Ogłoszenia 2018

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY (30 grudnia 2018 r)

 1. W przyszłą niedzielę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. 700, 900, 1030, 1800. Podczas każdej mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, którą młodzież będzie rozprowadzała przed kościołem. Po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W I czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1600 i możliwość indywidualnej adoracji w int. powołań. Zakończenie nabożeństwem o godz. 1730.
 3. W I piątek spowiedź rano od godz. 630 i podczas mszy wieczornej. Z racji kolędy odwiedziny chorych odbędą się w I piątek w lutym.
 4. W I sobotę po mszy wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 5. Jest możliwość wyjazdu 12 stycznia do Atlas Areny na koncert „Betlejem w Łodzi”. Bilet są w cenie 20 i 50 zł plus koszty autokaru. Po bilety proszę zgłaszać się do zakrystii lub kancelarii.
 6. Dziękuję mieszkańcom Zelówka za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 930 zł. W int. mieszkańców modlić się będziemy w przyszłą niedziele o godz. 700.
 7. Na sobotę 5 stycznia do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Jana Pawła II.
 8. Trwa wizyta duszpasterska zwana ”kolędą”. Dziękujemy wszystkim, którzy w pierwszych dniach kolędy czekali na nas w domach. Spotkane kolędowe jest związane ze wspólną modlitwą i błogosławieństwem domu i rodziny. Serdecznie prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy uczestniczyli w spotkaniu duszpasterskim. Podczas kolędy kancelaria przed południem będzie nieczynna, po południu od godz. 1630.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: +Kazimierza Grysia, Marię Stawską, Marka Kaspra, ….. Zdrowaś Maryjo…. Wieczny odpoczynek….

Kolęda

środa (2 stycznia):
od godz. 900 – ul. Górna oraz posesje Zelówka przy Górnej; ul. Zofii; ul. Pabianicka, ul. Bujnowska i Leśne Działy oraz posesje Zelówka od Leśnych Działów;
od godz. 1600 – os. Płocka 7 i 6

czwartek (3 stycznia)
od godz. 900 – Herbertowska oraz Cegielniana 108, Leśna, Sosnowa, Wrzosowa, Bukowa
od godz. 1600 – os. Płocka 5 i 4

piątek (4 stycznia):
od godz. 900 – ul. Polna, Ceramiczna, Cegielniana (z obu stron), Wesoła (od lasu)
od godz. 1600 – os. Płocka 1 (z obu stron)

sobota (5.stycznia):
od godz. 900 Pożdżenice obie strony;

poniedziałek (7 stycznia):
od 900 – ul. Podleśna i Poprzeczna (z obu stron od lasu);
od 1600 – os. Płocka 2 (z obu stron);

BOŻE NARODZENIE (25 grudnia 2018 r)

 1. Przeżywamy Boże Narodzenie w kościele przystrojonym i udekorowanym świątecznie. Dziękuję wszystkim, dzięki którym ten świąteczny wystrój raduje nasze oczy i serca, szczególnie:
 • państwu Zaworskim z Maurycowa i Niemczykom za przygotowanie całego wystroju żłóbka;
 • państwu Gilskim za ofiarowane choinek;
 • strażakom za pomoc w przygotowaniu i ustawieniu choinek w kościele.
 1. Jutro w drugi dzień świąt 26 grudnia wspominamy św. Szczepana męczennika. Porządek mszy także niedzielny. Podczas mszy o godz. 1030 wystąpią ze śpiewem kolęd: schola dziecięca „Prowadź nas”, zespół Anima Mea i Laudate Dominum.
 2. Przed świętami zostało przekazanych 80 paczek świątecznych i prezentów dla dzieci oraz dla osób samotnych i starszych. Dziękuję Parafianom, którzy przygotowali paczki, a katechetkom i młodzieży z Liceum i Szkoły Zawodowej za pomoc w rozwiezieniu i dostarczeniu ich do rodzin i dzieci.
 3. Okres Narodzenia Pańskiego, który będzie trwał do niedzieli Chrztu Pańskiego czyli do 8 stycznia, jest niezwykle bogaty w znaki i zwyczaje, które są symbolem Bożej łaskawości:
 • obrzęd błogosławieństwa szopki i złożenia dzieciątka w żłóbku, które miało miejsce po Pasterce,
 • 26 grudnia w drugi dzień świąt w święto św. Szczepana męczennika, pierwszego świadka – zwyczaj błogosławienia owsa.
 • 27 grudnia w czwartek święto Jana Apostoła – zwyczaj błogosławienia wina, odbędzie się podczas mszy o godz. 1800.
 • 28 grudnia w piątek w dzień wspomnienia św. Młodzianków Męczenników, dzieci zabitych na rozkaz Heroda – obrzęd błogosławienia dzieci, odbędzie się podczas mszy o godz. 1800.
 • 6 stycznia w święto Trzech Króli – obrzęd błogosławienia kredy i kadzidła,
 • w święto Chrztu Pańskiego – obrzęd błogosławienia wody,
 • obrzęd błogosławienia rodzin podczas odwiedzin kolędowych.
 1. Błogosławieństwa należą do tzw. sakramentaliów, czyli świętych znaków, które upraszają łaskę Bożą i wiodą wiernych do głębszego życia wiary oraz do samych sakramentów. Formuły modlitwy zawarte w błogosławieństwach, wyrażają przede wszystkim uwielbienie Boga za Jego dary, błaganie o Jego dobrodziejstwa oraz prośbę o udaremnienie w świecie władzy złego ducha.
 2. W sobotę 29 grudnia odbędzie się spotkanie opłatkowe dla grup parafialnych. Zapraszam na mszę świętą o 1800 a później do domu parafialnego. Proszę też o pomoc w przygotowaniu spotkania.
 3. Od czwartku rozpoczynamy wizytę duszpasterską czyli kolędę. Proszę, by dla ułatwienia nam odwiedzin furtki czy bramy były otwarte. Podczas kolędy kancelaria do południa będzie nieczynna. Porządek kolędy na najbliższe dni:

KOLĘDA 2018/2019

czwartek (27 grudnia)
od godz. 900  – Mauryców,

piątek (28 grudnia)
godz. 900 – Zelówek; Czarny Las i Grzybowa; Leśniczówka;

sobota (29 grudnia)
od godz. 900 – Kolonia Pożdżenice, Ignaców, Zachodnia (z blokiem), Boczna;

środa (2 stycznia):
od godz. 900 – ul. Górna część Zelówka; ul. Pabianicka, ul. Bujnowska i Leśne Działy, Zofii;
od godz. 1600 – os. Płocka 7 i 6

4 NIEDZIELA ADWENTU (23 grudnia 2018 r)

 1. Jutro ostatnie roraty. Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Pasterką o północy.
 2. We wtorek w Uroczystość Narodzenia Pańskiego i w środę w Drugi Dzień Świąt msze święte według porządku niedzielnego.
 3. Dzisiaj młodzież zaprasza na stoisko, na którym można zaopatrzyć się w sianko na stół wigilijny, a także opłatki. Dobrowolne składane ofiary będą przeznaczone na działalność grupy młodzieżowej. Zachęcamy do wsparcia.
 4. 12 stycznia w Atlas Arenie odbędzie się koncert świąteczny Betlejem w Łodzi. W parafii są dostępne bilety w cenie 20 i 50 zł. Osoby zainteresowane zapraszamy do kancelarii.
 5. Dziękuję mieszkańcom Maurycowa (prawa strona) za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni oraz złożoną ofiarę 590 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. Na sobotę 29 grudnia do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Zelówka.
 7. Po świętach od czwartku rozpoczniemy wizytę duszpasterską – kolędę.

KOLĘDA 2018/2019

czwartek (27 grudnia)
od godz. 900  – Mauryców, Sienkiewicza 30, 32

piątek (28 grudnia)
od godz. 900 – Zelówek; Czarny Las i Zelówek 16a i Grzybowa; Leśniczówka i Zelówek nr. 45, 47, 47a, 47b, 48, 48a, 56, 57, Kilińskiego 105, 107

sobota (29 grudnia)
od godz. 900 – Kolonia Pożdżenice, Ignaców, Zachodnia, Boczna.

środa (2 stycznia):
od godz. 900 – ul. Górna, Zelówek 50, 50a, 49; ul. Zofii; ul. Pabianicka, Bujnowska i Leśne Działy, Zelówek 59, 61, 62;
od godz. 1600 – os. Płocka 7 i 6;

3 NIEDZIELA ADWENTU (16 grudnia 2018 r)

 1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Marek Kidoń. W poniedziałek msze święte z nauką o godz. 6.45, 930, 11.00 i 18.00. We wtorek spowiedź pół godziny przed mszami.
 2. Dziękuję parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie pomocy na święta dla dzieci oraz dla osób starszych i samotnych. Jeśli ktoś chciałby zgłosić jeszcze osobę samotną lub potrzebującą wsparcia prosimy o kontakt.
 3. Stowarzyszenie Dobroczynne „Razem”, Dom Kultury i Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają osoby starsze i samotne na Kolację Wigilijną, która odbędzie się 21 grudnia o godz. 1800 w Domu Kultury.
 4. Klub PCK w Zelowie zaprasza na akcję krwiodawstwa 21 grudnia. Informacje nt. akcji
  w gablocie.
 5. Przed kościołem można zaopatrzyć się w świece caritas i opłatki.
 6. Schola parafialna „Prowadź nas” nagrała płytę z kolędami. Dzisiaj można po mszach świętych nabyć płytę, aby też wesprzeć działalność scholii.
 7. Dziękuję mieszkańcom Maurycowa (lewej strony) za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni oraz za złożoną ofiarę 600 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 8. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Maurycowa (prawa strona).

