Ogłoszenia 2020

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY (27 grudnia 2020 r)

 1. W intencji osób dekorujących kościół na święta modlić się będziemy w niedzielę 3 stycznia o godz. 700.
 2. W czwartek ostatni dzień starego roku. Wieczorna msza św. o godz. 1700 i po mszy świętej nabożeństwo na zakończenie roku. 1 stycznia porządek mszy niedzielny.
 3. W przyszłą niedzielę 3 stycznia po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 4. Przed świętami zostało przekazanych 60 paczek świątecznych dla osób samotnych i starszych. Dziękuję Parafianom, za przekazane produkty.
 5. 28 grudnia w poniedziałek w dzień wspomnienia św. Młodzianków Męczenników, dzieci zabitych na rozkaz Heroda – obrzęd błogosławienia dzieci, odbędzie się podczas mszy o godz. 1800.
 6. Błogosławieństwa należą do tzw. sakramentaliów, czyli świętych znaków, które upraszają łaskę Bożą i wiodą wiernych do głębszego życia wiary oraz do samych sakramentów. Formuły modlitwy zawarte w błogosławieństwach, wyrażają przede wszystkim uwielbienie Boga za Jego dary, błaganie o Jego dobrodziejstwa oraz prośbę o udaremnienie w świecie władzy złego ducha.
 7. Na sobotę 2 stycznia do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców Maurycowa (lewa strona).

4 NIEDZIELA ADWENTU (20 grudnia 2020 r)

 1. W tym tygodniu w czwartek ostatnie roraty, którymi zakończymy czas Adwentu.
 2. Uroczystość Narodzenia Pańskiego w czwartek rozpoczniemy Pasterką o północy.
 3. W piątek w Uroczystość Narodzenia Pańskiego i w sobotę w Drugi Dzień Świąt msze święte według porządku niedzielnego.
 4. Dziękuję mieszkańcom Maurycowa (pr. str) za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni oraz złożoną ofiarę 580 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.

 

3 NIEDZIELA ADWENTU (13 grudnia 2020 r)

 1. Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. dr Dariusz Kruczyński, dyrektor Caritas diecezji ełckiej. W poniedziałek i wtorek msze święte z nauką o godz. 6.45, 10.00, 16.30 i 18.00. We wtorek dzień spowiedzi, którą rozpoczniemy pół godziny przed mszami.
 2. Przed kościołem można zaopatrzyć się w świece caritas i opłatki, a także w sianko na stół wigilijny.
 3. Przygotowujemy paczki dla osób starszych i samotnych. Jeśli ktoś wie o osobie starszej, samotnej, którą potrzeba wspomóc, proszę zgłaszać informacje do zakrystii lub kancelarii. Dziękuję za przekazane do dzisiaj artykuły do paczek i zapraszam do włączenia się do wspólnej pomocy potrzebującym.
 4. Dziękuję mieszkańcom Pożdżenic (prawa strona) za posprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę 695 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Maurycowa (prawa strona od Zelowa).

2 NIEDZIELA ADWENTU (6 grudnia 2020)

 1. W tym tygodniu 8 grudnia (wtorek) uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
 2. Są jeszcze w kościele torby, do których można zapakować artykuły żywnościowe i chemiczne, z których będą przygotowane paczki świąteczne dla osób starszych i samotnych. Jeśli ktoś wie o osobie starszej, samotnej, którą potrzeba wspomóc, proszę zgłaszać informacje do zakrystii lub kancelarii. Zapraszam do włączenia się do wspólnej pomocy potrzebującym.
 3. Dzisiaj przed kościołem jest przygotowane stoisko ze świecami Caritas i opłatkami.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe w naszej parafii.
 5. Dziękuję mieszkańcom Pożdżenic (lewej strony) za posprzątanie naszej świątyni oraz za złożoną ofiarę 470 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Pożdżenic (prawa strona od ul. Mickiewicza).

I NIEDZIELA ADWENTU (29 listopada 2020 r)

 1. Adwent jest czasem, w którym mamy przygotować nasze serca na jak najlepsze przeżycie świąt Bożego Narodzenia. Pomagają nam w tym oczywiście Roraty – Msze poświęcone Maryi, w naszym kościele odprawiane codziennie o godz. 645. Przynośmy ze sobą świece bądź lampiony, aby podkreślić w symbolu światła zwycięstwo Chrystusa nad ciemnością grzechu. Bądźmy przygotowani, aby przyjąć Pana Jezusa w komunii św. Dla dzieci uczestniczących w roratach jest przygotowany koszyk, do której mogą wrzucać kartki z imieniem i nazwiskiem. Wylosowane dziecko będzie mogło wziąć na jeden dzień do domu figurkę Dzieciątka Jezus. Dołączona jest też litania do Dzieciątka Jezus, którą zachęcamy by odmówić wspólnie w rodzinie.
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
  30 listopada (poniedziałek) święto św. Andrzeja Apostoła
  2 grudnia (środa) wsp. bł. Rafała Chylińskiego
  3 grudnia (czwartek) wsp. św. Franciszka Ksawerego
 1. w pierwszy czwartek od godz. 1630 będzie czas na adorację i modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w intencji powołań. Na zakończenie adoracji nabożeństwo o godz. 1730; w pierwszy piątek o godz. 1730 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Spowiedź rano podczas mszy św. i po południu od 1730. Odwiedzimy z posługą komunii św. chorych. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy wieczornej.
 2. Opłatki od dzisiaj są dostępne w zakrystii i w kancelarii.
 3. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy 13 grudnia w trzecią niedzielę adwentu.
 4. Dla osób starszych i samotnych chcemy przygotować paczki świąteczne, dlatego są wystawione również torby, do których można zapakować artykuły żywnościowe i chemiczne. Zapraszam do włączenia w pomoc potrzebującym.
 5. Dziękuję mieszkańcom Ignacowa i Kol. Pożdżenice za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni, pomoc przy zebraniu liści oraz złożoną ofiarę na kościół 780 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Pożdżenic (lewa str. od Mickiewicza).
 7. Rozpoczęła się wymiana okien w domu parafialnym. Prace będą sfinansowane z środków parafialnych i z dofinansowania Starostwa w Bełchatowie. Proszę grupy odpowiedzialne za poszczególne salki o zadbanie, aby był dostęp do okien i o zabezpieczenie wyposażenia.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA (22 listopada 2020 r)

