Ogłoszenia 2022

27 NIEDZIELA ZWYKŁA (2 października 2022 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 7 października (piątek) NMP Różańcowej
 • w pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1630 i możliwość adoracji i modlitwy o łaskę dobrych i świętych powołań. Na zakończenie nabożeństwo różańcowe.
 • w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1700. Odwiedzimy chorych.
 1. W kościele nabożeństwa różańcowe od niedzieli do piątku o godz.1715, w soboty po Mszy wieczornej. Zachęcamy grupy różańcowe oraz inne grupy do włączenia się w prowadzenie modlitwy różańcowej.
 2. 8 października w sanktuarium Matki Bożej w Łasku odbędzie się spotkanie grup Żywego różańca. Rozpoczęcie o godz. 1030. Msza św. o godz. 1200.
 3. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o godz. 1900.
 4. 7 października o godz. 1930 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i rodziców.
 5. W niedzielę 9 października o godz. 1900 w domu parafialnym spotkanie męskiej grupy św. Józefa.
 6. Dziękuję trzem paniom ze Szkolnej 5 i 12 za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 260 zł. Msza św. w intencji mieszkańców będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. Na sobotę 8 października do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Szkolna 6.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA (25 września 2022 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 29 września (czwartek) święto Archaniołów św. Michała, Gabriela, Rafała
 1. 28 września w środę o godz. 1500, na pl. Dąbrowskiego będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas, naszej Parafii, dla naszych rodzin, dla tych, którzy modlitwy szczególnie potrzebują i o pokój na świecie odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę, która tego dnia odbywać się będzie w całej Polsce.
 2. We wtorek po mszy świętej wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 3. Spotkanie Kręgu Biblijnego w tym tygodniu w czwartek o godz. 1900.
 4. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 1715 w sobotę po mszy wieczornej. Postarajmy się znaleźć czas na wspólnotową modlitwę w naszym kościele.
 5. W przyszłą niedzielę wizytacja. Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski będzie obecny w naszej parafii podczas mszy świętych o godz. 1030 i 1200.
 6. Za tydzień w niedzielę adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zakończenie nabożeństwem różańcowym o godz. 1720.
 7. 1 października Klub PCK w Zelowie organizuje akcję oddania krwi. Szczegółowe informacje w gablocie.
 8. Intencje mszalne na rok 2023 zaczniemy przyjmować od 3 października w kancelarii. Prosimy o dobre zastanowienie się nad takimi wydarzeniami w rodzinach, jak jubileusze małżeńskie, rocznice urodzin (zwłaszcza 18 urodziny), czy inne ważne dla was rocznice i wydarzenia, żeby nie czekać do ostatniej chwili, bo może nie być już wtedy wolnej intencji.
 9. Dziękuję mieszkańcom ul. Szkolnej 8 i 10 za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 300 zł. W intencji mieszkańców będziemy modlić się w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 10. Na sobotę 3 października do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Szkolnej 5, 7, 12.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA (18 września 2022 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 21 września (środa) święto świętego Mateusza, apostoła i ewangelisty
 • 23 września (piątek) św.Pio
 1. 21 września w środę spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 1900.
 2. 22 września w czwartek po mszy wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci przed I komunią.
 3. Rozpoczynamy roczne przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Spotkanie dla kandydatów i rodziców odbędzie się 7 października w piątek o godz. 1930 w domu parafialnym. W kancelarii lub zakrystii należy odebrać kartę zgłoszenia.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego 38a za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 400 zł. W intencji mieszkańców modlić się będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na sobotę 24 września o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców Szkolna 8 i 10.

24 NIEDZIELA ZWYKŁA (11 września 2022 r)

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić:
 • 14 września (środa) święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Przypomina nam ono
  o odnalezieniu relikwii krzyża i konsekracji bazyliki, w której były przechowywane. Zadbajmy o krzyże w naszych domach, czy znajdują się w godnym miejscu, pamiętając, że są znakiem naszego zbawienia. O godz. 1000 msza w int. zmarłych w kaplicy cmentarnej.
 1. W czwartek 15 września we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej wieczorem msza święta w intencji uczestników Kręgu Biblijnego oraz kobiet, które ofiarowały się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi. Po mszy świętej koronka do Siedmiu Boleści Maryi.
 2. W piątek 16 września po Mszy świętej wieczornej Różaniec w int. Anielki i rodziców. Po Różańcu będzie miała miejsce całonocna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po godz. 2200 wejście tylko bocznym wejściem. Adorację zakończymy błogosławieństwem o godz. 645.

Dziękujemy osobom, które zgłosiły się by czuwać i pełnić straż przy Eucharystycznym Sercu Jezusowym w wyznaczonych godzinach, aby również inne osoby mogły skorzystać całonocnego wystawienia Najświętszego Sakramentu w dogodnej dla siebie chwili. Zapraszamy do podjęcia ofiary tej nocnej modlitwy.

 1. 17 września 1939 roku, na mocy radziecko-niemieckiego porozumieniem zawartego w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Związek Radziecki zaatakował Polskę. Przechowujmy pamięć o tym wydarzeniu, o bohaterskich obrońcach naszej Ojczyzny i o Rodakach zesłanych na Syberię, do Kazachstanu czy Rosji.
 2. W przyszłą niedzielę 18 września w Kolegiacie w Łasku odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe. Rozpocznie się mszą świętą o godz. 1430.
 3. 18 września w przyszłą niedzielę mija pierwsza rocznica, kiedy święcenia kapłańskie przyjął ks. Łukasz. Pamiętajmy i wspierajmy go modlitwą w dalszej służbie kapłańskiej w naszej parafii.
 4. Chłopców, którzy są już po I komunii świętej zapraszamy do służby ministranckiej. Rodziców, którzy chcą, aby syn służył przy liturgii w kościele prosimy o kontakt z ks. Łukaszem.
 5. Na spotkanie w sprawie wizytacji Księdza biskupa Ireneusza Pękalskiego zapraszam przedstawicieli grup parafialnych we wtorek po mszy wieczornej.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego 38b za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 130 zł. Msza św. w ich intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. Na sobotę 17 września do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Żeromskiego 38a.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA (4 września 2022 r)

 1. W tym tygodniu:
 • 8 września (czwartek) – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
 1. 2 października ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski przeprowadzi w naszej parafii wizytację kanoniczną. Spotkanie organizacyjne dla grup parafialnych odbędzie się w tygodniu po następnej niedzieli. Proszę grupy parafialne o przygotowywanie sprawozdań.
 2. 9 września w Domu Kultury o godz. 1800 odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego „1970” autorstwa Tomasza Wolskiego. Szczegółowe informacje w gablocie.
 3. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego 38 za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę 240 zł. Msza św. w intencji mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. Na sobotę 11 września do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców Żeromskiego 38b.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA (28 SIERPNIA 2022 r)

 1. Dzisiaj o 21.00 zapraszamy na Apel jasnogórski i modlitwę różańcową w intencji łaski zdrowia dla Anielki.
 2. W tym tygodniu:
 • w pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1630 i możliwość adoracji i modlitwy o łaskę dobrych i świętych powołań. Na zakończenie nabożeństwo
  o godz. 1730.
 • w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1700. Nabożeństwo wynagradzające Sercu Pana Jezusa o godz. 1730. Odwiedzimy chorych.
 • w pierwszą sobotę po mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu. Sercu Maryi.
 1. 1 września w czwartek o godz. 800 msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy uczniów, rodziców, dyrekcje, grono pedagogiczne i pracowników szkół. Poświęcenie przyborów szkolnych dzieci z klas pierwszych w przyszłą niedzielę podczas mszy świętej o godz. 1030.
 2. We wtorek po mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 3. 10 września planowany jest wyjazd do Sandomierza – „Śladami ojca Mateusza”. Szczegółowe informacje na ogłoszeniu w gablocie.
 4. Z piątku na sobotę 16/17 września byłaby możliwość nocnej adoracji. Odbędzie się ona jeśli na każdą godzinę będą przynajmniej dwie osoby. Wszystkich, którzy chcieliby przeżyć tę formę modlitwy zapraszamy do wpisania na listę w kancelarii lub u księdza Ireneusza.
 5. W niedzielę 2 października odbędzie się w parafii wizytacja kanoniczna. Przeprowadzi ją Biskup Ireneusz Pękalski.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Żeromskiego 36a za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę zł. W intencji mieszkańców modlić się będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. Na sobotę 3 września do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Żeromskiego 38.