2 NIEDZIELA ADWENTU (19 grudnia 2018)

 W tym tygodniu będziemy obchodzić:

 • 13 grudnia (czwartek) św. Łucji. Urodzona w szlacheckiej rodzinie na Sycylii, pragnęła radykalnego pójścia za Chrystusem drogą dziewictwa. Poniosła wysoką cenę tej decyzji – młodzieniec, której wcześniej była obiecana, wydał ją przez zemstę w ręce prześladowców chrześcijan. Łucja w prostocie przyjmowała wszystko, do czego przeznaczył ją Bóg. Mężnie stawiła czoło cierpieniu i śmierci.
 • 14 grudnia (piątek) św. Jana od krzyża. Życie św. Jana było naznaczone krzyżem. Reforma zakonu karmelitańskiego, podjęta wspólnie z Teresą z Avili, przysporzyła mu wielu wrogów i cierpień. Jednak właśnie to dało mu niezwykłe poznanie spraw Bożych i rozpaliło go „żywym płomieniem miłości”.
 1. Trawa akcja Drzewko Serc. Są jeszcze wywieszone serduszka z informacją, która pomoże przygotować prezent dla konkretnego dziecka. Są również wystawione torby, do których można zapakować artykuły żywnościowe i chemiczne, z których będą przygotowane paczki świąteczne dla osób starszych i samotnych. Jeśli ktoś wie o osobie starszej, samotnej, którą potrzeba wspomóc, proszę zgłaszać informacje do zakrystii lub kancelarii. Zapraszam do włączenia się do wspólnej pomocy potrzebującym. Przygotowane prezenty i torby proszę przynieść do kościoła lub kancelarii do 17 grudnia.
 2. Przed kościołem przygotowane jest stoisko na którym można zaopatrzyć się w świece Caritas i opłatki.
 3. Spotkanie z rodzicami przed I komunią świętą w piątek po mszy wieczornej.
 4. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w poniedziałek po mszy wieczornej.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe w naszej parafii.
 6. Dziękuję mieszkańcom Pożdżenic (prawa strona) za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni oraz za złożoną ofiarę 595 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców |Maurycowa (lewa strona od Zelowa).

I NIEDZIELA ADWENTU (2 grudnia 2018 r)

 1. Adwent jest czasem, w którym mamy przygotować nasze serca na jak najlepsze przeżycie świąt Bożego Narodzenia. Pomagają nam w tym oczywiście Roraty – Msze poświęcone Maryi, w naszym kościele odprawiane codziennie w tygodniu o godz. 645. Zapraszam wszystkich parafian do uczestnictwa w tych mszach. Przynośmy ze sobą świece bądź lampiony, aby podkreślić w symbolu światła zwycięstwo Chrystusa nad ciemnością grzechu. Bądźmy przygotowani, aby przyjąć Pana Jezusa w komunii św. Dla dzieci uczestniczących w roratach jest przygotowany koszyk, do której mogą wrzucać kartki z imieniem i nazwiskiem. Wylosowane dziecko będzie mogło wziąć na jeden dzień do domu figurkę Dzieciątka Jezus. Dołączona jest też litania do Dzieciątka Jezus, którą zachęcamy by odmówić wspólnie w rodzinie.
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 6 grudnia (czwartek) wsp. św. Mikołaja
 • 7 grudnia (piątek) wsp. św. Ambrożego.
 • 8 grudnia (sobota) uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 1. w pierwszy czwartek od godz. 1600 będzie czas na adorację i modlitwę przed Najśw. Sakramentem w intencji powołań. Na zakończenie adoracji nabożeństwo o godz. 1730;
  w pierwszy piątek o godz. 1730 nabożeństwo do NSJ. Spowiedź rano podczas mszy św i po południu od 1730. Ks. Proboszcz do chorych pojedzie w czwartek, ks. Krzysztof i ks. Piotr w piątek.
 2. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy 16 grudnia w trzecią niedzielę adwentu.
 3. Rozpoczynamy akcję Drzewko Serc. W kościele są wywieszone serduszka z informacją, która pomoże przygotować prezent dla konkretnego dziecka. W ubiegłym roku w ten sposób przygotowaliśmy paczki z prezentami dla 60 dzieci. Oprócz paczek dla dzieci chcemy przygotować paczki świąteczne dla osób starszych i samotnych, dlatego są wystawione również torby, do których można zapakować artykuły żywnościowe i chemiczne. Zapraszam do włączenia w pomoc potrzebującym.
 4. W przyszłą niedzielę będzie przygotowane stoisko ze świecami Caritas i opłatkami.
 5. Dziękuję mieszkańcom Pożdżenic (l. strona) za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni oraz złożoną ofiarę na kościół 380 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Pożdżenic (pr. strona od ul. Mickiewicza).

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA (25 listopada 2018 r)

 1. Dzisiejszą uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata wchodzimy w ostatni tydzień roku liturgicznego i kościelnego. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu.
 2. Dzisiaj po mszy św. o godz. 1200 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania się panowaniu Jezusa Chrystusa Króla wszechświata.
 3. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 30 listopada (piątek) święto Andrzeja Apostoła.
 • W tym tygodniu pierwszy pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy wieczornej.
 • Za tydzień w I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy akcję Drzewko Serc. W kościele będą wywieszone serduszka z informacją, która pozwoli przygotować prezent dla konkretnego dziecka.
  W ubiegłym roku na święta w ten sposób przygotowaliśmy paczki z prezentami dla 60 dzieci.. Oprócz paczek dla dzieci chcemy przygotować paczki świąteczne dla osób starszych i samotnych, dlatego będą wystawione również torby, do których można zapakować artykuły żywnościowe i chemiczne. Zachęcam do włączenia się w tę akcję.
 2. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza na spotkanie Członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi w sobotę 1 grudnia 2018 r. O godz. 14.00 w Bazylice Archikatedralnej celebrowana będzie Mszą św., po której nastąpi spotkanie w Seminarium.
 3. Dziękuję mieszkańcom Ignacowa i Kol. Pożdżenice za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni oraz za złożoną ofiarę 962 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Pożdżenic lewa str. od Mickiewicza.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA (18 listopada 2018 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 20 listopada (wtorek) św. Rafała Kalinowskiego
 • 21 listopada (środa) Ofiarowania NMP. Wyrażamy w nim naszą wdzięczność za wybranie Maryi na Bożą Rodzicielkę i wypełnianie przez Nią woli Ojca.
 • 22 listopada (czwartek) św. Cecylii. W młodym wieku złożyła ślub czystości. Chociaż zmuszono ją do małżeństwa z poganinem, Walerianem, nie tylko nie złamała ślubu, lecz doprowadziła do wiary swego męża i jego brata. Wszyscy troje ponieśli śmierć męczeńską przez ścięcie mieczem. Jest patronką muzyki kościelnej.
 • 24 listopada (sobota) świętych męczenników wietnamskich. Uczą nas wytrwałości
  w wierze i zaufania Bogu, gdy wszystko w życiu nie układa się po naszej myśli.
 1. Fundacja Rozwoju Gminy Zelów i Dom Kultury zapraszają w dniu 24 listopada na Świąteczny Festyn Rękodzieła. Plakat w gablocie.
 2. Można jeszcze zapisać się na wyjazd Radia Maryja do Torunia. Informacje w gablocie.
 3. We wtorek po mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 4. W kościele można obejrzeć prace o świętych wykonane przez uczniów ze szkół podstawowych przygotowane na Bal Wszystkich Świętych.
 5. Dziękuję mieszkańcom ul. Zachodnia za i posprzątanie kościoła oraz mieszkańcom
  Zachodnia, Boczna, Herbertowska za złożoną ofiarę 230 zł. W int. mieszkańców modlić się będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W przyszłą sobotę 24 listopada do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Ignacowa i Kol. Pożdżenice.
 7. Dzisiaj gościmy siostrę Irenę z Winnicy w Ukrainie. W parafii gdzie proboszczem jest
  Stefan Majewski siostry prowadzą przedszkole i na ten cel możemy dzisiaj przekazać dowolną ofiarę.

31 NIEDZIELA ZWYKŁA (4 listopada 2018 r)

 1. Dziś po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 9 listopada (piątek): święto poświecenia Bazyliki Laterańskiej. Jest przypomnieniem, że Chrystus zbudował swój Kościół na tym, który z pokorą uznał swoją grzeszność i przez to stał się piękną świątynią Ducha Świętego.
 • 10 listopada (sobota) św. Leona Wielkiego papieża. Jako dobry pasterz, konsekwentnie bronił Kościoła przed herezjami, a także swoim autorytetem zdołał odwieść barbarzyńskiego wodza Attylę od najazdu na Rzym.
 1. Jeszcze do czwartku 8 listopada możemy ofiarować duszom w czyśćcu wielki dar – odpust zupełny, czyli pomoc w darowaniu kar czyśćcowych przez pobożne nawiedzenie cmentarza, ofiarowanie modlitwy w intencji zmarłych oraz przyjętą komunię święta w ich intencji. Nie żałujmy zmarłym naszej pomocy.
 2. Jutro o godz. 1100 msza św. ku pamięci bohaterskiej postawy ks. Józefa Stanka oraz uroczystości związane z tym wydarzeniem przygotowane przez ZSO.
 3. 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Naszym patriotycznym obowiązkiem jest również modlitwa za Ojczyznę. Msza w intencji Ojczyzny o godz. 1200. Później odbędą się uroczystości przed pomnikiem katyńskim.
 4. W soboty w listopadzie odprawiamy różaniec z wypominkami o godz. 1715.
 5. 9 listopada w Domu Kultury odbędzie się koncert patriotyczny. Rozpoczęcie o godz. 1900.
 6. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom ul. Leśna Sosnowa, Bukowa, Grzybowa, Czarny Las, Leśniczówka oraz złożoną ofiarę na kościół 500 zł. Modlić się będziemy w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Cegielniana, Wesoła, Ceramiczna.

 UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (1 listopada 2018 r) 

 1. Dzisiaj msze św. w kościele o godz. 700, 900. W kaplicy na cmentarzu o godz. 1030
  i 1200. Po mszy św. o godz. 1030 modlitwa za zmarłych połączona z wypominkami.
 2. Jutro we Wszystkich Wiernych Zmarłych w modlitwie Ojcu miłosiernemu powierzajmy naszych zmarłych i nas samych ufając Bogu, że odnajdziemy kiedyś naszych zmarłych pośród żyjących w niebie. Msze św. w kościele o 700, 730, 1800,
  a w kaplicy na cmentarzu o 1000.
 3. W oktawie Wszystkich Świętych czyli do 8 listopada możemy ofiarować duszom
  w czyśćcu wielki dar – odpust zupełny, pomoc w darowaniu kar czyśćcowych – przez pobożne nawiedzenie cmentarza, ofiarowanie modlitwy w intencji zmarłych oraz przyjętą komunię święta w ich intencji. Nie żałujmy zmarłym naszej pomocy, jakiej możliwość w te dni daje nam Kościół przez tajemnicę świętych obcowania. Bądźmy hojni w wypraszaniu im Bożego miłosierdzia.
 4. W soboty w listopadzie odprawiamy różaniec z wypominkami o godz. 1715.
 5. W najbliższą sobotę 3 listopada podczas wieczornej mszy św zostaną wprowadzone relikwie św. Maksymiliana i pozostaną już w naszej parafii. Uroczystość będzie połączona z zawierzeniem nas wszystkich Matce Boże.

