Ogłoszenia 2020

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (29 marca 2020 r)

 1. W najbliższy piątek 3 kwietnia ostatnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W tym roku nie odbędzie się droga krzyżowa ulicami Zelowa.
 2. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które są pamiątką jerozolimskich palm, jakie były słane pod stopy zmierzającego do świętego miasta Chrystusa.
 3. W tym tygodniu w pierwszy czwartek wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1630. O godz. 1730 nabożeństwo. W pierwszy piątek spowiedź podczas mszy rano i wieczorem. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy wieczornej z modlitwą zawierzenia.
 4. O liturgii Triduum Paschalnego i Wielkanocy przekażemy informację w następną niedzielę oraz zamieścimy na stronie parafii. Dla osób, które będą chciały skorzystać z sakramentu pokuty będzie taka możliwość w Wielkim Tygodniu. O szczegółach powiemy również w przyszłą niedzielę.
 5. Dziękuję mieszkańcom z ul. Piotrkowskiej (numery parzyste) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 590 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. Na przyszłą sobotę o sprzątanie kościoła proszę mieszkańców ul. Piotrkowskiej (numery nieparzyste).

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (22 marca 2020 r)

 1. W trwającej obecnie sytuacji dopóki będzie taka możliwość kościół pozostaje otwarty. Msze święte i nabożeństwa odbywają się według stałego porządku. Uczestnicząc w nabożeństwach, zachowajmy roztropność, mądrość i wzajemną odpowiedzialność za siebie wzajemnie.
 2. Jeżeli byłaby potrzeba, aby przyjść do domu z posługą sakramentalną, spowiedzią, namaszczeniem chorych, prosimy o kontakt.
 3. W środę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeżywamy tę uroczystość jako dzień wdzięczności Panu Bogu za dar życia. W tym dniu rozpoczyna się zawsze kolejny rok Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to modlitewne zobowiązanie podjętym w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Polega na codziennym odmawianiu modlitwy za dziecko oraz jednej dziesiątki różańca. W ten sposób stajemy się duchowymi rodzicami dziecka, tymi, którzy wezmą w obronę nienarodzone jeszcze dziecko, którego imię zna tylko Bóg i którego życie do Boga należy. Deklarację duchowej adopcji można złożyć w środę podczas wieczornej mszy świętej
 4. Dziękuję mieszkańcom Wolności i Wschodniej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 160 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o. 700.
 5. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z Piotrkowskiej (numery parzyste).
 6. Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty: bezimiennie – 20 zł i 100 zł;
 7. W jaki sposób będziemy mogli zorganizować liturgię i modlitwy podczas dni Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego oraz Wielkanocy, takie informacje podamy w późniejszym czasie.
 8. Rekolekcje parafialne w zaistniałej sytuacji nie odbędą się. Porządek mszy świętych będzie jak w powszednie dni tygodnia. Dlatego również intencje, jakie były przyjęta na msze o godz. 1030 i 1630 zostaną przeniesione na godziny ranne.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (15 marca 2020 r)

 1. Rekolekcje dla uczniów, które miały rozpocząć się jutro są oczywiście odwołane.
 2. Uroczystość świętego Józefa w czwartek. Przed mszą wieczorną nabożeństwo do św. Józefa.
 3. Sprawy w kancelarii prosimy ograniczyć do spraw pogrzebów i rzeczywiście niezbędnych. Zalecamy kontakt telefoniczny lub mailowy. Numery kontaktowe można znaleźć na stronie parafii.
 4. Dziękuję mieszkańcom Dzielnej i ul. Kopernika za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców z ul. Wolności i Wschodniej.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (8 marca 2020 r)

 1. W Wielkim Poście zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 2. Od przyszłego poniedziałku rozpoczną się Rekolekcje dla uczniów szkół z Zelowa. Pomóżmy im naszą modlitwą w dobrym przeżyciu przez nich tego czasu Bożej łaski.
 3. Z Sanktuarium Matki Bożej Łaskiej organizowana jest ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegółowe informacje o zapisach znajdują się w gablocie.
 4. 7 czerwca w Warszawie odbędzie się beatyfikacja prymasa Stefana Wyszyńskiego. Osoby zainteresowane wspólnym wyjazdem proszę o kontakt w zakrystii lub w kancelarii.
 5. Dziękuję mieszkańcom Złotej II cz. za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę na kościół 400 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Dzielnej
  i Kopernika.
 7. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na pomoc polskim misjonarzom w Afryce.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (1 marca 2020 r)