 1. Dzisiejszą uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata wchodzimy w ostatni tydzień roku liturgicznego i kościelnego. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu.
 2. W tym tygodniu we wtorek po mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej;
 3. Dla osób starszych i samotnych chcemy przygotować paczki świąteczne, dlatego w kościele i w kancelarii są dostępne torby, do których można zapakować artykuły żywnościowe i chemiczne. Zachęcam do włączenia się w tę akcję.
 4. Klub PCK informuje o możliwości oddania krwi w dniu 27 listopada w piątek. Szczegóły w gablocie.
 5. Dziękuję mieszkańcom Zachodnia, Herbertowska i Boczna za przygotowanie kościoła i posprzątanie naszej świątyni oraz za złożoną ofiarę 320 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. Na sobotę 28 listopada do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Ignacowa
  i Kol. Pożdżenice.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA (15 listopada 2020 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 17 listopada (wtorek) Św. Elżbiety Węgierskiej
 • 18 listopada (środa) bł. Karoliny Kózkówny
 • 19 listopada (czwartek) bł. Salomei
 • 20 listopada (piątek) św. Rafała Kalinowskiego
 • 21 listopada (sobota) Ofiarowania NMP. Wyrażamy w nim naszą wdzięczność za wybranie Maryi na Bożą Rodzicielkę i wypełnianie przez Nią woli Ojca.
 1. Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi informuje o potrzebie wsparcie poprzez oddawanie osocza przez te osoby, które przeszły już zakażenie wirusem. Każda osoba, która przeszła już zakażenie, może zgłosić się telefonicznie do Centrum, gdzie po zebraniu wywiadu medycznego, będzie zakwalifikowana do oddania osocza. W duchu chrześcijańskiej miłości, zachęcamy wszystkich, którzy przeszli zakażenie do oddawania osocza. Informacje kontaktowe znajdują się w gablocie i na stronie parafii.
 2. Dziękuję mieszkańcom ul. Cegielniana, Wesołą, Ceramiczna za i posprzątanie kościoła oraz mieszkańcom za złożoną ofiarę 810 zł. Msza św. int. mieszkańców
  w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. W przyszłą sobotę 24 listopada do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców
  Zachodnia, Boczna, Herbertowska.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA (8 listopada 2020 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 9 listopada (poniedziałek) – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
 • 11 listopada (środa) – wsp. św. Marcina z Tours, biskup;
 • 12 listopada (czwartek) – wsp. św. Jozafata Kuncewicza, biskup i męczennik;
 • 13 listopada (piątek) – wsp. Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna;
 1. Dziś o godz. 1715 w kościele przy wystawionym Najświętszym Sakramencie będziemy modlić się w modlitwie różańcowej, aby przebłagać Boga, za grzech zabijania nienarodzonych i wynagrodzić cierpienia, jakiego doznały dzieci nienarodzone..
 2. Krzysztof zaprasza na spotkanie mężczyzn dzisiaj na godz. 1900.
 3. 10 listopada w kościele po mszy wieczornej odbędzie się program słowno – muzyczny z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Schola Laudate Dominum wraz z dziećmi zaprezentują piosenki i pieśni patriotyczne.
 4. Począwszy od przyszłej soboty 14 listopada w soboty w listopadzie odprawiamy różaniec z wypominkami o godz. 1715.
 5. Dziękuję mieszkańcom ul. Leśna, Bukowa za posprzątanie naszej świątyni oraz złożoną ofiarę 340 zł. W int. mieszkańców modlić się będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W przyszłą sobotę 14 listopada do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców
  Cegielniana, Wesoła, Ceramiczna.
 7. Przed kościołem zbiórka ofiar na pomoc chrześcijanom prześladowanym za wiarę. Za każdą przekazaną ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać!

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH (1 listopada 2020 r)

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 4 listopada (środa) św. Karola Boromeusz
 • w pierwszy piątek spowiedź podczas mszy porannych i wieczorem od 1730. Pojedziemy z posługą sakramentalną do chorych.
 • w pierwszą sobotę po mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 1. Od 1 do 8 listopada w całej Polsce trwać będzie modlitwa Różaniec do granic nieba. W naszym kościele w tych dniach codziennie o godz. 1715 w kościele przy wystawionym Najświętszym Sakramencie będziemy modlić się w modlitwie różańcowej, aby przebłagać Boga, za grzech zabijania nienarodzonych i wynagrodzić cierpienia, jakiego doznały dzieci nienarodzone. Tą modlitwą pragniemy ratować Polskę i świat przed konsekwencjami grzechów. W sobotę 7 listopada modlitwa różańcowa po mszy wieczornej połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.
 2. Decyzją Penitencjarii Apostolskiej, w bieżącym roku, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad. Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni (od 1 do 8 listopada), może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.
 3. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, mogą uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu) lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Zofii i Górna za posprzątanie kościoła i pomoc w zebraniu liści przy kościele, oraz za złożoną ofiarę 590 zł. W intencji mieszkańców modlić się będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. 7 listopada w sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców ul. Leśna, Sosnowa, Bukowa.

30 NIEDZIELA ZWYKŁA (25 października 2020 r)

 1. W tym tygodniu:
  • W przyszłą niedzielę 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy przez naśladowanie Chrystusa drogą Błogosławieństw doszli do zbawienia i już na zawsze zjednoczyli się z Bogiem. Msze św. w kościele o godz. 700 i 900. W kaplicy na cmentarzu
   o godz. 1030 i 1200. Po mszy o godz. 1030 modlitwa za zmarłych z wypominkami.
  • W dekrecie wydanym przez urząd Penitencjarii Apostolskiej ogłoszono, że na wszystkie dni listopada rozszerzony został odpust udzielany tym, którzy odwiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych.
  • 2 listopada (poniedziałek) Wszystkich Wiernych Zmarłych. Dzień ten w polskiej tradycji jest dniem refleksji i modlitwy przy grobach. W modlitwie Ojcu miłosiernemu powierzajmy naszych bliskich i nas samych ufając Bogu, że odnajdziemy się wszyscy pośród żyjących w niebie. Msze św. w kościele o 700, 730, 1800, w kaplicy cmentarnej o 1000.
 1. W tym tygodniu ostatnie nabożeństwa różańcowe w październiku. Dziękuję dzieciom, młodzieży ze szkół, członkom grup parafialnych za prowadzenie rozważań i modlitw podczas nabożeństw w kościele.
 2. W okresie Wszystkich Świętych i Wiernych Zmarłych będą się pojawiać zwyczaje halloween. Są one w zupełnej sprzeczności z duchowością katolicką Świętowanie halloween w którego centrum znajduje się ciemność, śmierć, demonizm i zło stanowi również realne duchowe zagrożenie dla człowieka.
 3. 1 listopada na cmentarzu będą zbierane ofiary na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Podleśna i Poprzeczna za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 410 zł. Modlić się będziemy w intencji mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na sobotę 30 października do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul. Zofii, Górna

28 NIEDZIELA ZWYKŁA (11 października 2020 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 16 października (piątek) św. Jadwigi Śląskej.
 • 17 października (sobota) św. Ignacego Antiocheńskiego.
 1. Trwają nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1715.
 2. O jutra w kancelarii rozpoczniemy zapisy wypominek. Jak uczy nas Pismo Święte dobrą i szlachetną rzeczą jest modlitwa za zmarłych, aby od grzechów swoich zostali uwolnieni. Modlitwa za zmarłych jest jednym z ważnych uczynków miłosierdzia, jaki możemy im ofiarować.
 3. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki
  z przeznaczeniem na stypendia dla młodzieży.
 4. Dziękuję mieszkańcom Lubelska i Łąkowa za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 335 zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na sobotę 17 października do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul. Nowy Rynek, Cmentarna, Przejazd.
 6. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na kościół: bezimiennie z ul. Łąkowej – 100 z ł.