30 NIEDZIELA ZWYKŁA (28 października 2018 r)

 1. W tym tygodniu:
 • w czwartek 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy przez naśladowanie Chrystusa już na zawsze zjednoczyli się z Bogiem. Msze św. w kościele o godz. 700, 900. W kaplicy na cmentarzu o godz. 1030 i 1200. Po mszy  o godz. 10.30 modlitwa za zmarłych z wypominkami.
 • 2 listopada (piątek) Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to dzień refleksji i modlitwy przy grobach. W modlitwie Ojcu miłosiernemu powierzajmy bliskich zmarłych i nas samych ufając Bogu, że odnajdziemy kiedyś naszych zmarłych pośród żyjących w niebie. Msze św. w kościele o 700, 730, 1800, w kaplicy cmentarnej o 1000.
 • w pierwszy piątek 2 listopada odwiedzimy chorych.
 • w przyszłą niedzielę comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O godz. 1730 nabożeństwo. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego
 1. W tym tygodniu ostatnie nabożeństwa różańcowe w październiku. Dziękuję dzieciom, młodzieży ze szkół, katechetkom, członkom Kół Różańcowych, Rycerstwu Niepokalanej za prowadzenie rozważań i modlitw podczas nabożeństw w kościele.
 2. 31 października w środę o godz. 1900 zapraszamy na Noc świętych. Będzie to wspólna modlitwa przez orędownictwo świętych, połączona z rozważaniami i śpiewem ku czci tych, którzy są już święci, a więc zabawieni. Jest to czas, który we właściwy sposób wprowadza nas w katolickie rozumienie i przeżywanie dnia Wszystkich Świętych. W zupełnej sprzeczności z duchowością katolicką jest świętowanie halloween w którego centrum znajduje się ciemność, śmierć, demonizm i zło. Zwyczaje halloween stanowią również realne duchowe zagrożenie dla człowieka. 31 października dla uczniów szkół podstawowych w Domu Kultury Bal Wszystkich Świętych. Rozpoczęcie o godz. 1800. Więcej informacji na plakacie.
 3. W soboty w listopadzie będzie odprawiany różaniec z wypominkami o godz. 1720.
 4. 1 listopada na cmentarzu będą zbierane ofiary na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.
 5. W sobotę 3 listopada podczas wieczornej mszy św zostaną wprowadzone relikwie
  św. Maksymiliana i pozostaną już w naszej parafii. Uroczystość będzie połączona
  z zawierzeniem nas wszystkich Matce Boże.
 6. Dzisiaj młodzież naszej parafii przygotowała stoisko ze zniczami, a w dniu Wszystkich Świętych stoisko będzie również na cmentarzu. Zachęcamy do wsparcia.
 7. Dziękuję mieszkańcom ul. Zofii i Górna za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 360 zł. Modlić się będziemy w intencji mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 8. Na sobotę 3 listopada do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul. Leśna, Sosnowa, Bukowa, Grzybowa, Czarny Las, Leśniczówka.

28 NIEDZIELA ZWYKŁA (14 października 2018 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 16 października (wtorek) św. Jadwigi Śląskej.
 • 17 października (środa) św. Ignacego Antiocheńskiego.
 • 18 października (czwartek) święto Łukasza Ewangelisty.
 • 20 października (sobota) św. Jana Kantego.
 1. W piątek po mszy wieczornej o godz. 1830 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św.
 2. Trwają nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1720.
 3. Przyjmujemy wypominki. Modlitwa za zmarłych jest jednym z ważnych uczynków miłosierdzia, jaki możemy ofiarować zmarłym.
 4. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki
  z przeznaczeniem na stypendia dla młodzieży.
 5. Młodzież z ZSO z Zelowa przygotowała również stoisko z kremówkami.
 6. Zespół Laudate Dominum został wyróżniony nagrodą w dziedzinie kultury, którą przyznał Sejmik Województwa Łódzkiego. Wręczenie nagrody odbędzie się we wtorek 16 października w Łódzkim Domu Kultury. Gratulujemy Zespołowi.
 7. 31 października w Domu Kultury odbędzie się Bal Wszystkich Świętych. Na to spotkanie zapraszamy uczniów ze szkół podstawowych. Rozpoczęcie o godz. 1800. Więcej informacji na plakacie.
 8. Delegacja Rycerstwa Niepokalanej wczoraj przywiozła z Niepokalanowa relikwie
  św. Maksymilian, które będą wprowadzone i zostaną w naszej parafii w I sobotę listopada podczas wieczornej mszy św. Uroczystość będzie połączona z zawierzeniem nas wszystkich Matce Boże.
 9. Dziękuję mieszkańcom ul. ul. Nowy Rynek, Cmentarna za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 296 zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 10. Na sobotę 20 października do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Podleśna i Poprzeczna.

27 NIEDZIELA ZWYKŁA (7 października 2018 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 9 października (wtorek) bł. Wincentego Kadłubka,
 • 13 października (sobota) bł. Honorata Koźmińskiego.
 1. Wczoraj na Jasnej Górze wspólnie z władzami miasta i gminy zawierzyliśmy Parafię i Miasto i gminę Zelów Matce Bożej. W I sobotę listopada ponowimy zawierzenie Matce Bożej już w parafii indywidualnie podczas wieczornej mszy świętej.
 2. Zespół Laudate Dominum został wyróżniony nagrodą w dziedzinie kultury, którą przyznał Sejmik Województwa Łódzkiego. Wręczenie nagrody odbędzie się 16 października w Łódzkim Domu Kultury. Gratulujemy Zespołowi.
 3. W kościele nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1720.
 4. Za tydzień obchodzimy Dzień Papieski. Będziemy zbierać ofiary przed kościołem
  z przeznaczeniem na stypendia dla młodzieży.
 5. Z osobą św. Jana Pawła kojarzymy także kremówki. Młodzież z ZSO z Zelowa w przyszłą niedzielę przed kościołem po mszach świętych przygotuje stoisko z kremówkami.
 6. O jutra w kancelarii rozpoczniemy zapisy wypominek. Jak uczy nas Pismo Święte dobrą i szlachetną rzeczą jest modlitwa za zmarłych, aby od grzechów swoich zostali uwolnieni. Modlitwa za zmarłych jest jednym z ważnych uczynków miłosierdzia, jaki możemy ofiarować zmarłym.
 7. W poniedziałek 8 października o godz. 1900 odbędzie się w naszym kościele koncert w ramach 24 Zelowskich Koncertów Festiwalowych. Organizatorzy zapraszają, a program znajduje się na plakacie. Za tydzień w poniedziałek 15 października następny koncert w kościele o godz. 1900.
 8. Dzisiaj wolontariusze Klubu PCK w Zelowie zachęcają do nabycia kalendarza na nowy rok, z przeznaczeniem zgromadzonych środków na działalność klubu.
 9. Dziękuję mieszkańcom ul. ul. Harcerska, Leśne Działy, Bujnowska, Sportowa, Południowa, Komeńskiego i Pabianicka. za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 380 zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 10. Na sobotę 13 października do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul. Nowy Rynek, Cmentarna, Przejazd.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA (30 września 2018 r)

 1. Dnia 5 października br. – w święto Patronki Łodzi świętej Faustyny – w Archikatedrze Łódzkiej odbędzie się uroczystość nałożenia Księdzu Arcybiskupowi Grzegorzowi Rysiowi paliusza pobłogosławionego przez Ojca Świętego Franciszka. Tego aktu dokona Nuncjusz Apostolski w Polsce. Uroczystość rozpocznie się o godz. 1830 procesją z relikwiami Świętej Faustyny do Bazyliki Archikatedralnej, w której o godz. 1900 zostanie odprawiona koncelebrowana Msza Święta. W naszych modlitwach wypraszajmy dla naszego Pasterza wszelkie potrzebne łaski do owocnego wypełniania pośród nas Jego apostolskiej misji.
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 4 października (czwartek) Św. Franciszka z Asyżu. Miłość do Zbawiciela, która naznaczyła jego ciało stygmatami męki Pańskiej, wzbudziła w nim pragnienie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni.
 • 5 października (piątek) św. Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia. Wraz z nią wysławiamy Boże Miłosierdzie pełniąc dzieła chrześcijańskiej miłości.
 • w pierwszy czwartek wystawienie Najśw. Sakramentu od godz. 1600 i możliwość adoracji i modlitwy w int. powołań.
 • w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1700. Odwiedzimy również chorych.
 • w pierwszą sobotę po mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające NSM połączone z nabożeństwem różańcowym
 1. Od jutra w kancelarii przyjmujemy intencje na przyszły rok.
 2. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1720. Postarajmy się znaleźć czas na wspólnotową modlitwę w naszym kościele. W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek modlitwę i rozważania prowadzą uczniowie naszych szkół. Na piątek, sobotę i niedzielę do prowadzenia modlitwy zapraszam przedstawicieli kół różańcowych.
 3. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek o godz. 1900.
 4. 8 października o godz. 1900 w naszym kościele odbędzie się koncert w ramach 24 Zelowskich Koncertów Festiwalowych. Organizatorzy zapraszają, a program znajduje się na plakacie.
 5. W przyszłą niedzielę wolontariusze Klubu PCK w Zelowie będą rozprowadzali kalendarz na nowy rok, z przeznaczeniem zgromadzonych środków na działalność klubu.
 6. W najbliższą sobotę 6 października na Jasnej Górze zawierzymy naszą parafię Matce Bożej Jasnogórskiej. Jest możliwość wspólnego wyjazdu autokarem. Wyjazd będzie o godz. 1230 i powrót po apelu Jasnogórskim. W gablocie wywieszona jest informacja o zgłoszeniach z podanym telefonem kontaktowym.
 7. Dziękuję mieszkańcom tylko ul. Lubelskiej i Łąkowej za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 320zł. W intencji mieszkańców będziemy modlić się w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 8. Na sobotę 6 października do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Harcerska, Leśne Działy, Bujnowska, Sportowa, Południowa, Komeńskiego i Pabianicka.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA (23 września 2018 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 27 września (czwartek) św. Wincentego a Paulo.
 • 28 września (piątek) św. Wacława.
 • 29 września (sobota) święto Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała.
 1. W poniedziałek 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1720. Postarajmy się znaleźć czas na wspólnotową modlitwę w naszym kościele. Ale módlmy się na różańcu także w rodzinach, indywidualnie i polecajmy też intencje papieża oraz naszą parafię.
 2. Od 1 października zaczniemy przyjmować intencje na rok 2019. Prosimy o dobre zastanowienie się nad takimi wydarzeniami w rodzinach, jak jubileusze małżeńskie, rocznice urodzin (zwłaszcza 18 urodziny), czy inne ważne dla was rocznice i wydarzenia, żeby już na początku zapisać termin mszy świętej, nie czekać do ostatniej chwili, bo może nie być już wtedy wolnej intencji.
 3. 28 września w piątek o godz. 1500, na pl. Dąbrowskiego będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas, naszej Parafii, dla naszych rodzin ,tych, którzy modlitwy szczególnie potrzebują i o pokój na świecie odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę, która tego dnia odbywać się będzie w całej Polsce.
 4. W Parafii św. Faustyny w Łodzi organizowany jest I Łódzki Kongres Św. Faustyny, który odbędzie się w dniach 4 i 5 października br. W programie szereg paneli dyskusyjnych z udziałem wielu znamienitych prelegentów, którzy opowiedzą o życiu św. Faustyny i Orędziu Miłosierdzia Bożego, koncert ewangelizacyjny, posiłki dla uczestników. Szczegóły na plakacie.
 5. Klub PCK w Zelowie zaprasza do włączenia się w dniu 28 września br. w akcję oddawania krwi. Informacje szczegółowe w gablocie.
 6. We wtorek po mszy świętej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 7. Dziękuję mieszkańcom ul. Królewska, Wł. Łokietka, K. Wielkiego za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 150 zł. W intencji mieszkańców modlić się będziemy w przyszłą niedzielę
  o godz. 700.
 8. Na sobotę 29 września o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców . Lubelskiej i Łąkowej.