21 NIEDZIELA ZWYKŁA (21 SIERPNIA 2022 r)

 1. Dzisiaj wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Ok. godz. 1300 pielgrzymi zatrzymają się przy naszym kościele w porze obiadowej. Zapraszam do pomocy w wydaniu posiłku dla pielgrzymów
 2. W przyszłą niedzielę msza odpustowa o godz. 1200. Na zakończenie mszy świętej procesja eucharystyczna przy kościele.
 3. W piątek uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze święte o godz. 700, 900, 1800.
 4. 3 września organizowany jest wyjazd dla rodzin do Rodzinnego Parku Rozrywki w Zatorze. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z księdzem Łukaszem.
 5. Dziękuję mieszkańcom os. Płocka 4 i 5, ul. Żeromskiego 36 za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę na kościół 180 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. Na sobotę 27 sierpnia do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Żeromskiego 36a.

20 NIEDZIELA ZWYKŁA (14 SIERPNIA 2022 r)

 1. W czwartek i piątek przyjęliśmy pielgrzymów z Płocka. Dziękuję za przekazane ofiary pieniężne i inne dary, za pomoc w przygotowaniu i organizacji posiłku osobom z grup parafialnych i wszystkim, którzy przyszli pomóc.
 2. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte o 700, 900, 1200 i 1800. Msza święta o 1200 będzie w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wojska Polskiego.
 3. Można zapisywać się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. 21 sierpnia w niedzielę pielgrzymi wyruszą na Jasną Górę. W niedzielę pielgrzymi ok. godz. 1300 zatrzymają się przy naszym kościele w porze obiadowej. Zapraszam do pomocy w wydaniu posiłku dla pielgrzymów.
 4. 19 sierpnia organizowana jest pielgrzymka do Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie. Szczegółowe informacje na ogłoszeniu w gablocie.
 5. Dziękuję mieszkańcom ul. Płocka 6 i 7 za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 439 zł. W intencji mieszkańców modlić się będziemy w przyszłą niedzielę podczas mszy o godz. 700.
 6. Na sprzątane kościoła w sobotę 20 sierpnia zapraszam mieszkańców ul. Płocka 4, 5
  i Żeromskiego 36.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA (7 SIERPNIA 2022 r)

 1. Dzisiaj po mszy południowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji, którą zakończymy nabożeństwem o 1730. O 1500 modlitwy do miłosierdzia Bożego.
 2. W czwartek 11 sierpnia na postój przy naszym kościele na śniadanie zatrzymają się uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Płockiej, a 12 sierpnia przyjadą uczestnicy pielgrzymki rowerowej. Dzisiaj zbieramy ofiary na organizację poczęstunku i przyjęcia pielgrzymów. W środę po mszy wieczornej proszę o pomoc, szczególnie mężczyzn do rozstawienia stołów i ławek przy domu parafialnym. W czwartek zapraszam do pomocy w przygotowaniu śniadania i przyjęciu pielgrzymów na godz.630 do domu parafialnego.
 3. Od środy w kancelarii można zapisywać się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.
 4. 19 sierpnia organizowana jest pielgrzymka do Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie. Szczegółowe informacje na ogłoszeniu przy wejściu do kościoła.
 5. Dziękuję mieszkańcom os. Płocka 1 za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 120 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W przyszłą sobotę do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Płocka 6 i 7.

18 NIEDZIELA ZWYKŁA (31 LIPCA 2022 r)

 1. Jutro 1 sierpnia obchodzimy 78 rocznicę Powstania Warszawskiego. Niech przykład tych Polaków, którzy złożyli ofiarę życia z miłości do Ojczyzny będzie dla nas wezwaniem do budowania patriotyzmu w obecnych czasach.
 2. Za tydzień comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 3. W tym tygodniu:
 • 6 sierpnia (sobota) święto Przemienienia Pańskiego;
 • w pierwszy czwartek modlić się będziemy w int. powołań. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1630 i zakończenie nabożeństwem o godz. 1730.
 • w pierwszy piątek możliwość do skorzystania z daru Komunii pierwszopiątkowej. Spowiedź od godz. 630 i 1715.
 • w pierwszą sobotę msza święta z zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi i po mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające.
 1. W sierpniu będziemy gościli pielgrzymów z Płocka. 11 sierpnia na postój przy naszym kościele zatrzymają się uczestnicy Pieszej Pielgrzymki, a 12 sierpnia uczestnicy pielgrzymki rowerowej. W następną niedzielę będziemy zbierać ofiary na organizację poczęstunku i przyjęcia pielgrzymów. Proszę, abyście, tak, jak do tej pory pomogli w organizacji przyjęcia pielgrzymów. Osoby, które chcą włączyć się w organizację przyjęcia pielgrzymów zapraszam na spotkanie w środę po mszy wieczornej.
 2. Dziękuję mieszkańcom os. Płocka 2 za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę
  i złożoną ofiarę 120 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. Na sobotę 6 sierpnia do pomocy w sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców os. Płocka 1.
 4. Przed kościołem zbiórka na wsparcie dzieł realizowanych przez Caritas. Bóg zapłać złożone ofiary.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA (24 LIPCA 2022 r)

 1. 27 lipca 1920 roku, w obliczu bolszewickiego zagrożenia, biskupi polscy na Jasnej Górze dokonali Aktu poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. (Trzy tygodnie później, 15 sierpnia 1920 roku, rozegrała się zwycięska bitwa na przedpolach Warszawy zwana „Cudem nad Wisłą”). W środę w 102 rocznicę tego poświęcenia zapraszamy: o 1730 Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; o 1800 Ofiara Mszy Świętej z prośbą o Boże błogosławieństwo i ratunek dla naszej Ojczyzny; po mszy Akt zawierzenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu.
 2. W gablocie znajdują się ogłoszenia o akcji oddawana krwi oraz o konkursie plastycznym organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych.
 3. Dziękuję mieszkańcom os. Płocka 3 za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 250 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. Na sobotę 30 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców os. Płocka 2.
 5. Dzisiaj po mszy świętej poświęcenie samochodów oraz innych pojazdów. Św. Krzysztofa prosimy, aby wypraszał mądrość i roztropność oraz bezpieczne wyjazdy dla każdego kierowcy. Będziemy też zbierać ofiary na zakup środków transportu na potrzeby misji.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA (17 LIPCA 2022 r)

 1. We wtorek po mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 2. W przyszłą niedzielę po mszach świętych odbędzie się poświęcenie samochodów oraz innych pojazdów. Św. Krzysztofa będziemy prosili, aby wypraszał mądrość i roztropność oraz bezpieczne podróże dla każdego kierowcy. Będziemy też zbierać ofiary na zakup środków transportu na potrzeby misji.
 3. Dziękuję mieszkańcom z ul. Żeromskiego II cz. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kościół 404 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. Na sobotę 23 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców os. Płocka 3.

