znany był jako mąż pełen cnót i wiedzy oraz wielkiej szlachetności umysłu.
  • 11 czerwca (czwartek) wsp. Św. Barnaby Apostoła, podobnie jak Szaweł odpowiedział na wezwanie Jezusa, by iść na krańce świata i głosić Ewangelię. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie wianków i uroczysta procesja.
  • 12 czerwca (piątek) uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. Nasz Bóg ma serce. Z Serca Jezusa wciąż wypływa życie i udziela się wszystkim, którzy się do Niego zwracają. Z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Po nabożeństwie procesja eucharystyczna.
  • 13 czerwca (sobota) Niepokalanego Serca Maryi. Oddajemy hołdu Sercu, pod którym począł się Zbawiciel. Uczy nas, Maryja, szukania Boga sercem, tak byśmy znajdując Go, wciąż nie przestawali Go szukać.
  • Trwają nabożeństwa czerwcowe. Przez cały miesiąc o godz. 17.30 w litanii do Serca Pana Jezusa uwielbiamy Bożą miłość i dziękujemy za Boże Miłosierdzie.
 3. W środę 10 czerwca podczas mszy o godz. 18.00 ksiądz biskup Ireneusz Pękalski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Spowiedź przed bierzmowaniem w poniedziałek 8 czerwca o godz. 18.30.
 4. Na wtorek 9 czerwca od godz. 10.00 zapraszam do pomocy w sprzątaniu wnętrza kaplicy cmentarnej. Każdy będzie mile widziany.
 5. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy.
 6. Dziś dobywa się zbiórka ofiar do puszki na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ ( 31 MAJA 2015 r)
 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
 • 1 czerwca (poniedziałek) wsp. św. Justyna, męczennika. W wieloreligijnym cesarstwie bronił chrześcijan przed posądzeniem o ateizm. Wierny Chrystusowi zginął śmiercią męczennika.
 • 3 czerwca (środa) wsp. świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Zginęli w Ugandzie, podczas prześladowań chrześcijan w 1886 roku. Ich męczeństwo wkrótce przyniosło ewangelizacyjny owoc – liczba katolików w Ugandzie wzrosła w ciągu kilku lat o około 100 tysięcy.
 • 4 czerwca będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Będziemy dziękować Bogu, że jest obecny z nami w sakramentalnych znakach i prosić o Jego błogosławieństwo dla całej parafii.
 • 5 czerwca (piątek) wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Wstąpił do zakonu benedyktynów i został misjonarzem na terenach dzisiejszych Niemiec i Holandii. Owocem jego działalności były tysiące ochrzczonych pogan. Został napadnięty i zamordowany podczas misji we Fryzji.
 1. Dzisiaj wieczorem ostatnie nabożeństwo majowe z uroczystą procesją.
 2. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Przez cały miesiąc o godz. 17.30 będziemy w litanii do Serca Pana Jezusa uwielbiać Bożą miłość. Starajmy się uczestniczyć wspólnie w tej modlitwie Kościoła, a także odmawiajmy litanię indywidualnie, w rodzinach, ze znajomymi.
 3. W tym roku procesja eucharystyczna w Boże Ciało przejdzie ulicami Sienkiewicza, Poznańska, Wąska, Kościuszki, pl. Dąbrowskiego i Sienkiewicza powrót do k-ła.
 4. Ołtarze będą umieszczone w następujących miejscach: I ołtarz ul. Sienkiewicza 11 u rodziny Muśkiewicz; II ołtarz ul. Poznańska 8 u Państwa Trojanowskich; III ołtarz ul. Wąska 8 u rodziny Grajnert; IV ołtarz pl. Dąbrowskiego u Państwa Papugów. Proszę o pomoc mieszkańców i grupy parafialne.
 5. Po południu 4 czerwca od godz. 16.00 na placu kościelnym odbędzie się festyn parafialny.
 6. W tym tygodniu:
 • w pierwszą środę będziemy polecali intencje Apostolstwa Dobrej Śmierci,
 • w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 6.3o i 17.oo. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych
 • w pierwszą sobotę miesiąca, podczas mszy wotywnej o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 18.oo modlić się będziemy w int. Rycerstwa Niepokalanej z naszej Parafii.
 1. Za tydzień w I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 12.oo comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 17.3o. O godz. 15.oo modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO ( 24 MAJA 2015 r)
 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
 • 25 maja (poniedziałek): święto NMP Matki Kościoła. przypomina nam, że Kościół nie jest domem dziecka, że nasza Matka jest blisko. Msze św. jutro o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.
 • 26 maja (wtorek): wsp. Św. Filipa Nereusza. Był nowatorski w swoim apostolstwie. Gromadził ludzi różnych stanów, także spośród elity ówczesnego Rzymu, z którymi wspólnie się modlił, czytał, prowadził dyskusje.
 • 28 maja (czwartek): święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wielbimy Jezusa, który złożył ofiarę za nasze grzechy, a ustanawiając w Wieczerniku sakrament kapłaństwa, sprawił, że uobecnia się ona w sposób sakramentalny dla wszystkich ludzi.
 • 29 maja (piątek):wsp. Św. Urszuli Ledóchowskiej. Była osobą pełną optymizmu, pogody ducha i niespożytej energii, a jednocześnie ofiarną i skłonną do poświęceń.
 1. We wtorek 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Podczas nabożeństwa majowego będziemy powierzać wszystkie mamy Matce Syna Bożego.
 2. W przyszłą niedzielę 31 maja odbędzie się uroczystość I Komunii dla dzieci ze SP nr 4 Nastąpi zmiana godziny mszy w południe – msza św. komunijna będzie o godz. 11.30.
 3. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę 30 maja o godz. 9.00.
 4. Na sprzątanie kościoła zapraszam rodziców dzieci w piątek 29 maja po mszy wieczornej
  o godz. 18.30.