27 NIEDZIELA ZWYKŁA (4 października 2020 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 7 października (środa) NMP Różańcowej
 1. W kościele nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1715. Zachęcamy grupy różańcowe oraz inne grupy do włączenia się w prowadzenie modlitwy różańcowej.
 2. 5 października o godz. 1800 w katedrze łódzkiej mszy świętej na rozpoczęcie jubileuszu 100 lecia Diecezji Łódzkiej będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce.
 3. 6 października Eucharystia sprawowana przez wszystkich polskich biskupów będzie miała miejsce w Pabianicach u św. Mateusza.
 4. Za tydzień obchodzimy Dzień Papieski. Będziemy zbierać ofiary przed kościołem
  z przeznaczeniem na stypendia dla młodzieży.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 1030 schola dziecięca zaśpiewa pieśni ku czci Jana Pawła II.
 6. Również w przyszła niedzielę dzieci, które w tym roku przyjęły I komunię świętą otrzymają poświęcone podczas mszy świętej o godz. 1030 pamiątkowe obrazki.
 7. 10 października w sanktuarium Matki Bożej w Łasku odbędzie się spotkanie grup Żywego różańca. Rozpoczęcie o godz. 1030.
 8. Dziękuję mieszkańcom ul. Kazimierza Wielkiego, Władysława Łokietka i Królewska za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 413 zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 9. Na sobotę 10 października do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców ul. Lubelska i Łąkowa.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA (20 września 2020 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 21 września (poniedziałek) święto świętego Mateusza, apostoła i ewangelisty
 • 23 września (środa) św.Pio
 1. Jutro w kościele o godz. 1900 koncert w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego i Roberta Grudnia organizowany przez pracowników Domu Kultury. Zapraszamy.
 2. Od 28 września zaczniemy przyjmować intencje na rok 2021. Prosimy o dobre zastanowienie się nad takimi wydarzeniami w rodzinach, jak jubileusze małżeńskie, rocznice urodzin (zwłaszcza 18 urodziny), czy inne ważne dla was rocznice i wydarzenia, żeby nie czekać do ostatniej chwili, bo może nie być już wtedy wolnej intencji.
 3. 22 wrzenia (wtorek) po mszy wieczornej spotkanie dla rodziców, których dzieci przygotowują się do I komunii św.
 4. 27 września (w przyszłą niedzielę) spotkanie dla kandydatów do bierzmowania po mszy o godz. 1200.
 5. 27 września w Domu Kultury odbędzie się koncert patriotyczno-historyczny. Informacje szczegółowe na plakacie.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Mickiewicza i Płocka za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 390 zł. W intencji mieszkańców modlić się będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. Na sobotę 26 września o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców Chrobrego i Mieszka.

24 NIEDZIELA ZWYKŁA (13 września 2020 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 14 września (poniedziałek) święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Przypomina nam ono o odnalezieniu relikwii krzyża i konsekracji bazyliki, w której były przechowywane. Zadbajmy o krzyże w naszych domach, czy znajdują się w godnym miejscu, pamiętając, że są znakiem naszego zbawienia. O godz. 1000 msza w int. zmarłych w kaplicy cmentarnej z procesją.
 • 18 września (piątek) święto św. Stanisława Kostki.
 1. 17 września 1939 roku, na mocy radziecko-niemieckiego porozumieniem zawartego w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Związek Radziecki zaatakował Polskę. Przechowujmy pamięć o tym wydarzeniu, o bohaterskich obrońcach naszej Ojczyzny i o Rodakach zesłanych na Syberię, do Kazachstanu czy Rosji.
 2. We wtorek po mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 3. Klub PCK w Zelowie 18 września organizuje akcję oddawania krwi. Szczegółowe informacje w gablocie.
 4. W poniedziałek 21 września w naszym kościele o godz. 1900 odbędzie się koncert Macieja Miecznikowskiego i Roberta Grudnia organizowany przez pracowników Domu Kultury.
 5. W gablocie wywieszona jest informacja o badaniach USG w przychodni na Żeromskiego raz informacja o spisie rolnym.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Szkolnej 6 za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 400 zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700. Dziękuję również parafianom, którzy pomogli w piątek w sprzątaniu kaplicy na cmentarzu.
 7. Na sobotę 19 września do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Mickiewicza i Płockiej.

 

23 NIEDZIELA ZWYKŁA (6 września 2020 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:

8 września (wtorek) – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

 1. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza Rycerzy Niepokalanej i sympatyków do duchowej łączności i zachęca, aby 12 września w intencjach Rycerstwa uczestniczyć we mszy św. oraz ofiarować modlitwę różańcową.
 2. W niedzielę 13 września o godz. 1330 odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe w Buczku u Państwa Kilańczyków.
 3. 14 września (w przyszły poniedziałek) msza odpustowa w kaplicy na cmentarzu. Przed odpustem zapraszam do posprzątania kaplicy w piątek na godz. 1000.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Szkolnej 5, 7 i 12 za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 310 zł. Msza św. w intencji mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na sobotę 12 września do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Szkolnej 6.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA (30 SIERPNIA 2020 r)

 1. Dzisiaj o godz. 1200 msza św. odpustowa.
 2. 1 września we wtorek o godz. 800 msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy uczniów, rodziców, dyrekcje, grono pedagogiczne i pracowników szkół. Dzieci mogą przynieść tornistry i plecaki na poświęcenie przyborów szkolnych.
 3. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 3 września (czwartek) św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
 • 5 września (sobota) św. Matki Teresy z Kalkuty
 • w pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1630 i możliwość adoracji i modlitwy o łaskę dobrych i świętych powołań. Na zakończenie nabożeństwo o godz. 1730.
 • w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1700. Nabożeństwo wynagradzające Sercu Pana Jezusa o godz. 1730. Odwiedzimy chorych.
 • w pierwszą sobotę po mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu. Sercu Maryi.
 1. We wrześniu odbędzie się Pielgrzymka Jubileuszowa do Gniezna. Program jest umieszczony w gablocie. Zachęcamy, aby wybierać się indywidualnie.
 2. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego 36a za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 220 zł. Modlić się będziemy za mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. Na sobotę 5 września do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Szkolnej 5, 7, 12.

21 NIEDZIELA ZWYKŁA (23 SIERPNIA 2020 r)

 1. W przyszłą niedzielę msza odpustowa o godz. 1200. Na zakończenie mszy świętej procesja eucharystyczna przy kościele.
 2. W środę uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze święte o godz. 700, 900, 1800.
 3. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 27 sierpnia (czwartek) św. Moniki
 • 28 sierpnia (piątek) św. Augustyna
 • 29 sierpnia (sobota) męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 1. We wtorek po mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 2. Dziękuję mieszkańcom ul. Szkolnej 8 i Szkolnej 10 za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę na kościół 247 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. Na sobotę 29 sierpnia do sprzątania kościoła proszę mieszkańców ul. Żeromskiego 36a.

