Ogłoszenia 2020

13 NIEDZIELA ZWYKŁA (28 CZERWCA 2020 r)

 1. Za tydzień po mszy południowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji, którą zakończymy nabożeństwem o 1730. O 1500 modlitwy do miłosierdzia Bożego.
 • w pierwszy czwartek modlić się będziemy w int. powołań. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1630 i zakończenie nabożeństwem o godz. 1730.
 • w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1730. Odwiedzimy również chorych.
 • w pierwszą sobotę msza święta z zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi i po mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające.
 1. W okresie wakacyjnym kancelaria jest czynna: w poniedziałek, środę i piątek od 1630 do 1730, we wtorek czwartek i sobotę od 900do 1030.
 2. W poniedziałek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. 29 czerwca to dzień imienin ks. Piotra. Zapraszamy na wieczorną mszę św. aby w modlitwie polecać solenizanta opiece Bożej.
 3. Klub PCK zaprasza do oddania krwi. Informacje szczegółowe w gablocie.
 4. Dziękuję mieszkańcom z os. Płocka 2 za posprzątanie kościoła i przekazaną ofiarę 100 zł. Msza św. w ich intencji w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na sobotę 6 lipca do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców z os. Płocka 1.
 6. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszki na organizację kolonii dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, które organizuje ks. Łukasz Mika. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA (21 CZERWCA 2020 r)

 1. W poniedziałek rozpoczniemy 40 godzinne nabożeństwo, które potrwa do środy. Codziennie po mszy św. o godz. 730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. Zakończenie 40 godzinnego nabożeństwa 24 czerwca w uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela z procesją eucharystyczną po nabożeństwie czerwcowym. Zachęcam wszystkich parafian do adoracji i modlitwy.
 2. 26 czerwca w piątek na zakończenie roku szkolnego zapraszamy dzieci, młodzież
  i nauczycieli do uczestnictwa we mszy świętej o godz. 800, aby podziękować Panu Bogu za zakończony rok nauki i poprosić o błogosławieństwo na czas wakacji.
 3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w poniedziałek po mszy wieczornej.
 4. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy 11 lipca. Informacje szczegółowe w gablocie.
 5. Dziękuję mieszkańcom z os. Płocka 3 za posprzątanie kościoła i przekazaną ofiarę 130 zł. Msza św. w ich intencji w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. Na sobotę 27 czerwca do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców os. Płocka 2.

11 NIEDZIELA ZWYKŁA (14 CZERWCA 2020 r)

 1. Do czwartku w oktawie Bożego Ciała na zakończenie nabożeństwa procesja eucharystyczna przy kościele.
 2. Dziękuję mieszkańcom ul. Wąska, pl. Dąbrowskiego, za posprzątanie kościoła i przekazaną ofiarę z ul. Wąskiej – 180zł, z Pl. Dąbrowskiego 487 zł. W ich intencji msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. Na sobotę 20 czerwca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców z os. Płocka 3.

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIETEJ ( 7 CZERWCA 2020 r)

 1. 11 czerwca w czwartek będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Tegoroczna uroczystość będzie miała inny niż co roku przebieg. Po mszy św. o godz. 1030 przejdziemy z procesją eucharystyczną wokół kościoła, aby podziękować Bogu, że jest obecny z nami w sakramentalnych znakach i prosić o Jego błogosławieństwo dla całej parafii. Proszę o obecność i uczestnictwo asysty, dzieci do sypania kwiatków, służbę liturgiczną i każdego, kto swoją modlitwą i obecnością pragnie wyznać wiarę w rzeczywistą obecność Boga w Eucharystii. Po zakończeniu procesji Najświętszy Sakrament pozostanie wystawiony w kościele do mszy wieczornej.
 2. Przez oktawę Bożego Ciała (jeśli pogoda pozwoli) codziennie procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 3. W związku z nową formą przeżywania święta eucharystii 13 czerwca w naszym kościele w ciągu dnia będzie możliwość adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego II cz. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 600 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na sobotę 13 czerwca o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców ul. Wąska,
  Dąbrowskiego, św. Anny.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO ( 31 MAJA 2020 r)