15 NIEDZIELA ZWYKŁA (10 LIPCA 2022 r)

 1. 16 lipca w liturgiczne wspomnienie NMP z Góry Karmel o godz. 1700 możliwość adoracji do mszy wieczornej. Po mszy dla osób, które zgłosiły się do przyjęcia szkaplerza, nałożenie szkaplerza i modlitwa różańcowa.
 2. Dziękuję mieszkańcom z ul. Polnej i Żeromskiego I cz. za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 600 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. Na sobotę 17 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Żeromskiego (obie strony od Płockiej do Kilińskiego).

14 NIEDZIELA ZWYKŁA (3 LIPCA 2022 r)

 1. W sobotę 16 lipca po Mszy Świętej wieczornej będzie w naszej parafii możliwość przyjęcia szkaplerza Matki Bożej. Sercem tego nabożeństwa jest oddanie się Chrystusowi na wzór Maryi przez poświęcenie się na Jej służbę, życie w zjednoczeniu z Nią i naśladowanie Jej cnót. Szkaplerz jest symbolicznym „habitem”. Przyjmując go, korzystamy z dóbr duchowych zakonu karmelitańskiego poświęconego służbie Matce Najświętszej. Osoby chętne do przyjęcia szkaplerza zapraszamy do zapisów w zakrystii lub kancelarii do 11 lipca.
 2. Dziękuję mieszkańcom pl. Dąbrowskiego, św. Anny, Wąskiej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 607 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. Na sobotę 9 lipca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  Polna i Żeromskiego (od Zachodniej do Płockiej obie strony).

13 NIEDZIELA ZWYKŁA (26 CZERWCA 2022 r)

 1. W okresie wakacyjnym kancelaria jest czynna: w poniedziałek, środę i piątek od 1630 do 1730, we wtorek, czwartek i sobotę od 900 do 1030.
 2. Za tydzień po mszy południowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji, którą zakończymy nabożeństwem o 1730. O 1500 modlitwy do miłosierdzia Bożego.
 • w pierwszy piątek nabożeństwo o godz. 1730. Spowiedź od godz. 630 i 1715. Udamy się do chorych.
 • w pierwszą sobotę msza święta z zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi i po mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające.
 1. We wtorek 28 czerwca wsp. św. Ireneusza. Jest to dzień imienin ks. Ireneusza. Pamiętajmy w tym dniu o nim, aby w modlitwie polecać solenizanta opiece Bożej.
 2. We wtorek po mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 3. W sobotę 16 lipca po Mszy Świętej wieczornej będzie w naszej parafii możliwość przyjęcia szkaplerza Matki Bożej. Sercem tego nabożeństwa jest oddanie się Chrystusowi na wzór Maryi przez poświęcenie się na Jej służbę, życie w zjednoczeniu z Nią i naśladowanie Jej cnót. Szkaplerz jest symbolicznym „habitem”. Przyjmując go, korzystamy z dóbr duchowych zakonu karmelitańskiego poświęconego służbie Matce Najświętszej. Osoby chętne do przyjęcia szkaplerza zapraszamy do zapisów w zakrystii lub kancelarii do 11 lipca.
 4. Dziękuję mieszkańcom z ul. Kościuszki II cz. za posprzątanie kościoła i przekazaną ofiarę 744 zł. Msza św. w ich intencji w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. Na sobotę 2 lipca do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców z Wąskiej, św. Anny i pl. Dąbrowskiego.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA (19 CZERWCA 2022 r)

 1. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie wianków i procesja.
 2. Trwają nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa od niedzieli do piątku o godz. 1730 a w soboty po mszy wieczornej.
 3. 21 czerwca we wtorek odbędzie się w naszej parafii sakrament bierzmowania, którego udzieli ks. Biskup Ireneusz Pękalski. Dlatego we wtorek nie odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 4. W czwartek i piątek całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 5. 24 czerwca w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce odbędzie się akt poświęcenia siebie Sercu Jezusa i Sercu Maryi. Przez to poświęcenie chcemy odnowić uznanie Jezusa Chrystusa Królem własnego serca, małżeństwa, rodziny i Ojczyzny. Główna uroczystość odbędzie się w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszej parafii zapraszamy o 2100 na apel Jasnogórski i akt poświęcenia.
 6. Z racji uroczystości 24 czerwca w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Po nabożeństwie procesja eucharystyczna.
 7. W sobotę Niepokalanego Serca Maryi. Oddajemy hołdu Sercu, pod którym począł się Zbawiciel. Maryja uczy nas szukania Boga sercem, byśmy wciąż nie przestawali Go szukać.
 8. 24 czerwca w piątek na zakończenie roku szkolnego zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców do uczestnictwa we mszy świętej o godz. 800, aby podziękować Panu Bogu za zakończony rok nauki i poprosić o błogosławieństwo na czas wakacji.
 9. Dziękuję rodzicom i młodzieży do bierzmowania za posprzątanie kościoła i terenu przy kościele.
 10. Na sobotę 25 czerwca do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców z Kościuszki (od Mickiewicza do pl. Dąbrowskiego obie strony).

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIETEJ ( 12 CZERWCA 2022 r)

 1. Trwają nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do uczestnictwa i oddania się Bożemu Sercu.
 2. Od środy 15 czerwca rozpoczniemy nowennę, aby przygotować siebie, nasze rodziny, parafię w łączności z całym Kościołem w Polsce do zawierzenia w dniu 24 czerwca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. 16 czerwca w czwartek będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Po mszy św. o godz. 1030 przejdziemy z procesją eucharystyczną ulicami Sienkiewicza, Kilińskiego, Żeromskiego, św. Anny, Kościuszki, aby podziękować Bogu, że jest obecny z nami w sakramentalnych znakach i prosić o Jego błogosławieństwo dla całej parafii. Proszę o obecność i uczestnictwo asysty, dzieci do sypania kwiatków, służbę liturgiczną, scholę i każdego, kto swoją modlitwą i obecnością pragnie wyznać wiarę w rzeczywistą obecność Boga w Eucharystii. Osoby, które chcą przygotować miejsca na ołtarze mogą zgłaszać się po wyposażenie liturgiczne.
 4. Przez oktawę Bożego Ciała (jeśli pogoda pozwoli) codziennie procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 5. W Boże Ciało VI festyn parafialny. Zapraszamy od godz. 1600 do wspólnego, rodzinnego spędzenia tego popołudnia. Dziękuję też za wszelkie przekazane dary i środki na organizację festynu.
 6. W poniedziałek przygotowania do festynu, sprzątanie i porządkowanie terenu. Jeśli ktoś chciałby pomóc zapraszamy od godz. 1900.
 7. 21 czerwca odbędzie się w naszej parafii sakrament bierzmowania, którego udzieli ks. Biskup Ireneusz Pękalski. W tym tygodniu zapraszam do sprzątania kościoła rodziców i kandydatów do bierzmowania.
 8. Dziękuję rodzicom dzieci rocznicowych ze SP 1 i 2 za przygotowanie i posprzątanie kościoła.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO ( 5 CZERWCA 2022 r)