20 NIEDZIELA ZWYKŁA (16 SIERPNIA 2020 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 17 sierpnia (poniedziałek) św. Jacka.
 • 20 sierpnia (czwartek) św. Bernarda
 • 21 sierpnia (piątek) św. Piusa X papieża.
 • 22 sierpnia (sobota) NMP Królowej.
 1. W minionym tygodniu przyjęliśmy w parafii pielgrzymów z Płocka. Dziękuję za przekazane ofiary pieniężne i inne dary, za pomoc w przygotowaniu i organizacji posiłku.
 2. Można zapisywać się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. 21 sierpnia w piątek pielgrzymi wyrusza na Jasną Górę.
 3. We wrześniu odbędzie się Pielgrzymka Jubileuszowa do Gniezna. Program jest umieszczony w gablocie. Zachęcamy, aby wybierać się indywidualnie.
 4. 25 sierpnia ks. Piotr rozpocznie posługę w nowej Parafii św. Alberta w Łodzi. W niedzielę 23 sierpnia będziemy mieli możliwość podziękowania za Jego posługę duszpasterską w naszej parafii.
 5. Na sprzątane kościoła w sobotę 22 sierpnia zapraszam mieszkańców ul. Szkolnej 8 i 10.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA (9 SIERPNIA 2020 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 14 sierpnia (piątek) św. Maksymiliana Kolbe męczennika.
 • 15 sierpnia (sobota) uroczystość Wniebowzięcia NMP. W polskiej tradycji to święto znamy też pod nazwą Matki Boskiej Zielnej. Tego dnia poświęcamy kwiaty, zioła i zboża, dziękując za owoc tego, co wyrosło i co zbieramy, co jest pożyteczne i piękne. Msze święte o godz. 700, 900, i 1800.
 1. We wtorek 11 sierpnia na postój przy naszym kościele na śniadanie zatrzymają się uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Płockiej, a 12 sierpnia na nocleg przyjadą uczestnicy pielgrzymki rowerowej. Dzisiaj zbieramy ofiary na organizację poczęstunku i przyjęcia pielgrzymów. Zapraszam parafian, którzy mogą pomóc w organizacji przyjęcia pielgrzymów we wtorek, na 6.30 do domu parafialnego.
 2. Można zapisywać się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. W przyszłym tygodniu w środę 21 sierpnia Pielgrzymi z Łasku i Buczku zatrzymają się u nas na obiad ok. godz. 1300. Grupa pielgrzymów z Zelowa dołączy się dalej w pielgrzymkę na Jasną Górę.
 3. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego 38b za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 200 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.

18 NIEDZIELA ZWYKŁA (2 SIERPNIA 2020 r)

 1. Dzisiaj comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 6 sierpnia (czwartek) święto Przemienienia Pańskiego;
 • 8 sierpnia (sobota) św. Dominika.
 1. Od poniedziałku można już zapisywać się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy przyjmujemy w kancelarii. Informacje szczegółowe o pielgrzymce można przeczytać w gablocie i na stronie parafii.
 2. We wtorek po mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 3. W sierpniu będziemy gościli pielgrzymów z Płocka. 11 sierpnia na postój przy naszym kościele zatrzymają się uczestnicy Pieszej Pielgrzymki, a 12 sierpnia na nocleg przyjadą uczestnicy pielgrzymki rowerowej. W następną niedzielę będziemy zbierać ofiary na organizację poczęstunku i przyjęcia pielgrzymów. Proszę, abyście tak jak do tej pory pomogli w organizacji przyjęcia pielgrzymów. Osoby, które chcą pomóc przy organizacji przyjęcia pielgrzymów zapraszam na spotkanie w poniedziałek po mszy wieczornej.
 4. Dzisiaj przed kościołem możliwość wsparcia zbiórki przeznaczonej na dzieła Caritas Archidiecezjalnej.
 5. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego 38a za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę 310 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. Na sobotę 8 sierpnia do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Żeromskiego 38b.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA (26 LIPCA 2020 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 29 lipca (środa) św. Marty
 • 31 lipca (piątek) św. Ignacego z Loyoli
 • 1 sierpnia (sobota) św. Alfons Liguori
 • w pierwszą sobotę zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi i nabożeństwo wynagradzające.
 • w przyszłą niedzielę comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 1. W sobotę 1 sierpnia obchodzimy 76 rocznicę Powstania Warszawskiego. Niech przykład tych Polaków, którzy złożyli ofiarę życia z miłości do Ojczyzny będzie dla nas wezwaniem do budowania patriotyzmu w obecnych czasach.
 2. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego 38 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 180 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. Na sobotę 2 sierpnia do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Żeromskiego 38a.
 4. Dzisiaj po mszy świętej poświęcenie samochodów oraz innych pojazdów. Św. Krzysztofa będziemy prosili, aby wypraszał mądrość i roztropność oraz bezpieczne wyjazdy dla każdego kierowcy. Będziemy też zbierać ofiary na zakup środków transportu na potrzeby misji.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA (19 LIPCA 2020 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 22 lipca (środa) święto św. Marii Magdaleny. Kiedy Jezus uwolnił od siedmiu złych duchów, stała się Jego uczennicą. Towarzyszyła Mu, gdy nauczał, i także potem, podczas Jego ukrzyżowania, śmierci oraz pogrzebu. Spotykamy ją przy pustym grobie Chrystusa.
 • 23 lipca (czwartek) święto św. Brygidy, patronki Europy. Pochodziła ze znakomitej rodziny, skoligaconej z dynastią królewską panującą w Szwecji. Głęboka pobożność św. Brygidy kazała jej zaangażować się w sprawy Kościoła zagrożonego rozłamem. Z wielkim poświęceniem zabiegała o powrót papieża z Awinionu do Rzymu. We wszystkim, co robiła, całą ufność pokładała w Bogu; czy to wypełniając do końca powołanie żony i matki, czy też przemierzając Europę z północy na południe w trosce o jedność Kościoła.
 • 24 lipca (piątek) św. Kingi. Była żona księcia krakowskiego Bolesława Wstydliwego, pragnęła być przede wszystkim uczennicą oblubienicą Jezusa. Dbała o rozwój kraju, wspierając górnictwo. Promowała handel i rzemiosło, wspierała rozwój miast, lokowała miasteczka i wsie, wznosiła kościoły i szpitale. Jej zaangażowanie w sprawy żup wielickich i bocheńskich było tak doniosłe, że znalazło odbicie w legendach górniczych. Została zapamiętana jako hojna, przedsiębiorcza władczyni, otaczająca troską swoich poddanych.
 • 25 lipca (sobota) święto św. Jakuba Apostoła, jako pierwszy z Apostołów oddał życie za Chrystusa, ścięty mieczem w Jerozolimie na rozkaz Heroda Agryppy I, ok. 44 roku.
 1. W przyszłą niedzielę po mszach świętych odbędzie się poświęcenie samochodów oraz innych pojazdów. Św. Krzysztofa będziemy prosili, aby wypraszał mądrość i roztropność oraz bezpieczne wyjazdy dla każdego kierowcy. Będziemy też zbierać ofiary na zakup środków transportu na potrzeby misji.
 2. 25 lipca (sobota) dzień imienin ks. Krzysztofa. Zapraszamy na mszę wieczorną, podczas której modlić się będziemy w intencji solenizanta.
 3. Dziękuję mieszkańcom z os. Płocka 4 i 5 oraz Żeromskiego 36 za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kościół 400 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. Na sobotę 28 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Żeromskiego 38.