 1. Od jutra rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe. Przez cały miesiąc o godz. 1730 będziemy w litanii do Serca Pana Jezusa uwielbiać Bożą miłość. Starajmy się uczestniczyć wspólnie w tej modlitwie Kościoła, a także odmawiajmy litanię indywidualnie czy wspólnie w rodzinach.
 2. W tym tygodniu:
  1 czerwca (poniedziałek) święto NMP Matki Kościoła;
  4 czerwca (czwartek) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana;
  w pierwszy piątek spowiedź rano podczas mszy świętych i wieczorem od godz. 1730. Jeżeli są osoby, które chciałyby abyśmy udali się z komunią do domu, prosimy rodzinę albo sąsiadów o kontakt z nami.
  w pierwszą sobotę miesiąca, po mszy wieczornej nabożeństwo czerwcowe połączone z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi i modlitwą zawierzenia.
 1. Za tydzień w I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730 z procesją eucharystyczną. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W czwartek (4 czerwca) ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś udzieli młodzieży w naszym kościele sakramentu bierzmowania podczas mszy o godz. 1800.
 3. W poniedziałek 1 czerwca w Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Kościele Akademickim Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim o godz. 1800 abp Grzegorz Ryś dokona Aktu Koronacji Obrazu Matki Bożej Śnieżnej i jednocześnie zawierzy Archidiecezję Łódzką Matce Bożej.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Polnej i jednej osobie z ul. Żeromskiego I cz. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 150 zł. W int. mieszkańców msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na sobotę 6 czerwca do posprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Żeromskiego (od Płockiej do Kilińskiego obie strony).

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE (24 MAJA 2020 r)

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
26 maja (wtorek) wsp. św. Filipa Nereusza;
29 maja (piątek) wsp. w. Urszuli Ledóchowskiej;
2. Dziękuję mieszkańcom ul. Kościuszki II cz. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 590 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 7.00.
1. Na sobotę 30 maja do posprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Żeromskiego i Polna (od Zachodniej do Płockiej obie strony).

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA ( 17 MAJA 2020 r)

 1. Ofiary z dzisiejszej niedzieli są przeznaczonych na wsparcie działalności naszej łódzkiej Caritas. Bóg zapłać za złożone ofiary!
 2. Dziękuję mieszkańcom Kościuszki I cz. za posprzątanie kościoła i terenu przy kościele, oraz za złożoną ofiarę 350 zł. W int. mieszkańców msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców Kościuszki (od Mickiewicza do pl. Dąbrowskiego obie strony).

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA ( 10 MAJA 2020 r)

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
  14 maja (czwartek) święto Macieja Apostoła;
  16 maja (sobota) święto Andrzeja Boboli Patrona Polski;
 1. W tym roku pierwsze komunie dzieci tych rodziców, którzy się zdecydowali będą odbywać się w rodzinach w miesiącach maju, czerwcu i lipcu w powszednie dni tygodnia, podczas mszy wieczornej o godz. 1800.
 2. Arcybiskup Grzegorz Ryś zachęca, aby w odpowiedzi na prośbę Papieża Franciszka
  w najbliższy czwartek, 14 maja podjąć modlitwę, post i dzieła miłosierdzia w intencji przezwyciężenia epidemii i jej konsekwencji.
 3. Dziękuję mieszkańcom Pileckiego (od Chrapkiewicza do Żeromskiego obie strony) za posprzątanie kościoła i terenu przy kościele, oraz za złożoną ofiarę 240 zł. W int. mieszkańców msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców Kościuszki (od Zachodniej do Mickiewicza obie strony).