 1. W tym tygodniu:
 • 6 czerwca (poniedziałek) święto NMP Matki Kościoła;
 • 9 czerwca (czwartek) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana;
 1. W czwartek zapraszamy na Krąg Biblijny o godz. 1900.
 2. W czwartek po mszy wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci klas drugich.
 3. Obchody święta eucharystii rozpoczną się 10 czerwca w piątek mszą w katedrze o godz. 1900 . Natomiast 11 czerwca w kościele po mszy rano rozpoczniemy całodzienną adorację zakończoną nabożeństwem czerwcowym. Zachęcamy w tym dniu do adoracji i dziękczynienia za dar Eucharystii.
 4. 16 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Po mszy św. o godz. 1030 przejdziemy w procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii, aby podziękować Bogu, że jest obecny z nami w Kościele w sakramentalnym znaku chleba i prosić o Jego błogosławieństwo dla całej parafii. Przejdziemy ulicami Sienkiewicza, Kilińskiego, Żeromskiego, św. Anny, Kościuszki, Pl. Dąbrowskiego i zakończymy przy kościele. Proszę o zgłaszanie miejsc do przygotowania ołtarzy eucharystycznych i również o pomoc w tych przygotowaniach, bo jest to święto wszystkich nas wierzących, a nie tylko wybranych osób.
 5. Ireneusz zaprasza 18 czerwca na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Koszt 100 zł. Zapisy do 12 czerwca. Więcej informacji w gablocie.
 6. W sobotę 11 czerwca na mszy o godz. 1800 rocznica dzieci ze SP nr 1 i 2.
 7. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam rodziców dzieci rocznicowych ze SP 1 i 2.
 8. Przed kościołem można złożyć ofiarę na wsparcie dzieł prowadzonych przez Caritas. Bóg zapłać!

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE (29 MAJA 2022 r)

 1. We wtorek święto Nawiedzenia NMP. Podczas mszy wieczornej będziemy modlić się
  w intencji przebłagalnej za profanacje, bluźnierstwa, brak czci i szacunku wobec Najświętszego Ciała i Najdroższej Krwi Pańskiej.
 2. W środę 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 1730 a w soboty po mszy wieczornej.
 3. W pierwszy czwartek od 1630 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 4. W pierwszy piątek spowiedź rano od 630. i po południu od godz. 1715. Udamy się do chorych.
 5. W pierwszą sobotę po mszy wieczornej nabożeństwo czerwcowe połączone z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. W czwartek zapraszamy na Krąg Biblijny o godz. 1900.
 7. W Boże Ciało 16 czerwca odbędzie się kolejny VI festyn parafialny. Zapraszamy do udziału w konkursie na najlepsze ciasto i zachęcam panie do przygotowania ciast, które zawsze podczas festynu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jest również możliwość wzięcia udziału w konkursie na hasło naszego parafialnego festynu. Regulaminy konkursów będą udostępnione na stronie parafialnej i w gablocie.
 8. Ireneusz zaprasza 18 czerwca na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Koszt 100 zł. Zapisy do 12 czerwca. Więcej informacji w gablocie.
 9. Dziękuję rodzicom, których dzieci dzisiaj przystępują po raz pierwszy do komunii za posprzątanie i przygotowanie kościoła oraz terenu przy kościele.
 10. Dziękuję za złożone ofiary na kościół: od rodziców dzieci komunijnych ze SP 4 – 1000 zł, bezimiennie – 50 zł; Bóg zapłać!
 11. W sobotę 4 czerwca na mszy o godz. 1800 rocznica dzieci ze SP nr 4.
 12. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam rodziców dzieci rocznicowych ze SP 4.

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA ( 22 MAJA 2022 r)

 1. Dzisiaj o godz. 2000 wieczór adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 2. W tym tygodniu:
 • 24 maja (wtorek) wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;
 • 26 maja (czwartek) wspomnienie św. Filipa Neri;
 1. W poniedziałek po mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 2. Kobiety, które podjęły przygotowanie do zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, zapraszamy na spotkanie w sobotę po mszy wieczornej.
 3. W przyszłą niedzielę odbędzie się komunia dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 podczas mszy o godz. 1030 i dzieci ze szkoły podstawowej nr 2 podczas mszy o godz. 1200. Dla dzieci i rodziców będą zarezerwowane ławki.
 4. W tym tygodniu w czwartek po mszy wieczornej spowiedź przed pierwszą komunią dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 1, a w piątek po mszy wieczornej dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 2.
 5. Dziękuję rodzicom, których dzieci dzisiaj przystępują po raz pierwszy do komunii za przygotowanie i posprzątanie kościoła, za umycie ogrodzenia przy ulicy i posprzątanie terenu przy kościele.
 6. A w tym tygodniu w piątek wieczorem do sprzątania kościoła zapraszam rodziców dzieci komunijnych z przyszłej niedzieli.

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA (15 MAJA 2022 r)

 1. W czwartek o godz. 1900 zapraszamy na Krąg Biblijny.
 2. W sobotę po mszy wieczornej spotkanie dla kobiet, które podjęły przygotowanie do zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
 3. W tym tygodniu w piątek po mszy wieczornej spowiedź przed pierwszą komunią dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 4.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 1200 odbędzie się komunia dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 4. Dla dzieci i rodziców będą zarezerwowane ławki.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 2000 wieczór adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Zapraszamy do modlitwy i uwielbienia.
 6. W Boże Ciało 16 czerwca odbędzie się kolejny VI festyn parafialny. Zapraszamy do udziału w konkursie na najlepsze ciasto i zachęcam panie do przygotowania ciast, które zawsze podczas festynu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jest również możliwość wzięcia udziału w konkursie na hasło naszego parafialnego festynu. Regulaminy konkursów będą udostępnione na stronie parafialnej i w gablocie.
 7. Dziękuję mieszkańcom Kościuszki I cz. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 600 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 8. A w tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam rodziców dzieci komunijnych w piątek wieczorem.
 9. 22 maja na targowisku będzie czynny punkt poboru krwi. Klub PCK zaprasza do udziału w akcji.

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA ( 8 MAJA 2022 r)

 1. Przez cały majowy miesiąc w litanii loretańskiej polecamy wstawiennictwu Matki Bożej nasze intencje. Starajmy się uczestniczyć wspólnie w tej modlitwie Kościoła, odmawiajmy litanię indywidualnie, w rodzinach, z sąsiadami, a także przy kapliczkach. Nabożeństwa codziennie o godz. 1730, a w soboty po mszy wieczornej.
 2. Schola dziecięca „Prowadź nas” zaprasza na wieczór z Matką Boża Fatimską 13 maja, po Mszy Świętej wieczornej.
 3. 15 maja w Parznie w dwusetną rocznicę urodzin sługi Bożej Wandy Malczewskiej odbędą się uroczystości archidiecezjalne. Jest możliwość wspólnego wyjazdu z parafii o godz. 1100. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii do 13 maja.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Chrapkiewicza i Pileckiego (od Chrapkiewicza do Żeromskiego obie strony) za posprzątanie kościoła i terenu przy kościele, za posprzątanie kancelarii i przy plebani oraz za złożoną ofiarę 430 zł. W int. mieszkańców msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców Kościuszki ((od Zachodniej do Mickiewicza obie strony).