15 NIEDZIELA ZWYKŁA (12 LIPCA 2020 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 15 lipca (środa) św. Bonawentury. Jeden z największych świętych średniowiecza. Był oddanym pasterzem, przełożonym franciszkanów, filozofem, teologiem i mistykiem, głosicielem miłości Bożej. Cokolwiek robił, czynił to z pragnieniem stawania się coraz bardziej bezinteresownym darem z siebie dla Boga i braci.
 • 16 lipca (czwartek) NMP z Góry Karmel. W średniowieczu pustelnicy prowadzili na górze Karmel życie inspirowane przykładem proroka Eliasza i Dziewicy Maryi. Góra Karmel została związana z maryjną duchowością karmelitańską.
 1. Dziękuję mieszkańcom z os. Płocka 6 i 7 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 473 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 2. Na sobotę 18 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Płocka 4 i 5 oraz Żeromskiego 36.

14 NIEDZIELA ZWYKŁA (5 LIPCA 2020 r)

 1. W tym tygodniu:
 • 8 lipca (środa) wsp. Św. Jana z Dukli. Spowiednik, kaznodzieja, człowiek rozmiłowany w modlitwie i spragniony samotności z Bogiem.
 • 11 lipca (sobota) święto św. Benedykta Umiał opuścić wszystko, by iść za Jezusem. Lata modlitwy i doświadczeń zaowocowały mądrością, dzięki której ułożył regułę życia, będącą podstawą wielu późniejszych zakonów.
 1. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy 11 lipca. Informacje szczegółowe w gablocie.
 2. Na wakacje dla dzieci z Ukrainy przekazaliśmy ze zbiórki 2 tyś zł. Bóg zapłać!
 3. Dziękuję mieszkańcom z os. Płocka 1 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 130 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. Na sobotę 11 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  z os. Płocka 6 i 7.
 5. Pojemniki na śmieci na cmentarzu są przeznaczone na śmieci pochodzące z cmentarza (znicze, kwiaty, wieńce). Nie są to więc pojemniki na śmieci komunalne (z remontów domów, remontów pomników, robionych porządków w domach). I proszę tego przestrzegać.

13 NIEDZIELA ZWYKŁA (28 CZERWCA 2020 r)

 1. Za tydzień po mszy południowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji, którą zakończymy nabożeństwem o 1730. O 1500 modlitwy do miłosierdzia Bożego.
 • w pierwszy czwartek modlić się będziemy w int. powołań. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1630 i zakończenie nabożeństwem o godz. 1730.
 • w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1730. Odwiedzimy również chorych.
 • w pierwszą sobotę msza święta z zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi i po mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające.
 1. W okresie wakacyjnym kancelaria jest czynna: w poniedziałek, środę i piątek od 1630 do 1730, we wtorek czwartek i sobotę od 900do 1030.
 2. W poniedziałek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. 29 czerwca to dzień imienin ks. Piotra. Zapraszamy na wieczorną mszę św. aby w modlitwie polecać solenizanta opiece Bożej.
 3. Klub PCK zaprasza do oddania krwi. Informacje szczegółowe w gablocie.
 4. Dziękuję mieszkańcom z os. Płocka 2 za posprzątanie kościoła i przekazaną ofiarę 100 zł. Msza św. w ich intencji w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na sobotę 6 lipca do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców z os. Płocka 1.
 6. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszki na organizację kolonii dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, które organizuje ks. Łukasz Mika. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA (21 CZERWCA 2020 r)

 1. W poniedziałek rozpoczniemy 40 godzinne nabożeństwo, które potrwa do środy. Codziennie po mszy św. o godz. 730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. Zakończenie 40 godzinnego nabożeństwa 24 czerwca w uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela z procesją eucharystyczną po nabożeństwie czerwcowym. Zachęcam wszystkich parafian do adoracji i modlitwy.
 2. 26 czerwca w piątek na zakończenie roku szkolnego zapraszamy dzieci, młodzież
  i nauczycieli do uczestnictwa we mszy świętej o godz. 800, aby podziękować Panu Bogu za zakończony rok nauki i poprosić o błogosławieństwo na czas wakacji.
 3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w poniedziałek po mszy wieczornej.
 4. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy 11 lipca. Informacje szczegółowe w gablocie.
 5. Dziękuję mieszkańcom z os. Płocka 3 za posprzątanie kościoła i przekazaną ofiarę 130 zł. Msza św. w ich intencji w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. Na sobotę 27 czerwca do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców os. Płocka 2.

11 NIEDZIELA ZWYKŁA (14 CZERWCA 2020 r)

 1. Do czwartku w oktawie Bożego Ciała na zakończenie nabożeństwa procesja eucharystyczna przy kościele.
 2. Dziękuję mieszkańcom ul. Wąska, pl. Dąbrowskiego, za posprzątanie kościoła i przekazaną ofiarę z ul. Wąskiej – 180zł, z Pl. Dąbrowskiego 487 zł. W ich intencji msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. Na sobotę 20 czerwca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców z os. Płocka 3.

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIETEJ ( 7 CZERWCA 2020 r)

 1. 11 czerwca w czwartek będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Tegoroczna uroczystość będzie miała inny niż co roku przebieg. Po mszy św. o godz. 1030 przejdziemy z procesją eucharystyczną wokół kościoła, aby podziękować Bogu, że jest obecny z nami w sakramentalnych znakach i prosić o Jego błogosławieństwo dla całej parafii. Proszę o obecność i uczestnictwo asysty, dzieci do sypania kwiatków, służbę liturgiczną i każdego, kto swoją modlitwą i obecnością pragnie wyznać wiarę w rzeczywistą obecność Boga w Eucharystii. Po zakończeniu procesji Najświętszy Sakrament pozostanie wystawiony w kościele do mszy wieczornej.
 2. Przez oktawę Bożego Ciała (jeśli pogoda pozwoli) codziennie procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 3. W związku z nową formą przeżywania święta eucharystii 13 czerwca w naszym kościele w ciągu dnia będzie możliwość adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego II cz. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 600 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na sobotę 13 czerwca o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców ul. Wąska,
  Dąbrowskiego, św. Anny.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO ( 31 MAJA 2020 r)

 1. Od jutra rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe. Przez cały miesiąc o godz. 1730 będziemy w litanii do Serca Pana Jezusa uwielbiać Bożą miłość. Starajmy się uczestniczyć wspólnie w tej modlitwie Kościoła, a także odmawiajmy litanię indywidualnie czy wspólnie w rodzinach.
 2. W tym tygodniu:
  1 czerwca (poniedziałek) święto NMP Matki Kościoła;
  4 czerwca (czwartek) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana;
  w pierwszy piątek spowiedź rano podczas mszy świętych i wieczorem od godz. 1730. Jeżeli są osoby, które chciałyby abyśmy udali się z komunią do domu, prosimy rodzinę albo sąsiadów o kontakt z nami.
  w pierwszą sobotę miesiąca, po mszy wieczornej nabożeństwo czerwcowe połączone z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi i modlitwą zawierzenia.
 1. Za tydzień w I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730 z procesją eucharystyczną. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W czwartek (4 czerwca) ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś udzieli młodzieży w naszym kościele sakramentu bierzmowania podczas mszy o godz. 1800.
 3. W poniedziałek 1 czerwca w Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Kościele Akademickim Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim o godz. 1800 abp Grzegorz Ryś dokona Aktu Koronacji Obrazu Matki Bożej Śnieżnej i jednocześnie zawierzy Archidiecezję Łódzką Matce Bożej.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Polnej i jednej osobie z ul. Żeromskiego I cz. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 150 zł. W int. mieszkańców msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na sobotę 6 czerwca do posprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Żeromskiego (od Płockiej do Kilińskiego obie strony).