 5. To już ostatni tydzień nabożeństw majowych. W przyszłą niedzielę wieczorem zakończymy nabożeństwa uroczystą procesją.
 6. 4 czerwca będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Przechodzimy w tym dniu z procesją eucharystyczną ulicami naszej parafii, aby podziękować Bogu, że jest obecny z nami w sakramentalnych znakach i prosić o Jego błogosławieństwo dla całej parafii. W tym roku procesja przejdzie ulicami Sienkiewicza, Poznańska, Wąska, Kościuszki, Sienkiewicza.
 7. Po południu 4 czerwca od godz. 16.00 na placu kościelnym odbędzie się festyn parafialny.
 8. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy.
 9. W ośrodku Zdrowia na ul. Żeromskiego 27 maja odbędzie się bezpłatne badanie wzroku. Szczegółowe informacje na plakacie.
 10. W kruchcie kościoła znajduje się informacja o możliwości skorzystania z bezpłatnej rehabilitacji.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE ( 17 MAJA 2015 r)
 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia odbędzie się uroczystość I Komunii dla dzieci ze SP nr 2 Nastąpi zmiana godziny mszy w południe i msza św. komunijna będzie o godz. 11.30.
 2. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę 23 maja na godz. 9.00.
 3. Na sprzątanie kościoła zapraszam rodziców dzieci w piątek 22 maja po mszy wieczornej
  o godz. 18.30.
 4. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy. Proszę serdecznie, by udostępniać czasopisma osobom chorym.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA ( 10 MAJA 2015 r)
 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:
 • 13 maja (środa) wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Upamiętnia objawienia Matki Bożej w Fatimie, które rozpoczęły się 13 maja 1917 roku. Maryja prosiła wówczas o nawrócenie i przestrzegała przed złem, które miało dotknąć świat.
 • 14 maja (czwartek) święto Macieja Apostoła. Apostołowie postanawiają uzupełnić swoje grono, wybierając Macieja. Ten wybór to znak, że ci, którzy trwają w miłości Chrystusa, rozpoznają potrzeby rodzącej się wspólnoty Kościoła i inspiracje Ducha Świętego.
 • 16 maja (sobota) święto Andrzeja Boboli męczennika. Po męczeńskiej śmierci ciało św. Andrzeja Boboli odwiedzali zarówno katolicy, jak i bracia prawosławni, wierząc w orędownictwo świętego kapłana.
 • W piątek 15 maja rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha św.
 • Od najbliższego poniedziałku do środy będziemy modlić się o dobre urodzaje. Prosić będziemy Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ludzkiej pracy, o sprawiedliwy podział dóbr i żywości.
 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas mszy o godz. 10.30 odbędzie się uroczystość rocznicy I Komunii. Na nabożeństwo pokutne i spowiedź zapraszamy dzieci i ich rodziny w sobotę 16 maja na godz. 9.00.
 2. Na sprzątanie kościoła zapraszam rodziców dzieci w piątek 15 maja po mszy wieczornej o godz. 18.30.
 3. Przez cały majowy miesiąc o godz. 17.30 w litanii loretańskiej polecamy wstawiennictwu Matki Bożej nasze intencje. Starajmy się uczestniczyć wspólnie w tej modlitwie Kościoła, a także odmawiajmy litanię indywidualnie, w rodzinach, ze znajomymi.
 4. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy. Proszę serdecznie, by udostępniać czasopisma osobom chorym.
 5. Dziękuję mieszkańcom z Pożdżenic prawa strona od ul. Mickiewicza za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 280 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 7.oo.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA ( 3 MAJA 2015 r)
 1. Dziś po mszy o godz. 12.00 wystawienie najświętszego Sakramentu oraz comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem majowym o godz. 17.30. O godz. 15.oo modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:
 • 4 maja (poniedziałek) – wspomnienie św. Floriana męczennika. Rzymski legionista, zmuszany do złożenia ofiary rzymskim bogom, odważnie wyznał wiarę w Chrystusa. Został z kamieniem u szyi wrzucony do rzeki. Jest patronem Krakowa, a także strażaków i hutników.
 • 6 maja (środa) – święto Apostołów Filipa i Jakuba. Przez swoją bliskość z Chrystusem wprowadzają nas w samo serce tajemnicy Miłości Ojca objawioną w Jezusie.
 • 8 maja (piątek) – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika. Święty Stanisław to znak dla Kościoła rodzący wiarę. Jego męczeństwo było ceną za bronioną prawdę. W tym dniu podczas mszy wieczornej będziemy w modlitwie polecali ks.Stanisława w dniu jego imienin.
 1. W I środę podczas mszy wieczornej będziemy modlić się w intencjach Apostolstwa Dobrej Śmierci, a w I czwartek podczas nabożeństwa majowego będziemy prosić Boga o łaskę dobrych i świętych powołań.
 2. Przez cały majowy miesiąc o godz. 17.30 będziemy w litanii loretańskiej polecać wstawiennictwu Matki Bożej nasze intencje. Starajmy się uczestniczyć wspólnie w tej modlitwie Kościoła, a także odmawiajmy litanię indywidualnie, w rodzinach, ze znajomymi.
 3. Fundacja Pro-life podjęła inicjatywę wprowadzenia w Polsce prawa chroniącego życie od chwili poczęcia. Jeszcze dzisiaj można złożyć podpis na liście popierającej wprowadzenie takiej ustawy. Listy znajdują się w kruchcie kościoła.
 4. Dziękuję mieszkańcom z Pożdżenic lewa strona od ul. Mickiewicza za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 200 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 7.oo.
 5. Na sobotę 2 maja do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców z Pożdżenic prawa strona od ul. Mickiewicza.