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA (1 MAJA 2022 r)

 1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 1200 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 1500 modlitwy do miłosierdzia Bożego, a o 1730 nabożeństwo majowe.
 2. W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:
 • 3 maja (wtorek) uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte o godz. 700, 900, 1200 i 1800. Msza święta o godz. 1200 w intencji Ojczyzny.
 • 7 maja (sobota) – wieczorem o godz. 1800 msza św. w int. Strażaków z OSP w Zelowie.
 • W pierwszy czwartek adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1630.
 • W pierwszy piątek spowiedź rano 630 i po południu od godz. 1715. Odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych.
 • W pierwszą sobotę nabożeństwo majowe połączone z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy wieczornej
 1. Przez cały majowy miesiąc w litanii loretańskiej polecamy wstawiennictwu Matki Bożej nasze intencje. Starajmy się uczestniczyć wspólnie w tej modlitwie Kościoła, odmawiajmy litanię indywidualnie, w rodzinach, z sąsiadami, a także przy kapliczkach. Nabożeństwa codziennie o godz. 1730, a w soboty po mszy wieczornej.
 2. 15 maja w Parznie w dwusetną rocznicę urodzin sługi Bożej Wandy Malczewskiej odbędą się uroczystości archidiecezjalne. Jest możliwość wspólnego wyjazdu z parafii o godz. 1100. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii do 13 maja.
 3. Dziękuję mieszkańcom ul. Pileckiego (od Zachodniej do Chrapkiewicza) za posprzątanie kościoła i terenu przy kościele, oraz za złożoną ofiarę 690 zł. W int. mieszkańców msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. W najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców ul. Chrapkiewicza
  i Pileckiego (od Chrapkiewicza do Żeromskiego obie strony).
 5. Spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych w czwartek po mszy wieczornej.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA ( 24 KWIETNIA 2022 r)

 1. Rozpoczęte zostały prace wymiany okien. Proszę o zachowanie bezpieczeństwa w kościele.
 2. W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego możemy dostąpić łaski darowania win i kar za grzechy już odpuszczone. Należy trwać w stanie łaski uświęcającej (bez przywiązania do grzechu), uczestniczyć we mszy świętej oraz przyjąć komunię.
 3. Dzisiaj wieczorem o godz. 1730 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  25 kwietnia (poniedziałek) święto św. Marka Ewangelisty
  26 kwietnia (wtorek) uroczystość św. Wojciecha
 1. We wtorek spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 2. W czwartek o 1900 zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego.
 3. Za tydzień w niedzielę po mszy św. o godz. 1200 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 1730 rozpoczynamy nabożeństwa majowe.
 4. W obecnym czasie niepewności nieocenioną wartością jest kojąca obecność matczynego serca. Potrzeba serc kobiecych, aby na wzór Niepokalanego Serca Maryi, były wierne Jezusowi i żyły zgodnie z wolą Bożą. Zapraszamy kobiety w każdym wieku, by podjęły poświęcenie się i powierzenie życia Matce Bożej. Poprzedzone jest ono 33 dniowym przygotowaniem. Kobiety, które chciałyby podjąć takie wyzwanie prosimy o kontakt z ks. Ireneuszem do 25 kwietnia.
 5. Dziękuję mieszkańcom ul. Poznańskiej II cz.i Stanka za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 620 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. Na sobotę 30 kwietnia do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  z ul. Pileckiego (obie strony od Zachodniej do Chrapkiewicza).

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA (17 KWIETNIA 2022 r)

 1. Jutro Wielkanocny Poniedziałek. Porządek mszy św. niedzielny.
 2. Najbliższy tydzień to oktawa świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Ten czas niech będzie czasem napełniania się mocą Chrystusa Zmartwychwstałego. W oktawie przed mszą wieczorną o godz. 1740 nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym tygodniu w piątek nie obowiązuje post.
 3. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tym świętem Bóg wiąże obietnicę darowania kar za grzechy już odpuszczone. Aby uzyskać odpust należy trwać w stanie łaski uświęcającej, uczestniczyć we mszy świętej oraz przyjąć komunię św.
 4. W obecnym czasie niepewności nieocenioną wartością jest kojąca obecność matczynego serca. Potrzeba serc kobiecych, aby na wzór Niepokalanego Serca Maryi, były wierne Jezusowi i żyły zgodnie z wolą Bożą. Zapraszamy kobiety w każdym wieku, by podjęły poświęcenie się i powierzenie życia Matce Bożej. Poprzedzone jest ono 33 dniowym przygotowaniem. Kobiety, które chciałyby podjąć takie wyzwanie prosimy o kontakt z ks. Ireneuszem do 25 kwietnia. Odbędzie się spotkanie, aby wyjaśnić, jaki jest sens takiego poświęcenia i jak będzie wyglądało przygotowanie.
 5. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu dekoracji kościoła na Triduum Paschalne i Wielkanoc Państwu Siekierskim i pracownikom.
 6. Na sobotę 24 kwietnia do pomocy przy sprzątaniu kościoła zapraszam mieszkańców
  z ul. Poznańskiej (od Mickiewicza do Sienkiewicza obie strony).

NIEDZIELA PALMOWA (10 kwietnia 2022 r)

 1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy obchód tajemnicy paschalnej, która jest centrum historii zbawienia. Rozpoczynamy też czas parafialnych rekolekcji, które prowadzi ks. Marek Kidoń z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. W poniedziałek i wtorek msze św. o godz.700, 900, 1630, 1800. Wtorek jest dniem spowiedzi, którą rozpoczniemy od godz.700, a następnie 15 minut przed każdą mszą.
 • Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek o godz. 1800 wieczorną mszą Wieczerzy Pańskiej;
 • liturgia Wielkiego Piątku jest adoracją tajemnicy Krzyża. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły (powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i jeden posiłek do syta). O godz. 1500 w kościele nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego rozpoczynające nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia. O godz. 1800 rozpoczniemy wieczorną liturgię Męki Pańskiej.
 • Wielka Sobota to dzień ciszy i kontemplowania tajemnicy paschalnej męki-śmierci-zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, w której zbiega się cała historia naszego zbawienia. Uroczystą Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 2000 i zakończymy procesją rezurekcyjną.
 • w Niedzielę Zmartwychwstania msze święte jak w każdą niedzielę.
 • W Wielki Piątek i Wielką Sobotę, kościół będzie otwarty cały dzień, aby każdy miał możliwość osobistej modlitwy.
 1. Święcenia pokarmów w sobotę od godz. 900 do 1500 .
 2. Przed kościołem jest przygotowane stoisko z wypiekami wielkanocnymi i świecami caritas. Zapraszamy.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (3 kwietnia 2022 r)