24 NIEDZIELA ZWYKŁA (16 września 2018 r) 

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 18 września (wtorek) święto św. Stanisława Kostki. Szedł śladami Jezusa. Czując, że Bóg powołuje go na swoje ścieżki, sprzeciwił się rodzicom, sprawił im przykrość, ale wypełnił wolę Bożą. Czasem trzeba zdobyć się na stanowczy sprzeciw, jeśli ktoś staje na drodze wypełnienia woli Bożej w naszym życiu.
 • 20 września (czwartek) świętych męczenników z Korei. Ponieśli śmierć za wiarę
  w latach 1839-1867. Byli wśród nich biskupi i księża, jednak większość stanowili ludzie świeccy. W czasie ciężkiej próby nie wyparli się swojego Pana i Mistrza, lecz okazali Mu wierność i miłość aż do przelania krwi.
 • 21 września (piątek) święto św. Mateusza Ewangelisty. Celnik Mateusz wiele musiał
  w sobie pokonać, by poczuć się godnym wezwania Jezusa. Wybrał drogę, która doprowadziła go do świętości.
 1. 17 września 1939 roku, na mocy radziecko-niemieckiego porozumieniem zawartego w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Związek Radziecki zaatakował Polskę. Pamiętajmy o tym wydarzeniu, o bohaterskich obrońcach naszej Ojczyzny i o Rodakach zesłanych na Syberię, do Kazachstanu czy Rosji.
 2. Dzisiaj po mszy o godz. 1200 spotkanie rodziców młodzieży, która będzie się w tym roku przygotowywała do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 3. Spotkanie rodziców dzieci, które będą przygotowywały się do I komunii będzie w piątek 21 września po mszy wieczornej ok. 1830.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Mieszka i Chrobrego za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 280zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na sobotę 22 września do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Władysława Łokietka, Królewska, Kazimierza Wielkiego.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA (9 września 2018 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 14 września (piątek) święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Przypomina nam ono
  o odnalezieniu relikwii krzyża i konsekracji bazyliki, w której były przechowywane. Zadbajmy o krzyże w naszych domach, czy znajdują się w godnym miejscu, pamiętając, że są znakiem naszego zbawienia. O godz. 1600 msza w int. zmarłych w kaplicy cmentarnej z procesją.
 • 15 września (sobota) NMP Bolesnej. Jest Matką Bolesną, ponieważ współcierpiąc
  z ukrzyżowanym Jezusem, pozostaje blisko każdego cierpiącego człowieka.
 1. Przed uroczystością w kaplicy cmentarnej, proszę o pomoc parafian w przygotowaniu i posprzątaniu kaplicy i terenu wokół we środę 12 września na godz. 900.
 2. Spotkanie popielgrzymkowe odbędzie się 16 września w Buczku. Rozpocznie się mszą św. o godz. 1800.
 3. Za tydzień w niedzielę po mszy św. o godz. 1200 spotkanie dla rodziców i młodzieży, która będzie przygotowywać się w tym roku do bierzmowania.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Mickiewicza i Płockiej za pomoc w posprzątaniu kościoła oraz złożoną ofiarę 300 zł. Msza św. w intencji mieszkańców będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na sobotę 15 września do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Chrobrego i Mieszka.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA (2 WRZEŚNIA 2018 r) 

 1. Dzisiaj po mszy o godz. 1200 adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem z procesją eucharystyczna o godz.1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. 3 września w poniedziałek o godz. 800 msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy uczniów, rodziców, dyrekcje, grono pedagogiczne i pracowników szkół. Dzieci mogą przynieść tornistry i plecaki na poświęcenie przyborów szkolnych.
 3. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 8 września (sobota) święto Narodzenia NMP. Jest to jedno z najstarszych świąt maryjnych znane w polskiej tradycji, jako Matki Bożej Siewnej. Podczas mszy odbędzie się obrzęd poświęcenia ziarna siewnego i nasion.
 • w pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1600 i możliwość adoracji i modlitwy o łaskę dobrych i świętych powołań. Na zakończenie nabożeństwo o godz. 1730.
 • w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1700. Nabożeństwo wynagradzające Sercu Pana Jezusa o godz. 1730. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych.
 1. Dziękuję parafianom, którzy przygotowali pomoce szkolne dla dzieci z naszych szkół. 40 dzieci za pośrednictwem katechetek otrzymały już wyprawki. Serdeczne Bóg zapłać!
 2. Krzysztof zaprasza mężczyzn, ojców, którzy mają swoje rodziny na pierwsze spotkanie grupy męskiej. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 9 września po mszy św. wieczornej (ok. 1900) w domu parafialnym. Celem spotkań jest stworzenie miejsca wspólnej męskiej modlitwy, wymiany myśli, doświadczeń życiowych, czyli coś „i do tańca i do różańca”.
 3. Dziękuję mieszkańcom ul. Szkolnej 5, 8, 12 za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 265 zł. Modlić się będziemy za mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. Na sobotę 8 września do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Mickiewicza i Płocka.

UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ  (26 SIERPNIA 2018 r) 

 1. Dzisiaj msza odpustowa o godz. 1400. Podczas mszy odpustowej będziemy dziękować Bogu za plony i zbiory. Na zakończenie mszy świętej procesja eucharystyczna przy kościele. Po mszy świętej dalsze uroczystości dożynkowe odbędą się na stadionie miejskim.
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 27 sierpnia (poniedziałek) św. Moniki
 • 28 sierpnia (wtorek) św. Augustyna
 • 29 sierpnia (środa) męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 • 1 września (sobota) św. Bronisławy.
  Pamiętajmy również o rocznicy wybuchu II wojny światowej i o tych, którzy oddali życie dla Ojczyzny, którzy przecierpieli okrucieństwa wojny.
 • w pierwszą sobotę po mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu SM.
 • za tydzień 2 września w I niedzielę miesiąca adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz.1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 1. Na 15 września organizujemy z parafii wyjazd dzieci do Niepokalanowa. Odbędzie się tam ogólnopolskie spotkanie dzieci. Zapisy przyjmuje p. Agnieszka Kowalczyk. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie. Zapraszamy rodziny na wspólny wyjazd.
 2. 3 września o godz. 800 na mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego zapraszamy dzieci, młodzież i pracowników szkół. Dzieci mogą przyniosą tornistry i plecaki do poświęcenie przyborów szkolnych.
 3. Dziękuję mieszkańcom ul. Szkolnej 7 i 10 za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę na kościół 235 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. Na sobotę 1 września do sprzątania kościoła proszę mieszkańców ul. Szkolna, 5, 8 i 12.
 5. Komunikaty kurialne:1 września w 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej o godz. 1800 w Archikatedrze Łódzkiej odprawiona będzie msza św. w intencji polskich żołnierzy poległych podczas wojny oraz ludności cywilnej.