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE (24 MAJA 2020 r)

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
26 maja (wtorek) wsp. św. Filipa Nereusza;
29 maja (piątek) wsp. w. Urszuli Ledóchowskiej;
2. Dziękuję mieszkańcom ul. Kościuszki II cz. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 590 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 7.00.
1. Na sobotę 30 maja do posprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Żeromskiego i Polna (od Zachodniej do Płockiej obie strony).

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA ( 17 MAJA 2020 r)

 1. Ofiary z dzisiejszej niedzieli są przeznaczonych na wsparcie działalności naszej łódzkiej Caritas. Bóg zapłać za złożone ofiary!
 2. Dziękuję mieszkańcom Kościuszki I cz. za posprzątanie kościoła i terenu przy kościele, oraz za złożoną ofiarę 350 zł. W int. mieszkańców msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców Kościuszki (od Mickiewicza do pl. Dąbrowskiego obie strony).

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA ( 10 MAJA 2020 r)

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
  14 maja (czwartek) święto Macieja Apostoła;
  16 maja (sobota) święto Andrzeja Boboli Patrona Polski;
 1. W tym roku pierwsze komunie dzieci tych rodziców, którzy się zdecydowali będą odbywać się w rodzinach w miesiącach maju, czerwcu i lipcu w powszednie dni tygodnia, podczas mszy wieczornej o godz. 1800.
 2. Arcybiskup Grzegorz Ryś zachęca, aby w odpowiedzi na prośbę Papieża Franciszka
  w najbliższy czwartek, 14 maja podjąć modlitwę, post i dzieła miłosierdzia w intencji przezwyciężenia epidemii i jej konsekwencji.
 3. Dziękuję mieszkańcom Pileckiego (od Chrapkiewicza do Żeromskiego obie strony) za posprzątanie kościoła i terenu przy kościele, oraz za złożoną ofiarę 240 zł. W int. mieszkańców msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców Kościuszki (od Zachodniej do Mickiewicza obie strony).

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA ( 3 MAJA 2020 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:
  6 maja (środa) święto św. Filipa i Jakuba Apostołów
  8 maja (piątek) uroczystość św. Stanisława Biskupa, męczennika
 1. Codziennie nabożeństwa majowe o godz. 1730.
 2. W pierwszy czwartek od godz. 1630 adoracja i modlitwa w int. powołań.
 3. Spotkanie dla uczestników kursu przedmałżeńskiego w sobotę 9 maja po mszy wieczornej.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Pileckiego (od Zachodniej do Chrapkiewicza obie strony) za posprzątanie kościoła i terenu przy kościele, oraz za złożoną ofiarę 400 zł. W int. mieszkańców msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców Pileckiego (od Chrapkiewicza do Żeromskiego obie strony).

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA (26 KWIETNIA 2020 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:
  • 29 kwietnia (środa) święto św. Katarzyny Sieneńskiej Patronki |Europy
  • 2 maja (sobota) – uroczystość NMP Królowej Polski.
 2. Od piątku 1 maja przez cały majowy miesiąc podczas nabożeństwa o godz. 1730 będziemy w litanii loretańskiej polecać wstawiennictwu Matki Bożej nasze intencje. Starajmy się uczestniczyć wspólnie w tej modlitwie Kościoła, odmawiajmy litanię indywidualnie, w rodzinach, z sąsiadami, a także przy kapliczkach.
 3. Za tydzień w niedzielę po mszy św. o godz. 1200 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 1730 nabożeństwo majowe.
 4. W pierwszy piątek spowiedź rano podczas mszy świętych i wieczorem od godz. 1730. Jeżeli są osoby, które chciałyby abyśmy udali się z komunią do domu, prosimy rodzinę albo sąsiadów o kontakt z nami.
 5. W pierwszą sobotę nabożeństwo majowe połączone z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy wieczornej.
 6. W sprawie I komunii św. zapraszam rodziców na spotkanie do kościoła. Dla SP 2 i 1 we wtorek po mszy wieczornej, dla SP 4 w środę po mszy wieczornej.
 7. Dziękuję mieszkańcom ul. Poznańskiej i Stanka (od Mickiewicza do Sienkiewicza) za posprzątanie kościoła i terenu przy kościele, oraz za złożoną ofiarę 557 zł. W int. mieszkańców msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 8. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców ul. Pileckiego (od Zachodniej do Chrapkiewicza obie strony).

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA ( 19 KWIETNIA 2020 r)

 1. W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego możemy dostąpić odpustu darowania win i kar za grzechy już odpuszczone. Należy trwać w stanie łaski uświęcającej (bez przywiązania do grzechu), uczestniczyć we mszy świętej oraz przyjąć komunię.
 2. Dzisiaj wieczorem o godz. 1730 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 3. W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:
 • 23 kwietnia (czwartek) uroczystość św. Wojciecha Patrona Polski
 • 25 kwietnia (sobota) święto św. Marka Ewangelisty
 1. Klub PCK w Zelowie zachęca do akcji oddania krwi. Informacje szczegółowe w gablocie.
 2. Decyzję dotyczącą tegorocznej I komunii św. ustalimy po informacji, jak będzie dalej zorganizowana po 26 kwietnia nauka dzieci.
 3. Dziękuję mieszkańcom ul. Poznańskiej (od końca do Mickiewicza) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 450zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. Na sobotę 25 kwietnia do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  z ul. Poznańskiej (od Mickiewicz do Sienkiewicza obie strony).

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA (12 KWIETNIA 2020 r)

 1. Jutro drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek mszy św. niedzielny.
 2. Najbliższy tydzień to oktawa świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Ten czas niech będzie czasem napełniania się mocą Chrystusa Zmartwychwstałego. W oktawie przed mszą wieczorną o godz. 1740 koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym tygodniu w piątek nie obowiązuje post od mięsa.
 3. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tym świętem Bóg wiąże obietnicę darowania kar za grzechy już odpuszczone. Aby uzyskać odpust należy trwać w stanie łaski uświęcającej, uczestniczyć we mszy świętej oraz przyjąć komunię św.
 4. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu dekoracji kościoła na Triduum Paschalne i Wielkanoc Państwu Siekierskim i pracownikom kwiaciarni.
 5. Na sobotę 18 kwietnia do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  z ul. Poznańskiej (od końca do Mickiewicza obie strony). 