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA ( 3 MAJA 2020 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:
  6 maja (środa) święto św. Filipa i Jakuba Apostołów
  8 maja (piątek) uroczystość św. Stanisława Biskupa, męczennika
 1. Codziennie nabożeństwa majowe o godz. 1730.
 2. W pierwszy czwartek od godz. 1630 adoracja i modlitwa w int. powołań.
 3. Spotkanie dla uczestników kursu przedmałżeńskiego w sobotę 9 maja po mszy wieczornej.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Pileckiego (od Zachodniej do Chrapkiewicza obie strony) za posprzątanie kościoła i terenu przy kościele, oraz za złożoną ofiarę 400 zł. W int. mieszkańców msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców Pileckiego (od Chrapkiewicza do Żeromskiego obie strony).

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA (26 KWIETNIA 2020 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:
  • 29 kwietnia (środa) święto św. Katarzyny Sieneńskiej Patronki |Europy
  • 2 maja (sobota) – uroczystość NMP Królowej Polski.
 2. Od piątku 1 maja przez cały majowy miesiąc podczas nabożeństwa o godz. 1730 będziemy w litanii loretańskiej polecać wstawiennictwu Matki Bożej nasze intencje. Starajmy się uczestniczyć wspólnie w tej modlitwie Kościoła, odmawiajmy litanię indywidualnie, w rodzinach, z sąsiadami, a także przy kapliczkach.
 3. Za tydzień w niedzielę po mszy św. o godz. 1200 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 1730 nabożeństwo majowe.
 4. W pierwszy piątek spowiedź rano podczas mszy świętych i wieczorem od godz. 1730. Jeżeli są osoby, które chciałyby abyśmy udali się z komunią do domu, prosimy rodzinę albo sąsiadów o kontakt z nami.
 5. W pierwszą sobotę nabożeństwo majowe połączone z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy wieczornej.
 6. W sprawie I komunii św. zapraszam rodziców na spotkanie do kościoła. Dla SP 2 i 1 we wtorek po mszy wieczornej, dla SP 4 w środę po mszy wieczornej.
 7. Dziękuję mieszkańcom ul. Poznańskiej i Stanka (od Mickiewicza do Sienkiewicza) za posprzątanie kościoła i terenu przy kościele, oraz za złożoną ofiarę 557 zł. W int. mieszkańców msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 8. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców ul. Pileckiego (od Zachodniej do Chrapkiewicza obie strony).

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA ( 19 KWIETNIA 2020 r)

 1. W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego możemy dostąpić odpustu darowania win i kar za grzechy już odpuszczone. Należy trwać w stanie łaski uświęcającej (bez przywiązania do grzechu), uczestniczyć we mszy świętej oraz przyjąć komunię.
 2. Dzisiaj wieczorem o godz. 1730 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 3. W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:
 • 23 kwietnia (czwartek) uroczystość św. Wojciecha Patrona Polski
 • 25 kwietnia (sobota) święto św. Marka Ewangelisty
 1. Klub PCK w Zelowie zachęca do akcji oddania krwi. Informacje szczegółowe w gablocie.
 2. Decyzję dotyczącą tegorocznej I komunii św. ustalimy po informacji, jak będzie dalej zorganizowana po 26 kwietnia nauka dzieci.
 3. Dziękuję mieszkańcom ul. Poznańskiej (od końca do Mickiewicza) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 450zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. Na sobotę 25 kwietnia do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  z ul. Poznańskiej (od Mickiewicz do Sienkiewicza obie strony).

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA (12 KWIETNIA 2020 r)

 1. Jutro drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek mszy św. niedzielny.
 2. Najbliższy tydzień to oktawa świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Ten czas niech będzie czasem napełniania się mocą Chrystusa Zmartwychwstałego. W oktawie przed mszą wieczorną o godz. 1740 koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym tygodniu w piątek nie obowiązuje post od mięsa.
 3. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tym świętem Bóg wiąże obietnicę darowania kar za grzechy już odpuszczone. Aby uzyskać odpust należy trwać w stanie łaski uświęcającej, uczestniczyć we mszy świętej oraz przyjąć komunię św.
 4. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu dekoracji kościoła na Triduum Paschalne i Wielkanoc Państwu Siekierskim i pracownikom kwiaciarni.
 5. Na sobotę 18 kwietnia do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  z ul. Poznańskiej (od końca do Mickiewicza obie strony). 