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA ( 26 KWIETNIA 2015 r)
 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:
 • 29 kwietnia (środa) – wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej – dziewicy i doktora Kościoła. Doświadczając swojej słabości, miała siłę i mądrość, by wpływać na możnych tego świata i twardo stąpać po ziemi.
 • 1 maja (piątek) – wspomnienie św. Józefa rzemieślnika. Służąc Maryi i jej Dziecku i zapewniając im byt ciężką pracą – „czynił wszystko z serca jak dla Pana”.

1 maja w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 6.4o i 17.oo. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych.

 • 2 maja w pierwszą sobotę miesiąca, podczas mszy wotywnej o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 18.oo modlić się będziemy w int. Rycerstwa Niepokalanej z naszej Parafii.
 1. Za tydzień w niedzielę 3 maja na mszy o godz. 12.00 modlić się będziemy w int. Ojczyzny. Po mszy św. Odbędą się uroczystości patriotyczne przy pomniku. Po zakończeniu mszy św. i wyjściu delegacji nastąpi wystawienie najświętszego Sakramentu i trwać będzie comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem majowym o godz. 17.30. O godz. 15.oo modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Przez cały majowy miesiąc o godz. 17.30 będziemy w litanii loretańskiej polecać wstawiennictwu Matki Bożej nasze intencje. Starajmy się uczestniczyć wspólnie w tej modlitwie Kościoła, a także odmawiajmy litanię indywidualnie, w rodzinach, ze znajomymi.
 3. Fundacja Pro-life podjęła inicjatywę wprowadzenia w Polsce prawa chroniącego życie od chwili poczęcia. Zachęcamy do złożenia podpisu na liście popierającej wprowadzenie takiej ustawy. Listy znajdują się przed kościołem.
 4. Dziękuję mieszkańcom z Ignacowa i Kol. Pożdżenice za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 566 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 7.oo.
 5. Na sobotę 2 maja do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców z Pożdżenic lewa strona od ul. Mickiewicza.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA ( 19 KWIETNIA 2015 r)
 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:
 • 23 kwietnia (czwartek) – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Warto pamiętać, że nasza wiara to również owoc jego życia i męczeństwa.
 • 25 kwietnia (sobota) – święto Marka Ewangelisty. Tego dnia przez wstawiennictwo św. Marka będziemy prosić Boga o dobre urodzaje, o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory.
 1. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
 2. Dziękuję mieszkańcom z ul. Herbertowska, Zachodnia, Boczna za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 453 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 7.oo.
 3. Na sobotę 25 kwietnia do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców z Ignacowa i Kol. Pożdżenice.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA ( 12 KWIETNIA 2015 r)
 1. Dziś obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tym świętem Bóg wiąże obietnicę zupełnego darowania win i kar za grzechy już odpuszczone. Aby dostąpić tej obietnicy należy trwać w stanie łaski uświęcającej, uczestniczyć we mszy świętej oraz przyjąć komunię.
 2. Dzisiejszym Świętem rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Miłość chrześcijańska, czyli caritas jest zachętą do bycia miłosiernym. Wszyscy mamy swoją misję caritas, czyli misję praktykowania miłosiernej miłości, przebaczenia i pojednania w naszych rodzinach,
  w społeczności parafialnej, w pracy. Prośmy Zmartwychwstałego Chrystusa o stałe pragnienie naszej osobistej misji miłosierdzia. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 3. W miesiącu kwietniu w Domu Kultury można obejrzeć wystawę na temat „Papieskie pielgrzymki do Ojczyzny”. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 4. W przyszłą Niedzielę o godz. 16.00 msza św. dla dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii św. i ich rodziców.
 5. Ze złożonych ofiar Jałmużny wielkopostnej i pozyskanych z rozprowadzanych symboli wielkanocnych zakupiliśmy żywność i przekazaliśmy paczki dla 16 rodzin. Dziękuję każdemu, kto wsparł tę akcję miłosierdzia.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Leśnej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 500 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę
  o godz. 7.oo.
 7. Na sobotę 18 kwietnia do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  z ul.. Herbertowska, Zachodnia, Boczna

……………………………………………………………………………………………………………………………………

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA ( 5 KWIETNIA 2015 r)
 1. Jutro drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek mszy św. niedzielny.
 2. Najbliższy tydzień to oktawa świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Ten czas niech będzie czasem napełniania się mocą Chrystusa Zmartwychwstałego. W tym tygodniu w piątek nie obowiązuje post od mięsa. Przez oktawę po mszy wieczornej zachęcamy do uczestnictwa w nowennie do Miłosierdzia Bożego.
 3. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tym świętem Bóg wiąże obietnicę darowania kar za grzechy już odpuszczone. Aby uzyskać odpust należy trwać w stanie łaski uświęcającej, uczestniczyć we mszy świętej oraz przyjąć komunię św.
 4. Dziękuję za udział w rekolekcjach i serdeczne przyjęcie rekolekcjonisty ks. Darka.
 5. W miesiącu kwietniu w Domu Kultury można obejrzeć wystawę na temat „Papieskie pielgrzymki do Ojczyzny”. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 6. Parafia Ewangelicko Reformowana zaprasza 6 kwietnia o godz. 16.00 na Koncert Wielkanocny „Zelowskich Dzwonków”.
 7. Na sobotę 11 kwietnia do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców z ul. Leśnej.
 1. Życzenia Pani Burmistrz:

„Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy wszystkich zdrowiem, potrzebnymi łaskami i błogosławieństwem, a radość tych szczególnych dni przezwycięży wszystkie smutki i zwątpienia, umniejszy trudy codzienności i umacnia na drodze chrześcijańskiego życia”.

