Ogłoszenia 2018

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (18 marca 2018 r) 

 1. Jutro uroczystość św. Józefa. Rano msze św. o godz. 700 i 800. Przed mszą wieczorną o godz. 1730 nabożeństwo do św. Józefa.
 2. Tegoroczną Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta będziemy przeżywać przed niedzielą Palmową w piątek 23 marca. Rozpoczniemy ją po mszy wieczornej i przejdziemy z kościoła ulicami Sienkiewicza, Wolności, Wschodnia, Dzielna, Kilińskiego do kościoła. Na liturgię weźmy ze sobą świece. W gablocie wywieszony jest porządek grup, które zapraszam do niesienie krzyża.
 3. Za tydzień Niedzielą Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które są pamiątką jerozolimskich palm, jakie były słane pod stopy zmierzającego do świętego miasta Chrystusa. Podczas mszy o 1030 po poświęceniu palm, przejdziemy z procesja wokół kościoła.
 4. W Niedzielę Palmową rozpoczniemy również parafialne rekolekcje. W poniedziałek
  i wtorek msze św. o godz.700, 930, 1100, 1800. Wtorek będzie dniem spowiedzi, którą rozpoczniemy od godz.700, a następnie 15 minut przed każdą mszą. Proszę serdecznie, abyście znaleźli czas na uczestnictwo w sakramencie pojednania. Rekolekcje będzie prowadził ks.Jarosław Życki, proboszcz parafii w Świnach. Proszę was o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i całej parafii, o dobre przeżycie dla nas tego czasu Bożej łaski.
 5. W środę uczniowie naszych szkół rozpoczynają rekolekcje. Program zamieszczony jest w gablocie. Módlmy się w ich intencji o dobre uczestnictwo i dobrą spowiedź.
 6. Dzisiaj młodzież rozprowadza przed kościołem przygotowane przez Caritas symbole wielkanocne – świece i baranki. W przyszłą niedzielę będą również mazurki.
 7. Skarbonki jałmużny Wielkopostnej proszę przynieść do kościoła w przyszła niedzielę i złożyć przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.
 8. Marsz młodzieży dla Jezusa, odbędzie się w Niedzielę Palmową w Łodzi. Rozpocznie się o godz. 13.30 w kościele pw. Najświętszego Imienia Jezus, natomiast zakończy w Archikatedrze Łódzkiej uroczystą Eucharystią.
 9. W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w domu Arcybiskupa Łódzkiego odbywać się będą debaty o wspólnym tytule: „Polskość – inspiracje – obowiązki”. Każde ze spotkań będzie udostępnione na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 26 marca o godz. 19.00. Rozmawiać ze sobą będą Pan Profesor Karol Modzelewski i Pan Profesor Adam Strzembosz.
 10. Dziękuję mieszkańcom z Kunickiego (od Zachodniej do Chrapkiewicza) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 700zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 11. Na święta będziemy sprzątać kościół i porządkować teren w środę po rekolekcjach od godz. 900. I na ten dzień proszę o pomoc tych parafian, którzy będą chcieli pomóc.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (11 marca 2018 r)

 1. Dzisiaj odbywa się wizytacja kanoniczna parafii, którą przeprowadzi ks. Bp. Adam Lepa. Będzie uczestniczył we mszach św. o godz. 1030 i 1200, a ok. 1430 poświęci krzyż przy kaplicy na cmentarzu parafialnym.
 2. Słowo podziękowania od ks. Marka Kidonia: Pragnę bardzo serdecznie Wam podziękować za miłe przyjęcie w Waszej wspólnocie parafialnej. Dziękuję za wysłuchanie słowa, które do Was skierowałem, i za odpowiedź na moją prośbę o wsparcie działań Fundacji Hospicyjnej Dajmy Nadzieję, a konkretnie podopiecznych Motylowej Akademii. Jako wspólnota parafialna nabyliście tego dnia 294 szt. książek i złożyliście za ofiarę w kwocie 4.611,00 zł. Bóg zapłać. Dziękuję także za wszystkie darowizny, które wpłynęły na konto Fundacji, a zwłaszcza dziękuję tym, którzy stali się stałymi darczyńcami Motylowej Akademii. Każdego miesiąca odprawiam Mszę św. w intencji wszystkich darczyńców Fundacji, a więc także i Waszej.
 3. W Wielkim Poście zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Dziękuję za przekazane dotychczas ofiary podczas tych nabożeństw.
 4. Rekolekcje dla uczniów szkół z Zelowa odbędą się w dniach 21-23 marca. Módlmy się o dobre przeżycie przez nich tego czasu Bożej łaski.
 5. Tegoroczną Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta będziemy przeżywać przed niedzielą Palmową w piątek 23 marca. Rozpoczniemy ją po mszy wieczornej. W gablocie wywieszony jest porządek grup, które zapraszam do niesienie krzyża.
 6. W przyszłą niedzielę przed kościołem będą dostępne ozdoby i symbole wielkanocne przygotowane przez Caritas: świece i baranki oraz paschaliki.
 7. Dziękuję mieszkańcom ul. Poznańskiej (od Mickiewicza do Sienkiewicza) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 470zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o. 700.
 8. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Kunickiego (od Zachodniej do Chrobkiewicza obie strony).