NIEDZIELA PALMOWA (5 kwietnia 2020 roku)

 1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy obchód tajemnicy paschalnej, która jest centrum dziejów zbawienia:
 • Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek o godz. 1800 mszą wieczorną wspominającą Wieczerzę Pańską;
 • liturgia Wielkiego Piątku jest adoracją tajemnicy Krzyża. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły (powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i jeden posiłek do syta). O godz. 1500
  w kościele nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godz. 1800 rozpoczniemy wieczorną liturgię Męki Pańskiej.
 • Wielka Sobota to dzień kontemplowania tajemnicy paschalnej męki-śmierci-zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, w której zbiega się cała historia naszego zbawienia.
  Uroczystą Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w tym roku o godz. 2000.
 • w Niedzielę Zmartwychwstania msze święte jak w każdą niedzielę.
 • W Wielki Piątek i Wielką Sobotę, kościół będzie otwarty cały dzień, aby każdy kto zechce miał możliwość osobistej modlitwy.
 1. Spowiedź w tym tygodniu codziennie od godz. 1700, a także podczas mszy.
 2. Święcenia pokarmów w kościele w tym roku nie będzie. Natomiast o godz. 1500 postaramy się połączyć z transmisją z naszego kościoła, podczas której pomodlimy się do Bożego Miłosierdzia i odmówimy modlitwę błogosławieństwa pokarmów obejmując nią te pokarmy, które przygotujecie w Waszych domach. Zachęcamy do wspólnej modlitwy online.
 3. Złożone ofiary na dekoracje Grobu Pańskiego i na k-ł: bezimiennie od różnych osób – 750 zł, Koła Radia Maryja – 300 zł, Koło Różańcowe Matki Bożej Pocieszenia – 100 zł; Bóg zapłać za złożone ofiary.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Piotrkowskiej numery nieparzyste za przekazaną ofiarę na kościół 220 zł.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (29 marca 2020 r)

 1. W najbliższy piątek 3 kwietnia ostatnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W tym roku nie odbędzie się droga krzyżowa ulicami Zelowa.
 2. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które są pamiątką jerozolimskich palm, jakie były słane pod stopy zmierzającego do świętego miasta Chrystusa.
 3. W tym tygodniu w pierwszy czwartek wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1630. O godz. 1730 nabożeństwo. W pierwszy piątek spowiedź podczas mszy rano i wieczorem. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy wieczornej z modlitwą zawierzenia.
 4. O liturgii Triduum Paschalnego i Wielkanocy przekażemy informację w następną niedzielę oraz zamieścimy na stronie parafii. Dla osób, które będą chciały skorzystać z sakramentu pokuty będzie taka możliwość w Wielkim Tygodniu. O szczegółach powiemy również w przyszłą niedzielę.
 5. Dziękuję mieszkańcom z ul. Piotrkowskiej (numery parzyste) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 590 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. Na przyszłą sobotę o sprzątanie kościoła proszę mieszkańców ul. Piotrkowskiej (numery nieparzyste).

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (22 marca 2020 r)