 ………………………………………………………………………………………………………………………………………

NIEDZIELA PALMOWA (29 marca 2015 r)
 1. Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką rekolekcyjną. W poniedziałek i wtorek msze św. o godz.7.oo, 10.oo (dla uczniów ze szkół podstawowych), 11.3o (dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych), 16.oo, 18.oo. Wtorek będzie dniem spowiedzi, którą rozpoczniemy od godz.7.oo, a następnie pół godziny przed każdą mszą. Proszę serdecznie, abyście znaleźli czas na uczestnictwo w sakramencie pojednania.
 2. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy obchód tajemnicy paschalnej, będącej ośrodkiem i szczytem dziejów zbawienia.
 • Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek o godz. 18.00 Mszą wieczorną wspominającą Wieczerzę Pańską;
 • liturgia Wielkiego Piątku jest wzruszającą kontemplacją tajemnicy Krzyża; wzywa każdego wiernego, nie tylko do wspomnienia, lecz do przeżywania bolesnej Męki Pana.
  W tym dniu obowiązuje nas post ścisły (powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i jeden posiłek do syta). O godz. 15.00 w kościele nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 rozpoczniemy wieczorną liturgię Męki Pańskiej. Tego dnia od rana udamy się z komunią św. do chorych. Ci zaś, którzy praktykują pierwsze piątki miesiąca wystarczy jeśli do spowiedzi przystąpią podczas rekolekcji i przyjmą komunie św. podczas wieczornej liturgii.
 • Wielka Sobota jest dniem najbardziej odpowiednim do kontemplowania tajemnicy paschalnej męki-śmierci-zmartwychwstania Pana, w której zbiega się i urzeczywistnia cała historia zbawienia. W tym dniu poświęcenie pokarmów w kościele od 9.00 do 12.00
  i od 14.00 do 15.00.
  Do poświęcenia pokarmów w domach prosimy zgłaszać adresy miejsc. Uroczystą Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18.00. Gromadzimy się najpierw przed kościołem, aby po poświęceniu ognia i Paschału w uroczystej procesji wejść do naszej świątyni. Przynieśmy ze sobą świece, ale pamiętajmy o zabezpieczeniu ich, żeby nie zalać ławek i posadzki.
 • Niedzielę Zmartwychwstania rozpoczniemy uroczystą procesją rezurekcyjną o godz.6.00. Gromadzimy się o godz. 5.45 aby przygotować porządek procesji. Proszę wszystkie grupy parafialne, a zwłaszcza Asystę Parafialną i ministrantów o pomoc w przygotowaniu orszaku procesji.
 1. Jeszcze dzisiaj młodzież rozprowadza przed kościołem przygotowane przez Caritas świece wielkanocne. Pozyskane środki przeznaczymy na zakup żywności na święta dla potrzebujących. Wśród świec znajdują się paschaliki, które są propozycją na liturgię w Wielką Sobotę.
 2. Skarbonki jałmużny Wielkopostnej można dzisiaj złożyć do kosza przed ołtarzem Serca Pana Jezusa. Bóg zapłać za tę ofiarę wielkopostna dla potrzebujących.
 3. Dziękuję mieszkańcom ul. Zofii i Górna za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 610 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 7.oo.
 4. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej. Proszę serdecznie, by udostępniać czasopisma osobom chorym.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (22 marca 2015 r)
 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Przygotowując się do świętowania Wielkanocy, obchodzimy uroczystość poświęconą tajemnicy Wcielenia i odnoszącą się do Narodzenia Pańskiego. Wcielenie to początek realizacji dzieła odkupienia. To właśnie człowieczeństwo Jezusa jest narzędziem naszego zbawienia. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W tę uroczystość obchodzimy Dzień Świętości Życia. Możemy włączyć się w dzieło modlitwy i troski o życie w ramach Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje są wyłożone na stoliku przy wejściu.
 1. Tegoroczną Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta będziemy przeżywać w piątek 27 marca. Rozpoczniemy po mszy wieczornej i przejdziemy z kościoła ulicami Sienkiewicza, Wolności, Krótka, Piotrkowska, Sienkiewicza do kościoła. Na liturgię weźmy ze sobą świece. W gablocie wywieszony jest porządek grup, które zapraszam do niesienie krzyża.
 2. Następna niedziela będzie już Niedzielą Męki Pańskiej czyli Niedzielą Palmową. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które są pamiątką jerozolimskim palm, jakie były słane pod stopy zmierzającego do świętego miasta Chrystusa, jako Mesjasza.
 3. W Niedzielę Palmową rozpoczniemy również parafialne rekolekcje. W poniedziałek i wtorek msze św. o godz.7.oo, 10.oo (dla uczniów ze szkół podstawowych), 11.3o (dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych), 16.oo, 18.oo. Wtorek będzie dniem spowiedzi, którą rozpoczniemy od godz.7.oo, a następnie pół godziny przed każdą mszą. Proszę serdecznie, abyście znaleźli czas na uczestnictwo w sakramencie pojednania.
 4. Proszę was o modlitwę w intencji naszych parafialnych rekolekcji, w intencji rekolekcjonisty i całej parafii, o dobre przeżycie dla nas wszystkich tego czasu Bożej łaski.
 5. Dzisiaj młodzież rozprowadza przed kościołem przygotowane przez Caritas symbole wielkanocne – świece i baranki. Pozyskane środki przeznaczymy na zakup żywności na święta dla potrzebujących. Wśród świec znajdują się paschaliki, które są propozycją na liturgię w Wielką Sobotę.
 6. Skarbonki jałmużny Wielkopostnej proszę przynieść do kościoła w przyszła niedzielę i złożyć do kosza przed ołtarzem Serca Pana Jezusa.
 7. Dziękuję mieszkańcom ul. Cegielnianej i Wesołej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 530 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 7.oo.
 8. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Zofii, Górna.
 9. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej. Proszę serdecznie, by udostępniać czasopisma osobom chorym.
 10. Dyrekcja i pracownicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących zapraszają rodziców uczniów szkół podstawowych i gimnazjów 25 marca (środa) na godz. 18.00 na dni Otwarte Szkoły. Szczegółowe informacje na plakacie.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (15 marca 2015 r)
 1. W tym tygodniu obchodzimy:
 • 19 marca w czwartek uroczystość św. Józefa. Jest on pięknym świadkiem wiary – kimś, kto potrafił wyrzec się swoich własnych życiowych planów, aby oddać się całym sobą odkrywaniu i wielkodusznemu pełnieniu woli Boga. Sercem wyczekiwał przyjścia królestwa Bożego, a Bóg w przedziwny sposób wypełnił jego pragnienie, powierzając mu opiekę nad Mesjaszem i Jego Matką. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za mężów i ojców rodzin z naszej wspólnoty parafialnej, o godne wypełnianie ich powołania.
 1. W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach:
 • Droga Krzyżowa w piątki:
  • o godz. 17.oo dla dzieci ze szkół podstawowych,
  • o godz. 18.oo dla dorosłych,
  • o godz. 19.15 dla młodzieży. Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa młodzież, która ma zamiar przystąpić w tym roku do sakramentu bierzmowania.
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15.

Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

 1. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali przeznaczymy na zakup kwiatów dla udekorowania kościoła na święta Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. Proszę was o modlitwę w intencji naszych parafialnych rekolekcji, w intencji rekolekcjonisty i całej parafii, o dobre przeżycie dla nas wszystkich tego czasu Bożej łaski.
 3. Tegoroczną Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta będziemy przeżywać przed niedzielą Palmową w piątek 27 marca. Rozpoczniemy po mszy wieczornej.
 4. Dzisiaj młodzież rozprowadza przed kościołem przygotowane przez Caritas symbole wielkanocne – świece i baranki. Pozyskane środki przeznaczymy na zakup żywności na święta dla potrzebujących. Wśród świec znajdują się paschaliki, które są propozycją na liturgię w Wielką Sobotę.
 5. Przed kościołem zbierane są ofiary na organizowane przez kleryków naszego seminarium kolonie dla osób niepełnosprawnych.
 6. Orkiestra Straży Pożarnej zaprasza dzisiaj wszystkich, a zwłaszcza kobiety i dziewczyny na koncert w Domu Kultury o godz. 16.00.
 7. Dziękuję mieszkańcom ul. Podleśnej i Poprzecznej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 550 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 7.oo.
 8. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Cegielnianej.
 9. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej. Proszę serdecznie, by udostępniać czasopisma osobom chorym.

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (1 marca 2015 r)
 1. Dziś w I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 12.oo comiesięczna adoracja Jezusa
  w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 17.15. O godz. 15.oo modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 4 marca w I środę miesiąca – święto św. Kazimierza Królewicza. Zaangażowanie w sprawy publiczne i wspieranie ojca w sprawowaniu rządów, potrafił w umiejętny sposób połączyć z głębokim życiem duchowym. Tego dnia różaniec z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. ofiarujemy szczególnie w int. solenizanta ks. Kazimierza.
 • 5 marca –w pierwszy czwartek, po mszy wieczornej nabożeństwo z modlitwami w intencji powołań także z naszej parafii oraz w intencjach Radia Maryja.
 • 6 marca – w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 6.4o i 17.oo. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych
 • 7 marca – w pierwszą sobotę miesiąca, podczas mszy wotywnej o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 18.oo modlić się będziemy w int. Rycerstwa Niepokalanej z naszej Parafii
 1. W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach:
 • Droga Krzyżowa w piątki:
  • o godz. 17.oo dla dzieci ze szkół podstawowych,
  • o godz. 18.oo dla dorosłych,
  • o godz. 19.15 dla młodzieży. Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa młodzież, która ma zamiar przystąpić w tym roku do sakramentu bierzmowania.
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15.

Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

 1. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali przeznaczymy na zakup kwiatów dla udekorowania kościoła na święta Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. Proszę was o modlitwę w intencji naszych parafialnych rekolekcji, w intencji rekolekcjonisty i całej parafii, o dobre przeżycie dla nas wszystkich tego czasu Bożej łaski. Szczególnie o włączenie tych intencji do swoich modlitw proszę grupy parafialne.
 3. Dziękuję mieszkańcom ul. Harcerskiej, Południowej, Komeńskiego, Krótkiej i Pabianickiej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 330 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 7.oo.
 4. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Nowy Rynek, Cmentarna, Przejazd.
 5. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy. Proszę serdecznie, by udostępniać czasopisma osobom chorym.
 6. Przed kościołem odbywa się zbiórka na pomoc polskim misjonarzom.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (22 luty 2015 r)
 1. W Wielkim Poście zadbajmy o aktywny udział nas i naszych bliskich w wielkopostnych ćwiczeniach, a zwłaszcza drodze krzyżowej i gorzkich żalach. Podejmijmy czyny pokutne, wyrzeczenia i nie lekceważmy siły postu przeżywanego z wiarą i szczerze ofiarowanego Bogu.
 2. W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach:
 • Droga Krzyżowa w piątki:
  • o godz. 17.oo dla dzieci ze szkół podstawowych,
  • o godz. 18.oo dla dorosłych,
  • o godz. 19.15 dla młodzieży. Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa młodzież, która ma zamiar przystąpić w tym roku do sakramentu bierzmowania.
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15.

Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

 1. Przez czas Wielkiego Postu przygotowujemy się również do parafialnych rekolekcji, które rozpoczną się w Niedzielę Palmową. Proszę was o modlitwę w intencji rekolekcjonisty
  i całej parafii, o dobre przeżycie dla nas wszystkich tego czasu Bożej łaski. Szczególnie
  o włączenie tych intencji do swoich modlitw proszę grupy parafialne.
 2. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali przeznaczymy na zakup kwiatów dla udekorowania kościoła na święta Zmartwychwstania.
 3. W okresie Wielkiego Postu w soboty po mszy wieczornej odbywa się w naszej Parafii Kurs Przedmałżeński.
 4. Za tydzień w I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 12.oo comiesięczna adoracja Jezusa
  w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 17.15. O godz. 15.oo modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 5. 28 lutego o godz. 10.30 w Domu Kultury odbędą się uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Szczegóły znajdują się na plakacie umieszczonym
  w gablocie. Z tej okazji w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 odbędzie się msza św. w int Ojczyzny.
 6. Na ołtarzu Serca Jezusowego znajdują się skarbonki Caritas. Zachęcam, aby włączyć się
  w dzieło jałmużny wielkopostnej, którą przeznaczymy na zakup produktów żywnościowych do paczek na święta dla osób potrzebujących. Zgromadzone w Czasie Wielkiego Postu w skarbonkach owoce jałmużny będziemy zbierać w kościele w Niedzielę Palmową.
 7. Dziękuję mieszkańcom ul. Lubelskiej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 400 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 7.oo.
 8. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Harcerskiej, Sportowej, Południowej, Komeńskiego, Krótkiej i Pabianickiej.
 9. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy. Proszę serdecznie, by udostępniać czasopisma osobom chorym.