 1. Zachęcamy mężczyzn, mężów, ojców do poświęcenia się św. Józefowi. Potrzeba w świecie mężczyzn, którzy na wzór św. Józefa i z Jego potężnym wsparciem będą starali się żyć zgodnie z wolą Bożą. Poświęcenie jest poprzedzone 33 dniowym przygotowaniem. Wszystkich odważnych mężczyzn, którzy chcieliby podjąć takie wyzwanie, po szczegółowe informacje zapraszamy, aby zgłaszali się do ks. Ireneusza do 7 kwietnia.
 2. W pierwszy czwartek adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1630.
 3. W najbliższy piątek 8 kwietnia przejdziemy z nabożeństwem Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy ją po mszy wieczornej i przejdziemy z kościoła ulicami Sienkiewicza, pl. Dąbrowskiego, Kilińskiego, Dzielna, Wschodnia, Wolności, Sienkiewicza do kościoła. Na liturgię weźmy ze sobą świece. W gablocie wywieszony jest porządek grup, które zapraszam do niesienie krzyża.
 4. Za tydzień Niedzielą Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które są pamiątką jerozolimskich palm, jakie były słane pod stopy zmierzającego do świętego miasta Chrystusa. Podczas mszy o 1030 po poświęceniu palm, przejdziemy z procesja wokół kościoła.
 5. W Niedzielę Palmową rozpoczniemy również parafialne rekolekcje. W poniedziałek
  i wtorek msze św. o godz.700, 900, 1630, 1800. Wtorek będzie dniem spowiedzi, którą rozpoczniemy od godz.700, a następnie 15 minut przed każdą mszą. Proszę serdecznie, abyście znaleźli czas na uczestnictwo w sakramencie pojednania. Rekolekcje będzie prowadził Marek Kidoń z diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Proszę was o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i całej parafii, o dobre przeżycie dla nas tego czasu Bożej łaski. Ponieważ w dni rekolekcji godziny mszy świętych są zmienione proszę o sprawdzenie w zakrystii bądź kancelarii zamówionych w te dni intencji.
 6. Dziękuję mieszkańcom z Piotrkowskiej (numery nieparzyste) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 455 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. Na przyszłą sobotę o sprzątanie kościoła proszę mieszkańców Poznańskiej (od końca do Mickiewicza).
 8. Dzisiaj są do nabycia palemki oraz ozdoby wielkanocne wykonane przez dzieci ze scholii. Pozyskane środki będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla dzieci.
 9. Pracownicy Domu Samopomocy w Walewicach proszą o pomoc w zorganizowaniu artykułów spożywczych i chemicznych dla przebywających w ośrodku uchodźców z Ukrainy. Lista artykułów znajduje się w gablocie. Proszę je przekazywać bezpośrednio do ośrodka w Walewicach.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (27 marca 2022 r)

 1. Dzisiaj o godz. 2000 w kościele modlitwa Adoracji i Uwielbienia Pana Jezusa
  w Najświętszym Sakramencie.
 2. W obecnym czasie zamętu potrzeba wielkiego zaangażowania mężczyzn, aby na wzór św. Józefa i z Jego potężnym wsparciem żyli zgodnie z wolą Bożą. Dlatego wraz z grupą mężczyzn chcemy podjąć poświęcenie się św. Józefowi. Poprzedzone jest ono 33 dniowym przygotowaniem. Wszystkich odważnych mężczyzn, którzy chcieliby podjąć takie wyzwanie zapraszamy, aby zgłaszali się do ks. Ireneusza do 7 kwietnia. Odbędzie się spotkanie, aby wyjaśnić, jaki jest sens takiego poświęcenia i jak będzie wyglądało przygotowanie.
 3. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego Papież Franciszek w jedności z całym Kościołem zawierzył świat i Kościół, a zwłaszcza Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Ale na tym nie koniec. Aby ten akt mógł w pełni działać w naszym osobistym życiu, potrzebujemy zjednoczenia naszego serca z sercem Maryi, a także spełnienia Jej prośby. Maryja dała obietnicę: „przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź (tzn. będą w stanie łaski uświęcającej, spowiedź może odbyć się wcześniej), przyjmą komunię świętą, odmówią jedną część różańca i przez 15 minut rozmyślania na tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia. Zapraszamy w sobotę 2 kwietnia na Mszę Świętą o godz. 1800, i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 4. W czwartek zapraszamy na ostatni przed Wielkanocą krąg biblijny o godz. 1900.
 5. W pierwszy piątek spowiedź rano od 630 i wieczorem od 1700. Udamy się do chorych.
 6. Droga Krzyżowa ulicami Zelowa odbędzie się w piątek 8 kwietnia. Rozpoczęcie po mszy wieczornej.
 7. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy od Niedzieli Palmowej.
 8. Przed kościołem znajduje się stoisko ze świecami caritas. Pozyskane środki przeznaczymy na pomoc osobom starszym i samotnym.
 9. W przyszłą niedzielę będą do nabycia palemki oraz ozdoby wielkanocne wykonane przez dzieci ze scholii. Pozyskane środki będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla dzieci.
 10. Dziękuję mieszkańcom Piotrkowskiej (numery parzyste) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 720 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o. 700.
 11. Dziękuję strażakom za przycięcie drzew przy kościele, oraz rodzicom, dzieciom ze scholii, ministrantom za uporządkowanie terenu przy kościele, uprzątnięcie liści i ściętych gałęzi.
 12. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z Piotrkowskiej (numery nieparzyste).

 

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (20 marca 2022 r)

 1. Spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych w środę po mszy wieczornej.
 2. W piątek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeżywamy tę uroczystość jako dzień wdzięczności Panu Bogu za dar życia. W tym dniu rozpoczyna się zawsze kolejny rok Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to modlitewne zobowiązanie podjęte w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Polega na codziennym odmawianiu modlitwy za dziecko oraz jednej dziesiątki różańca. W ten sposób stajemy się duchowymi rodzicami dziecka, tymi, którzy wezmą w obronę nienarodzone jeszcze dziecko, którego życie do Boga należy. Deklaracje duchowej adopcji znajdują się w zakrystii i będzie można je złożyć w czwartek podczas wieczornej mszy świętej.
 3. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Ojciec Święty Franciszek ma dokonać aktu Poświęcenie Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Matka Boska podczas objawienia w dniu 13 lipca 1917 roku w Fatimie miała prosić o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu. Powiedziała ponoć, że jeśli prośba ta nie zostanie spełniona, Rosja będzie szerzyć „swoje błędy na całym świecie, podejmując wojny i prześladowanie Kościoła”. Maryja miała wyjaśnić m.in., że w przypadku braku wypełnia jej woli, dobrzy ludzie będą cierpieć, a różne narody zostaną zniszczone.
 4. We wtorek po mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 5. W czwartek o godz. 1900 Krąg Biblijny.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 2000 w kościele modlitwa Adoracji i Uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 7. Od przyszłej niedzieli będą dostępne wielkanocne świece caritas.
 8. Dziękuję mieszkańcom ul. Wolności i Wschodniej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę 1270 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 9. Na najbliższą sobotę o posprzątanie kościoła proszę mieszkańców z ul. Piotrkowskiej (numery parzyste).
 10. Złożone ofiary: na kwiaty: od Koła Radia Maryja – 300 zł. bezimiennie z Kilińskiego – 100 zł. Bóg zapłać!