20 NIEDZIELA ZWYKŁA (19 SIERPNIA 2018 r) 

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 21 sierpnia (wtorek) św. Piusa X papieża.
 • 22 sierpnia (środa) NMP Królowej.
 • 24 sierpnia (piątek) św. Bartłomieja.
 1. 26 sierpnia w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej nasz odpust parafialny. Msze święte o godz. 700, 900,, 1030, 1400 i 1800. Nie będzie mszy świętej o godz. 1200, a główna msza odpustowa będzie o godz. 1400. Podczas mszy odpustowej odbędą się uroczystości dożynkowe. Na zakończenie mszy świętej procesja eucharystyczna przy kościele. Zapraszam asystę, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatków podczas procesji.
 2. Dziękuję tym parafianom, którzy przynieśli już przygotowane wyprawki szkolne dla uczniów z naszej parafii. Można jeszcze wziąć plecaki, które znajdują się przy ołtarzu Serca Pana Jezusa, i przygotować wyprawkę szkolną. Przygotowane wyprawki serdecznie proszę, aby przynieść do kościoła lub kancelarii do 26 sierpnia.
 3. Z naszej parafii na szlak pielgrzymi wraz z Pielgrzymami z Łasku wyruszy we wtorek ponad 60 osobowa grupa z ks. Krzysztofem. Pamiętajmy o nich w modlitwie i polecajmy ich Bogu. Pielgrzymi z Łasku i Buczku zatrzymają się u nas na obiad ok. godz. 1300. Zapraszam osoby, które chcą pomóc w przygotowaniu i wydawaniu posiłku zapraszam we wtorek na godz. 1200.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Szkolnej 6 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 200 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700
 5. Na przyszłą sobotę do sprzątania kościoła proszę mieszkańców ul. Szkolnej 7 i 10.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA (12 SIERPNIA 2018 r) 

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 14 sierpnia (wtorek) św. Maksymiliana Kolbe męczennika.
 • 15 sierpnia (środa) uroczystość Wniebowzięcia NMP. W polskiej tradycji to święto znamy też pod nazwą Matki Boskiej Zielnej. Tego dnia poświęcamy kwiaty, zioła i zboża, dziękując za owoc tego, co wyrosło i co zbieramy, co jest pożyteczne i piękne. Msze święte o godz. 700, 900, 1030 i 1800.
 • 17 sierpnia (piątek) św. Jacka.
 1. Podejmujmy w sierpniu modlitwę i wstrzemięźliwości, aby wyprosić łaskę trzeźwości dla zniewolonych, a także tych, którzy cierpią przez alkoholizm i pijaństwo swoich bliskich.
 2. Zachęcam do włączenia się w pomoc organizowania wyprawek szkolnych dla uczniów z naszej parafii. Są dostępne plecaki, w których znajduje się lista przyborów, jakie są potrzebne w szkole. Można również przynieść drobne rzeczy i zostawić w kościele bądź w kancelarii. Przygotowane wyprawki proszę przynieść do kościoła lub kancelarii do 26 sierpnia.
 3. Wczoraj przyjęliśmy na odpoczynek i poczęstunek pielgrzymów z Płocka. Dziękuję każdemu, kto przekazał ofiarę finansową. Za przyjęcie pielgrzymów, za pomoc w przygotowaniu poczęstunku, za pomoc w organizacji pobytu pielgrzymów, w rozdawaniu jedzenia i picia i sprzątaniu dziękuję Asyście, Chórowi, Radiu Maryja, Rycerstwu Niepokalanej, katechetkom, młodzieży, ministrantom i każdemu, kto osobiście pomagał. To wszystko są ważne elementy, które tworzą gościnność naszej parafii.
 4. Można zapisywać się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Zachęcamy na tę duchową przygodę w drodze, tych którzy się zastanawiają oraz niezdecydowanych. W przyszłym tygodniu we wtorek 21 sierpnia Pielgrzymi z Łasku i Buczku zatrzymają się u nas na obiad godz. 1300. Proszę o pomoc w przygotowaniu dla nich poczęstunku i wydawaniu posiłku. Grupa pielgrzymów z Zelowa wraz z ks. Krzysztofem dołączy się dalej w pielgrzymkę na Jasną Górę.
 5. Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej obchodzimy 26 sierpnia w niedzielę. Będzie to nasz odpust parafialny. Główna msza odpustowa o godz. 1330. Podczas mszy odpustowej odbędą się uroczystości dożynkowe.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego 36a za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 285 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. Na sprzątane kościoła w sobotę 18 sierpnia zapraszam mieszkańców ul.Szkolnej 6.

18 NIEDZIELA ZWYKŁA (5 SIERPNIA 2018 r) 

 1. Dzisiaj comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 6 sierpnia (poniedziałek) święto Przemienienia Pańskiego;
 • 8 sierpnia (środa) wsp. św. Dominika.
 • 9 sierpnia (czwartek) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża.
 • 10 sierpnia (piątek) święto św. Wawrzyńca.
 • 11 sierpnia (sobota) wsp.  św. Klary.
 1. Trwajmy w sierpniu w modlitwie i wstrzemięźliwości, aby wyprosić łaskę trzeźwości dla zniewolonych, a także dla tych, którzy cierpią przez alkoholizm i pijaństwo swoich bliskich.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy akcję organizowania wyprawek szkolnych dla uczniów z naszej parafii. Są dostępne plecaki, w których znajduje się lista przyborów, jakie są potrzebne w szkole. Zachęcamy do włączenia się w tę pomoc. Można również przynieść pojedyncze przybory i zostawić w kościele bądź w kancelarii. Przygotowane wyprawki proszę przynieść do kościoła lub kancelarii do 26 sierpnia.
 3. Od poniedziałku można już zapisywać się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie. Zapisy przyjmujemy w kancelarii.
 4. W tym tygodniu 11 sierpnia w sobotę na postój przy naszym kościele zatrzymają się uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Płockiej, a 12 sierpnia w niedzielę na nocleg przyjadą uczestnicy pielgrzymki rowerowej. Także dzisiaj zbieramy ofiary na przygotowanie poczęstunku pielgrzymów. Wszystkich, którzy chcą pomóc przy organizacji przyjęcia pielgrzymów zapraszam na spotkanie w poniedziałek po mszy wieczornej. A do pomocy w dniu przyjścia pielgrzymów zapraszam w sobotę na godzinę 700. Każda pomoc, również młodzieży jest mile widziana.
 5. Za tydzień w niedzielę będziemy gościli br. Leszka Jaworskiego, animatora Rycerstwa Niepokalanej. Przywiezie on relikwie św. Maksymiliana i podczas mszy świętych będzie dawał świadectwo swojej wieloletniej służby Bogu i Matce Bożej Niepokalanej.
 6. Na 15 września organizujemy z parafii wyjazd dzieci do Niepokalanowa. Odbędzie się tam ogólnopolskie spotkanie dzieci. Zapisy przyjmuje p. Agnieszka Kowalczyk. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie. Zapraszamy rodziny na wspólny wyjazd.
 7. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego 36 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 8. Na sobotę 11 sierpnia do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Żeromskiego 36a.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA (29 LIPCA 2018 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 1 sierpnia (środa) św. Alfons Liguori
 • 4 sierpnia (sobota) św. Jan Maria Vianney.
 • w pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1600 i możliwość adoracji i modlitwy o łaskę dobrych i świętych powołań.
 • w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1700. Nabożeństwo wynagradzające Sercu Pana Jezusa o godz. 1730. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych.
 • W pierwszą sobotę po mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające NSM.
 • w przyszłą niedzielę comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 1. W środę 1 sierpnia obchodzimy 74 rocznicę Powstania Warszawskiego. Wtedy złożyło ofiarę z życia wielu Polaków (w tym bardzo młodych), którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Niech ich ofiara będzie dla nas wezwaniem do budowania patriotyzmu w obecnych czasach. Sierpień przeżywamy również, jako miesiąc trzeźwości. Wiemy, jak wiele nieszczęść i tragedii powoduje nałóg pijaństwa i alkoholizmu. Podejmujmy więc wysiłek poprzez modlitwę i wstrzemięźliwość, aby wyprosić łaskę trzeźwość dla zniewolonych.
 2. W sierpniu będziemy gościli pielgrzymów z Płocka. 11 sierpnia na postój przy naszym kościele zatrzymają się uczestnicy Pieszej Pielgrzymki, a 12 sierpnia na nocleg przyjadą uczestnicy pielgrzymki rowerowej. Dzisiaj i w następną niedzielę zbieramy ofiary na organizację poczęstunku i przyjęcia pielgrzymów. Proszę, abyście tak jak do tej pory pomogli w organizacji przyjęcia pielgrzymów. Spotkanie osób, które chcą pomóc przy organizacji w przyszły poniedziałek po mszy wieczornej.
 3. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego 38b za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 310 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. Na sobotę 6 sierpnia do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Żeromskiego 36.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA (22 LIPCA 2018 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 23 lipca (poniedziałek) święto św. Brygidy, patronki Europy
 • 24 lipca (wtorek) św. Kingi
 • 25 lipca (środa) święto św. Jakuba Apostoła, brata św. Jana. Pan wybrał go i powołał do grona swoich najbliższych uczniów. Św. Jakub był pierwszym męczennikiem z grona Apostołów.
 • 26 lipca (czwartek) św. Joachima i Anny. Joachim i Anna otrzymali błogosławieństwo od Pana – z ich miłości narodziła się Niepokalana Dziewica, Matka Syna Bożego.
 1. Dzisiaj po mszach świętych poświecenie samochodów oraz innych pojazdów. Św. Krzysztofa prosimy, aby wypraszał mądrość i roztropność oraz bezpieczne wyjazdy dla każdego kierowcy i wszystkich podróżujących. Złożone ofiary przekażemy na zakup środków transportu na potrzeby misji. Święcić będziemy przed kościołem i na parkingu.
 2. Dziękuję mieszkańcom z ul. Żeromskiego 38a za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kościół 200 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. Na sobotę 28 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul.
  Żeromskiego 38b.

15 NIEDZIELA ZWYKŁA (15 LIPCA 2018 r) 

 1. W tym tygodniu
 • 20 lipca (piątek) wspomnienie bł. Czesława, był jednym z pierwszych polskich dominikanów.
 1. W przyszłą niedzielę po mszach świętych odbędzie się poświęcenie samochodów oraz innych pojazdów. Św. Krzysztofa będziemy prosili, aby wypraszał mądrość i roztropność oraz bezpieczne wyjazdy dla każdego kierowcy. Będziemy też zbierać ofiary na zakup środków transportu na potrzeby misji.
 2. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej we wtorek po mszy wieczornej. Rycerstwo zaprasza również na wyjazd do Niepokalanowa 28 i 29 lipca. Informacje o programie i zapisach znajdują się w gablocie.
 3. W poniedziałek o godz. 1900 w kościele ewangelicko-reformowanym będzie występował nasz Zespół „Laudate Dominum”.
 4. Dziękuję mieszkańcom z ul. Żeromskiego 38 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 270 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na sobotę 21 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Żeromskiego 38a.

14 NIEDZIELA ZWYKŁA (8 LIPCA 2018 r) 

 1. W tym tygodniu:
 • 11 lipca (środa) święto św. Benedykta Umiał opuścić wszystko, by iść za Jezusem. Lata modlitwy i doświadczeń zaowocowały mądrością, dzięki której ułożył regułę życia, będącą podstawą wielu późniejszych zakonów.
 • 13 lipca (piątek) Św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, którzy stawiali miłość do Boga ponad radości tego świata. Dają nam przykład radykalnego wyboru Jezusa. Obaj zostali kanonizowani już w 1083 roku, jako jedni z pierwszych Polaków.
 1. 15 lipca o godz. 1600 w Wygiełzowie odbędzie się koncert inauguracyjny Gminnych Koncertów Festiwalowych. Informacje szczegółowe na plakacie.
 2. Dziękuję mieszkańcom z os. Płocka 6 i 7 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół  482zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. Na sobotę 14 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  z ul.Żeromskiego 38.