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (4 marca 2018 r) 

 1. Dzisiaj po mszy o godz. 1200 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 1500 modlitwy do Miłosierdzia Bożego, o 1720 nabożeństwo Gorzkich Żali.
 2. Dzisiaj imieniny obchodzi ks. Kazimierz. Polecamy solenizanta opiece patronki naszej Parafii – Maryi, aby wypraszała Bożą opiekę i błogosławieństwo.
 3. W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Bóg zapłać za składane ofiary podczas tych nabożeństw.
 4. Na cmentarzu na grobach pojawiły się informacje z wezwaniem do kontaktu z kancelarią. Są to fałszywe informacje, które zostawiła firma ubezpieczeniowa z Łodzi.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 1700 w Domu Kultury odbędzie się koncert z okazji Dnia Kobiet. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Poznańskiej (część od końca do ul. Mickiewicza) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 325 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Poznańskiej (część od ul. Mickiewicza do ul. Sienkiewicza)
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej parafii, którą przeprowadzi Ksiądz Biskup Adam Lepa. Ksiądz Biskup przyjedzie przed mszą o godz. 1030 i sprawdzi dokumentację parafii, następnie będzie uczestniczył we mszy św. o godz. 1030. Podczas tej mszy zaprezentują się: schola dziecięca i grupa młodzieżowa. Podczas mszy o godz. 1200 zaprezentują się grupy: Koła Różańcowe, Rycerstwo Niepokalanej, Zespół Anima Mea i Laudate Dominum oraz grupa Biblijna. Po mszach świętych Ksiądz Biskup spotka się z kapłanami, a w drodze powrotnej ok. godz. 1430 poświęci krzyż przy kaplicy na cmentarzu. Zapraszam do spotkaniach z Księdzem Biskupem podczas mszy, a także do uczestnictwa w obrzędzie poświęcenia krzyża na cmentarzu parafialnym.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (25 luty 2018 r)

 1. W Wielkim Poście starajmy się uczestniczyć w nabożeństwach:
 • Droga Krzyżowa w piątki:
  • o godz. 1700 dla dzieci ze szkół podstawowych,
  • o godz. 1800 ogólna,
  • o godz. 1915 dla młodzieży.
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1720.

Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

 1. Bóg zapłać za składane ofiary podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 2. Zapraszam we wtorek po mszy wieczornej odpowiedzialnych z grup parafialnych na spotkanie w celu omówienia udziału w wizytacji kanonicznej, która odbędzie się 11 marca.
 3. Proszę was o modlitwę w intencji naszych parafialnych rekolekcji, które rozpoczniemy w Niedzielę Palmową, w intencji rekolekcjonisty i całej parafii, o dobre przeżycie dla nas wszystkich tego czasu Bożej łaski.
 4. Za tydzień w niedzielę podczas niedzielnych Mszy św. w naszej parafii gościć będziemy Marka Kidonia, który jest proboszczem w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, a także wiceprezesem Fundacji Hospicyjnej. Wydał on swoją kolejną książkę, którą rozprowadza, a pozyskane środki przekazuje na działalność Fundacji. Opowie nam o tym w swoim wystąpieniu w ramach kazania. Po Mszy św. będzie można nabyć tę pozycje książkową dając przez to wsparcie podopiecznym Fundacji.
 5. Dziękuję mieszkańcom ul.Piotrkowskiej (nr. nieparzyste) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 730 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców ul. Poznańskiej (od końca do Mickiewicza).
 7. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na pomoc polskim misjonarzom w Afryce.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (18 luty 2018 r) 