 1. W trwającej obecnie sytuacji dopóki będzie taka możliwość kościół pozostaje otwarty. Msze święte i nabożeństwa odbywają się według stałego porządku. Uczestnicząc w nabożeństwach, zachowajmy roztropność, mądrość i wzajemną odpowiedzialność za siebie wzajemnie.
 2. Jeżeli byłaby potrzeba, aby przyjść do domu z posługą sakramentalną, spowiedzią, namaszczeniem chorych, prosimy o kontakt.
 3. W środę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeżywamy tę uroczystość jako dzień wdzięczności Panu Bogu za dar życia. W tym dniu rozpoczyna się zawsze kolejny rok Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to modlitewne zobowiązanie podjętym w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Polega na codziennym odmawianiu modlitwy za dziecko oraz jednej dziesiątki różańca. W ten sposób stajemy się duchowymi rodzicami dziecka, tymi, którzy wezmą w obronę nienarodzone jeszcze dziecko, którego imię zna tylko Bóg i którego życie do Boga należy. Deklarację duchowej adopcji można złożyć w środę podczas wieczornej mszy świętej
 4. Dziękuję mieszkańcom Wolności i Wschodniej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 160 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o. 700.
 5. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z Piotrkowskiej (numery parzyste).
 6. Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty: bezimiennie – 20 zł i 100 zł;
 7. W jaki sposób będziemy mogli zorganizować liturgię i modlitwy podczas dni Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego oraz Wielkanocy, takie informacje podamy w późniejszym czasie.
 8. Rekolekcje parafialne w zaistniałej sytuacji nie odbędą się. Porządek mszy świętych będzie jak w powszednie dni tygodnia. Dlatego również intencje, jakie były przyjęta na msze o godz. 1030 i 1630 zostaną przeniesione na godziny ranne.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (15 marca 2020 r)

 1. Rekolekcje dla uczniów, które miały rozpocząć się jutro są oczywiście odwołane.
 2. Uroczystość świętego Józefa w czwartek. Przed mszą wieczorną nabożeństwo do św. Józefa.
 3. Sprawy w kancelarii prosimy ograniczyć do spraw pogrzebów i rzeczywiście niezbędnych. Zalecamy kontakt telefoniczny lub mailowy. Numery kontaktowe można znaleźć na stronie parafii.
 4. Dziękuję mieszkańcom Dzielnej i ul. Kopernika za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców z ul. Wolności i Wschodniej.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (8 marca 2020 r)

 1. W Wielkim Poście zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 2. Od przyszłego poniedziałku rozpoczną się Rekolekcje dla uczniów szkół z Zelowa. Pomóżmy im naszą modlitwą w dobrym przeżyciu przez nich tego czasu Bożej łaski.
 3. Z Sanktuarium Matki Bożej Łaskiej organizowana jest ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegółowe informacje o zapisach znajdują się w gablocie.
 4. 7 czerwca w Warszawie odbędzie się beatyfikacja prymasa Stefana Wyszyńskiego. Osoby zainteresowane wspólnym wyjazdem proszę o kontakt w zakrystii lub w kancelarii.
 5. Dziękuję mieszkańcom Złotej II cz. za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę na kościół 400 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Dzielnej
  i Kopernika.
 7. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na pomoc polskim misjonarzom w Afryce.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (1 marca 2020 r)

 1. Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ten dzień poświęcony jest pamięci bohaterów, więzionych i prześladowanych przez Służbę Bezpieczeństwa, katowanych i przetrzymywanych w więzieniach, skazywanych w sfingowanych procesach sądowych, potajemnie mordowanych. Niech pamięć o nich pomaga nam budować naszą narodową polską tożsamość. Po mszy wieczornej złożenie kwiatów przed kościołem przy pamiątkowej tablicy.
 2. W Wielkim Poście zadbajmy o aktywny udział nas i naszych bliskich w wielkopostnych ćwiczeniach. Podejmijmy czyny pokutne, wyrzeczenia. Znajdźmy czas na uczestnictwo w nabożeństwach:
 • Droga Krzyżowa w piątki:
  • o godz. 1720 prowadzona przez dzieci ze szkół podstawowych,
  • o godz. 1845 prowadzona przez młodzież;
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1720
 • Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.
 1. w pierwszy czwartek od godz. 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość adoracji i indywidualnej modlitwy. O godz. 1730 nabożeństwo w intencji powołań.
 2. w pierwszy piątek spowiedź od godz. 630 i 1700. Odwiedzimy chorych.
 3. w pierwszą sobotę, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy wieczornej z modlitwą zawierzenia.
 4. Przy obrazie Serca Pana Jezusa wyłożone są skarbonki jałmużny wielkopostnej. Zachęcam do włączenia się w tę propozycję wielkopostną. Zebrane środki przeznaczymy na pomoc dla osób samotnych i starszych.
 5. W gablocie wywieszona jest informacja o badaniach USG, które będą przeprowadzane w przychodni na Żeromskiego i na Wolności.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Złotej I cz. za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 340 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Złotej (od Dzielnej do Wolności obie strony).

SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA (23 luty 2020 r)

 1. Za tydzień po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 2. We wtorek po mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 3. W najbliższą środę 26 lutego przypada Popielec, którym rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 700, 900 i 1800. W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz do jednego posiłku do syta. Do zachowania postu zobowiązane są osoby od 18 do 60 roku życia. Przed kościołem będziemy zbierać ofiary dla naszej diecezjalnej Caritas.
 4. W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwa:
 • Droga Krzyżowa w piątki: o 1720 prowadzona przez uczniów ze szkół podstawowych; o godz. 1845 prowadzona przez młodzież.
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1720.
 • Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.
 1. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali przeznaczymy na przygotowani wystroju kościoła na Triduum Paschalne i święta wielkanocne.
 2. W okresie Wielkiego Postu w soboty odbędzie się w naszej parafii Katecheza Przedmałżeńska. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w sobotę 29 lutego po mszy wieczornej w kancelarii.
 3. Dzisiaj o godz. 1600 w Domu Kultury odbędzie się koncert karnawałowy w wykonaniu Orkiestry Dętej. Orkiestra wykona znane przeboje muzyki światowej. Organizatorzy zapraszają.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Północnej i Skłodowskiej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 1040 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców ul. Złota (od Północnej do Dzielnej obie strony).

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA(16 luty 2020 r)

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 22 luty – święto katedry św. Piotra Apostoła. Kościół nie jest zbudowany na kamieniach, ale na wierze. Istnieje dzięki łasce Boga. Naszym zadaniem jest budowanie Kościoła.
 1. Dzisiaj o godz. 1600 w Domu Kultury odbędzie się Koncert Noworoczny w wykonaniu solistów i tancerzy Teatru Wielkiego w Łodzi i Opery Wrocławskiej. Organizatorzy zapraszają.
 2. W czwartek o godz. 1900 spotkanie Kręgu Biblijnego w kancelarii.
 3. W piątek 21 lutego po mszy wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Jana Pawła za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 260 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Północnej i Skłodowskiej.

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA (9 luty 2020 r)

 1. lutego (wtorek) we wspomnienie NMP z Lourdes podczas mszy wieczornej udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.
 2. Jeszcze jutro można przynieść sprzęt elektroniczny i zostawić przy Domu Parafialnym. Pozyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej prowadzonego Siostry Orionistki.
 3. 16 lutego o godz. 1600 w Domu Kultury odbędzie się Koncert Noworoczny w wykonaniu solistów i tancerzy Teatru Wielkiego w Łodzi i Opery Wrocławskiej. Organizatorzy zapraszają.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Kilińskiego (II cz) za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 800 zł. W int. mieszkańców modlić się będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców ul. Jana Pawła II.

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA (2 luty 2019 r)

 1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • lutego (środa) wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Wzywano św. Agatę, jako patronkę chroniącą od ognia. W tym dniu w kościołach błogosławi się wodę, sól i chleb ku czci św. Agaty, które przechowywane mają nam przypominać, by w chwilach niebezpieczeństw powierzać swoje życie Bogu. Zapraszamy na ten obrzęd podczas mszy wieczornej i prosimy przynieść do poświęcenia wodę, sól i chleb.
 • lutego(czwartek) wsp. św. Pawła Miki i towarzyszy męczenników z Japonii;
 • w pierwszy czwartek od godz. 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość adoracji i indywidualnej modlitwy. O godz. 1730 nabożeństwo w intencji powołań.
 • w pierwszy piątek spowiedź od godz. 630 i 1700. Nabożeństwo o godz. 1730. Ks Proboszcz i ks. Piotr odwiedzą chorych.
 1. Klub PCK w Zelowie organizuje akcję krwiodawstwa 7 lutego. Informacje w gablocie.
 2. Rodziny Domowego Kościoła zapraszają małżonków na wspólną modlitwę 14 lutego o godz. 1800 w Bełchatowie w parafii NMP Matki Kościoła.
 3. Dziękuję mieszkańcom ul. Kilińskiego (I część) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 420 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Kilińskiego (od pl. Dąbrowskiego do podstacji obie strony).