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA (15 luty 2015 r)
 1. W najbliższą środę 18 lutego przypada Popielec, którym rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 7.oo, 9.oo, 11.oo i 18.oo. W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia do jednego posiłku do syta. Do zachowania postu zobowiązane są osoby od 18 do 60 roku życia. Przed kościołem będziemy zbierać ofiary dla naszej diecezjalnej Caritas.
 2. Czas Wielkiego Postu to dana nam przez Boga możliwość duszpasterskiego zaangażowania w odbudowę i umocnienie naszego wewnętrznego i duchowego wymiaru człowieczeństwa poprzez oczyszczanie się z grzechów i wad. Zadbajmy więc o aktywny udział nas i naszych bliskich w wielkopostnych ćwiczeniach: drodze krzyżowej, gorzkich żalach, nabożeństwach i czuwaniach modlitewnych. Podejmijmy czyny pokutne, wyrzeczenia, nie lekceważmy siły postu przeżywanego z wiarą i szczerze ofiarowanego Bogu.
 3. W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach:
 • Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 17.oo dla dzieci ze szkół podstawowych; o godz. 18.oo dla dorosłych.
 • W piątek 20 lutego o godz. 19.15 Droga Krzyżowa dla młodzieży. Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa młodzież, która ma zamiar przystąpić w tym roku do sakramentu bierzmowania.
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15.

Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

 1. Przez czas Wielkiego Postu przygotowujemy się również do parafialnych rekolekcji, które rozpoczną się w Niedzielę Palmową. Już teraz proszę was o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i całej parafii, o dobre przeżycie dla nas wszystkich tego czasu Bożej łaski. Szczególnie o włączenie tych intencji do swoich modlitw proszę grupy parafialne.
 2. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali przeznaczymy na zakup kwiatów dla udekorowania kościoła na święta.
 3. W okresie Wielkiego Postu w soboty odbędzie się w naszej Parafii Kurs Przedmałżeński. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w sobotę 21 lutego po mszy wieczornej w pomieszczeniach kancelarii.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Dzielnej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 380 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 7.oo.
 5. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Lubelskiej.
 6. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy. Proszę serdecznie, by udostępniać czasopisma osobom chorym.
 7. W gablocie wywieszona jest informacja o komputerowym badaniu wzroku w Ośrodku Zdrowia na ul. Żeromskiego 21.
 8. W przyszłą niedzielę alumn naszej parafii Rafał Balcerzak przyjmie posługę akolity. Jest to kolejny stopień przygotowujący do święceń kapłańskich. Wydarzenie to odbędzie się w Zgierzu w Parafii św. Katarzyny podczas mszy św. o godz. 10.oo. Zaproszenie skierowane do wspólnoty parafialnej jest umieszczone w gablocie. A w tym tygodniu wspierajmy go modlitwą o dobre przygotowanie do przyjęcia posługi.