13 NIEDZIELA ZWYKŁA (1 LIPCA 2018 r)

 1. Dzisiaj po mszy południowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji, którą zakończymy nabożeństwem o 1730. O 15 modlitwy do miłosierdzia Bożego.
 • we wtorek możliwość osobistej adoracji od godz. 1730.
 • w środy o godz. 1730 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.
 • w pierwszy czwartek modlić się będziemy w int. powołań z naszej parafii. Wystawienie Najś. Sakramentu o godz. 1600 i zakończenie nabożeństwem o godz. 1730.
 • w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1730. Odwiedzimy również chorych.
 • W pierwszą sobotę po mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające NSM.
 1. W miesiącach lipcu i sierpniu kancelaria jest czynna: w poniedziałek, środę i piątek od 1630 do 1730, we wtorek czwartek i sobotę od 900do 1030.
 2. Dziękuję mieszkańcom z os. Płocka 4 i 5 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 275 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. Na sobotę 7 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  z os. Płocka 6 i 7.
 4. Klub PCK zaprasza na akcję oddawania krwi 6 lipca. Szczegółowe informacje w gablocie.
 5. 12 lipca w ośrodku zdrowia na ul. Żeromskiego odbędzie się badanie wzroku. Szczegółowe informacje w gablocie.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA (24 CZERWCA 2018 r) 

 1. W środę rozpoczniemy 40 godzinne nabożeństwo. W środę, w czwartek i w piątek Msze św. o godz. 700, 900 i 1800. Codziennie po mszy św. o godz. 900 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1740. Zakończenie 40 godzinnego nabożeństwa 29 czerwca w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła z procesją eucharystyczną po nabożeństwie czerwcowym które rozpoczniemy o godz. 1730. Zachęcam wszystkich parafian do adoracji i modlitwy.
 2. Za tydzień w I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 3. 29 czerwca dzień imienin ks. Piotra. Zapraszamy na wieczorną mszę św. aby w modlitwie polecać solenizanta opiece Bożej.
 4. Komunikaty kurialne:
 • W najbliższy czwartek 28 czerwca w Rzymie, ks. Abp Konrad Krajewski otrzyma godność kardynalską, a piątek w Rzymie w Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła 29 czerwca Ojciec Święty Franciszek wręczy Ks. Abp. Grzegorzowi Rysiowi Metropolicie Łódzkiemu paliusz, czyli znak szczególnej więzi metropolity z następcą św. Piotra. Wspierajmy ich modlitwą o mądre i gorliwe wypełnianie swojej misji w Kościele Chrystusowym.
 1. Dziękuję mieszkańcom z os. Płocka 3 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 150 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 2. Na sobotę 30 czerwca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  z os. Płocka 4 i 5.

11 NIEDZIELA ZWYKŁA ( 17 CZERWCA 2018 r) 

 1. Dzisiaj nasza parafialna schola dziecięca „Prowadź nas” pod kierunkiem organisty Pana Jacka bierze udział w finale konkursu „Santo subbito” w Bełchatowie. Rozpoczęcie konkursu o godz. 1600. Gratulujemy dzieciom i p. Jackowi i życzymy dzisiaj powodzenia w finale.
 2. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
 • 21 czerwca (czwartek) św. Alojzego Gonzagi zakonnika.
 • 24 czerwca (niedziela) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. największego
  i ostatniego z proroków, który łączy Stare i Nowe Przymierze.
 1. Trwają nabożeństwa czerwcowe, codziennie o godz. 1740 w litanii do Serca Pana Jezusa uwielbiamy Bożą miłość.
 2. We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 3. 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Podczas nabożeństwa czerwcowego i wieczornej mszy modlić się będziemy za ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby z pomocą Boga jak najlepiej realizowali swoje powołanie we własnych rodzinach.
 4. 22 czerwca na zakończenie roku szkolnego zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli do uczestnictwa we mszy świętej o godz. 800, aby podziękować Panu Bogu za zakończony rok nauki i poprosić o błogosławieństwo na czas wakacji.
 5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę 8 lipca. Szczegółowe informacja wywieszona jest w gablocie.
 6. Dziękuję mieszkańcom os. Płocka 2 za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, oraz złożoną ofiarę 220 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedziele
  o godz. 700.
 7. Na najbliższą sobotę 23 czerwca zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców z os. Płocka 3.

10 NIEDZIELA ZWYKŁA ( 10 CZERWCA 2018 r) 

 1. W tym tygodniu:
 • 11 czerwca (poniedziałek) św. Barnaby Apostoła
 • 12 czerwca (wtorek) Błogosławionych 108 męczenników z czasów II wojny światowej
 • 13 czerwca (środa) św. Antoniego z Padwy opata;
 • 14 czerwca (czwartek) bł. Michała Kozala biskupa;
 1. Komunikaty kurialne:
 • W trosce o lepsze przygotowanie do kapłaństwa Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki, zgodnie z zaleceniami Stolicy Apostolskiej, rozszerza formację w seminarium o rok propedeutyczny.
 1. W gablocie znajduje się informacja o pielgrzymce śladami chrześcijaństwa do Gruzji i Armenii.
 2. Dziękuję mieszkańcom os. Płocka 1 za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 160 zł. W int. mieszkańców msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. Na sobotę 16 czerwca do posprzątania kościoła zapraszam mieszkańców os. Płocka 2.

9 NIEDZIELA ZWYKŁA (3 CZERWCA 2018

 1. Dzisiaj comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730 z procesją eucharystyczną. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. Do czwartku nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją rozpoczynamy o godz. 1730. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie wianków i uroczysta procesja. Od soboty nabożeństwa czerwcowe o godz. 1740.
 3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 5 czerwca (wtorek) Św. Bonifacego
 • 8 czerwca (piątek) uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. Nasz Bóg ma serce. Z Serca Jezusa wciąż wypływa życie i udziela się wszystkim, którzy się do Niego zwracają. Z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Po nabożeństwie procesja eucharystyczna.
 • 9 czerwca (sobota) Niepokalanego Serca Maryi. Oddajemy hołdu Sercu, pod którym począł się Zbawiciel. Uczy nas, Maryja, szukania Boga sercem, tak byśmy znajdując Go, wciąż nie przestawali Go szukać.
 1. W środę 6 czerwca podczas mszy o godz. 1800 ksiądz biskup Adam Lepa udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Módlmy się za naszą młodzież o otwarcie na natchnienia Ducha Świętego.
 2. Dziękuję mieszkańcom ul. Wąska, św. Anny, pl. Dąbrowskiego za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 590 zł. Na sobotę 9 czerwca do posprzątania kościoła zapraszam mieszkańców os. Płocka 1.

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ ( 27 MAJA 2018 r)

 1. 31 maja będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Będziemy dziękować Bogu, że jest obecny z nami w sakramentalnych znakach i prosić o Jego błogosławieństwo dla całej parafii. Ołtarze będą umieszczone w następujących miejscach: I ołtarz Sienkiewicza 11 u rodziny Muśkiewicz; II ołtarz ul. Poznańska 12 u p. Sowiak, III ołtarz ul. Wąska 12; IV ołtarz ul. Kościuszki 6 u p. Perlińskich. W przygotowanie ołtarzy proszę o pomoc mieszkańców i grupy parafialne.
 2. Przez oktawę Bożego Ciała codziennie procesja eucharystyczna przy kościele.
 3. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Przez cały miesiąc o godz. 1730 będziemy w litanii do Serca Pana Jezusa uwielbiać Bożą miłość. Starajmy się uczestniczyć wspólnie w tej modlitwie Kościoła, a także odmawiajmy litanię indywidualnie, w rodzinach, ze znajomymi.
 4. Po południu w Boże Ciało od godz. 1600 na placu kościelnym odbędzie się festyn parafialny.
 5. W pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1700. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych
 6. W pierwszą sobotę miesiąca, po mszy wotywnej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi
 7. Za tydzień w I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730 z procesją eucharystyczną. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 8. Dziękuję panu Krzysztofowi Kilańczykowi i pracownikom za uporządkowanie terenu przy domu parafialnym.
 9. Na sobotę 2 czerwca o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców ulic Wąska,
  Dąbrowskiego, św. Anny.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO ( 20 MAJA 2018 r) 

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

21 maja (poniedziałek) święto NMP Matki Kościoła;
24 maja (czwartek) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
26 maja (sobota) wsp. św. Filipa Nereusza

 1. W przyszłą niedzielę 27 maja odbędzie się uroczystość I Komunii dla dzieci ze SP nr 2 Msza św. komunijna będzie o godz. 1130, nie będzie więc mszy o godz. 1200.
 2. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę 26 maja o godz. 900.
 3. Na sprzątanie kościoła zapraszam rodziców dzieci w piątek 24 maja po mszy wieczornej.
 4. W piątek ksiądz Piotr i ksiądz Krzysztof będą przeżywać rocznicę święceń kapłańskich. Podczas wieczornej mszy świętej będą dziękować Bogu za dar kapłaństwa. Zapraszam wszystkich, którzy w tym dniu chcą towarzyszyć im swoją modlitwą.
 5. 31 maja będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Przejdziemy w tym dniu
  z procesją eucharystyczną ulicami naszej parafii, aby podziękować Bogu, że jest obecny z nami w siznakach i prosić o Jego błogosławieństwo dla całej parafii. Procesję Bożego Ciała przejdziemy ulicami Sienkiewicza, Poznańska, Wąska, Kościuszki, Dąbrowskiego do kościoła. Pierwszy ołtarz będzie na Sienkiewicza 11 (u państwa Muśiewicz, drugi Wąska 12 (blok). Proszę jeszcze o zgłaszanie osób i miejsc do przygotowania kolejnych dwóch ołtarzy eucharystycznych.
 6. W Boże Ciało po południu od godz. 1600 na placu kościelnym odbędzie się festyn parafialny. Konkurs na hasło festynu jest już rozstrzygnięty. Zapraszam do udziału w konkursie na najlepsze ciasto i zachęcam panie do przygotowania ciast, które zawsze podczas festynu cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
 7. Przed festynem potrzeba przygotować teren a zwłaszcza skosić trawę. Zapraszam kilku mężczyzn, którzy mogą w tym pomóc na poniedziałek 28 maja.
 8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę 7 lipca. Szczegółowe informacja wywieszona jest w gablocie.
 9. W sobotę 26 maja o godz. 1600 odbędzie się w Domu Kultury koncert z okazji Dnia Matki. Wystąpią dzieci z Domu Kultury oraz ze szkół i przedszkoli naszej gminy. Organizatorzy zapraszają.
 10. Dziękuję rodzicom dzieci dziś obchodzącym uroczystość I komunii za posprzątanie
  i przygotowanie kościoła.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE ( 13 MAJA 2018 r)