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • 22 luty – święto katedry św. Piotra Apostoła. Kościół nie jest zbudowany na kamieniach, ale na wierze. Istnieje dzięki łasce Boga. Naszym zadaniem jest budowanie Kościoła.
 1. W Wielkim Poście zadbajmy o aktywny udział nas i naszych bliskich w wielkopostnych ćwiczeniach. Podejmijmy czyny pokutne, wyrzeczenia. Znajdźmy czas na uczestnictwo
  w nabożeństwach:
 • Droga Krzyżowa w piątki:
  • o godz. 1700 dla dzieci ze szkół podstawowych,
  • o godz. 1800 dla dorosłych,
  • o godz. 1915 dla młodzieży.
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1720

Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

 1. W okresie Wielkiego Postu w soboty po mszy wieczornej odbywa się w naszej Parafii Katecheza Przedmałżeńska.
 2. Przy obrazie Serca Pana Jezusa wyłożone są skarbonki jałmużny wielkopostnej. Zachęcam do włączenia się w tę propozycję wielkopostną. Zebrane środki przeznaczymy na pomoc dla osób samotnych i starszych.
 3. Klub PCK w Zelowie zachęca do włączenia się do akcji oddawania krwi. Szczegółowe informacje w gablocie.
 4. Zakończony został remont organów. Całkowity koszt remontu wyniósł 92 tysiące zł.
 5. Zapraszam w poniedziałek po mszy wieczornej odpowiedzialnych z grup parafialnych na spotkanie w celu omówienia udziału w wizytacji kanonicznej, która odbędzie się 11 marca.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Piotrkowskiej (nr. parzyste) za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 740 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Piotrkowskiej (nr. nieparzyste).

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA (11 luty 2018 r) 

 1. W najbliższą środę 14 lutego przypada Popielec, którym rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 700, 900, 1030 i 1800. W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz do jednego posiłku do syta. Do zachowania postu zobowiązane są osoby od 18 do 60 roku życia. Przed kościołem będziemy zbierać ofiary dla naszej diecezjalnej Caritas.
 2. Czas Wielkiego Postu zadbajmy o aktywny udział nas i naszych bliskich w wielkopostnych ćwiczeniach: drodze krzyżowej, gorzkich żalach, nabożeństwach i czuwaniach modlitewnych. Podejmijmy czyny pokutne, wyrzeczenia i nie lekceważmy siły postu przeżywanego z wiarą i szczerze ofiarowanego Bogu.
 3. W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwa:
 • Droga Krzyżowa w piątki: o 1700 dla uczniów ze szkół podstawowych; o godz. 1800 dla dorosłych, a Droga Krzyżowa dla młodzieży o godz. 1915. Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa młodzież, która przygotowuje się w tym roku do sakramentu bierzmowania.
 • Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1720.

Poprzez uczestnictwo w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.

 1. Ofiary zbierane podczas Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali przeznaczymy na przygotowani wystroju kościoła na Triduum Paschalne i święta wielkanocne.
 2. W Środę Popielcową rozpoczniemy Jałmużnę Wielkopostną. W tym celu Caritas przygotowała skarbonki jałmużny. Część skarbonek będzie wyłożona od środy na ołtarzu przy obrazie Serca Pana Jezusa. Zachęcam do włączenia się w tę propozycję wielkopostną. Zebrane środki przeznaczymy na pomoc dla osób samotnych, starszych.
 3. W okresie Wielkiego Postu w soboty odbędzie się w naszej parafii Katecheza Przedmałżeńska. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w sobotę 17 lutego po mszy wieczornej w kancelarii.
 4. Za miesiąc 11 marca, odbędzie się wizytacja kanoniczna. Przyjedzie do nas ks. Biskup Adam Lepa. Zapraszam za tydzień w poniedziałek po mszy wieczornej odpowiedzialnych z grup parafialnych na spotkanie w celu omówienia udziału w wizytacji.
 5. Dziękuję mieszkańcom ul. Dzielnej za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 505 zł. W int. mieszkańców modlić się będziemy w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 6. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców z ul. Piotrkowskiej (nr. parzyste).