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (13 marca 2022 r)

 1. Dziękuję za składane ofiary pieniężne, za wpłaty na konto, za przekazywane dary, jakie ofiarujecie na organizowanie pomocy dla mieszkańców Ukrainy. Widzimy, że pomoc jest cały czas potrzebna, zwłaszcza też dla tych, którzy wciąż bronią swojej ojczyzny.
 2. Dzisiaj w kościele o godz. 1900 koncert solidarności z broniącymi swojej wolności mieszkańcami Ukrainy. Zapraszamy.
 3. Codziennie o godz. 1740 modlimy się w kościele za wstawiennictwem Maryi Królowej Pokoju, o powstrzymanie zła, o zaprzestanie rosyjskiej agresji na Ukrainie, o życie w pokoju i bezpieczeństwie dla udręczonych mieszkańców Ukrainy i dla nas wszystkich.
 4. W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 5. W czwartek o godz. 1900 spotkanie Koła Biblijnego.
 6. 19 marca Klub PCK zaprasza na akcję oddawania krwi w przychodni na ul. Żeromskiego.
 7. W Domu Kultury 19 marca odbędzie się koncert w wykonaniu Jakuba Kuszlika, laureata międzynarodowego konkursu pianistycznego w 2021 roku.
 8. Dziękuję mieszkańcom Dzielnej i Kopernika. za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę na kościół 610 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 9. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Wolności
  i Wschodnia.
 10. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na pomoc polskim misjonarzom w Afryce.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (6 marca 2022 r)

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 1900 w kościele koncert charytatywny dla mieszkańców Ukrainy. Zapraszamy.
 2. W Wielkim Poście zadbajmy o aktywny udział nas i naszych bliskich w wielkopostnych ćwiczeniach. Podejmijmy czyny pokutne, wyrzeczenia. Znajdźmy czas na uczestnictwo w nabożeństwach:
 • Droga Krzyżowa w piątki:
  • o godz. 1715 i o godz. 1900;
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1720
 • Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.
 1. Przy obrazie Serca Pana Jezusa wyłożone są skarbonki jałmużny wielkopostnej. Zachęcam do włączenia się w tę propozycję wielkopostną. Zebrane środki przeznaczymy na pomoc dla osób samotnych i starszych.
 2. W kwietniu organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej
  w Oborach, a w maju do Lichenia. Informacja znajdują się w gablocie.
 3. W czwartek o godz. 1900 Krąg Biblijny.
 4. W niedzielę 13 marca o godz. 1900 spotkanie mężczyzn.
 5. 11 marca o godz. 1900 dla kandydatów do bierzmowania droga krzyżowa i później spotkanie dla młodzieży i rodziców. Od sposobu uczestnictwa i zachowania młodzieży będzie zależało dalsze przygotowanie i czy w ogóle odbędzie się bierzmowanie w naszej parafii w tym roku.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Złotej II cz. za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 500 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Dzielnej, Kopernika.

ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA(27 luty 2022 r)

 1. Dzisiaj w kościele o godz. 2000 wieczór modlitwy i adoracji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. W czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego.
 3. W najbliższą środę 2 marca przypada Popielec, którym rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 700, 900 i 1800. W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz do jednego posiłku do syta. Do zachowania postu zobowiązane są osoby od 18 do 60 roku życia.
 4. W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwa:
 • Droga Krzyżowa w piątki: o 1715 i o godz. 1900.
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1720.
 • Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.
 1. W okresie Wielkiego Postu w soboty odbędzie się w naszej parafii Katecheza Przedmałżeńska. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w sobotę 5 marca po mszy wieczornej w kancelarii.
 2. W pierwszy czwartek od 1630 możliwość indywidualnej adoracji. Nabożeństwo o godz. 1730. W pierwszy piątek spowiedź rano od 630 i wieczorem od 1700. Udamy się do chorych. W pierwszą sobotę po mszy wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 3. Dziękuję mieszkańcom ul. Złotej I cz. za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 500 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 4. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Złotej (od Dzielnej do Wolności obie strony).

SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA(20 luty 2022 r)

 1. Dla osób, które chcą się jeszcze włączyć w prace Synodu Powszechnego jest możliwość uczestnictwa w spotkaniach on-line. Spotkania będą się odbywać w kolejne poniedziałki marca o godz. 2000. Aby zapisać się do takiej grupy należy do 1 marca wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy. Znajduje się on na archidiecezjalnej stronie synodalnej: 16synodlodz.pl.
 2. Dziękuję mieszkańcom ul. Północna i Skłodowskiej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 1110 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Złotej (od Północnej do Dzielnej obie strony).

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA (13 luty 2022 r)

 1. W czwartek o godz. 1900 spotkanie Kręgu biblijnego. Zapraszamy!
 2. Dziękuję mieszkańcom ul. Jana Pawła II cz. za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 600 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Północna i Skłodowskiej.

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA (6 luty 2022 r)

 1. Dzisiaj o godz. 1700 w Domu Kultury koncert noworoczny.
 2. lutego (piątek) we wspomnienie NMP z Lourdes podczas mszy wieczornej udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.
 3. W gablocie znajduje się informacja o badaniach USG w Centrum Medycznym na Żeromskiego.
 4. W czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 1900. Zapraszamy.
 5. W kwietniu odbędzie się pielgrzymka jubileuszowa naszej archidiecezji do Rzymu. W tym czasie od 24 kwietnia do 1 maja ksiądz Proboszcz Marcin Majda z Parzna organizuje grupę pielgrzymkową samolotem do Włoch (Asyż, Orvieto, Castel Gandolfo, Rzym, Monte Casino). Koszt 2950 zł i 80 euro. Zapisy w Parznie do 20 lutego. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z ks. Proboszczem w Parznie.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Kilińskiego II cz. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 330 zł. W int. mieszkańców modlić się będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców ul. Jana Pawła II.

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA (30 stycznia 2022 r)

 1. Dziękujemy za spotkania kolędowe w waszych domach, za modlitwę, rozmowy. Podsumowanie kolędy w przyszłą niedzielę.
 2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
  2 lutego w środę Święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Na liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, zwłaszcza w chwilach trwogi i doświadczeń przypominały nam o Chrystusie, który nieustannie oświeca nasze drogi.
  3 lutego (czwartek) wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Według tradycji uzdrowił młodego człowieka, któremu ość przebiła gardło i groziło to uduszeniem. Czczony jest, jako patron od chorób gardła. W tym dniu w kościołach błogosławi się świece ku czci św. Błażeja i udziela się nimi błogosławieństwa obecnym w świątyni wiernym. Zapraszamy na ten obrzęd podczas mszy wieczornej
  5 lutego (sobota) wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Wzywano św. Agatę, jako patronkę chroniącą od ognia. W tym dniu w kościołach błogosławi się wodę, sól i chleb ku czci św. Agaty, które przechowywane mają nam przypominać, by w chwilach niebezpieczeństw powierzać swoje życie Bogu. Zapraszamy na ten obrzęd podczas mszy wieczornej i prosimy przynieść do poświęcenia wodę, sól i chleb.
 • w pierwszy czwartek od godz. 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość adoracji i indywidualnej modlitwy. O godz. 1730 nabożeństwo w intencji powołań.
 • w pierwszy piątek spowiedź od godz. 630 i 1730. Nabożeństwo o godz. 1730. Udamy się do chorych.
 • w pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy wieczornej.
 1. Dzisiaj o godz. 1900 spotkanie mężczyzn.
 2. W czwartek 3 lutego o godz. 1900 spotkanie Kręgu Biblijnego.
 3. Poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. w przyszłą niedzielę podczas mszy o godz. 1030.
 4. W przyszłą niedzielę po mszy o 1200 wystawienie i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 5. Dziękuję mieszkańcom ul. Kilińskiego I cz. za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 460 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Kilińskiego (od podstacji do pl. Dąbrowskiego).

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA (23 stycznia 2022 r)

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 1900 spotkanie mężczyzn. Zapraszamy.
 2. Dziękuję mieszkańcom Zelówka, Leśniczówki i Czarnego Lasu. za posprzątanie
  i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 1220 zł,. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 3. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Kilińskiego (od podstacji do Zelówka obie strony).
 4. Dla osób, które nie mogły uczestniczyć w kolędzie, a miałyby taką potrzebę jest możliwość umówienia spotkania. Prosimy o kontakt z nami w zakrystii lub kancelarii.