 1. Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ten dzień poświęcony jest pamięci bohaterów, więzionych i prześladowanych przez Służbę Bezpieczeństwa, katowanych i przetrzymywanych w więzieniach, skazywanych w sfingowanych procesach sądowych, potajemnie mordowanych. Niech pamięć o nich pomaga nam budować naszą narodową polską tożsamość. Po mszy wieczornej złożenie kwiatów przed kościołem przy pamiątkowej tablicy.
 2. W Wielkim Poście zadbajmy o aktywny udział nas i naszych bliskich w wielkopostnych ćwiczeniach. Podejmijmy czyny pokutne, wyrzeczenia. Znajdźmy czas na uczestnictwo w nabożeństwach:
 • Droga Krzyżowa w piątki:
  • o godz. 1720 prowadzona przez dzieci ze szkół podstawowych,
  • o godz. 1845 prowadzona przez młodzież;
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1720
 • Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.
 1. w pierwszy czwartek od godz. 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość adoracji i indywidualnej modlitwy. O godz. 1730 nabożeństwo w intencji powołań.
 2. w pierwszy piątek spowiedź od godz. 630 i 1700. Odwiedzimy chorych.
 3. w pierwszą sobotę, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy wieczornej z modlitwą zawierzenia.
 4. Przy obrazie Serca Pana Jezusa wyłożone są skarbonki jałmużny wielkopostnej. Zachęcam do włączenia się w tę propozycję wielkopostną. Zebrane środki przeznaczymy na pomoc dla osób samotnych i starszych.
 5. W gablocie wywieszona jest informacja o badaniach USG, które będą przeprowadzane w przychodni na Żeromskiego i na Wolności.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Złotej I cz. za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 340 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Złotej (od Dzielnej do Wolności obie strony).

SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA (23 luty 2020 r)

 1. Za tydzień po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 2. We wtorek po mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 3. W najbliższą środę 26 lutego przypada Popielec, którym rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 700, 900 i 1800. W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz do jednego posiłku do syta. Do zachowania postu zobowiązane są osoby od 18 do 60 roku życia. Przed kościołem będziemy zbierać ofiary dla naszej diecezjalnej Caritas.
 4. W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwa:
 • Droga Krzyżowa w piątki: o 1720 prowadzona przez uczniów ze szkół podstawowych; o godz. 1845 prowadzona przez młodzież.
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1720.
 • Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.
 1. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali przeznaczymy na przygotowani wystroju kościoła na Triduum Paschalne i święta wielkanocne.
 2. W okresie Wielkiego Postu w soboty odbędzie się w naszej parafii Katecheza Przedmałżeńska. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w sobotę 29 lutego po mszy wieczornej w kancelarii.
 3. Dzisiaj o godz. 1600 w Domu Kultury odbędzie się koncert karnawałowy w wykonaniu Orkiestry Dętej. Orkiestra wykona znane przeboje muzyki światowej. Organizatorzy zapraszają.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Północnej i Skłodowskiej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 1040 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców ul. Złota (od Północnej do Dzielnej obie strony).

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA(16 luty 2020 r)

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 22 luty – święto katedry św. Piotra Apostoła. Kościół nie jest zbudowany na kamieniach, ale na wierze. Istnieje dzięki łasce Boga. Naszym zadaniem jest budowanie Kościoła.
 1. Dzisiaj o godz. 1600 w Domu Kultury odbędzie się Koncert Noworoczny w wykonaniu solistów i tancerzy Teatru Wielkiego w Łodzi i Opery Wrocławskiej. Organizatorzy zapraszają.
 2. W czwartek o godz. 1900 spotkanie Kręgu Biblijnego w kancelarii.
 3. W piątek 21 lutego po mszy wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Jana Pawła za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 260 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Północnej i Skłodowskiej.

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA (9 luty 2020 r)

 1. lutego (wtorek) we wspomnienie NMP z Lourdes podczas mszy wieczornej udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.
 2. Jeszcze jutro można przynieść sprzęt elektroniczny i zostawić przy Domu Parafialnym. Pozyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej prowadzonego Siostry Orionistki.
 3. 16 lutego o godz. 1600 w Domu Kultury odbędzie się Koncert Noworoczny w wykonaniu solistów i tancerzy Teatru Wielkiego w Łodzi i Opery Wrocławskiej. Organizatorzy zapraszają.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Kilińskiego (II cz) za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 800 zł. W int. mieszkańców modlić się będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców ul. Jana Pawła II.

