Przygotowanie do sakramentu Bierzmowania

Przyjmujemy zgłoszenia kandydatów do sakramentu bierzmowania na rok 2021/2022

• Sakrament Bierzmowania nie jest obowiązkiem lecz przywilejem i zobowiązaniem troski o swoją wiarę.
  • Zapisywać się mogą uczniowie pierwszych klas szkoły średniej i starsi. Jeśli ktoś uzna, że nie jest to jeszcze jego czas, niech odłoży przygotowanie na czas późniejszy. Zapraszamy tylko tych, którzy chcą to przygotowanie przeżyć odpowiedzialnie i dojrzale. Nie tylko „zaliczyć”.
  • Deklaracje można pobrać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Oddajemy je osobiście w kancelarii. Ważna jest decyzja kandydata. Jeśli się zastanowił i chce szczerze przystąpić do sakramentu bierzmowania, to bierze deklarację z kościoła, czyta, wypełnia wraz z rodzicami (opiekunami) i przynosi ją osobiście. Deklaracje należy złożyć do 27 września 2021 r.
  • 1 października 2021 (piątek), godz. 19.00, w kościele – spotkanie organizacyjne dla wszystkich kandydatów do Bierzmowania, wraz z rodzicami (opiekunami).