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA (8 luty 2015 r)
 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 10 lutego wspomnienie św. Scholastyki
 • 11 lutego liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień chorego. Ustanowił go św. Jan Paweł II z myślą o ludziach chorych i cierpiących. Obchody tego dnia mają pogłębić naszą wrażliwość wobec osób, które utraciły zdrowie i zmagają się z chorobą, często długotrwałą i nieuleczalną. Tego dnia w naszym kościele o godz. 9.oo msza św. w int. osób chorych i seniorów połączona z udzieleniem sakramentu chorych. Serdecznie proszę, abyście pomogli chorym i seniorom z waszych rodzin, sąsiadom w uczestnictwie we mszy św.
 • 14 lutego wspomnienie św. Cyryla i Metodego.
 • również 14 lutego wspomnienie św. Walentego, rzymskiego kapłana, który poniósł śmierć męczeńską w III wieku. Przyjęło się czcić go, jako patrona zakochanych. Niech ten dzień będzie okazją do radości i zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał. Nie zapomnijmy też o podziękowaniu Panu Bogu za miłość, którą On nas obdarzył, za miłość rodziców, bliskich, męża żony, dzieci. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej parafii, aby Bóg umacniał ich miłość.
 1. W przyszła niedzielę o godz. 16.oo msza św. dla dzieci klas trzecich i ich rodziców.
 2. W okresie Wielkiego Postu w soboty odbędzie się w naszej Parafii Kurs Przedmałżeński. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w sobotę 21 lutego po mszy wieczornej w kancelarii.
 3. Dziękuję mieszkańcom ul. Wąskiej, św. Anny, Plac Dąbrowskiego za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 624 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 7.oo.
 4. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul.Dzielnej.
 5. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy. Proszę serdecznie, by udostępniać czasopisma osobom chorym.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA (1 luty 2015 r) 
 1. Dziś po mszy św. o godz. 12.oo comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 17.3o. O godz. 15.oo modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. o godz.7.oo, 9.oo, 11,oo i 18.oo. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, zwłaszcza w chwilach trwogi i doświadczeń przypominały nam o Jezusie, który nieustannie oświeca nasze drogi. Ofiary złożone na tacę przeznaczymy na wsparcie zakonów kontemplacyjnych.
 • 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Według tradycji podczas pobytu w więzieniu uzdrowił w sposób cudowny syna pewnej kobiety, któremu ość przebiła gardło i groziło to uduszeniem. Dlatego czczony jest, jako patron od chorób gardła. Współcześnie w naszych kościołach błogosławi się świece ku czci św. Błażeja i udziela się nimi błogosławieństwa obecnym w świątyni wiernym. Zapraszamy na ten obrzęd podczas mszy wieczornej.
 • 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Podczas prześladowań rzucono ją na rozpalone węgle i w ten sposób poniosła śmierć za wiarę, dlatego wzywano św. Agatę, jako patronkę chroniącą od ognia; W tym dniu w kościołach błogosławi się sól, chleb i wodę ku czci św. Agaty, które przechowywane w domu mają chronić przed ogniem. Zapraszamy na ten obrzęd podczas mszy wieczornej i prosimy przynieść do poświęcenia sól, chleb i wodę.
 • 6 lutego wspomnienie św. Pawła Miki i towarzyszy;
 1. W tym tygodniu:
 • w pierwszy czwartek, po mszy wieczornej nabożeństwo z modlitwami w intencji powołań także z naszej parafii.
 • w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 6.3o i 17.oo. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych
 • w pierwszą sobotę miesiąca, podczas mszy wotywnej o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 18.oo modlić się będziemy w int. Rycerstwa Niepokalanej z naszej Parafii.
 1. Koło Przyjaciół Radia Maryja 5 lutego br. organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd o godz. 13.oo sprzed kościoła. Informacje szczegółowe w gablocie.
 2. Dziękuję mieszkańcom os. Królów Polskich.za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 725 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 7.oo.
 3. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Wąskiej, św. Anny, Plac Dąbrowskiego.
 4. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską czyli ”kolędę”. Dziękujemy za spotkanie, wspólną modlitwę i rozmowę.
 5. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy. Proszę serdecznie, by udostępniać czasopisma osobom chorym.
 6. Komunikaty Kurialne:
 • W sobotę 7 lutego br. w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej przy ul. Łąkowej w Łodzi, odbędzie się skupienie zatytułowane „Głębia Tajemnicy Paschalnej”. Skupienie poprowadzi biskup Zbigniew KIERNIKOWSKI, ordynariusz diecezji legnickiej. Rozpoczęcie skupienia o godz. 9.15.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA (25 stycznia 2015 r) 
 1. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka na wsparcie budowy Centrum Studiów św. Jana Pawła II w Łodzi.
 2. Dziś w parafii w Wygiełzowie odpust związany ze świętem Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Suma odpustowa o godz. 12.oo.
 3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 26 stycznia wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa;
 • 27 stycznia wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza;
 • 28 stycznia wspomnienie św. Tomasza z Akwinu;
 • 31 stycznia wspomnienie św. Jana Bosko;
 1. W piątek 30 stycznia o godz. 19.oo w Domu Kultury odbędzie się Noworoczny Koncert. Szczegółowe informacje zamieszczone w gablocie. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
 2. Za tydzień w I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 12.oo comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 17.3o. O godz. 15.oo modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 3. Koło przyjaciół Radia Maryja 5 lutego br. organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd o godz. 13.oo sprzed kościoła. Informacje szczegółowe w gablocie.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul Płockiej i Mickiewicza.za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 240 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 7.oo.
 5. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z oś. Królów Polskich.
 6. Trwa wizyta duszpasterska czyli ”kolęda”. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory przyjęli nas w domach. Przypominamy plan kolędy w tym tygodniu:
 • poniedziałek (26 stycznia):
 • od 9.oo – ul. Północna;
 • od 15.oo – ul. Szkolna bl. nr 8 i 10;
 • wtorek (27 stycznia):
 • od 9.oo – ul. Lubelska i Jana Pawła II;
 • od 15.oo – ul. Szkolna bl. nr 7 i 12;
 • środa (28 stycznia):
 • od 15.oo – ul. Szkolna bl. nr 5 i 6;
 1. Zachęcamy do czytania dostępnej prasy katolickiej Niedziela oraz Idziemy. Proszę serdecznie, by udostępniać czasopisma osobom chorym.

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA (18 stycznia 2015 r) 
 1. .Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Prośmy Boga, aby wzbudził we wszystkich wyznawcach religii chrześcijańskich pragnienie jedności.
 2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 19 stycznia św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa;
 • 21 stycznia św. Agnieszki dziewicy i męczennicy;
 • 24 stycznia św. Franciszka Salezego;
 1. Dziś po mszy św. o godz. 12.oo odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu orkiestry Straży Pożarnej, a w Domu Kultury o godz. 16.00 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek.
 2. W środę 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a w czwartek 22 stycznia Dzień Dziadka. Podziękujmy im naszą modlitwą, ofiarowaną Komunią św. a także obecnością.
 3. Dziękuję mieszkańcom bloku nr 6 i 7 przy ul. Os. Płocka za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół i kwiaty 631 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 7.00.
 4. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców ul Płockiej i Mickiewicza.
 5. Trwa wizyta duszpasterska czyli ”kolęda”. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory przyjęli nas w domach. Plan kolędy w tym i następnym tygodniu:
 • poniedziałek (19 stycznia):
 • od 9.00 – ul. Polna i Cegielniana (z obu stron) i ul. Wesoła;
 • od 16.00 – os. Płocka bl. nr 1 (z obu stron);
 • wtorek (20 stycznia):
 • od 9.00 – ul. Podleśna, Poprzeczna i Zofii;
 • od 15.00 – ul. Żeromskiego bl. nr 38 i 38A;
 • środa (21 stycznia):
 • od 9.00 – ul. Leśna i Przejazd;
 • od 9.00 – ul. Nowy Rynek i Cmentarna;
 • od 15.00 – ul. Żeromskiego bl. nr 36 i 38B;
 • czwartek (22 stycznia):
 • od 9.00 – ul. Wolności (rozpoczęcie od p. Niewiadomskich);
 • od 9.00 – ul. Dzielna;
 • od 9.00 – ul. Pabianicka (od ul. Północnej) i ul. Bujnowska;
 • od 15.00 – ul. Żeromskiego bl. 36A (z obu stron);
 • piątek (23 stycznia):
 • od 9.00 – ul. Złota(z obu stron);
 • od 16.00 – ul. Wąska i bl. 12;
 • od 16.00 – ul. Wschodnia;
 • sobota (24 stycznia):
 • od 9.00 – ul. Piotrkowska cała i przyległe ul. Harcerska, Sportowa, Komeńskiego, Południowa;
 • poniedziałek (26 stycznia):
 • od 9.00 – ul. Północna;
 • od 15.00 – ul. Szkolna bl. nr 8 i 10;
 • wtorek (27 stycznia):
 • od 9.00 – ul. Lubelska i Jana Pawła II;
 • od 15.00 – ul. Szkolna bl. nr 7 i 12;
 • środa (28 stycznia):
 • od 15.00 – ul. Szkolna bl. nr 5 i 6;