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA (2 luty 2019 r)

 1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • lutego (środa) wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Wzywano św. Agatę, jako patronkę chroniącą od ognia. W tym dniu w kościołach błogosławi się wodę, sól i chleb ku czci św. Agaty, które przechowywane mają nam przypominać, by w chwilach niebezpieczeństw powierzać swoje życie Bogu. Zapraszamy na ten obrzęd podczas mszy wieczornej i prosimy przynieść do poświęcenia wodę, sól i chleb.
 • lutego(czwartek) wsp. św. Pawła Miki i towarzyszy męczenników z Japonii;
 • w pierwszy czwartek od godz. 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość adoracji i indywidualnej modlitwy. O godz. 1730 nabożeństwo w intencji powołań.
 • w pierwszy piątek spowiedź od godz. 630 i 1700. Nabożeństwo o godz. 1730. Ks Proboszcz i ks. Piotr odwiedzą chorych.
 1. Klub PCK w Zelowie organizuje akcję krwiodawstwa 7 lutego. Informacje w gablocie.
 2. Rodziny Domowego Kościoła zapraszają małżonków na wspólną modlitwę 14 lutego o godz. 1800 w Bełchatowie w parafii NMP Matki Kościoła.
 3. Dziękuję mieszkańcom ul. Kilińskiego (I część) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 420 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Kilińskiego (od pl. Dąbrowskiego do podstacji obie strony).

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA (26 stycznia 2020 r)

 1. W czwartek odbędzie się spotkanie ekumeniczne w kościele ewangelicko-reformowanym o godz. 1800.
 2. W przyszłą niedzielę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Na liturgię przynieśmy świece. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, zwłaszcza w chwilach trwogi i doświadczeń przypominały nam o Chrystusie, który nieustannie oświeca nasze drogi. Ofiary złożone na tacę przeznaczymy na wsparcie zakonów kontemplacyjnych.
 3. Za tydzień po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730.
 4. W tym tygodniu:
  w pierwszą sobotę, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy wieczornej z modlitwą zawierzenia.
 1. Dziękuję mieszkańcom Zelówka za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 920 zł,. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 2. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Kilińskiego (od podstacji do Zelówka obie strony).
 3. W parafii włączamy się w zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Pozyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej prowadzonego przez Siostry Orionistki. Sprzęt można przynosić do 10 lutego i zostawić przy Domu Parafialnym. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie internetowej i w gablocie.

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA (19 stycznia 2020 r)

 1. We wtorek po mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 2. Dziękuję mieszkańcom Maurycowa (II cz) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 700 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Zelówka.
 4. Trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory przyjęli nas w domach. Dla tych, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie i chcieliby się z nami spotkać zapraszamy do kontaktu, żeby uzgodnić spotkanie.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (12 stycznia 2020 r)

 1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 1200 rozstrzygnięcie konkursu szopek. Zapraszamy szczególnie autorów wykonanych szopek.
 2. Dzisiaj w kościele o godz. 1630 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek
  w wykonaniu zespołu „Laudate Dominum” i scholii „Prowadź nas”. Zapraszamy do udziału.
 3. Dziękuję mieszkańcom Maurycowa (pr. strona) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 670 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Maurycowa (l. strona).

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim (5 stycznia 2020 r)

 1. Dziś w I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Pan Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. 700, 900, 1030, 1800. Podczas każdej mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Młodzież przygotowała stoisko z kredą i kadzidłem.
 3. W uroczystość Objawienia Pańskiego po raz pierwszy zostanie zorganizowany w Zelowie Orszak Trzech Króli. Po mszy św. o godz. 1030 rozpocznie się inscenizacja przed kościołem, a następnie Orszak wyruszy ulicami Sienkiewicza, Kościuszki, Wąska, Poznańska i zakończenie nastąpi na parkingu przy przygotowanej szopce. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału, aby w strojach kolędników wziąć udział w zelowskim Orszaku.
 4. 10 stycznia po mszy wieczornej opłatek dla grup parafialnych.
 5. W przyszłą niedzielę 12 stycznia w kościele o godz. 1630 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu „Laudate Dominum” i scholii „Prowadź nas”. Organizatorzy zapraszają.
 6. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 1200 rozstrzygnięcie gminnego konkursu szopek.
 7. Dziękuję mieszkańcom Pożdżenic II cz. za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 550 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 8. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Maurycowa (prawa strona od Zelowa).
 9. Trwa wizyta duszpasterska zwana ”kolędą”. Dziękujemy wszystkim, którzy czekali na nas domach, za wspólną modlitwą z błogosławieństwem domu i rodziny. Podczas kolędy kancelaria czynna tylko po południu od godz. 16.