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

14 maja (poniedziałek) święto św. Macieja Apostoła
16 maja (środa) święto św. Andrzeja Boboli, męczennika

 1. W przyszłą niedzielę 20 maja odbędzie się uroczystość I Komunii dla dzieci ze SP nr 4. Msza św. komunijna będzie o godz. 1130, nie będzie więc mszy o godz. 1200.
 2. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę 19 maja o godz. 900.
 3. Na sprzątanie kościoła zapraszam rodziców dzieci w piątek 18 maja po mszy wieczornej.
 4. Dziękuję rodzicom dzieci dziś obchodzącym rocznicę I komunii za posprzątanie
  i przygotowanie kościoła.
 5. Procesję Bożego Ciała przejdziemy ulicami Sienkiewicza, Poznańska, Wąska, Kościuszki, Dąbrowskiego do Kościoła. Proszę o zgłaszanie osób i miejsc do przygotowania ołtarzy eucharystycznych.

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA (29 KWIETNIA 2018 r) 

 1. 3 maja zapraszamy maturzystów na mszę św. o godz. 1800. Będziemy modlić się o dobre i umiejętne wykorzystanie podczas egzaminów maturalnych zdobytej wiedzy. Zachęcamy do zabrania ze sobą długopisów, którymi będą pisać egzaminy maturalne, zostaną one poświęcone podczas mszy.
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:
 • 3 maja (czwartek) uroczystość NMP Królowej Polski. Na msze święte zapraszamy o godz. 700, 900, 1200 i 1800. Msza święta o godz. 1200 będzie w intencji Ojczyzny, a po mszy odbędą się na placu Dąbrowskiego uroczystości patriotyczne z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja.
 • 4 maja (piątek) – wspomnienie św. Floriana męczennika. Rzymski legionista, zmuszany do złożenia ofiary rzymskim bogom, odważnie wyznał wiarę w Chrystusa. Jest patronem Krakowa, a także strażaków i hutników.
 1. Przez cały majowy miesiąc podczas nabożeństwa o godz. 1730 będziemy w litanii loretańskiej polecać wstawiennictwu Matki Bożej nasze intencje. Starajmy się uczestniczyć wspólnie w tej modlitwie Kościoła, a także odmawiajmy litanię indywidualnie, w rodzinach i ze znajomymi.
 2. W pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1700. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych.
 3. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 1200 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, którą zakończymy nabożeństwem majowym o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 4. Na stronie parafialnej i w gablocie znajduje się regulamin konkursu na hasło tegorocznego festynu i na najsmaczniejsze ciasto.
 5. Przed kościołem zbiórka do ofiar na pomoc rodzinie z Tuszyna.
 6. Dziękuję mieszkańcom z ul.Żeromskiego (od Zachodniej do Płockiej) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 610zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. Na sobotę 5 maja do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Żeromskiego (obie strony do Płockiej do Kilińskiego).

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA ( 1 KWIETNIA 2018 r) 

 1. Jutro drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek mszy św. niedzielny.
 2. Najbliższy tydzień to oktawa świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Ten czas niech będzie czasem napełniania się mocą Chrystusa Zmartwychwstałego. W oktawie przed mszą wieczorną o godz. 1740 koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym tygodniu w piątek nie obowiązuje post od mięsa.
 3. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tym świętem Bóg wiąże obietnicę darowania kar za grzechy już odpuszczone. Aby uzyskać odpust należy trwać w stanie łaski uświęcającej, uczestniczyć we mszy świętej oraz przyjąć komunię św.
 4. We wtorek archidiecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Wyjazd z naszej parafii z ks. Piotrem o godz. 800.
 5. Jutro w parafii Ewangelicko-Reformowanej o godz. 1600 odbędzie się Wielkanocny koncert Zelowskich Dzwonków.
 6. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1600. W piątek odwiedzimy chorych.
 7. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu dekoracji kościoła oraz liturgii Triduum Paschalnego.
 8. Dziękuję posprzątanie kościoła i terenu przy kościele tym parafianom, którzy przyszli w środę. W ich intencji msza święta w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 9. Na sobotę 7 kwietnia do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców z ul. Kunickiego (od Chrapkiewicza do Żeromskiego).

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (18 marca 2018 r) 

 1. Jutro uroczystość św. Józefa. Rano msze św. o godz. 700 i 800. Przed mszą wieczorną o godz. 1730 nabożeństwo do św. Józefa.
 2. Tegoroczną Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta będziemy przeżywać przed niedzielą Palmową w piątek 23 marca. Rozpoczniemy ją po mszy wieczornej i przejdziemy z kościoła ulicami Sienkiewicza, Wolności, Wschodnia, Dzielna, Kilińskiego do kościoła. Na liturgię weźmy ze sobą świece. W gablocie wywieszony jest porządek grup, które zapraszam do niesienie krzyża.
 3. Za tydzień Niedzielą Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które są pamiątką jerozolimskich palm, jakie były słane pod stopy zmierzającego do świętego miasta Chrystusa. Podczas mszy o 1030 po poświęceniu palm, przejdziemy z procesja wokół kościoła.
 4. W Niedzielę Palmową rozpoczniemy również parafialne rekolekcje. W poniedziałek
  i wtorek msze św. o godz.700, 930, 1100, 1800. Wtorek będzie dniem spowiedzi, którą rozpoczniemy od godz.700, a następnie 15 minut przed każdą mszą. Proszę serdecznie, abyście znaleźli czas na uczestnictwo w sakramencie pojednania. Rekolekcje będzie prowadził ks.Jarosław Życki, proboszcz parafii w Świnach. Proszę was o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i całej parafii, o dobre przeżycie dla nas tego czasu Bożej łaski.
 5. W środę uczniowie naszych szkół rozpoczynają rekolekcje. Program zamieszczony jest w gablocie. Módlmy się w ich intencji o dobre uczestnictwo i dobrą spowiedź.
 6. Dzisiaj młodzież rozprowadza przed kościołem przygotowane przez Caritas symbole wielkanocne – świece i baranki. W przyszłą niedzielę będą również mazurki.
 7. Skarbonki jałmużny Wielkopostnej proszę przynieść do kościoła w przyszła niedzielę i złożyć przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.
 8. Marsz młodzieży dla Jezusa, odbędzie się w Niedzielę Palmową w Łodzi. Rozpocznie się o godz. 13.30 w kościele pw. Najświętszego Imienia Jezus, natomiast zakończy w Archikatedrze Łódzkiej uroczystą Eucharystią.
 9. W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w domu Arcybiskupa Łódzkiego odbywać się będą debaty o wspólnym tytule: „Polskość – inspiracje – obowiązki”. Każde ze spotkań będzie udostępnione na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 26 marca o godz. 19.00. Rozmawiać ze sobą będą Pan Profesor Karol Modzelewski i Pan Profesor Adam Strzembosz.
 10. Dziękuję mieszkańcom z Kunickiego (od Zachodniej do Chrapkiewicza) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 700zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 11. Na święta będziemy sprzątać kościół i porządkować teren w środę po rekolekcjach od godz. 900. I na ten dzień proszę o pomoc tych parafian, którzy będą chcieli pomóc.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (11 marca 2018 r)

 1. Dzisiaj odbywa się wizytacja kanoniczna parafii, którą przeprowadzi ks. Bp. Adam Lepa. Będzie uczestniczył we mszach św. o godz. 1030 i 1200, a ok. 1430 poświęci krzyż przy kaplicy na cmentarzu parafialnym.
 2. Słowo podziękowania od ks. Marka Kidonia: Pragnę bardzo serdecznie Wam podziękować za miłe przyjęcie w Waszej wspólnocie parafialnej. Dziękuję za wysłuchanie słowa, które do Was skierowałem, i za odpowiedź na moją prośbę o wsparcie działań Fundacji Hospicyjnej Dajmy Nadzieję, a konkretnie podopiecznych Motylowej Akademii. Jako wspólnota parafialna nabyliście tego dnia 294 szt. książek i złożyliście za ofiarę w kwocie 4.611,00 zł. Bóg zapłać. Dziękuję także za wszystkie darowizny, które wpłynęły na konto Fundacji, a zwłaszcza dziękuję tym, którzy stali się stałymi darczyńcami Motylowej Akademii. Każdego miesiąca odprawiam Mszę św. w intencji wszystkich darczyńców Fundacji, a więc także i Waszej.
 3. W Wielkim Poście zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Dziękuję za przekazane dotychczas ofiary podczas tych nabożeństw.
 4. Rekolekcje dla uczniów szkół z Zelowa odbędą się w dniach 21-23 marca. Módlmy się o dobre przeżycie przez nich tego czasu Bożej łaski.
 5. Tegoroczną Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta będziemy przeżywać przed niedzielą Palmową w piątek 23 marca. Rozpoczniemy ją po mszy wieczornej. W gablocie wywieszony jest porządek grup, które zapraszam do niesienie krzyża.
 6. W przyszłą niedzielę przed kościołem będą dostępne ozdoby i symbole wielkanocne przygotowane przez Caritas: świece i baranki oraz paschaliki.
 7. Dziękuję mieszkańcom ul. Poznańskiej (od Mickiewicza do Sienkiewicza) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 470zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o. 700.
 8. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Kunickiego (od Zachodniej do Chrobkiewicza obie strony).