……………………………………………………………………………………………………………………………………

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO (11 stycznia 2015 r) 
 1. Dzisiejsza Niedziela kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się w liturgii kościoła okres zwykły. Według tradycji w Polsce czas śpiewania kolęd trwa do 2 lutego, kiedy obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce Świętem Matki Boskiej Gromnicznej.
 2. W przyszła niedzielę msza św. dla dzieci klas trzecich i ich rodziców.
 3. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12.oo odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu orkiestry Straży Pożarnej.
 4. W przyszłą niedzielę w Domu Kultury o godz. 16.00 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek.
 5. Trwa wizyta duszpasterska czyli ”kolęda”. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory przyjęli nas w domach. Plan kolędy w tym tygodniu:
 • poniedziałek (12 stycznia):
  • od godz. 9.00 – oś. Królów Polskich;
  • od godz. 16.00 – bl. nr 6 i 7 Osiedle Płocka;
 • wtorek (13 stycznia):
  • od godz. 9.00 – ul. Kościuszki (z obu stron);
  • od godz. 16.00 – bl. nr 3 Osiedle Płocka (z obu stron);
 • środa (14 stycznia):
  • od godz.9.00 – ul. Kunickiego (od ul. Zachodniej do ul. Chrapkiewicza);
  • od godz.16.00 – bl.nr 4 i 5 Osiedle Płocka;
 • czwartek (15 stycznia):
  • od godz.9.00 – ul. Kunickiego (od ul. Chrapkiewicza włącznie w kierunku Żeromskiego);
  • od godz. 9.00 – ul. Płocka, Sikorskiego, Szkolna, św. Anny;
  • od godz. 16.00 – bl. nr 2 Osiedle Płocka (z obu stron);
 • piątek (16 stycznia):
  • od godz. 9.00 – ul. Żeromskiego (z obu stron);
 • sobota (17 stycznia):
  • od godz. 9.00 – ul. Kilińskiego (z obu stron);
 1. Podczas kolędy kancelaria przed południem będzie nieczynna, po południu od godz. 17.oo.
 2. Dziękuję mieszkańcom bloku nr 4 i 5 przy ul. Os. Płocka za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół i kwiaty 460 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 9.oo.
 3. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców bloku nr 6 i 7 przy ul. Os. Płocka.

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia 2015)
 1. Wspominamy dziś ewangeliczne wydarzenie, w którym Mędrcy ze Wschodu nazywani również Królami lub Magami, wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się Nowonarodzonemu Jezusowi. Prowadzeni przez betlejemską gwiazdę, przynieśli Małemu Dzieciątku drogocenne dary: mirrę, złoto i kadzidło. Poświęconą dzisiaj kredą oznaczamy drzwi domów napisem: C+M+B z języka łacińskiego znaczy Chrystus mieszkanie błogosławi, K+M+B – symbolizują imiona Mędrców Kacper, Melchior i Baltazar
 2. W obu przypadkach chodzi o sens znaku. Jeden i drugi stanowi prośbę o błogosławieństwo Boże. Jeden i drugi stanowi przyznanie się do Jezusa, stanowi swoiste zobowiązanie do godnego życia. Kto przyzna się do mnie przed ludźmi, do tego i ja przyznam się przed moim Ojcem, który jest w niebie.
 3. W niedzielę 11 stycznia po mszy św. o godz. 12.oo odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą szopkę wykonaną przez dzieci ze szkół w naszej gminie. Zapraszamy uczestników konkursu, a także wszystkich, którzy chcą poznać zwycięzców.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

2 NIEDZIELA po BOŻYM NARODZENIU (4 stycznia 2015 r)
 1. Dziś w I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 12.oo comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 17.3o. O godz. 15.oo modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. 6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek mszy niedzielny. Podczas mszy poświęcenie kadzidła i kredy.
 3. W przyszłą niedzielę 11 stycznia po mszy św. o godz. 12.oo odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą szopkę wykonaną przez dzieci ze szkół w naszej gminie. Zapraszamy uczestników konkursu, a także wszystkich, którzy chcą poznać zwycięzców.
 4. W przyszła niedzielę msza św. dla dzieci klas trzecich i ich rodziców.
 5. Trwa wizyta duszpasterska zwana ”kolędą”. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory czekali na nas w domach. Plan kolędy w tym tygodniu:
 • poniedziałek (12 stycznia):
  • od godz. 9.00 – ul Sienkiewicza
 • wtorek (13 stycznia)
 • środa (14 stycznia):
  • od godz.9.00 – Zelówek i ul. Górna;
  • od godz.16.00 – Plac Dąbrowskiego;
 • czwartek (15 stycznia):
  • od godz.9.00 – Pożdżenice obie strony;
 • piątek (16 stycznia):
  • od godz. 9.00 – ul. Herbertowska, Zachodnia, Boczna i ul. Mickiewicza;
 • sobota (17 stycznia):
  1. od godz. 9.00 – ul. Poznańska
6. Spotkane kolędowe jest związane ze wspólną modlitwą i błogosławieństwem domu i rodziny. Serdecznie prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy uczestniczyli w spotkaniu duszpasterskim. Podczas kolędy kancelaria przed południem będzie nieczynna, po południu od godz. 17.oo.
7. Dziękuję mieszkańcom bloku nr 3 przy ul. Os. Płocka za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół i kwiaty 495 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 7.oo.
8. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców bloku nr 4 i 5 przy ul. Os. Płocka.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI (1 stycznia 2015 r)
 1. W tym tygodniu w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 17.oo. Odwiedzimy również chorych.
 2. 4 stycznia w I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 12.oo comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 17.3o. O godz. 15.oo modlitwy do Miłosierdzia Bożego.