NIEDZIELA PALMOWA (5 kwietnia 2020 roku)

 1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy obchód tajemnicy paschalnej, która jest centrum dziejów zbawienia:
 • Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek o godz. 1800 mszą wieczorną wspominającą Wieczerzę Pańską;
 • liturgia Wielkiego Piątku jest adoracją tajemnicy Krzyża. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły (powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i jeden posiłek do syta). O godz. 1500
  w kościele nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godz. 1800 rozpoczniemy wieczorną liturgię Męki Pańskiej.
 • Wielka Sobota to dzień kontemplowania tajemnicy paschalnej męki-śmierci-zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, w której zbiega się cała historia naszego zbawienia.
  Uroczystą Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w tym roku o godz. 2000.
 • w Niedzielę Zmartwychwstania msze święte jak w każdą niedzielę.
 • W Wielki Piątek i Wielką Sobotę, kościół będzie otwarty cały dzień, aby każdy kto zechce miał możliwość osobistej modlitwy.
 1. Spowiedź w tym tygodniu codziennie od godz. 1700, a także podczas mszy.
 2. Święcenia pokarmów w kościele w tym roku nie będzie. Natomiast o godz. 1500 postaramy się połączyć z transmisją z naszego kościoła, podczas której pomodlimy się do Bożego Miłosierdzia i odmówimy modlitwę błogosławieństwa pokarmów obejmując nią te pokarmy, które przygotujecie w Waszych domach. Zachęcamy do wspólnej modlitwy online.
 3. Złożone ofiary na dekoracje Grobu Pańskiego i na k-ł: bezimiennie od różnych osób – 750 zł, Koła Radia Maryja – 300 zł, Koło Różańcowe Matki Bożej Pocieszenia – 100 zł; Bóg zapłać za złożone ofiary.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Piotrkowskiej numery nieparzyste za przekazaną ofiarę na kościół 220 zł.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (29 marca 2020 r)

 1. W najbliższy piątek 3 kwietnia ostatnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W tym roku nie odbędzie się droga krzyżowa ulicami Zelowa.
 2. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które są pamiątką jerozolimskich palm, jakie były słane pod stopy zmierzającego do świętego miasta Chrystusa.
 3. W tym tygodniu w pierwszy czwartek wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1630. O godz. 1730 nabożeństwo. W pierwszy piątek spowiedź podczas mszy rano i wieczorem. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy wieczornej z modlitwą zawierzenia.
 4. O liturgii Triduum Paschalnego i Wielkanocy przekażemy informację w następną niedzielę oraz zamieścimy na stronie parafii. Dla osób, które będą chciały skorzystać z sakramentu pokuty będzie taka możliwość w Wielkim Tygodniu. O szczegółach powiemy również w przyszłą niedzielę.
 5. Dziękuję mieszkańcom z ul. Piotrkowskiej (numery parzyste) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 590 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. Na przyszłą sobotę o sprzątanie kościoła proszę mieszkańców ul. Piotrkowskiej (numery nieparzyste).

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (22 marca 2020 r)

 1. W trwającej obecnie sytuacji dopóki będzie taka możliwość kościół pozostaje otwarty. Msze święte i nabożeństwa odbywają się według stałego porządku. Uczestnicząc w nabożeństwach, zachowajmy roztropność, mądrość i wzajemną odpowiedzialność za siebie wzajemnie.
 2. Jeżeli byłaby potrzeba, aby przyjść do domu z posługą sakramentalną, spowiedzią, namaszczeniem chorych, prosimy o kontakt.
 3. W środę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeżywamy tę uroczystość jako dzień wdzięczności Panu Bogu za dar życia. W tym dniu rozpoczyna się zawsze kolejny rok Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to modlitewne zobowiązanie podjętym w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Polega na codziennym odmawianiu modlitwy za dziecko oraz jednej dziesiątki różańca. W ten sposób stajemy się duchowymi rodzicami dziecka, tymi, którzy wezmą w obronę nienarodzone jeszcze dziecko, którego imię zna tylko Bóg i którego życie do Boga należy. Deklarację duchowej adopcji można złożyć w środę podczas wieczornej mszy świętej
 4. Dziękuję mieszkańcom Wolności i Wschodniej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 160 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o. 700.
 5. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z Piotrkowskiej (numery parzyste).
 6. Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty: bezimiennie – 20 zł i 100 zł;
 7. W jaki sposób będziemy mogli zorganizować liturgię i modlitwy podczas dni Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego oraz Wielkanocy, takie informacje podamy w późniejszym czasie.
 8. Rekolekcje parafialne w zaistniałej sytuacji nie odbędą się. Porządek mszy świętych będzie jak w powszednie dni tygodnia. Dlatego również intencje, jakie były przyjęta na msze o godz. 1030 i 1630 zostaną przeniesione na godziny ranne.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (15 marca 2020 r)

 1. Rekolekcje dla uczniów, które miały rozpocząć się jutro są oczywiście odwołane.
 2. Uroczystość świętego Józefa w czwartek. Przed mszą wieczorną nabożeństwo do św. Józefa.
 3. Sprawy w kancelarii prosimy ograniczyć do spraw pogrzebów i rzeczywiście niezbędnych. Zalecamy kontakt telefoniczny lub mailowy. Numery kontaktowe można znaleźć na stronie parafii.
 4. Dziękuję mieszkańcom Dzielnej i ul. Kopernika za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców z ul. Wolności i Wschodniej.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (8 marca 2020 r)

 1. W Wielkim Poście zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 2. Od przyszłego poniedziałku rozpoczną się Rekolekcje dla uczniów szkół z Zelowa. Pomóżmy im naszą modlitwą w dobrym przeżyciu przez nich tego czasu Bożej łaski.
 3. Z Sanktuarium Matki Bożej Łaskiej organizowana jest ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegółowe informacje o zapisach znajdują się w gablocie.
 4. 7 czerwca w Warszawie odbędzie się beatyfikacja prymasa Stefana Wyszyńskiego. Osoby zainteresowane wspólnym wyjazdem proszę o kontakt w zakrystii lub w kancelarii.
 5. Dziękuję mieszkańcom Złotej II cz. za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę na kościół 400 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Dzielnej
  i Kopernika.
 7. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na pomoc polskim misjonarzom w Afryce.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (1 marca 2020 r)

 1. Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ten dzień poświęcony jest pamięci bohaterów, więzionych i prześladowanych przez Służbę Bezpieczeństwa, katowanych i przetrzymywanych w więzieniach, skazywanych w sfingowanych procesach sądowych, potajemnie mordowanych. Niech pamięć o nich pomaga nam budować naszą narodową polską tożsamość. Po mszy wieczornej złożenie kwiatów przed kościołem przy pamiątkowej tablicy.
 2. W Wielkim Poście zadbajmy o aktywny udział nas i naszych bliskich w wielkopostnych ćwiczeniach. Podejmijmy czyny pokutne, wyrzeczenia. Znajdźmy czas na uczestnictwo w nabożeństwach:
 • Droga Krzyżowa w piątki:
  • o godz. 1720 prowadzona przez dzieci ze szkół podstawowych,
  • o godz. 1845 prowadzona przez młodzież;
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1720
 • Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.
 1. w pierwszy czwartek od godz. 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość adoracji i indywidualnej modlitwy. O godz. 1730 nabożeństwo w intencji powołań.
 2. w pierwszy piątek spowiedź od godz. 630 i 1700. Odwiedzimy chorych.
 3. w pierwszą sobotę, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy wieczornej z modlitwą zawierzenia.
 4. Przy obrazie Serca Pana Jezusa wyłożone są skarbonki jałmużny wielkopostnej. Zachęcam do włączenia się w tę propozycję wielkopostną. Zebrane środki przeznaczymy na pomoc dla osób samotnych i starszych.
 5. W gablocie wywieszona jest informacja o badaniach USG, które będą przeprowadzane w przychodni na Żeromskiego i na Wolności.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Złotej I cz. za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 340 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Złotej (od Dzielnej do Wolności obie strony).

SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA (23 luty 2020 r)

 1. Za tydzień po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 2. We wtorek po mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 3. W najbliższą środę 26 lutego przypada Popielec, którym rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 700, 900 i 1800. W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz do jednego posiłku do syta. Do zachowania postu zobowiązane są osoby od 18 do 60 roku życia. Przed kościołem będziemy zbierać ofiary dla naszej diecezjalnej Caritas.
 4. W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwa:
 • Droga Krzyżowa w piątki: o 1720 prowadzona przez uczniów ze szkół podstawowych; o godz. 1845 prowadzona przez młodzież.
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1720.
 • Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.
 1. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali przeznaczymy na przygotowani wystroju kościoła na Triduum Paschalne i święta wielkanocne.
 2. W okresie Wielkiego Postu w soboty odbędzie się w naszej parafii Katecheza Przedmałżeńska. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w sobotę 29 lutego po mszy wieczornej w kancelarii.
 3. Dzisiaj o godz. 1600 w Domu Kultury odbędzie się koncert karnawałowy w wykonaniu Orkiestry Dętej. Orkiestra wykona znane przeboje muzyki światowej. Organizatorzy zapraszają.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Północnej i Skłodowskiej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 1040 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców ul. Złota (od Północnej do Dzielnej obie strony).

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA(16 luty 2020 r)

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 22 luty – święto katedry św. Piotra Apostoła. Kościół nie jest zbudowany na kamieniach, ale na wierze. Istnieje dzięki łasce Boga. Naszym zadaniem jest budowanie Kościoła.
 1. Dzisiaj o godz. 1600 w Domu Kultury odbędzie się Koncert Noworoczny w wykonaniu solistów i tancerzy Teatru Wielkiego w Łodzi i Opery Wrocławskiej. Organizatorzy zapraszają.
 2. W czwartek o godz. 1900 spotkanie Kręgu Biblijnego w kancelarii.
 3. W piątek 21 lutego po mszy wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Jana Pawła za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 260 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Północnej i Skłodowskiej.

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA (9 luty 2020 r)

 1. lutego (wtorek) we wspomnienie NMP z Lourdes podczas mszy wieczornej udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.
 2. Jeszcze jutro można przynieść sprzęt elektroniczny i zostawić przy Domu Parafialnym. Pozyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej prowadzonego Siostry Orionistki.
 3. 16 lutego o godz. 1600 w Domu Kultury odbędzie się Koncert Noworoczny w wykonaniu solistów i tancerzy Teatru Wielkiego w Łodzi i Opery Wrocławskiej. Organizatorzy zapraszają.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Kilińskiego (II cz) za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 800 zł. W int. mieszkańców modlić się będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców ul. Jana Pawła II.

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA (2 luty 2019 r)

 1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • lutego (środa) wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Wzywano św. Agatę, jako patronkę chroniącą od ognia. W tym dniu w kościołach błogosławi się wodę, sól i chleb ku czci św. Agaty, które przechowywane mają nam przypominać, by w chwilach niebezpieczeństw powierzać swoje życie Bogu. Zapraszamy na ten obrzęd podczas mszy wieczornej i prosimy przynieść do poświęcenia wodę, sól i chleb.
 • lutego(czwartek) wsp. św. Pawła Miki i towarzyszy męczenników z Japonii;
 • w pierwszy czwartek od godz. 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość adoracji i indywidualnej modlitwy. O godz. 1730 nabożeństwo w intencji powołań.
 • w pierwszy piątek spowiedź od godz. 630 i 1700. Nabożeństwo o godz. 1730. Ks Proboszcz i ks. Piotr odwiedzą chorych.
 1. Klub PCK w Zelowie organizuje akcję krwiodawstwa 7 lutego. Informacje w gablocie.
 2. Rodziny Domowego Kościoła zapraszają małżonków na wspólną modlitwę 14 lutego o godz. 1800 w Bełchatowie w parafii NMP Matki Kościoła.
 3. Dziękuję mieszkańcom ul. Kilińskiego (I część) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 420 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Kilińskiego (od pl. Dąbrowskiego do podstacji obie strony).

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA (26 stycznia 2020 r)

 1. W czwartek odbędzie się spotkanie ekumeniczne w kościele ewangelicko-reformowanym o godz. 1800.
 2. W przyszłą niedzielę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Na liturgię przynieśmy świece. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, zwłaszcza w chwilach trwogi i doświadczeń przypominały nam o Chrystusie, który nieustannie oświeca nasze drogi. Ofiary złożone na tacę przeznaczymy na wsparcie zakonów kontemplacyjnych.
 3. Za tydzień po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730.
 4. W tym tygodniu:
  w pierwszą sobotę, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy wieczornej z modlitwą zawierzenia.
 1. Dziękuję mieszkańcom Zelówka za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 920 zł,. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 2. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Kilińskiego (od podstacji do Zelówka obie strony).
 3. W parafii włączamy się w zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Pozyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej prowadzonego przez Siostry Orionistki. Sprzęt można przynosić do 10 lutego i zostawić przy Domu Parafialnym. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie internetowej i w gablocie.

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA (19 stycznia 2020 r)

 1. We wtorek po mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 2. Dziękuję mieszkańcom Maurycowa (II cz) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 700 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Zelówka.
 4. Trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory przyjęli nas w domach. Dla tych, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie i chcieliby się z nami spotkać zapraszamy do kontaktu, żeby uzgodnić spotkanie.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (12 stycznia 2020 r)

 1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 1200 rozstrzygnięcie konkursu szopek. Zapraszamy szczególnie autorów wykonanych szopek.
 2. Dzisiaj w kościele o godz. 1630 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek
  w wykonaniu zespołu „Laudate Dominum” i scholii „Prowadź nas”. Zapraszamy do udziału.
 3. Dziękuję mieszkańcom Maurycowa (pr. strona) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 670 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Maurycowa (l. strona).

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim (5 stycznia 2020 r)

 1. Dziś w I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Pan Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. 700, 900, 1030, 1800. Podczas każdej mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Młodzież przygotowała stoisko z kredą i kadzidłem.
 3. W uroczystość Objawienia Pańskiego po raz pierwszy zostanie zorganizowany w Zelowie Orszak Trzech Króli. Po mszy św. o godz. 1030 rozpocznie się inscenizacja przed kościołem, a następnie Orszak wyruszy ulicami Sienkiewicza, Kościuszki, Wąska, Poznańska i zakończenie nastąpi na parkingu przy przygotowanej szopce. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału, aby w strojach kolędników wziąć udział w zelowskim Orszaku.
 4. 10 stycznia po mszy wieczornej opłatek dla grup parafialnych.
 5. W przyszłą niedzielę 12 stycznia w kościele o godz. 1630 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu „Laudate Dominum” i scholii „Prowadź nas”. Organizatorzy zapraszają.
 6. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 1200 rozstrzygnięcie gminnego konkursu szopek.
 7. Dziękuję mieszkańcom Pożdżenic II cz. za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 550 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 8. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Maurycowa (prawa strona od Zelowa).
 9. Trwa wizyta duszpasterska zwana ”kolędą”. Dziękujemy wszystkim, którzy czekali na nas domach, za wspólną modlitwą z błogosławieństwem domu i rodziny. Podczas kolędy kancelaria czynna tylko po południu od godz. 16.