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (4 marca 2018 r) 

 1. Dzisiaj po mszy o godz. 1200 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego, o 1720 nabożeństwo Gorzkich Żali.
 2. Dzisiaj imieniny obchodzi ks. Kazimierz. Polecamy solenizanta opiece patronki naszej Parafii – Maryi, aby wypraszała Bożą opiekę i błogosławieństwo.
 3. W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Bóg zapłać za składane ofiary podczas tych nabożeństw.
 4. Na cmentarzu na grobach pojawiły się informacje z wezwaniem do kontaktu z kancelarią. Są to fałszywe informacje, które zostawiła firma ubezpieczeniowa z Łodzi.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 1700 w Domu Kultury odbędzie się koncert z okazji Dnia Kobiet. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Poznańskiej (część od końca do ul. Mickiewicza) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 325 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Poznańskiej (część od ul. Mickiewicza do ul. Sienkiewicza)
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej parafii, którą przeprowadzi Ksiądz Biskup Adam Lepa. Ksiądz Biskup przyjedzie przed mszą o godz. 1030 i sprawdzi dokumentację parafii, następnie będzie uczestniczył we mszy św. o godz. 1030. Podczas tej mszy zaprezentują się: schola dziecięca i grupa młodzieżowa. Podczas mszy o godz. 1200 zaprezentują się grupy: Koła Różańcowe, Rycerstwo Niepokalanej, Zespół Anima Mea i Laudate Dominum oraz grupa Biblijna. Po mszach świętych Ksiądz Biskup spotka się z kapłanami, a w drodze powrotnej ok. godz. 1430 poświęci krzyż przy kaplicy na cmentarzu. Zapraszam do spotkaniach z Księdzem Biskupem podczas mszy, a także do uczestnictwa w obrzędzie poświęcenia krzyża na cmentarzu parafialnym.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (25 luty 2018 r)

 1. W Wielkim Poście starajmy się uczestniczyć w nabożeństwach:
 • Droga Krzyżowa w piątki:
  • o godz. 1700 dla dzieci ze szkół podstawowych,
  • o godz. 1800 ogólna,
  • o godz. 1915 dla młodzieży.
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1720.

Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

 1. Bóg zapłać za składane ofiary podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 2. Zapraszam we wtorek po mszy wieczornej odpowiedzialnych z grup parafialnych na spotkanie w celu omówienia udziału w wizytacji kanonicznej, która odbędzie się 11 marca.
 3. Proszę was o modlitwę w intencji naszych parafialnych rekolekcji, które rozpoczniemy w Niedzielę Palmową, w intencji rekolekcjonisty i całej parafii, o dobre przeżycie dla nas wszystkich tego czasu Bożej łaski.
 4. Za tydzień w niedzielę podczas niedzielnych Mszy św. w naszej parafii gościć będziemy Marka Kidonia, który jest proboszczem w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, a także wiceprezesem Fundacji Hospicyjnej. Wydał on swoją kolejną książkę, którą rozprowadza, a pozyskane środki przekazuje na działalność Fundacji. Opowie nam o tym w swoim wystąpieniu w ramach kazania. Po Mszy św. będzie można nabyć tę pozycje książkową dając przez to wsparcie podopiecznym Fundacji.
 5. Dziękuję mieszkańcom ul.Piotrkowskiej (nr. nieparzyste) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 730 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców ul. Poznańskiej (od końca do Mickiewicza).
 7. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na pomoc polskim misjonarzom w Afryce.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (18 luty 2018 r) 

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 22 luty – święto katedry św. Piotra Apostoła. Kościół nie jest zbudowany na kamieniach, ale na wierze. Istnieje dzięki łasce Boga. Naszym zadaniem jest budowanie Kościoła.
 1. W Wielkim Poście zadbajmy o aktywny udział nas i naszych bliskich w wielkopostnych ćwiczeniach. Podejmijmy czyny pokutne, wyrzeczenia. Znajdźmy czas na uczestnictwo
  w nabożeństwach:
 • Droga Krzyżowa w piątki:
  • o godz. 1700 dla dzieci ze szkół podstawowych,
  • o godz. 1800 dla dorosłych,
  • o godz. 1915 dla młodzieży.
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1720

Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

 1. W okresie Wielkiego Postu w soboty po mszy wieczornej odbywa się w naszej Parafii Katecheza Przedmałżeńska.
 2. Przy obrazie Serca Pana Jezusa wyłożone są skarbonki jałmużny wielkopostnej. Zachęcam do włączenia się w tę propozycję wielkopostną. Zebrane środki przeznaczymy na pomoc dla osób samotnych i starszych.
 3. Klub PCK w Zelowie zachęca do włączenia się do akcji oddawania krwi. Szczegółowe informacje w gablocie.
 4. Zakończony został remont organów. Całkowity koszt remontu wyniósł 92 tysiące zł.
 5. Zapraszam w poniedziałek po mszy wieczornej odpowiedzialnych z grup parafialnych na spotkanie w celu omówienia udziału w wizytacji kanonicznej, która odbędzie się 11 marca.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Piotrkowskiej (nr. parzyste) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 740 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Piotrkowskiej (nr. nieparzyste).

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA (11 luty 2018 r) 

 1. W najbliższą środę 14 lutego przypada Popielec, którym rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 700, 900, 1030 i 1800. W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz do jednego posiłku do syta. Do zachowania postu zobowiązane są osoby od 18 do 60 roku życia. Przed kościołem będziemy zbierać ofiary dla naszej diecezjalnej Caritas.
 2. Czas Wielkiego Postu zadbajmy o aktywny udział nas i naszych bliskich w wielkopostnych ćwiczeniach: drodze krzyżowej, gorzkich żalach, nabożeństwach i czuwaniach modlitewnych. Podejmijmy czyny pokutne, wyrzeczenia i nie lekceważmy siły postu przeżywanego z wiarą i szczerze ofiarowanego Bogu.
 3. W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwa:
 • Droga Krzyżowa w piątki: o 1700 dla uczniów ze szkół podstawowych; o godz. 1800 dla dorosłych, a Droga Krzyżowa dla młodzieży o godz. 1915. Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa młodzież, która przygotowuje się w tym roku do sakramentu bierzmowania.
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1720.

Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

 1. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali przeznaczymy na przygotowani wystroju kościoła na Triduum Paschalne i święta wielkanocne.
 2. W Środę Popielcową rozpoczniemy Jałmużnę Wielkopostną. W tym celu Caritas przygotowała skarbonki jałmużny. Część skarbonek będzie wyłożona od środy na ołtarzu przy obrazie Serca Pana Jezusa. Zachęcam do włączenia się w tę propozycję wielkopostną. Zebrane środki przeznaczymy na pomoc dla osób samotnych, starszych.
 3. W okresie Wielkiego Postu w soboty odbędzie się w naszej parafii Katecheza Przedmałżeńska. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w sobotę 17 lutego po mszy wieczornej w kancelarii.
 4. Za miesiąc 11 marca, odbędzie się wizytacja kanoniczna. Przyjedzie do nas ks. Biskup Adam Lepa. Zapraszam za tydzień w poniedziałek po mszy wieczornej odpowiedzialnych z grup parafialnych na spotkanie w celu omówienia udziału w wizytacji.
 5. Dziękuję mieszkańcom ul. Dzielnej za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 505 zł. W int. mieszkańców modlić się będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Piotrkowskiej (nr. parzyste).

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA (4 luty 2018 r)

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Podczas prześladowań rzucono ją na rozpalone węgle i w ten sposób poniosła śmierć za wiarę. Wzywano św. Agatę, jako patronkę chroniącą od ognia. W tym dniu w kościołach błogosławi się wodę, sól i chleb ku czci św. Agaty, które przechowywane mają nam przypominać, by w chwilach niebezpieczeństw powierzać swoje życie Bogu. Zapraszamy na ten obrzęd podczas mszy wieczornej i prosimy przynieść do poświęcenia wodę, sól i chleb.
 • lutego wsp. św. Pawła Miki i towarzyszy męczenników z Japonii;
 • lutego wsp. św. Scholastyki;
 1. lutego rozpoczniemy 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tydzień ten będziemy przeżywać pod hasłem: „Trzeźwość egzaminem z wolności”.
 2. Poświęcenie świec dla dzieci I komunijnych w przyszłą niedzielę podczas mszy o godz. 1030.
 3. KONCERT NOWOROCZNY odbędzie się w najbliższą niedzielę – 11. lutego o godzinie 1700 w Domu Kultury. Wystąpi BIG BAND „FABRYKA WEŁNY”.
 4. Informacje o spotkaniu w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie z cyklu „Porozmawiajmy o Polsce” znajdują się w gablocie.
 5. Ks, Krzysztof zaprasza na spotkanie biblijne we wtorek na godz. 1900. Spotkanie odbędzie się w pomieszczeniu kancelarii. Zapraszamy również tych, którzy chcieliby rozpocząć uczestnictwo w spotkaniach.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Złotej drugiej części za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 120 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Dzielnej.

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA (21 stycznia 2018 r)

 1. Dziś po mszy o godz. 1200 odbędzie się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów ze SP nr 4.
 2. Rozstrzygnięcie konkursu wykonanych szopek odbędzie się w przyszłą niedzielę 28 stycznia po mszy św. o godz. 1200.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy mieli gości z Ukrainy z Krasiliva miasta partnerskiego Zelowa. Po mszy wieczornej odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zaspołów „Barwy” z Ukarainy i nasz zespół „Laudate Dominum”. Zespół z Krasyliva to młodzież, która uczy się języka polskiego i zwyczajów polskich. Po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę, która przeznaczymy dla dzieci z Ukrainy.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul Wolności i Wschodniej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 830 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców ul. Złotej
  (od Północnej do Dzielnej).

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO (7 stycznia 2018 r)

 1. W przyszłą niedzielę 14 stycznia po mszy o godz. 1200 odbędzie się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów ze SP nr 2 w Zelowie, a w niedzielę 21 stycznia przez uczniów ze SP nr 4.
 2. Zespół Laudate Dominum obchodzi w tym roku 15 lat działalności. Z tej okazji w niedzielę 14 stycznia w Domu Kultury o godz. 1600 zespół wystąpi z koncertem Kolęd i Pastorałek.
 3. Mieszkańców ul. Kilińskiego (od podstacji do końca ) zapraszam do posprzątania kościoła na sobotę 13 stycznia
 4. Trwa wizyta duszpasterska zwana ”kolędą”. Dziękujemy wszystkim, którzy czekali na nas w domach za spotkanie i wspólną modlitwę.
 5. Spotkane kolędowe jest związane ze wspólną modlitwą i błogosławieństwem domu
  i rodziny. Serdecznie prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy uczestniczyli w spotkaniu duszpasterskim. Podczas kolędy kancelaria przed południem będzie nieczynna, po południu od godz. 1630.