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA (4 luty 2018 r)

 1. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:
 • lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Podczas prześladowań rzucono ją na rozpalone węgle i w ten sposób poniosła śmierć za wiarę. Wzywano św. Agatę, jako patronkę chroniącą od ognia. W tym dniu w kościołach błogosławi się wodę, sól i chleb ku czci św. Agaty, które przechowywane mają nam przypominać, by w chwilach niebezpieczeństw powierzać swoje życie Bogu. Zapraszamy na ten obrzęd podczas mszy wieczornej i prosimy przynieść do poświęcenia wodę, sól i chleb.
 • lutego wsp. św. Pawła Miki i towarzyszy męczenników z Japonii;
 • lutego wsp. św. Scholastyki;
 1. lutego rozpoczniemy 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tydzień ten będziemy przeżywać pod hasłem: „Trzeźwość egzaminem z wolności”.
 2. Poświęcenie świec dla dzieci I komunijnych w przyszłą niedzielę podczas mszy o godz. 1030.
 3. KONCERT NOWOROCZNY odbędzie się w najbliższą niedzielę – 11. lutego o godzinie 1700 w Domu Kultury. Wystąpi BIG BAND „FABRYKA WEŁNY”.
 4. Informacje o spotkaniu w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie z cyklu „Porozmawiajmy o Polsce” znajdują się w gablocie.
 5. Ks, Krzysztof zaprasza na spotkanie biblijne we wtorek na godz. 1900. Spotkanie odbędzie się w pomieszczeniu kancelarii. Zapraszamy również tych, którzy chcieliby rozpocząć uczestnictwo w spotkaniach.
 6. Dziękuję mieszkańcom ul. Złotej drugiej części za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 120 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 7. W najbliższą sobotę do sprzątania kościoła zapraszam mieszkańców ul. Dzielnej.

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA (21 stycznia 2018 r)

 1. Dziś po mszy o godz. 1200 odbędzie się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów ze SP nr 4.
 2. Rozstrzygnięcie konkursu wykonanych szopek odbędzie się w przyszłą niedzielę 28 stycznia po mszy św. o godz. 1200.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy mieli gości z Ukrainy z Krasiliva miasta partnerskiego Zelowa. Po mszy wieczornej odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zaspołów „Barwy” z Ukarainy i nasz zespół „Laudate Dominum”. Zespół z Krasyliva to młodzież, która uczy się języka polskiego i zwyczajów polskich. Po mszach świętych będzie można złożyć ofiarę, która przeznaczymy dla dzieci z Ukrainy.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul Wolności i Wschodniej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz złożoną ofiarę na kościół 830 zł. Msza św. w int. mieszkańców w przyszłą niedzielę o godz. 700.
 5. W przyszłą sobotę o pomoc w sprzątaniu kościoła proszę mieszkańców ul. Złotej
  (od Północnej do Dzielnej).

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO (7 stycznia 2018 r)

 1. W przyszłą niedzielę 14 stycznia po mszy o godz. 1200 odbędzie się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów ze SP nr 2 w Zelowie, a w niedzielę 21 stycznia przez uczniów ze SP nr 4.
 2. Zespół Laudate Dominum obchodzi w tym roku 15 lat działalności. Z tej okazji w niedzielę 14 stycznia w Domu Kultury o godz. 1600 zespół wystąpi z koncertem Kolęd i Pastorałek.
 3. Mieszkańców ul. Kilińskiego (od podstacji do końca ) zapraszam do posprzątania kościoła na sobotę 13 stycznia
 4. Trwa wizyta duszpasterska zwana ”kolędą”. Dziękujemy wszystkim, którzy czekali na nas w domach za spotkanie i wspólną modlitwę.
 5. Spotkane kolędowe jest związane ze wspólną modlitwą i błogosławieństwem domu
  i rodziny. Serdecznie prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy uczestniczyli w spotkaniu duszpasterskim. Podczas kolędy kancelaria przed południem będzie nieczynna, po południu od godz. 1630.