W tym tygodniu z posługą duszpasterską udamy się:

poniedziałek (24 stycznia):
od 900 – ul. Wschodnia (od Dzielnej);
od 1600 – pl. Dąbrowskiego (z obu stron);

wtorek (25 stycznia):
od 900  – ul. Dzielna i Kopernika (z obu stron);
od 1600 – ul. Sienkiewicza (z obu stron);

środa (26 stycznia):
od 900 – ul. Cmentarna, ul. Nowy Rynek, ul. Mickiewicza (od Pożdżenic);

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA (16 stycznia 2022 r)

 1. Dzisiaj o godz. 1530 koncertem kolęd i pastorałek zespół Laudate Dominum rozpoczyna obchody 20-lecia działalności. Koncert odbędzie się z udziałem scholii „Prowadź nas”. Zapraszamy!
 2. W środę w tygodniu modlitw o jedność chrześcijan w naszym kościele wieczorem o godz. 1800 msza święta z modlitwą o pojednanie religii chrześcijańskich. Mszy świętej będzie przewodniczył ksiądz biskup Marek Marczak.
 3. 23 stycznia w Domu Kultury odbędzie się koncert w wykonaniu grupy poetycko muzycznej „Przeznaczenie”. Szczegóły w gablocie.
 4. Dziękuję mieszkańcom Maurycowa (lewa str) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 800 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Zelówka, Czarnego Lasu, Leśniczówki.

W tym tygodniu udamy się z wizytą duszpasterską:

poniedziałek (17 stycznia):
od 900 – ul. Jana Pawła II (od Północnej);
od 1600 – ul. Szkolna 5, 7, 12;

wtorek (18 stycznia):
od 900  – ul. Bujnowska i Leśne Działy, Pabianicka (od Dzielnej do Piotrkowskiej), Wolności (numery przy Pabianickiej), Harcerska, Zelówek 60, 61, 62;
od 1600 – ul. Szkolna 8 i 10;

środa (19 stycznia):
od 900 – ul. Pileckiego i Chrapkiewicza (z Kościuszki 89);

czwartek (20 stycznia):
od 900 – ul. Wolności, Ogrodowa, i Krótka 5;
od 1600 – ul. Szkolna i blok 6;

piątek (21 stycznia):
od 900 – ul. Lubelska, Łąkowa (z obu stron), Komeńskiego, Południowa, Sportowa;
od 1600 – ul. Wąska, św. Anny;

sobota (22 stycznia):
od 900 – ul. Piotrkowska, Krótka;

poniedziałek (24 stycznia):
od 900 – Wschodnia (od Dzielnej);
od 1600 – pl. Dąbrowskiego;

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO (9 stycznia 2022 r)

 1. Dzisiaj w kościele o godz. 2000 wieczór Adoracji i uwielbienia. Zapraszamy.
 2. Klub PCK w Zelowie zaprasza do oddania krwi w dniu 14 stycznia. Szczegóły w gablocie.
 3. W przyszłą niedzielę w kościele o godz. 1530 jubileuszowy koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Laudate Dominum wraz ze scholą „Prowadź nas”.
 4. Dziękuję mieszkańcom Maurycowa (pr. strona) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 490 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Maurycowa (lewa strona).

W tym tygodniu z posługą duszpasterską planujemy udać się:

poniedziałek (10 stycznia):
od 900 – ul. Podleśna i Przejazd;
od 1600 – ul. Żeromskiego 38b, Żeromskiego 36;

wtorek (11 stycznia):
od 900 – ul. Złota;
od 1600 – os. Płocka 2;

środa (12 stycznia):
od 900 – ul. Kilińskiego;
od 1600 – ul. Żeromskiego 38a;

czwartek (13 stycznia):
od 900 – ul. Poznańska i Stanka;
od 1600 – os. Płocka 1;

piątek (14 stycznia):
od 900 –ul. Północna, Skłodowskiej, ul. Pabianicka (od lasu do Dzielnej);
od 1600 – ul. Żeromskiego 36a;

sobota (15 stycznia):
od 900 – ul. Kościuszki;

poniedziałek (17 stycznia):
od 900 – ul. Jana Pawła II (od Północnej);
od 1600 – ul. Szkolna 5, 7, 12;

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim (2 stycznia 2022 r)

 1. Dziś po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Pan Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. Dzisiaj o godz. 1600 w domu parafialnym jasełka, przygotowane przez dzieci ze scholii. Zapraszamy.
 3. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. 700, 900, 1030, 1800. Podczas każdej mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Po mszy świętej o godz. 1030 wyruszy sprzed kościoła orszak Trzech Króli. Odbędzie się również konkurs na najpiękniejszy strój orszakowy w kategorii dzieci i dorośli. Regulamin konkursu na stronie urzędu miasta. Zapraszamy do udziału w orszaku i do konkursu.
 4. W najbliższą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców Maurycowa prawa strona.

W tym tygodniu z posługą duszpasterską planujemy udać się:

poniedziałek (3 stycznia)
od 900 – ul. Herbertowska, Cegielniana 108, Leśna, Sosnowa, Bukowa;
od 1600 – os. Płocka 4, 5, 7;

wtorek (4 stycznia):
od 900 – ul. Górna, Zelówek 53, 53a, 50, 50a, 49; Zofii; Poprzeczna;
od 1600 – os. Płocka 6, ul. Płocka i Sikorskiego;

środa (5 stycznia)
od 900 – ul. Polna, Ceramiczna, Cegielniana, Wesoła;
od 1600 – os. Płocka 3;

piątek (7 stycznia):
od 900 – ul. Żeromskiego (z obu stron);
od 1600 – ul. Żeromskiego 38;

sobota (8 stycznia):
od 900 – os. Piastów;

poniedziałek (10 stycznia):
od 900 – ul. Podleśna i Przejazd;
od 1600 – ul. Żeromskiego 38b; Zeromskiego 36

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI (1 stycznia 2022 r)

 1. Jutro niedzielę 2 stycznia po mszy św. o godz. 1200 comiesięczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą zakończymy nabożeństwem o godz. 1730. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego.
 2. Jutro o godz. 1600 w domu parafialnym jasełka, przygotowane przez dzieci ze scholii. Zapraszamy.
 3. Kolęda na najbliższy tydzień:

poniedziałek (3 stycznia)
od 900 – ul. Herbertowska, Cegielniana 108, Leśna, Sosnowa, Bukowa;
od 1600 – os. Płocka 4, 5, 7;

wtorek (4 stycznia):
od 900 – ul. Górna, Zelówek 53, 53a, 50, 50a, 49; Zofii; Poprzeczna;
od 1600 – os. Płocka 6, ul. Płocka i Sikorskiego;

środa (5 stycznia)
od 900 – ul. Polna, Ceramiczna, Cegielniana, Wesoła;
od 1600 – os. Płocka 3;

piątek (7 stycznia):
od 900 – ul. Żeromskiego (z obu stron);
od 1600 – ul. Żeromskiego 38;

sobota (8 stycznia):
od 900 – os. Piastów;

poniedziałek (10 stycznia):
od 900 – ul. Podleśna i Przejazd;
od 1600 – os. Płocka 2; ul. Żeromskiego 38a;