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA (26 stycznia 2020 r)

 1. W czwartek odbędzie się spotkanie ekumeniczne w kościele ewangelicko-reformowanym o godz. 1800.
 2. W przyszłą niedzielę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Na liturgię przynieśmy świece. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, zwłaszcza w chwilach trwogi i doświadczeń przypominały nam o Chrystusie, który nieustannie oświeca nasze drogi. Ofiary złożone na tacę przeznaczymy na wsparcie zakonów kontemplacyjnych.
 3. Za tydzień po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730.
 4. W tym tygodniu:
  w pierwszą sobotę, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy wieczornej z modlitwą zawierzenia.
 1. Dziękuję mieszkańcom Zelówka za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 920 zł,. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 2. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Kilińskiego (od podstacji do Zelówka obie strony).
 3. W parafii włączamy się w zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Pozyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej prowadzonego przez Siostry Orionistki. Sprzęt można przynosić do 10 lutego i zostawić przy Domu Parafialnym. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie internetowej i w gablocie.

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA (19 stycznia 2020 r)

 1. We wtorek po mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 2. Dziękuję mieszkańcom Maurycowa (II cz) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 700 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Zelówka.
 4. Trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory przyjęli nas w domach. Dla tych, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie i chcieliby się z nami spotkać zapraszamy do kontaktu, żeby uzgodnić spotkanie.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (12 stycznia 2020 r)

 1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 1200 rozstrzygnięcie konkursu szopek. Zapraszamy szczególnie autorów wykonanych szopek.
 2. Dzisiaj w kościele o godz. 1630 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek
  w wykonaniu zespołu „Laudate Dominum” i scholii „Prowadź nas”. Zapraszamy do udziału.
 3. Dziękuję mieszkańcom Maurycowa (pr. strona) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 670 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Maurycowa (l. strona).

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim (5 stycznia 2020 r)

 1. Dziś w I niedzielę miesiąca po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Pan Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. 700, 900, 1030, 1800. Podczas każdej mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Młodzież przygotowała stoisko z kredą i kadzidłem.
 3. W uroczystość Objawienia Pańskiego po raz pierwszy zostanie zorganizowany w Zelowie Orszak Trzech Króli. Po mszy św. o godz. 1030 rozpocznie się inscenizacja przed kościołem, a następnie Orszak wyruszy ulicami Sienkiewicza, Kościuszki, Wąska, Poznańska i zakończenie nastąpi na parkingu przy przygotowanej szopce. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału, aby w strojach kolędników wziąć udział w zelowskim Orszaku.
 4. 10 stycznia po mszy wieczornej opłatek dla grup parafialnych.
 5. W przyszłą niedzielę 12 stycznia w kościele o godz. 1630 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu „Laudate Dominum” i scholii „Prowadź nas”. Organizatorzy zapraszają.
 6. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 1200 rozstrzygnięcie gminnego konkursu szopek.
 7. Dziękuję mieszkańcom Pożdżenic II cz. za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 550 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 8. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Maurycowa (prawa strona od Zelowa).
 9. Trwa wizyta duszpasterska zwana ”kolędą”. Dziękujemy wszystkim, którzy czekali na nas domach, za wspólną modlitwą z błogosławieństwem domu i rodziny. Podczas kolędy kancelaria czynna tylko po południu od godz. 16.